dodatkowy wybór przy tworzeniu grup dynamicznych w MK

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser128033
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za wprowadzeniem dodatkowych opcji wyboru w postaci I/LUB w podgrupach menedżera konta?

  • TAK

    Głosy: 7 87,5%
  • NIE

    Głosy: 1 12,5%

  • W sumie głosujących
    8

DeletedUser128033

Guest
Witam,
zwracam się z dość ciekawą propozycją. Mianowicie wiele grup dynamicznych ma możliwość wielokrotnego wyboru. Niestety okazuję się, że czasem to nie jest wystarczające. Przykładowo jak określić czy daną wioskę należy dalej rozbudowywać lub burzyć czy nie? Okazuje się, że określenie ilości punktów nie starczy, ponieważ każdy ma swój styl gry i pewne budynki mogą się nam nie zbudować, a pewne mogą być nazbyt rozbudowane. Mamy za to możliwość wyboru, czy zawiera budynek? Problem polega na tym, że w ten sposób moglibyśmy określić poprawnie rozbudowane wioski a te nie te nienadające się do rozbudowy. Ten problem można by rozwiązać na 2 sposoby: pierwszy to dodanie opcji, że ta grupa dynamiczna należy/ nie należy do innej grupy dynamicznej ( w tym wypadku nie należy). Drugi natomiast dodanie opcji wyboru I/LUB pomiędzy kolejnymi wyborami. Przykładowo:
1110bvd.jpg

pod zawiera ratusz dodać opcję i/lub że zawiera koszary i tak pod każdym kolejnym.
Jestem za tym rozwiązaniem, ponieważ tą opcje można by dodać pod każdą z opcji zawierającą wielokrotny wybór tj. jednostki, technologia, modyfikacje itd.
Jestem ciekaw co o tym sądzicie


PS.
W przypadku wprowadzenia czegoś takiego oponowałbym, bym by wioski koczownicze podciągnięcie pod modyfikacje (w ten sposób wioski z rosnące uprawy mogłyby by być w tej samej grupie co z bonusem zagrody, a nie w dwóch osobnych)
 

DeletedUser38268

Guest
Ten problem można by rozwiązać na 2 sposoby: pierwszy to dodanie opcji, że ta grupa dynamiczna należy/ nie należy do innej grupy dynamicznej ( w tym wypadku nie należy). Drugi natomiast dodanie opcji wyboru I/LUB pomiędzy kolejnymi wyborami. Przykładowo:

pod zawiera ratusz dodać opcję i/lub że zawiera koszary i tak pod każdym kolejnym.
Jestem za tym rozwiązaniem, ponieważ tą opcje można by dodać pod każdą z opcji zawierającą wielokrotny wybór tj. jednostki, technologia, modyfikacje itd.
Jestem ciekaw co o tym sądzicie
Sposob pierwszy z przynaleznoscia do grup dynamicznych - rodzi dosc ciekawe problemy, ktore nalezaloby wyeliminowac, a to moze byc skomplikowane.
1. grupa A - (nie)nalezy do grupy A
2. grupa A - (nie)nalezy do grupy B, grupa (nie)nalezy do grupy A... szczegolnei przypadek, gdzie w obu jest "nie nalezy"

Sposob drugi - warunek I/LUB... juz jest wprowadzony...
Przyjrzyj sie temu tekstowi pod warunkami:
Wioska dołączy do tej grupy jeśli wszystkie aktywowane filtry zostaną spełnione jednocześnie.
»zmień to
Szczegolnie ten link "zmien to".
 
Do góry