Światy 68 i 69 - dyskusja

Status
Zamknięty.

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
13.009
Tak wiec ladnie widac iz na swiat z nieograniczonym farmieniem i bez dodatkowych platnych funkcji gracze czekaja najdluzej. I bd musieli jeszcze niestety poczekac....

I wcale nie jest powiedziane, że się doczekają.

Przy okazji: bądź łaskawy nie tłumaczyć mi tego, jakie parametry światów są możliwe a jakie nie. Bo, przykro mi - nie masz o tym zielonego pojęcia. A to że 3 lata temu powstał jakiś świat, który miał COŚ jest argumentem "średnim". Bo od tej pory weszło kilkaset zmian do gry, zmieniły się zupełnie niektóre parametry (lub wręcz zostały wycofane), rzeczy które kiedyś były na porządku dziennym dziś mają status "niemożliwe do użycia na normalnym świecie" itd. Mogę jedynie powiedzieć, że też miałem nieco inną wizję świata 69, jednak na pewne rzeczy po prostu nie uzyskaliśmy zgody, mimo parodniowych negocjacji w tym zakresie. Nie wiesz o tym, jednak z łatwością oceniasz wszystkich dookoła i każdego myślącego inaczej niż Ty uważasz za gorszego.
Bądź może łaskawy pozostawić ocenę mojej pracy moim przełożonym, dobrze?
 

DeletedUser157137

Guest
mi bardziej o to chodzi że od ponad kilu stron prawie sam twoje posty z narzekaniem:p


Raczej z dyskusja i mocnymi argumentami na ,ktore jak narazie nikt nie jest mi wstanie dac jakis sensowny kontrargument. Dostales riposte i podkuliles ogon. I jak narazie to moj kazdy post jest odnoszacy sie do tematu w przeciwienstwie Twojej zaczepki do mnie.
 

DeletedUser157137

Guest
I wcale nie jest powiedziane, że się doczekają.

Przy okazji: bądź łaskawy nie tłumaczyć mi tego, jakie parametry światów są możliwe a jakie nie. Bo, przykro mi - nie masz o tym zielonego pojęcia. A to że 3 lata temu powstał jakiś świat, który miał COŚ jest argumentem "średnim". Bo od tej pory weszło kilkaset zmian do gry, zmieniły się zupełnie niektóre parametry (lub wręcz zostały wycofane), rzeczy które kiedyś były na porządku dziennym dziś mają status "niemożliwe do użycia na normalnym świecie" itd. Mogę jedynie powiedzieć, że też miałem nieco inną wizję świata 69, jednak na pewne rzeczy po prostu nie uzyskaliśmy zgody, mimo parodniowych negocjacji w tym zakresie. Nie wiesz o tym, jednak z łatwością oceniasz wszystkich dookoła i każdego myślącego inaczej niż Ty uważasz za gorszego.
Bądź może łaskawy pozostawić ocenę mojej pracy moim przełożonym, dobrze?


prosze blagam nie pograzaj sie..


Swiat niemiecki wystartowal 10 dni temu Lucznicy + 3 lvl technologi


Powiedzialem swoje zdanie. Byc moze jestes genialnym programistom, informatykiem , masz posluch wsrod ludzi, ktorymi "kierujesz". Ale nie masz pojecia o potrzebach ludzi grajacych.



P.S. Czy sugerujesz ze to niemcy narzucaja styl rozgrywki ? Jezeli tak to czemu nie jest napisane odrazu "niemcy narzucili taki styl rozgrywki i niestety mimo staran nie bylismy wstanie nic zrobic"
 

DeletedUser163071

Guest
Raczej z dyskusja i mocnymi argumentami na ,ktore jak narazie nikt nie jest mi wstanie dac jakis sensowny kontrargument. Dostales riposte i podkuliles ogon. I jak narazie to moj kazdy post jest odnoszacy sie do tematu w przeciwienstwie Twojej zaczepki do mnie.

ale cenię cię za wytrwałość bo by mi się nic chciał drożyć tyle jednego tematu :p
 

DeletedUser

Guest
Ciekawa dyskusja powstała w tym temacie. Myślę jednak, że pod wieloma względami nie tędy droga.


Brawo za ten post (oczywiście to jest tylko jego pierwsze zdanie, ale nie chciałem zaśmiecać). Ja jak wspomniałem grałem kiedys na s6 oraz na classicu, a nastepnie był krótki powrót na s55 i już tam było widać jak plemiona zmieniły się na niekorzyśc. Kiedyś w plemiona trzeba było umieć grać, a teraz chodzi o kombinowanie. Skrypty już sa prawie na wszystko, a jak "posmarujesz' to i surowców będzie więcej, budynki szybciej itd. itd. Na tym s55 nie liczyło się ładne ciekawe granie tylko był wyścig szczurów o top1 - łykali po 30 barbar lub wiosek po byłych członkach dziennie byleby tylko było top1.

Kto ma problem z limitem surowców? Boli, bo macie skrypty, które same za was zbiorą surowce i chcielibyście WIĘCEJ! WIĘCEJ! WIĘCEJ! Totalna żenada - to już nie jest gra dla normalnych ludzi tylko dla świrów i jakiś zombie, które żyją tylko tą grą. Już normalny człowiek sobie nie zagra, bo zjada go jak burą sukę. Pamietajcie, że dana zasada jest dla każdego taka sama - każdy ma te same szanse na starcie więc skończcie płakac - jeszcze gier nie pokończyliście na sześciu innych światach, a już płaczecie , że nowopowstały Wam nie pasuje - to naprawde trzeba być świrem.


PS. ktos tam gdzieś w trakcie dyskusji wspomniał, że niektórzy wysyłają po kilkadziesiat tysięcy ataków dziennie - przecież to jest chore. Fajnie by było jakby wyeliminowali te wszystkie "wspomagacze" ciekewe ilu by jeszcze płakało, że jest jakiś limit - po 2 dniach palce by bolały od klikania to by się odechciało. Kiedyś tak się własnie grało - każdy atak z osobna i nikt nie narzekał, a teraz od tych skryptów to wam się w głowach pop...poprzewracało
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser157137

Guest
Brawo za ten post (oczywiście to jest tylko jego pierwsze zdanie, ale nie chciałem zaśmiecać). Ja jak wspomniałem grałem kiedys na s6 oraz na classicu, a nastepnie był krótki powrót na s55 i już tam było widać jak plemiona zmieniły się na niekorzyśc. Kiedyś w plemiona trzeba było umieć grać, a teraz chodzi o kombinowanie. Skrypty już sa prawie na wszystko, a jak "posmarujesz' to i surowców będzie więcej, budynki szybciej itd. itd. Na tym s55 nie liczyło się ładne ciekawe granie tylko był wyścig szczurów o top1 - łykali po 30 barbar lub wiosek po byłych członkach dziennie byleby tylko było top1.

Kto ma problem z limitem surowców? Boli, bo macie skrypty, które same za was zbiorą surowce i chcielibyście WIĘCEJ! WIĘCEJ! WIĘCEJ! Totalna żenada - to już nie jest gra dla normalnych ludzi tylko dla świrów i jakiś zombie, które żyją tylko tą grą. Już normalny człowiek sobie nie zagra, bo zjada go jak burą sukę. Pamietajcie, że dana zasada jest dla każdego taka sama - każdy ma te same szanse na starcie więc skończcie płakac - jeszcze gier nie pokończyliście na sześciu innych światach, a już płaczecie , że nowopowstały Wam nie pasuje - to naprawde trzeba być świrem.


PS. ktos tam gdzieś w trakcie dyskusji wspomniał, że niektórzy wysyłają po kilkadziesiat tysięcy ataków dziennie - przecież to jest chore. Fajnie by było jakby wyeliminowali te wszystkie "wspomagacze" ciekewe ilu by jeszcze płakało, że jest jakiś limit - po 2 dniach palce by bolały od klikania to by się odechciało. Kiedyś tak się własnie grało - każdy atak z osobna i nikt nie narzekał, a teraz od tych skryptów to wam się w głowach pop...poprzewracało



Hmm Bot jest wklejony przez jumpa w skryptach niedozwolonych bynajmniej byl przed powstaniem skryptoteki

Skrypty ? Jest AF watpie aby ktos uzywal zwyklych skryptow do farmienia.


Narzekasz na limit(swiat 55 lykanie darmowek)? , narzekasz na farmerow(maja wiecej czasu na gre niz Ty )? nie wiem o co Ci chodzi..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
13.009
P.S. Czy sugerujesz ze to niemcy narzucaja styl rozgrywki ? Jezeli tak to czemu nie jest napisane odrazu "niemcy narzucili taki styl rozgrywki i niestety mimo staran nie bylismy wstanie nic zrobic"

Nie "Niemcy" ale Product Manager (który akurat jest Holendrem, zaś jego "zastępczyni" dla odmiany Angielką) i nie "narzucają" ale muszą zaakceptować. Każdy nowy świat i wszystkie jego kluczowe parametry.
Uwzględniając m.in. specyfikę danego rynku, ilość otwartych światów o konkretnych stylach itd.
 

DeletedUser157137

Guest
Nie "Niemcy" ale Product Manager (który akurat jest Holendrem, zaś jego "zastępczyni" dla odmiany Angielką) i nie "narzucają" ale muszą zaakceptować. Każdy nowy świat i wszystkie jego kluczowe parametry.
Uwzględniając m.in. specyfikę danego rynku, ilość otwartych światów o konkretnych stylach itd.



Dziekuje za wyjasnienie. Lecz zakladam ze nikt(moze pare osob) o tym wiedzialo. Wystarczylo nas poinformowac o zaistnialym fakcie,nie bylo by calej tej dyskusji. W kazdym badz razie dziekuje za poswiecony przez Cb czas na dyskusje ,ktora i tak nie miala celu bo mimo nawet jakbys chcial zmiana decyzji byla poza Twoimi uprawnieniami , ze tak powiem. Jedynie mam nadzieje ,ze bd o nas walczyc przy starcie nastepnych swiatow. I zakladam ,ze ta pani nie ma tym bardziej pojecia o potrzebach graczy. Byc moze przy nastepnych negocjacjach jakby zostala przeprowadzona wczesniej ankieta bylby to jakis element przetargowy.


Coz pozdrawiam i mam nadzieje ,ze jutro ruszy wszystko planowo bez zadnych usterek :)
 

DeletedUser

Guest
narzekasz na farmerow(maja wiecej czasu na gre niz Ty )? nie wiem o co Ci chodzi..

tak samo jak Ty narzekasz, że nie możesz farmić 24/7 tak samo ja mam prawo powiedzieć, że coś takiego uważam za przesade. Wierz mi, że jest mnóstwo dorosłych graczy, którzy chętnie wróciliby do grania lub po prostu zaczeli przygodę z plemionami i taki limit farmienia to taki delikatny ukłon do tych graczy, bo nie można powiedzieć, ze to załatwi całą sprawę, ale przynajmniej nie postawi ich z góry na straconej pozycji - dadzą rade jak będzie trzeba byc choćby średniakami w plemieniu. Są gracze, którzy nie mają tyle czasu co Ty na granie ,ale tez chcieli by czasem sobie pograć, bo gra sama w sobie jest fajna - ale trzeba odróznić życie prywatne i zawodowe od gry wirtualnej.

Jedyny argument jaki uważam w Twoich wypowiedziach za słuszny to ten w którym piszesz, że skoro wychodzą dwa światy to na jednym z nich powinien być brak limitu, ale z drugiej strony gdyby takie coś powstało np. na 69 to dla takich graczy jak wypisałem wyżej żaden z tych światów nie byłby dobry do grania czyli oba byłyby pod ciebie robione. Ten pierwszy jest typowo dla tych co wpakują w to kasę na premium i de facto pół życia na plemionach spędzają, a drugi byłby dla tych co może kasy nie chcą wydawać, ale czasu mają na plemiona w cholere - i gdzie tu miejsce dla tych, którzy nie chcą uzależniać życia prywatnego od plemion? Ci gracze i tak nie będą wiodącymi postaciami w grze, ale przynajmniej pograją i nie będą z góry skazani na pożarcie przez takich jak Ty.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser171012

Guest
możecie powiedzieć o której tak +/- bedzie start serwerów ?
 

DeletedUser157137

Guest
Jedyny argument jaki uważam w Twoich wypowiedziach za słuszny to ten w którym piszesz, że skoro wychodzą dwa światy to na jednym z nich powinien być brak limitu, ale z drugiej strony gdyby takie coś powstało np. na 69 to dla takich graczy jak wypisałem wyżej żaden z tych światów nie byłby dobry do grania czyli oba byłyby pod ciebie robione. Ten pierwszy jest typowo dla tych co wpakują w to kasę na premium i de facto pół życia na plemionach spędzają, a drugi byłby dla tych co może kasy nie chcą wydawać, ale czasu mają na plemiona w cholere - i gdzie tu miejsce dla tych, którzy nie chcą uzależniać życia prywatnego od plemion? Ci gracze i tak nie będą wiodącymi postaciami w grze, ale przynajmniej pograją i nie będą z góry skazani na pożarcie przez takich jak Ty.


ostatnio byl swiat 66 z farmieniem i funckjami premium i 67 dla osob majacych malo czasu. Wiec teraz nalezalo by dac wykazac sie adminom. Ale mniejsza o to dostalismy odpowiedz ktora wszystko przynajmniej mi wyjasnila i dalsza dyskusja nie ma najmniejszego sensu.
 

adrianh3

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
177
Odnośnie limitów farmienia
Tylko w polsce sa limity farmienia i to raczej chyba od kmica czy innego admina w polsce zależy czy nałoży limity farmienia np wyrażone w surowcach czyli np max 0.5 mln sury na 24 h czy w liczbie ataków ?
Czyli jak by chcieli to by mogli zamiast limitu sury dać limit ataków w ciągu 24 h np max 500 ataków (na 24 h ) co przynoszą sure z ataków
Czyli bardziej strategiczne farmienie

Bo skoro to strategia to czemu element ataku i farmingu nie może być strategiczny ?

Nałogowe farmie 24 h na dobe i gra w kilku to już chore
Kiedyś każdy grał sam i jak farmił to troche ,a nie jak teraz ,żeby od początku nie tracić dystansu do czołówki to trzeba farmić nostop jak boot

Więc zamiast limitu sury dać limit ataków i tyle to ograniczy bootowanie i farmienie 24 h na dobe
Więc tak jeden ze światów 68 lub 69 z limitem ataków a nie sury może warto było by wypróbować ?
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Do gry na świecie 69 wejdzie duża drużyna graczy ze świata 24.

Stowarzyszeni jako WK-ERP [Wielkie Królewstwo Elity Rycerstwa Polskiego] ( prawdopodobnie taka nazwa, od razu ją zaklepujemy).
Na czele plemienia prawdopobnie będzie Micał Anioł, Erembe oraz jakiś 3 gracz.
Start:
Jutro 22 lub piątek 22, zobaczymy co z tego wyjdzie.


Pozdrawiam i życzę miłej gry!
Tomy;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Kliczko i Kami

Lekki Kawalerzysta
Wynik reakcji
955
no przecież jest farmienie :p to znaczy, że dla farmerów

Polak słonko jedyny problem w tym, że już nie zaliczasz się do kategorii farmerów tylko do "farmbotów" :p

Ja tam zaczynam się przekonywać do tego limitu. Przynajmniej w pewnym stopniu wyrówna się poziom pomiędzy tymi którzy grają po 5 na koncie, a tymi co grają sami.

Dokładnie, zgadzam się z tym w zupełności, ciekaw jestem czy osiągną byś na tych światach z nieograniczonym farmieniem tyle co z 5-10 copikami. No a później to co nabiłes dziel kolego na tyle osób co grało na koncie, gdyż to nie ty grałeś lecz pare osób i to nie jest odzwierciedlenie twojej gry, lecz waszej. Ciekawe czy cały czas byś wyfarmiał limit grając samemu na koncie, no ciekawe ciekawe.
 

poxop

Szlachcic
Wynik reakcji
3.117
A juz cie lubilem polak^^

prosze nie chwal sie kontami gdzie przy 15 zagrodzie miales(a raczej mieliscie) po 5k deffa - 55, albo postawiles stajnie w 24h + 2 konta w grze pewne, a chodzily pogloski, ze i wiecej^^- 60.
troche to smieszne^^

co do kmica - fakt, slowo o cm i nie byloby spiny, no ale coz...

format za pasem, komp gotow na start swiata^^
 

DeletedUser119239

Guest
Więc tak jeden ze światów 68 lub 69 z limitem ataków a nie sury może warto było by wypróbować ?

Po pierwsze jak już w tym temacie było wspomniane to co zrobisz jak się zagalopujesz i wykorzystasz limit ataków, a w tym czasie ktoś Ciebie zaatakuje? Pozostanie jedynie patrzenie jak ktoś rozkłada Ci offa na czynniki pierwsze.

Po drugie nie istnieje taki parametr w konfiguracji ;)
 

poxop

Szlachcic
Wynik reakcji
3.117
Adrianek - o limicie atakow pisalem juz tu, to samo co ty^^ i tam masz o tym rozmowe;)
ponoc ktos kiedys dyskutowal o tym.

kasia... przeciez opisalem 3 sposoby jak temv zapobiedz.
 

DeletedUser162365

Guest
Za przeproszeniem pieprzycie 3po3.. Ale na jakiego.... po co?
 
Status
Zamknięty.
Do góry