1. Drodzy Użytkownicy! Ważne zmiany na Forum: >KLIK<
  Dismiss Notice

dodatkowy wybór przy tworzeniu grup dynamicznych w MK

Dyskusja w 'Propozycje' rozpoczęta przez użytkownika Shaliz, 2. Lip 2019.

Poleć tę stronę

?

Czy jesteś za wprowadzeniem dodatkowych opcji wyboru w postaci I/LUB w podgrupach menedżera konta?

 1. TAK

  6 głos(ów)
  85,7%
 2. NIE

  1 głos(ów)
  14,3%
 1. Shaliz

  Shaliz Chłop

  Dołączył:
  6. Lis 2009
  Wiadomości:
  21
  Docenione treści:
  3
  Witam,
  zwracam się z dość ciekawą propozycją. Mianowicie wiele grup dynamicznych ma możliwość wielokrotnego wyboru. Niestety okazuję się, że czasem to nie jest wystarczające. Przykładowo jak określić czy daną wioskę należy dalej rozbudowywać lub burzyć czy nie? Okazuje się, że określenie ilości punktów nie starczy, ponieważ każdy ma swój styl gry i pewne budynki mogą się nam nie zbudować, a pewne mogą być nazbyt rozbudowane. Mamy za to możliwość wyboru, czy zawiera budynek? Problem polega na tym, że w ten sposób moglibyśmy określić poprawnie rozbudowane wioski a te nie te nienadające się do rozbudowy. Ten problem można by rozwiązać na 2 sposoby: pierwszy to dodanie opcji, że ta grupa dynamiczna należy/ nie należy do innej grupy dynamicznej ( w tym wypadku nie należy). Drugi natomiast dodanie opcji wyboru I/LUB pomiędzy kolejnymi wyborami. Przykładowo:
  [​IMG]
  pod zawiera ratusz dodać opcję i/lub że zawiera koszary i tak pod każdym kolejnym.
  Jestem za tym rozwiązaniem, ponieważ tą opcje można by dodać pod każdą z opcji zawierającą wielokrotny wybór tj. jednostki, technologia, modyfikacje itd.
  Jestem ciekaw co o tym sądzicie


  PS.
  W przypadku wprowadzenia czegoś takiego oponowałbym, bym by wioski koczownicze podciągnięcie pod modyfikacje (w ten sposób wioski z rosnące uprawy mogłyby by być w tej samej grupie co z bonusem zagrody, a nie w dwóch osobnych)
   
 2. Debren

  Debren Miecznik

  Dołączył:
  4. Mar 2008
  Wiadomości:
  60
  Docenione treści:
  0
  Sposob pierwszy z przynaleznoscia do grup dynamicznych - rodzi dosc ciekawe problemy, ktore nalezaloby wyeliminowac, a to moze byc skomplikowane.
  1. grupa A - (nie)nalezy do grupy A
  2. grupa A - (nie)nalezy do grupy B, grupa (nie)nalezy do grupy A... szczegolnei przypadek, gdzie w obu jest "nie nalezy"

  Sposob drugi - warunek I/LUB... juz jest wprowadzony...
  Przyjrzyj sie temu tekstowi pod warunkami:
  Szczegolnie ten link "zmien to".