Ciężkie brzmienia

DeletedUser

Guest
Widzę dosyć sporo rozmów na temat hip-hopu, rapu, techno, muzyki, której nie zdzierżę i nigdy nie będę darzył swoim uznaniem :)

Dlatego postanowiłem założyć temat dla osób, którzy są po tej drugiej stronie mocy :rolleyes:

Czy jest ktoś na forum, kto kocha słuchać metalu, ciężkiego roku, metalu alterbatywnego, metalcore'u oraz wielu innych podobnych odmian?

Jak pewnie nie trudno się spostrzec, bardzo interesuje mnie zespół SlipKnoT, chociaż ostatnio zaczynam patrzeć na niego z innej strony. Robi się dla mnie za mało hardcorowy i w ogóle jakiś taki nijaki :)

Ostatnio zacząłem namiętnie słuchać polskich zespołów metalowych i powiem, że jest to wspaniałe doświadczenie!
Przykładowo zespół: Frontside oraz Hunter. Są dla mnie niepowtarzalne, a ich piosenek słucham ostatnio codziennie.
Oto przykładowy link do jednej z moich ulubionych piosenek Huntera:
http://w751.wrzuta.pl/audio/9DU17Xn5GSE/hunter_-_plytki_dolek

Podzielcie się swoimi wrażeniami i gustami.
 

DeletedUser17830

Guest
Hm, ja kiedyś słuchałem tych "cięższych brzmień", SlipKnot, Godsmack, Korn, Linkin Park i inne, chociaż po tym ostatnim zacząłem się interesować rapem i teraz nie zdzierżę nic innego, no, z tych zespołów co wymieniłem, to mile widziane by były teraz wszystkie oprócz SlipKnota, za ciężki aktualnie. Słuchałem też Chylińskiej, hm...
 

DeletedUser91121

Guest
Jedynie co trawię SlipKnot, Linkin Park oraz mc2(lokalny zespół) no i jeszcze może Soundtrack z wiedźmina jest godny posłuchania :D
 

DeletedUser9255

Guest
SoaD, Rammstein, Linkin Park, Ozzy Osbourne... Reszta to syf :>.Nie no wole to co wymieniłem, alle inne też zdzierżę.
 

DeletedUser17830

Guest

No właśnie, co uważacie o tym zespole? Są to Ormianie, choć wielu fanów o tym nie wie, a ja, mimo, że ich nie słucham (słuchałem), to wiem - w końcu sam jestem Ormianinem. :p Zapomniałem o nim napisać, a swego czasu katowałem strasznie.
 

DeletedUser9255

Guest
gitarzysta System Of A Down Daron Malakian
wokalista System Of A Down Serj Tankian
basista System Of A Down Shavo Odadjian
perkusista System Of A Down John Dolmayan
 

DeletedUser17830

Guest
No właśnie, same nazwiska wskazują na to, że to Ormianie (-yan, -ian, czyta się tak samo [-jan :p]).
 

DeletedUser

Guest
SoaD - System of a Down, mimo że słucham HH uwielbiam ten zespół. Daron Malakian jest dla mnie człowiekiem nie z tej ziemi (polecam jego biografię). Żałuję, że zajęli się solówkami, bo byli naprawdę dobrzy.
Metallica - klasyk nie ma co mówić.
Hm słuchałem jeszcze RHCP dla odprężenia, ale to chyba nie ta kategoria ^^.
Slipknota nie lubię, za ciężki.
 

DeletedUser

Guest
Szczerze mówiąc jakoś zawsze miałem nieuzasadnioną niechęć do metalu. Ale kilka dni temu wpadło mi w odtwarzacz "40:1" Sabatonu i chyba zacznę drążyć tę muzykę.
 

DeletedUser17830

Guest
Adam Darski z Behomotu zniszczył Biblię na koncercie, został pozwany do sądu przez Ryszarda Nowaka... Co sądzicie o takim zachowaniu? Jestem stanowczo na nie.

3A napisał:
Lider grupy "Behemoth" Adam Darski podarł "Biblię" na jednym z koncertów. Oburzyło to m.in. Ryszarda Nowaka z Ogólnopolskiego Komitetu Obrony Przed Sektami. Postępowanie zostało jednak uchylone ze względów formalnych. Nowakowi nie przeszkodziło to jednak w nazwaniu Darskiego "wielokrotnym mordercą". Muzyk pozwał go i zażądał przeprosin za zniesławienie. Obaj byli gośćmi "Magazynu 24 godziny". Muzyk tłumaczył: - Nie zamierzałem nikogo obrazić. Nowak zaznaczał: - Są granice wolności wypowiedzi.
Adam Darski jest zdania, że darcie "Biblii" na koncercie to część spektaklu. - To jest niezwykle brutalna muzyka, ekstremalna forma - tłumaczył się wokalista i dodawał: sprzedajemy to naszym fanom w jednym pakiecie.

Ryszarda Nowaka nie przekonał. Lider Komitetu zarzucał muzykowi, że koncert nie był zamkniętą imprezą. - Był reklamowany w czasopismach miesiące wcześniej. Mógł na niego przyjść każdy. To nie była impreza dla kolegów pana Darskiego - oponował Nowak.
"Niech śpiewa o bezrobociu" - radzi Ryszard Nowak

"Pod kościołem tego nie robię"

Lider "Behemotha" odpowiadał, że wybierając się na koncert jego zespołu każdy wie, co robi. - To jest bardzo hermetyczna grupa - mówił o swoich fanach - i to dla nich występuję - tłumaczył. Zaznaczał, że przecież "nie wychodzi w niedzielę pod kościół z takim przekazem".

Mimo tego, Ryszard Nowak uważa, że muzyk z premedytacją obraża uczucia katolików i chrześcijan w ogóle.

Ma mu też do zarzucenia to, że jego - popularny na całym świecie wśród miłośników muzyki metalowej - zespół źle korzysta z tej popularności. - Z jednej strony, jestem jako Polak dumny z tego, że jest uzdolnionym muzykiem i robi karierę na Zachodzie. Ale jeśli mówi, że musi śpiewać mocno, to niech śpiewa o niesprawiedliwości, o biedzie, o bezrobociu, że niektórzy politycy oszukują - niech o tym śpiewa, od tego jest muzykiem satanistycznym - mówił Nowak.

Darski odpowiadał: - Nie szukam u pana zrozumienia. Nie chcę go od wszystkich ludzi. Moja sztuka skierowana jest do moich fanów.

Darski vs. Nowak

Adam Darski był górą w dwóch sprawach prowadzonych przeciw niemu. Behemoth pozywa przeciwnika sekt
Proces o naruszenie dóbr osobistych szefowi Ogólnopolskiego Komitetu Obrony... czytaj więcej »Pierwsze wszczęła prokuratura zawiadomiona o obrazie uczuć religijnych przez Ogólnopolski Komitet Obrony Przed Sektami. Zostało jednak przerwane ze względów formalnych. Wtedy pozwał Darskiego sam Nowak. I znowu, muzyk z opresji wyszedł obronną ręką.

Jak mówił Ryszard Nowak, stało się tak z powodów proceduralnych - potrzebnych było dwóch obrażonych, jednym był on, drugiego zabrakło. Jak uważa Nowak - ze strachu przed satanistami.

Teraz jednak sam będzie musiał się bronić - nie przed fanami "Behemotha" a przed sądem. W marcu rozpocznie się proces, który Adam Darski wytoczył mu za, jego zdaniem, pomówienia "że jest przestępcą".

http://www.tvn24.pl/24467,1576563,0...zyl-granice-_-mowi-adam-darski,wiadomosc.html

Ryszard Nowak dla Gazety Świętojańskiej
Ryszard Nowak, Prezes Stowarzyszenia Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami mówi o koncercie Behemotha w Gdyni, o tym, czy Nergal powinien pójść do więzienia i innych okolicznościach sprawy przeciwko zespołowi Behemoth

1/2
http://www.youtube.com/watch?v=KzR4IQs4AJU
2/2
http://www.youtube.com/watch?v=u6aOflnvqB4

3A napisał:
Środa [24.06.2009, 18:23]
"Chwała mordercom patrona Polski!" Oburzające?
O metalowym zespole pisano ostatnio głównie w kontekście romansu wokalisty Adama "Nergala" Darskiego z Dodą. Dziś jednak wraca sprawa obrazy uczuć religijnych.

Ryszard Nowak, szef Komitetu Obrony przed Sektami, trzy miesiące temu przegrał z Nergalem na sali sądowej. Nakazano mu przeprosić muzyka na łamach "Gazety Wyborczej".

Pogromca sekciarzy odwołał się od wyroku, terminu rozprawy przed sądem apelacyjnym jeszcze nie wyznaczono. A przy tym już w marcu odgrażał się, że to jeszcze nie koniec krucjaty przeciwko satanistom z Behemotha.

I oto uderza znowu. Złożył właśnie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa - donosi sfora.pl. Zarzucił muzykom publiczne pochwalenie morderstwa praskiego biskupa oraz, standardowo, obrazę uczuć religijnych. Jak tłumaczy:

Chodzi o utwór Behemotha pt. "Chwała mordercom św. Wojciecha", który w 2008 roku ukazał się na płycie "Pandemonic Incantations". Obraźliwy jest już sam tytuł tego utworu, bo św. Wojciech zginął śmiercią męczeńską i od wieków jest patronem Polski.

Tylko że - co zauważył nasz bloger - album "Pandemonic Incantations" wydany został jedenaście lat temu! A oto kawałek "Chwała Mordercom Wojciecha (997-1997 Dziesięć Wieków Hańby)":
http://www.youtube.com/watch?v=5mBA60ZTkv8

Mało wysublimowany, trzeba przyznać. Ale zrozumienie go zajęło Nowakowi więcej niż dekadę. No, chyba że tak naprawdę nie ma pojęcia o twórczości zespołu, który tak zajadle atakuje, i rzeczywiście dopiero teraz dowiedział się o utworze.

Zamiast więc skutecznie uderzyć w znienawidzonych wyznawców Szatana, po prostu się ośmieszył. Doprawdy, niektórzy nie wiedzą, kiedy przestać.

Ale może jednak uważacie, że Nowak postępuje słusznie?
http://www.pardon.pl/artykul/8966/chwala_mordercom_patrona_polski_oburzajace_glosuj
 

DeletedUser114717

Guest
Ja słucham Slipknota, Grey Daze, Linkin Park, Red Hot Chilli Pepers. To są moje ulubione zespoły :D
 

DeletedUser

Guest
Orgozz przeczytałem to wszystko co wkleiłeś i mam mieszane uczucia. Co Nowakowi do tego, że wokalista Behemothu podarł Biblię? Według mnie to już jest szczyt, żeby wytaczać za takie coś proces. Rozumiem, Biblia, święta księga, ale nikt nie kazał nikomu siedzieć i oglądać tego co robi. Biblia była Darskiego, a publiczności się to podobało.

Ogólnie nie znoszę Behemotha, ponieważ wg mnie nie tworzą muzyki tylko "chrapią" przez wszystkie piosenki. Oni nawet nie śpiewają, nie krzyczą tylko za przeproszeniem rzygają.
Nie ma się co dziwić, że okultystyczny zespół nie będzie się zgadzał z dogmatami kościoła. To, że oni śpiewają, żeby chwalić morderców św. Wojciecha, to ich sprawa według mnie.
Jakby się w ogóle zastanowić nad tym, to według mnie z tym świętym Wojciechem, to jest jeden wielki przekręt, a kościół powinien się za to wstydzić, a nie jeszcze to propagować. Bolesław Chrobry, specjalnie nakazał biednemu Biskupowi Pragi wyjechać na misję nawracania pogan dobrze wiedząc, że go tam zabiją. Na co ten cyrk? Żeby można było ogłosić, że Polska ma pierwszego męczennika narodowego i dzięki temu po zjeździe gnieźnieńskim powstało w Gnieźnie pierwsze arcybiskupstwo, czemu zazdrościli strasznie Niemcy ;) Takie lekkie sprostowanie, co do samych zarzutów.
 

DeletedUser70054

Guest
A ja Wam powiem, ze Slipknoty, Korny i inne Linkin Parki to nigdy nie byl i nie bedzie prawdziwy metal.

Ludzie, zacznijcie odrozniac komercyjne g**** od prawdziwego, oldschoolowego metalu z lat '80.
Slipknot jest dobry dla "innych" nastolatek. :rolleyes:

@edit
Przepraszam ze odkopuje stary temat, ale musialem
 

DeletedUser

Guest
Ogólnie nie znoszę Behemotha, ponieważ wg mnie nie tworzą muzyki tylko "chrapią" przez wszystkie piosenki. Oni nawet nie śpiewają, nie krzyczą tylko za przeproszeniem rzygają.

Z tym jak najbardziej się zgadzam.:(

Orgozz przeczytałem to wszystko co wkleiłeś i mam mieszane uczucia. Co Nowakowi do tego, że wokalista Behemothu podarł Biblię? Według mnie to już jest szczyt, żeby wytaczać za takie coś proces. Rozumiem, Biblia, święta księga, ale nikt nie kazał nikomu siedzieć i oglądać tego co robi. Biblia była Darskiego, a publiczności się to podobało.

Z tym już nie.

Oczywiście mi się to bardzo nie podoba.Jak można podrzeć Biblię i to jeszcze przed tyloma ludźmi?! :eek: Co on chce tym pokazać? Że Bóg jest dla niego tylko kimś kogo wymyślili sobie ludzie, i że w Niego nie wierzy? Że Bóg jest kimś na kogo on ,że tak powiem nieładnie "pluje" ?

Przypominam,że na początku lat 90-tych Manson również podarł Biblię. Czyżby Adam Darski poszedł w jego ślady,bo wiedział,jak wielki sukces on osiągnął?
Podsumowując,nie podoba mi się takie zachowanie,jak i na pewno wielu ludziom. Jednakże nie trzeba go było pozywać do sądu,to już przesada..

____________
 

DeletedUser

Guest
A ja Wam powiem, ze Slipknoty, Korny i inne Linkin Parki to nigdy nie byl i nie bedzie prawdziwy metal.

Ludzie, zacznijcie odrozniac komercyjne g**** od prawdziwego, oldschoolowego metalu z lat '80.
Slipknot jest dobry dla "innych" nastolatek. :rolleyes:

@edit
Przepraszam ze odkopuje stary temat, ale musialem

A cóż złego w komercyjnym metalu, jesli sie podoba? :) Poza tym nu-metal to nu-metal, nie bez powodu zwany ,,miejskim metalem", rządzi się swoimi prawami i nie sposób porównywać go np do Metalliki, którą darzę ogromnym szacunkiem.
 

DeletedUser21561

Guest
Chcesz podyskutować o muzyce w klimacie? Nie ma sprawy.
http://www.lastfm.pl/user/-Nutzz-
Ot, z grubsza mój gust muzyczny. Death, black, odrobinka trash'u i doom'u, muzyka klasyczna (zboczenie, cóż, szkoła muzyczna robi swoje, ale nie żałuję), punk, ale również i obok tego (tego jednak na laście nie widać) Agrotech i dark elektro. Innymi rodzajami muzyki również nie pogardzę. I w techno (mam tu na myśli techno a nie dance) czy w HH znajdą się perełki których i ja z chęcią posłucham.

Co do Slipknota, LP, i tym podobnych zespołów - jestem im wdzięczny za to ze są. Jestem pewien że gdyby nie one, rozwój mojego gustu muzycznego, oraz większości osób słuchających podobnej muzyki potoczyłby się zupełnie inaczej. Sięgając do początków moich kontaktów z metalem - z jednej strony zafascynował mnie opeth umiejętnym komponowaniem muzyki progresywnej inspirowanej klasyką z mocniejszymi brzmieniami, a z drugiej właśnie Slipknot - niespotykaną energią brzmień.

Natomiast, za klasykami metalu, min. Megadeth, Death, Ironami czy choćby Panterą nie przepadam.

Wszystko jest dla ludzi, jednemu podobają się takie gatunki drugiemu inne. Nie wiem dlaczego miałbym uznawać jakiś za gorszy. Tylko dlatego że za nim nie przepadam? Nieee... Jeśli już, to posunąłbym się to stwierdzenia, że wszyscy słuchamy g***a i jedyną słuszną muzyką jest ta wymagająca wieloletniego doskonalenia się i prawdziwego kunsztu twórczego - muzyka klasyczna, poważna. Tej jednak, o dziwo słucha mało kto. Ironia? :rolleyes:

Tyle z mojej strony
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry