GDZIE JEST TOP1 OF CARTOGRAPHY & Mapki by Stukniety?

skydwayler

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
1.697
No cóż, u nas też połowa tego nie ogarnia :D
Nie wiem przez kogo byli podstawieni, ale któreś z dużych plemion na 100% miało z tym coś wspólnego.
 

PaSkUdNy

PEWNIACZEK
Wynik reakcji
397
@Fabcio mysle, ze to jest najkorzystniejszy scenariusz dla poludnia i witam nie wiem czemu tego nie przewidujesz?
Ares dla podtrzymania Witam, reszta wiadomka nie trzeba tlumaczyc.
 

Załączniki

  • Screenshot_20240328_125522_Chrome.jpg
    Screenshot_20240328_125522_Chrome.jpg
    527,6 KB · Wyświetlenia: 233

Pan Krokodyl

Pikinier
Wynik reakcji
33
Wszyscy się zgadzamy, że jest problem. Trzeba pomyśleć jak go rozwiązać,zamiast wytykać sobie nawzajem grzechy.

Ja osobiście myślę, że głównym z nich jest jakiś trick, który pozwolił umieścić kilka członów plemion obok siebie. Nie wiem dokładnie jak to działa, ale wydaje mi się, że gdyby to ograniczyć to problem by zmalał. Nawet jeśli jakieś plemię wystartowało by na dwa, może nawet trzy człony, to byłyby one rozproszone (prawdopodobnie) przez co przez znaczną cześć gry byłyby osobnymi plemionami, z osobną polityką itd.

Pytanie tylko czy administracja jest w stanie coś takiego zrobić. Bo patrząc na to ile zajęło naprawienie klinów z cofki to może na s250 się wyrobią, chyba, że będzie trzeba zrobić nową ikonkę konta premium, to wtedy na s300.
 

Yovi

Zwiadowca
Wynik reakcji
424
Ja osobiście myślę, że głównym z nich jest jakiś trick, który pozwolił umieścić kilka członów plemion obok siebie. Nie wiem dokładnie jak to działa, ale wydaje mi się, że gdyby to ograniczyć to problem by zmalał.
To by nic nie dało wariacie, 90% oszołomów i tak zachowa się jak panna lekkich obyczajów dla piksela w 20-letniej gierce przeglądarkowej XD

Zresztą przecież i tak funkcja łańcuszków jest aktywna, tego kłopotu nie rozwiążesz, bo dotyczy ludzkiej natury, a nie żadnych ustawień.
 

Alek-

Chłop
Wynik reakcji
67
Taka gra teraz, kazda ekipa która przychodzi ma darmy co dla nowych ekip jest krzywdzące. Takie są realia gry teraz, więc im szybciej sie pogodzicie tym lepiej.

A jak dalej nie pasuje to idzcie klikac budynki na jakims Ikariamie czy cos, bo tu swiata nie zmienicie raczej.


Jak.. w każdej grze tak naprawdę multiplayer. W każdej grze znajdą się olbrzymie minusy, które kłują w dupie na każdym etapie grania w nią.
A jednak gramy. Myślę, że przynajmniej +75% z nas już miała do tej gry nigdy nie wracać i z nią definitywnie kończyć. A jednak pojawia się iskierka, wraca chęć na nowo, ciekawość, ludzi, znajomi, nowe wyzwania.

„Przeszłość jest źródłem wiedzy, a przyszłość jest źródłem nadziei. Miłość do przeszłości pociąga za sobą wiarę w przyszłość”. – Stephen Ambrose

To tak jak z powrotem do ex - kocha się wyobrażenie tej osoby z przeszłości ( podobno ).


Uważam, że nie należy się z tym godzić choć jest to w kwestii tej gry wręcz sprzeczne z logiką.. skoro coś przeszkadza i zarazem grasz.
Czy godzisz się na to, że wszędzie dookoła na świecie, a nawet tak blisko nas - giną niewinni ludzie? nie przeszkadza Ci to, czujesz wewnętrzny spokój? Że ludzie głodują, dzieci są bite, gwałcone, przypalane papierosami i wiele różnych skrajnych sytuacji z całego świata - "pogodzenie się z tym" uważam, że w jakimś stopniu nas zdystansuje od problemów i uniewrażliwi.. i nie będzie tej samej siły i potrzeby działania co w przypadku gdy mamy świadomość z problemu, czujemy niezgodę i chcielibyśmy aby było inaczej. "Im mniej wiesz tym lepiej śpisz" - niektórzy ślepi, niewrażliwi czy mało-inteligentni będą sobie żyli z głową w chmurach widząc tylko co przed nimi.. wydaje mi się, że funkcjonowanie z tą kłującą szpilką, która gdzieś tam jest i przeszkadza - daje zarazem świadomość tego co jest nie tak i daje choć światełko nadziei, że nie pogodzimy się absolutnie z każdym zepsuciem - wolę w taki sposób, aniżeli się z nim "pogodzić".

Nie. Plemiona zmieniają się.. - na gorsze. Ze świata na świat są coraz gorsze - ludzie zaczynają być zdolni do coraz to gorszych rzeczy i tracą jakiekolwiek hamulce i wartości - a to przecież chyba głównie dla ludzi się gra w gry multiplayer ??? ( przynajmniej dla mnie tak jest ).
"kto z kim przestaje, takim się staje" - wbijanie kosy, ukryta dyplomacja, spiskowanie, rozwalanie plemion od zewnątrz, łamanie słów, obietnic, wpuszczanie wszędzie swoich kretów zaczęło być standardem, który nakręca rywalizacja ekip, które chcą się prześcigać w laurach, osiągnięciach.

"Zimna wojna" czy "wyścig zbrojeń" - tutaj mamy to samo, tyle że w grę wchodzi "blaszka" i są stosowane wszelkie chwyty w drodze po trupach do celu - a chwyty te się nakręcają i normalizują nawzajem. I w taki sposób to co jest coraz gorsze - normalizuje się z każdym dniem i znajdą się osoby, które będą sięgać dłonią coraz głębiej byleby tylko osiągnąć "swój cel". Świat schodzi na psy - prawdziwy. Więc taki cyferkowy tym bardziej. Możemy na to pozwalać i stawać się tego częścią - bo tak jest najłatwiej, lub chociaż nie pogłębiać. normalizować zepsucia swoją dodatkową osobą i naszym otoczeniem - jakimś kosztem.

A gdy teraz mamy do czynienia z upragnioną przez wielu, wymarzoną blaszką za jubileuszowy świat - nie ma chwytów niedozwolonych.. ale czy aby na pewno? Mam przynajmniej nadzieję, że po tym świecie - w następnych latach gdy ta gra jeszcze jakoś na oparach "miłości do przeszłości" będzie ciągnęła - nadal będzie choć małe, to rzetelne grono osób, które w razie potrzeby przypomni czyiś brud na rękach i będzie swego rodzaju historią, której nie da się zapomnieć i w razie potrzeby - przypomni.

"Nadejdzie czas, w którym będziecie musieli wybierać między tym co słuszne, a tym, co łatwe"
"Nie żałuj umarłych, Harry, żałuj żywych, a przede wszystkim tych, którzy żyją bez miłości."
~pewien siwy dziadek z różdżką o nieznanej długości


Oby te internetowe blaszki były warte wszystkiego :)
 
Ostatnia edycja:

Alek-

Chłop
Wynik reakcji
67
@Fabcio mysle, ze to jest najkorzystniejszy scenariusz dla poludnia i witam nie wiem czemu tego nie przewidujesz?
Ares dla podtrzymania Witam, reszta wiadomka nie trzeba tlumaczyc.

Krąży legenda, że pewna postać z Sosnowca kazała mi "spierdalać" gdy prosiłem ich o dyplomację, a moje urażone ego i duma nie mogły tego przełknąć, więc porozumiałem się z A.P.K. w celu wspólnej walki przeciwko Witam. A przynajmniej tak rozpowiada sama postać z Sosnowca. Wszystkie kolorowanki w sosnowcu wyszły, więc trzeba kolorować w internecie.

Ale mnie nie słuchajcie, bo ja tylko kosowałem na każdym świecie wszystkich czy też swoje własne plemiona. ~wszystkie osoby, u których kłucie w dupie było już nie do wytrzymania
 

DucuS

Zwiadowca
Wynik reakcji
853
Krąży legenda, że pewna postać z Sosnowca kazała mi "spierdalać" gdy prosiłem ich o dyplomację, a moje urażone ego i duma nie mogły tego przełknąć, więc porozumiałem się z A.P.K. w celu wspólnej walki przeciwko Witam. A przynajmniej tak rozpowiada sama postać z Sosnowca. Wszystkie kolorowanki w sosnowcu wyszły, więc trzeba kolorować w internecie.

Ale mnie nie słuchajcie, bo ja tylko kosowałem na każdym świecie wszystkich czy też swoje własne plemiona. ~wszystkie osoby, u których kłucie w dupie było już nie do wytrzymania

IMG_4321.png
 

pogromcaap

Pikinier
Wynik reakcji
54
Ale niektórzy z was są odrealnieni..

Piszecie jak bardzo słabe jest posiadanie kręta/kretów w sąsiednim plemieniu.. i jeszcze twierdzicie, że kiedyś to byli fajnie, bo tak to nie wyglądało.. xd

Krety były przed światem 100, wyciąganie graczy było przed światem 100, dogadywanie dyplomacji w ukryciu też było, zmiany stron, kosy też były

Ktoś tu pamięta kosę kartonów i mdh w PHLL na 99?
Dla tych co nie grali PHLL walczyło z BraWO (jakieś 35 procent granjcy). Miało sojusz z kartonami i mdh z okresem miesięcznego wypowiedzenia. Kartony/mdh bez wypowiedzenia wbiły w nocy w nasze plecy (85%+ granicy... Front)

100 świat..
1) zdrada GEH, o której każdy słyszal pewnie.. sojusz przed startem/na starcie do końca świata.. Hej w środkj nich wbiło w speed(wymieszane wioski)
2) eNki rekrutowały/miały kretóe w Oramy (nie mam im za złe, element gry), my też mieliśmy w innych plemionach tak jak i wszystkie liczące się plemiona..



Farmy też były 100 światów wcześniej..

91 też pamiętam krety i wyciąganie graczy z przegrywającego plemienia (po obu stronach ostatecznej koalicji)

Co do darm na świecie 200. Wydziałem sporo przykładów (wystarczyło 5 minut szukania) jak gracze z innych ekip rozwinęli się na darmach. Kolejne Nicki kojarzę z innych swiatów, gdzie startowały z jedna/dwoma kuzynami.

Krety w plemionach na ibrzeżach/randomowych były od lat.. xd

"Krety" były 1000 lat wcześniej przed stworzeniem plemion, ale wcześniej miały inne określenie.. xd

Ps sorry za interpunkcję/literówki-pisałem na szybko z telefonu
 

kochamTwojastara

Lekki Kawalerzysta
Wynik reakcji
458
A Ty dalej nie ogarnąłeś, że ta nagonka na Speed to cwana prowokacja mająca na celu odwrócić uwagę od innych plemion, które sobie teraz pod stołem całe człony rozwiniętych darm wciągają?

Wyłącz FO, włącz myślenie!

A bo to gdyby Speed nie mialo na sobie nagonki inne plemiona nie robilyby darm czy co xD
Nie byloby nagonki to praktycznie nic by sie nie zmienilo i speed i restza serweru by sobie szamala jak chce :D i tak to teraz pewnie robi wiec to albo jakies bezsensowne bicie piany albo proba odbicia widmowej pileczki xDDDD
 

pogromcaap

Pikinier
Wynik reakcji
54
A bo to gdyby Speed nie mialo na sobie nagonki inne plemiona nie robilyby darm czy co xD
Nie byloby nagonki to praktycznie nic by sie nie zmienilo i speed i restza serweru by sobie szamala jak chce :D i tak to teraz pewnie robi wiec to albo jakies bezsensowne bicie piany albo proba odbicia widmowej pileczki xDDDD
a ktoś tu mówi, że piętnowanie darm jest złe? Sam nie startuje z darmami/kuzynami ( o dziwo gram w SPEED, i wiele osób tutaj też startowało bez dodatkowej pomocy). Kampaj pisał o tym, że wszystkie topowe ekipy z tego świata wystartowały z darmami ( może poza węgrami, jeśli możemy ich liczyć do topowej ekipy..)

Zabawne jest tutaj, że nagonka jest na SPEED, jako "krucjata walki" z darmami, kretami itd.
Jakby SPEED odpowiadało za Darmy innych ekip.. Dziwne, że na światach gdzie SPEED nie startuje darmy i krety również są... Może to ten strach, że SPEED/ Playerski albo inna ekipa wystartowała pod innymi nickami i nazwami?
 

kochamTwojastara

Lekki Kawalerzysta
Wynik reakcji
458
a ktoś tu mówi, że piętnowanie darm jest złe? Sam nie startuje z darmami/kuzynami ( o dziwo gram w SPEED, i wiele osób tutaj też startowało bez dodatkowej pomocy). Kampaj pisał o tym, że wszystkie topowe ekipy z tego świata wystartowały z darmami ( może poza węgrami, jeśli możemy ich liczyć do topowej ekipy..)

Zabawne jest tutaj, że nagonka jest na SPEED, jako "krucjata walki" z darmami, kretami itd.
Jakby SPEED odpowiadało za Darmy innych ekip.. Dziwne, że na światach gdzie SPEED nie startuje darmy i krety również są... Może to ten strach, że SPEED/ Playerski albo inna ekipa wystartowała pod innymi nickami i nazwami?

Nigdzie w moim poscie nic nie jest naoisane ani jakby nigdxie nie wskazuje na to by potepianie darmowania bylo czyms zlym
Po prostu wnerwiajace jest robienie igly z widly czy tam jakiegos spisku plemion ktore mialyby korzystac na zaslonie dymnej xD
O to mi wlasnie chodzi ze darmy byly i beda a ze speed jest kozlem ofiarnym tej strategii to widac xD tylko to nie kwestia spisku a wadliwej mentalnosci spolecznosci plemion
Nikt nie korzysta na tym ze speed jest pietnowane o dsrmy kiedy kazdy je robi i kazdy je je xD
Takie sa fakth i mowienie inaczej to albo proba odbicia pileczki albo bicie piany jak mowilem
 

pogromcaap

Pikinier
Wynik reakcji
54
Nigdzie w moim poscie nic nie jest naoisane ani jakby nigdxie nie wskazuje na to by potepianie darmowania bylo czyms zlym
Po prostu wnerwiajace jest robienie igly z widly czy tam jakiegos spisku plemion ktore mialyby korzystac na zaslonie dymnej xD
O to mi wlasnie chodzi ze darmy byly i beda a ze speed jest kozlem ofiarnym tej strategii to widac xD tylko to nie kwestia spisku a wadliwej mentalnosci spolecznosci plemion
Nikt nie korzysta na tym ze speed jest pietnowane o dsrmy kiedy kazdy je robi i kazdy je je xD
Takie sa fakth i mowienie inaczej to albo proba odbicia pileczki albo bicie piany jak mowilem
W moim poście odnosiłem się też do postów poprzednich autorów ( nie tylko twojego). Jak dobrze zauważyłeś darmy były wcześniej i robią je inny.. WIęc nagonka na jedno plemie jest totalnie bez sensu.
Zwłaszcza, że nam to totalnie nic nie zmienia , pozdro BlackSNow
 

Satynowa

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
900
Speed nie jest piętnowane za darmy tylko za boty
kazde plemię ma darmy i w kazdym plemieniu leca bany za mulciaki
 
Do góry