Świat 100 - dyskusja

Status
Zamknięty.

DeletedUser40095

Guest
Jestem zszokowany, ze punkty premium zostaly doprowadzone do funkcji "pay to win". Jezeli placac mam szanse zbudowac cos taniej/szybciej albo kupic dodatkowe surowce to gra przestala polegac na konkurowaniu z innymi graczami, a zostala sprowadzona do postaci konkurowania z graczami i ich portfelami. Zaprzeczenie zdrowej rywalizacji. Cale szczescie mialem przyjemnosc skonczyc przed tym absurdem.

Wybacz, ale to co piszesz to bzdura. Nie wiem ile osób z wypowiadających się tutaj dograło do końca, jakikolwiek świat gdzie można zakupić surowce. Ja jeszcze nie miałem tej przyjemności. Jednak nie wiem czy ktoś z Was, na przykład cytowana instytucja, chociażby trochę zastanowili się nad tym co piszecie. Ile osób z tych wydających masę kasy na PP, aby nabić surowce gra na etapie w którym świat dzieli się na dwa obozy walczące o wygraną? No, a przecież to jeszcze nie koniec rozgrywki. Mogę mówić tylko za S88. Kto z czołówki masowo nabywał surowce? O skracaniu budowy w zasadzie nie mówię, ponieważ dla mnie to nie jest kwestia grubości portfela, a raczej tego jak działa plemię.

Teoretyczna możliwość tego co piszesz, owszem jest. Jednak rzeczywistość pokazuje, że ta możliwość jest bardzo rzadko wykorzystywana. I jak zawsze będę stawiał siebie jako przykład. Nie mam wielkich umiejętności, nie wydałem na surowce jakiś wielkich pieniędzy. Jednak ze swoją okolicą sobie poradziłem, jakoś się rozwijam. I nadal gram na świecie gdzie gracze mogli mnie rozjechać dzięki swoim portfelom. Skoro ja potrafię to każdy potrafi. To jedynie pokazuje, że teoretyczna przewaga nie musi oznaczać rzeczywistej przewagi.
 
Wynik reakcji
478
Oldbear, ale po co na takim świecie jak 100 dać komukolwiek szansę odskoczenia poprzez KUPOWANIE tego?

Równie dobrze możemy zezwolić na przesył wolny czy deffówki. Przecież to jest świat JUBILEUSZOWY, niech tam rządzi SKILL od STARTU do KOŃCA.

Na etapie 100k bez problemu można dogonić "pseudopr0 za 30K PP" ale po co akurat na 100...
 

DeletedUser88567

Guest
Teoretyczna możliwość tego co piszesz, owszem jest.
I to uwazam za absurd. Nie dlatego, ze tego nie rozumiem, tylko dlatego, ze wydaje mi sie to absurdalne z punktu widzenia zdrowej rywalizacji. Mimo wszystko zdaje sobie sprawe, ze ta gra ma przede wszystkim przynosic zarobek producentowi a nie byc sprawiedliwa. Nie zmienia to faktu, ze z mojego punktu widzenia dalej uwazam to za absurd.

Jednak nie ma co sie rozwodzic nad ta kwestia, skoro ten swiat nie przewiduje opcji "pay to win".
 
Wynik reakcji
1.062
Przestan Bizon farmazonic te swoje teorie "pay for win". Od swiata s1 wydalem na plemiona lacznie moze ze 100 zl , czyli 10 zl na rok a jakoś mam sporo pp na koncie , czasu niewiele bo tez mam rodzine i pracuje a jednak nie robie w gacie przed switem z farmieniam , funkcjami pp i gielda ! Czy swiaty 1-50 ileś byly bez farmienia ? To esencja tej gry i do tych czasow smiano sie z klikania eko ponad 10 ! A teraz zrobila sie tendencja ze prawdziwy poziom jest na swiatach bez farmienia ... Wg mnie tak mowia emeryci i kombatanci plemion tacy wlasnie jak Ty :) Ktorych swiat dogonił

ale Ty grasz do kilku wiosek, więc... ;-)
świat, na którym masz opcje płacenia za lepsze wyniki to świat 'pay to win' a kto wygra ten świat to już inna sprawa ;-)
lepsi gracze oczywiście nie muszą płacić ale mogą, bo nadrabiają to z wielką nawiązką swoimi umiejętnościami rozwoju na świecie z farmieniem nad noobami co nie potrafią korzystać z tego co im daje gra, bo jak mozna dobrze korzystać z czegoś co daje bonus do gry, a się nie potrafi grać ;-)

ale jeśli gracz potrafi grać i jeszcze płaci za to = daje mu to ogromną przewagę.
Poziom jest niski, czy tego chcesz czy nie ;-)
śmietanka plemion wybiera już te drugie światy, ale Ty wolisz pobawić się w asystenta farmienia i szablonowo farmić od pierwszego swiata do setnego by wbic topke i skonczyc i nie posmakowac prawdziwej gry ;-)
 

DeletedUser182800

Guest
Grasz do kilku wiosek. Andrew Kmicic na 90 miał punktów 3mln, więc jak mógł to osiągnąć z kilkoma wioskami? ^^

Myślę, że na etapie 100k to takiego premiowicza nie dogonisz bez premki ale milion czy dwa to już spokojnie... :)
 

DeletedUser40095

Guest
ale Ty grasz do kilku wiosek, więc... ;-)
świat, na którym masz opcje płacenia za lepsze wyniki to świat 'pay to win' a kto wygra ten świat to już inna sprawa ;-)
lepsi gracze oczywiście nie muszą płacić ale mogą, bo nadrabiają to z wielką nawiązką swoimi umiejętnościami rozwoju na świecie z farmieniem nad noobami co nie potrafią korzystać z tego co im daje gra, bo jak mozna dobrze korzystać z czegoś co daje bonus do gry, a się nie potrafi grać ;-)

ale jeśli gracz potrafi grać i jeszcze płaci za to = daje mu to ogromną przewagę.
Poziom jest niski, czy tego chcesz czy nie ;-)
śmietanka plemion wybiera już te drugie światy, ale Ty wolisz pobawić się w asystenta farmienia i szablonowo farmić od pierwszego swiata do setnego by wbic topke i skonczyc i nie posmakowac prawdziwej gry ;-)

Człowiek rano czyta takie coś i od razu lepiej się czuje, że nie należy do jakiejś snobistycznej śmietanki. Na tym forum jest kilka takich klik, które uważają się za lepsze od innych. Najwidoczniej potrzeba jest nowa ranga 'Śmietanka Plemion', tak aby wiedzieć, że ten gracz jest lepszy od plebsu któremu aż tak bardzo nie zależy na tym czy świat ma ustawienia na których potrafię grać, czy nie.

Współczuję osobom, które segregują graczy w taki sposób jak Ty. Ja nie próbuję udowodnić wyższości gruszki nad jabłkiem. Mamy różnorodność ustawień światów i nie ma w tym nic złego. Chciałem zagrać na świecie mocno obstawionym i dlatego doczekałem S100. Niezależnie od tego jakie ustawienia wymyślą Niemcy (uważam, że ankiety nie będą miały najmniejszego znaczenia w tej kwestii), na takich zagram. Mało mnie interesuje, czy arystokratyczna śmietanka zrobi to samo.
 

DeletedUser

Guest
Kolejny raz zgadzam się z OldBear;)
Andrew też trochę prawdy napisał, choć brutalnej dla niektórych:p
 

DeletedUser190128

Guest
ktoś ma punkty premium :)?
co mu pomogę jedna akcja na delikwenta katasami i co mu pomoże :)?
 

DeletedUser

Guest
tylko czekałem, aż ktoś to znajdzie:D
nie będę grał na s98/s99 bo zaraz wychodzi s100, to oczywiste?
 
Wynik reakcji
1.062
Człowiek rano czyta takie coś i od razu lepiej się czuje, że nie należy do jakiejś snobistycznej śmietanki. Na tym forum jest kilka takich klik, które uważają się za lepsze od innych. Najwidoczniej potrzeba jest nowa ranga 'Śmietanka Plemion', tak aby wiedzieć, że ten gracz jest lepszy od plebsu któremu aż tak bardzo nie zależy na tym czy świat ma ustawienia na których potrafię grać, czy nie.

Współczuję osobom, które segregują graczy w taki sposób jak Ty. Ja nie próbuję udowodnić wyższości gruszki nad jabłkiem. Mamy różnorodność ustawień światów i nie ma w tym nic złego. Chciałem zagrać na świecie mocno obstawionym i dlatego doczekałem S100. Niezależnie od tego jakie ustawienia wymyślą Niemcy (uważam, że ankiety nie będą miały najmniejszego znaczenia w tej kwestii), na takich zagram. Mało mnie interesuje, czy arystokratyczna śmietanka zrobi to samo.


startowanie na światach parzystych z dodatkowymi funkcjami premium to nie jest wybieranie świata 'dobrze obsadzonego'.
Nie ogarniam jak można wybierać świat 'pay to win' i mieć z tego frajdę z czego, z szablonowego farmienia od setnego świata ;-)?
jak można grać na świecie gdzie można kupować surowce na początku i wyklepać szybko stajnie, stajnia szybko stoi = ogromna przewaga
jak mozna grac na swiecie gdzie mozna sobie o 30% zwiekszyc wydobycie surki czy tam o 40%
jak mozna grac na swiecie gdzie mozna na froncie postawic w kilka sekund mur po zburzeniu(gracz, ktorego na to stac)
jak mozna grac na swiecie gdzie mozna skracać czas budowy budynków?
jak mozna grac na swiecie gdzie mozesz miec tansze budynki?
jak mozna grac na swiecie gdzie mozna 10 k gliny zamienic na 10 k zelaza za 10 pp :)?
 

KACZELNIK

Rycerz
Wynik reakcji
2.425
startowanie na światach parzystych z dodatkowymi funkcjami premium to nie jest wybieranie świata 'dobrze obsadzonego'.
Nie ogarniam jak można wybierać świat 'pay to win' i mieć z tego frajdę z czego, z szablonowego farmienia od setnego świata ;-)?
jak można grać na świecie gdzie można kupować surowce na początku i wyklepać szybko stajnie, stajnia szybko stoi = ogromna przewaga
jak mozna grac na swiecie gdzie mozna sobie o 30% zwiekszyc wydobycie surki czy tam o 40%
jak mozna grac na swiecie gdzie mozna na froncie postawic w kilka sekund mur po zburzeniu(gracz, ktorego na to stac)
jak mozna grac na swiecie gdzie mozna skracać czas budowy budynków?
jak mozna grac na swiecie gdzie mozesz miec tansze budynki?
jak mozna grac na swiecie gdzie mozna 10 k gliny zamienic na 10 k zelaza za 10 pp :)?

na 100 tego nie będzie, oprócz farmy

możesz wejść i pokazać nam jak grają PROsi plemion...
 
Status
Zamknięty.
Do góry