Plemiona umierają?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser142529
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser142529

Guest
Coraz mniej sie dzieje na tych naszych plemionach. Prawdziwych aktualizacji już dawno nie ma, speciali nie widać. Wszystko staje sie rutyną, startują/startowały podobne światy w podobnych odstępach czasu, a ostatnio na nowy świat czekaliśmy 3 miesiące... Rozumiem, że gra chce zarabiać, ale kiedyś było inaczej jak ścigaliśmy sie o rabusia itp. Wszystko było sprawiedliwe, a teraz dzieciaczki napchają kasy i co to za gra? Wielu w plemiona gra już tylko z sentymentu,szkoda...
 

DeletedUser180884

Guest
Dawid cos w tym jest... nie ma dużo aktualizacji bo trwaja pracy na tribalwars 2( ladnie to wygląda jeśli będzie naciska na kase to bedzie klapa) raz jest wzrost graczy raz mniej..:)
 

DeletedUser181533

Guest
Z tego co wiem to nad TW2 pracuje oddzielny zespół, więc prace nad obiema grami nie mają ze sobą nic wspólnego.

Co do teorii że plemiona "umierają" z powodu pay2win to faktycznie może coś w tym jest. Teraz światy bez surki za pp mają mało zachęcające ustawienia do gry, żeby gracze grali właśnie na tych drugich. W efekcie mało osób decyduje się na grę w ogóle.

Poza tym powstaje ostatnio wiele nowych gier przeglądarkowych, które mają o wiele bardziej zaawansowaną mechanikę gry, szatę graficzną oraz są bardziej przystępne dla nowicjuszy. Wiele osób gra nadal w plemiona głównie dlatego że posiadają one klimat oraz zintegrowaną społeczność, której brakuje konkurencyjnym produktom.
 

DeletedUser142529

Guest
Ciężko mi skończyć z plemionami, bo gram od dzieciaka :D
Zacząłem jak miałem 10 lat ;D
 

DeletedUser185187

Guest
Zgadzam sie z wami...może czas coś z tym zrobić?

Może nasz "kochany team" wyszedł by do graczy z ręką i zamiast dawać "świat bez pp" -> gdzie ze względu na ustawienia świata odechciewa się grać...stworzył świat -> jak za dawnych czasów...jeden świat taki jak były kiedyś...
Sugeruję ustawienia z np. świata 14 -> pl14.plemiona.pl
Pokażcie nam graczom, że nie jesteście tylko "pijawkami" ale rozumiecie nas i dacie nam 1 świat gdzie gra będzie toczyła się fair-play bez względu na pieniądze/pp...

Myślę, że wielu by chciało zagrać na świecie gdzie za PP można było by wykupić tylko "panel premium" i "AF"...
Bez skracania czasu budowy! Bez handlu za PP-> jakiegokolwiek handlu! Bez przyspieszania produkcji za PP!
Bez Kościoła i Bez Flag!


Zawsze możecie zrobić ankietę ...
 

DeletedUser159480

Guest
Na niektóre posty to aż szkoda patrzeć, naprawdę. Przecież nadal są serwery (nawet można się na nich rejestrować, a topka nie uciekła tak daleko), gdzie nie ma dodatkowych opcji premium, przykładowo S85 --> brak nowych funkcji KP, brak flag, brak kościoła, bez masowego rozwoju szaraków + ograniczone farmienie. To są złe ustawienia dla "weteranów" ? Rozumiem, że mało kto chce klikać na świecie typu pay2win, sam na takim nie zagram nigdy, ale bez przesady też.. są serwery, gdzie da się jeszcze poklikać normalnie. Troszkę więcej ogłady proponuję i zdecydować się na jeden z takich światów.. w przyszłości różnie może z tym być, może zdarzyć się tak pewnego "brzydkiego" dnia, że oba serwery zostaną wypuszczone w takich parametrach, gdzie faktycznie nic tylko ładować PP ile wlezie.
 

DeletedUser

Guest
Zgadzam sie z wami...może czas coś z tym zrobić?

Może nasz "kochany team" wyszedł by do graczy z ręką i zamiast dawać "świat bez pp" -> gdzie ze względu na ustawienia świata odechciewa się grać...stworzył świat -> jak za dawnych czasów...jeden świat taki jak były kiedyś...
Sugeruję ustawienia z np. świata 14 -> pl14.plemiona.pl
Pokażcie nam graczom, że nie jesteście tylko "pijawkami" ale rozumiecie nas i dacie nam 1 świat gdzie gra będzie toczyła się fair-play bez względu na pieniądze/pp...

Myślę, że wielu by chciało zagrać na świecie gdzie za PP można było by wykupić tylko "panel premium" i "AF"...
Bez skracania czasu budowy! Bez handlu za PP-> jakiegokolwiek handlu! Bez przyspieszania produkcji za PP!
Bez Kościoła i Bez Flag!


Zawsze możecie zrobić ankietę ...

Też tak myślę,no i jeszcze te aktualizację,powinno zostać tak jak było 1rok-1,5 roku temu.
 

DeletedUser181533

Guest
Dlaczego światy zaczęły teraz wychodzić co 3 miesiące? To jeszcze bardziej wzmacnia w graczach przekonanie że coś jest nie tak i plemiona powoli "się kończą". Moim zdaniem żeby przykuć uwagę potencjalnych graczy należałoby wzmocnić aktywność ze strony administracji i działać w tym kierunku, by pokazać graczom że gra żyje i ciągle ma się dobrze. Nie zdziwiłbym się jak nie długo zaczną wychodzić pojedyncze światy (oczywiście z surką za PP).
 

DeletedUser181337

Guest
Dlaczego światy zaczęły teraz wychodzić co 3 miesiące? To jeszcze bardziej wzmacnia w graczach przekonanie że coś jest nie tak i plemiona powoli "się kończą". Moim zdaniem żeby przykuć uwagę potencjalnych graczy należałoby wzmocnić aktywność ze strony administracji i działać w tym kierunku, by pokazać graczom że gra żyje i ciągle ma się dobrze. Nie zdziwiłbym się jak nie długo zaczną wychodzić pojedyncze światy (oczywiście z surką za PP).

Masz rację , mnie tez by to nie zdziwilo , nie pamietam co ile kiedys wychodzily swiaty ale teraz juz jest coraz dluzej.
Wg. mnie poltora miesiaca by wystarczylo , bo juz miesiac po starcie jakiegokolwiek widac osoby ktore piszą , zagrałbym ale czekam na nowy itp, a niektorzy czekaja poprostu na odpowiednie ustawienia i sie chyba nie doczekaja.
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
13.009
Dlaczego światy zaczęły teraz wychodzić co 3 miesiące?

Światy nigdy nie zaczęły wychodzić "co ileś miesięcy". Wychodzą wtedy kiedy jest taka potrzeba lub (czasami) po jakiejś większej aktualizacji.
Ilość "normalnych" światów otwartych w poszczególnych latach:
2006 - 2 (1-2)
2007 - 12 (3-14)
2008 - 14 (15-2<cfaniak>
2009 - 12 (29-40)
2010 - 10 (41-50)
2011 - 8 (51-5<cfaniak>
2012 - 11 (59-69)
2013 - 10 (70-79)

2014 póki co 6 (80-85), ale zostały jeszcze 4 miesiące, więc można założyć iż z pewnością będzie ich min. 8 a jest spora szansa na 10.
Czyli bez najmniejszych zmian w porównaniu do wcześniejszych lat.
 

DeletedUser181585

Guest
Zakładam, że z początkiem września wystartują najprawdopodobniej dwa rożne światy. Takie rozwiązanie, mam na myśli start dwóch światów jednocześnie, to moim skromnym zdaniem dobry pomysł pod warunkiem, że owe światy różnić się będą od siebie. Odstęp między nowymi światami uważam za całkiem poprawny i nie widzę konieczności przyspieszania czy też spowalniania pojawiania się nowych, to jak sam kmic słusznie zauważył uwarunkowane jest w głównej mierze tym jakie jest zapotrzebowanie. To, że nowe światy pojawiają się często to moim zdaniem jest jedynie oznaką aktywności i zainteresowania graczy co tym samym wyklucza założenia autora tegoż tematu jakoby Plemiona wymierały.

Bardziej niż samym startem nowych światów, kiedy to nastąpi, zająłbym się całą procedurą z tym związaną. Otóż, start nowych światów zazwyczaj następuje z tygodniowym wyprzedzeniem + wstępne logowanie itp. To jakie to będą światy i ile ich będzie to jak zakładam wynik oczekiwań graczy - wnioski z dyskusji na forum. Mam rację ? Jeśli jestem w błędzie to proszę mnie poprawić :) Jak zauważyłem światy startują głównie w parach (jak już pisałem wcześniej) o często skrajnych konfiguracjach. Pytanie, czy nie warto przed rozruchem nowego świata/serwera wprowadzić ankietę ilu graczy byłoby wstępnie zainteresowanych grą (pomijam wstępne logowania itp.) i kto jakie preferuje ustawienia - niech wygrają te z największą liczbą głosów lub przynajmniej te racjonalnie możliwe do spełnienia rzecz jasna. Dużo graczy przesiąkło nowymi dodatkami jak chociażby Flagi czy Kościoły ale jest też sporo konserwatystów preferujących klasyczny układ. To tylko taka moja sugestia - pozdrawiam ;)
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Ech, te dyskusje na temat światów... tak naprawdę to nic się nie zmieniło :)
Prawda jest taka, że polski team, nawet, jakby chciał, to nie za bardzo ma gdzie manewrować - tempo wypuszczania i ustawienia nowych światów są w kompetencji Niemców i - jak w każdej firmie nastawionej na zysk - zazwyczaj będą jednak preferować wygrywanie za PP. Choć nie generalizujmy - zawsze jest szansa, że któryś z nich to czyta i specjalnie wypuści świat "bardziej pod ludzi" - akurat ja jestem z gatunku "tych starszych" i mnie akurat bardziej pasują światy w stylu PL7, w ostateczności PL19 :)

ps. Aż sobie przypomniałem, jak robiliśmy specjalny świat "turniejowy" na potrzeby Kurierowego turnieju plemion - może kiedyś uda się taki turniej powtórzyć, choć nie ukrywam, że to raczej dalsze plany niż bliższe, na razie Kurier trzeba "obudzić" :)
 

DeletedUser63823

Guest
Ech, te dyskusje na temat światów... tak naprawdę to nic się nie zmieniło :)
Prawda jest taka, że polski team, nawet, jakby chciał, to nie za bardzo ma gdzie manewrować - tempo wypuszczania i ustawienia nowych światów są w kompetencji Niemców i - jak w każdej firmie nastawionej na zysk - zazwyczaj będą jednak preferować wygrywanie za PP. Choć nie generalizujmy - zawsze jest szansa, że któryś z nich to czyta i specjalnie wypuści świat "bardziej pod ludzi" - akurat ja jestem z gatunku "tych starszych" i mnie akurat bardziej pasują światy w stylu PL7, w ostateczności PL19 :)

ps. Aż sobie przypomniałem, jak robiliśmy specjalny świat "turniejowy" na potrzeby Kurierowego turnieju plemion - może kiedyś uda się taki turniej powtórzyć, choć nie ukrywam, że to raczej dalsze plany niż bliższe, na razie Kurier trzeba "obudzić" :)

Post z sierpnia , więc pytam co się zmieniło ?? Kuriera jak nie było tak nie ma , skryptoteka nadal martwa na forum też niewiele się dzieje. Jak ktoś wyżej napisał - dokończyć zaczęty świat i zapomnieć o tej farsie (inaczej nie można już tej gry nazwać, z plemionami dawnymi to już nie ma nic wspólnego) Zaczynałem na ś3 i wystarczy nawet forum przejrzeć ile się działo w tamtym czasie .. tętniło życiem. Teraz nudą wieje.
 

Omnia mihi licet.

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
22
Post z sierpnia , więc pytam co się zmieniło ?? Kuriera jak nie było tak nie ma , skryptoteka nadal martwa na forum też niewiele się dzieje. Jak ktoś wyżej napisał - dokończyć zaczęty świat i zapomnieć o tej farsie (inaczej nie można już tej gry nazwać, z plemionami dawnymi to już nie ma nic wspólnego) Zaczynałem na ś3 i wystarczy nawet forum przejrzeć ile się działo w tamtym czasie .. tętniło życiem. Teraz nudą wieje.

Team Kuriera cały czas intensywnie pracuje nad jego przywróceniem, już niedługo operacja powinna się zakończyć i to sukcesem ;) A co do forum... Wszystko zależy od ludzi...
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Taka tendencja... dzisiaj ludzie o wiele częściej siedzą na społecznościówkach, niż na forach - właśnie dlatego startujemy z Kurierem w nowej odsłonie jako pewnego rodzaju serwisu właśnie społecznościowego. Co do skryptoteki - sprawa generalna to po prostu zastój w deweloperce, a na przykład u mnie od pewnego czasu trochę ciężko z czasem na hobbystyczny deweloping (co rusz kolokwia, konferencje tudzież projekty programistyczne i jeszcze wdrożenia systemów, które produkuję tak trochę obok studiów) :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry