Zrezygnowanie z "dzielenia Łącza"

Czy uważasz, że "Dzielenie Łącza" powinno zostać?

  • Tak

  • Nie

  • Tak (lecz przy możliwości wzajemnej pomocy)


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

DeletedUser208351

Guest
Cześć,

Mam zasadnicze pytanie. Czy jeśli ja korzystając z wi-fi np. z pracy, gdzie pracuję w korporacji i przypuśćmy trafi się ktoś, kto pracuje tam gdzie ja oraz gra na tym samym świecie korzystając z pracowniczego w-fi, gdzie ja tego człowieka nie widziałam na oczy... to dostaniemy bana za multikonto? Hah... jasne że dostaniemy. :)

Wiem, że próbujecie walczyć z multikontami jak tylko możecie, ale obrywa się zwykłym graczom, którzy chcieliby pograć ze znajomymi. Czy koniecznością jest "dzielenie łącza"? Nie można nawet wtedy sobie pomóc, ani przesłać surowców. Może warto by było zrezygnować z "dzielenia łącza"? O ile by zwiększyło to ryzyko powstawania multikont? Takie działanie na pewno przyciągnęło by więcej graczy, a uważam, że granie ze znajomymi jest o wiele bardziej interesujące niż solo.

Jak zatem dopilnować, by nie pojawiały się multikonta? Szczerze mówiąc tego problemu nigdy nie rozwiąże się w 100%. Można na przykład dać innym graczom dojść do głosu, by zgłaszali osoby, które podejrzewają o multikonta i prześwietlać takich graczy. Jeśli widzicie przecież, że dwoje graczy loguje się na różnych telefonach, ale korzystają z tego samego wi-fi to już jest podstawa, by myśleć, że to nie są multikonta.

Innym bardziej racjonalnym pomysłem jest np. by przy dzieleniu łącza móc sobie pomagać w kwestii obrony i wymiany surowców. Osobiście wiele moich znajomych grało w tę grę, lecz przez głupie zasady ze wspólnym łączem po prostu dali sobie spokój (w tym ostatnio ja). Taka jest moja subiektywna opinia, a wy co myślicie?

Pozdrawiam

Następna edycja polegająca na wycięciu całej treści posta zakończy się ostrzeżeniem. (Lukasz032)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Wynik reakcji
6.901
Cześć,

Mam zasadnicze pytanie. Czy jeśli ja korzystając z wi-fi np. z pracy, gdzie pracuję w korporacji i przypuśćmy trafi się ktoś, kto pracuje tam gdzie ja oraz gra na tym samym świecie korzystając z pracowniczego w-fi, gdzie ja tego człowieka nie widziałam na oczy... to dostaniemy bana za multikonto? Hah... jasne że dostaniemy. :)

Wiem, że próbujecie walczyć z multikontami jak tylko możecie, ale obrywa się zwykłym graczom, którzy chcieliby pograć ze znajomymi. Czy koniecznością jest "dzielenie łącza"? Nie można nawet wtedy sobie pomóc, ani przesłać surowców. Może warto by było zrezygnować z "dzielenia łącza"? O ile by zwiększyło to ryzyko powstawania multikont? Takie działanie na pewno przyciągnęło by więcej graczy, a uważam, że granie ze znajomymi jest o wiele bardziej interesujące niż solo.

Jak zatem dopilnować, by nie pojawiały się multikonta? Szczerze mówiąc tego problemu nigdy nie rozwiąże się w 100%. Można na przykład dać innym graczom dojść do głosu, by zgłaszali osoby, które podejrzewają o multikonta i prześwietlać takich graczy. Jeśli widzicie przecież, że dwoje graczy loguje się na różnych telefonach, ale korzystają z tego samego wi-fi to już jest podstawa, by myśleć, że to nie są multikonta.

Innym bardziej racjonalnym pomysłem jest np. by przy dzieleniu łącza móc sobie pomagać w kwestii obrony i wymiany surowców. Osobiście wiele moich znajomych grało w tę grę, lecz przez głupie zasady ze wspólnym łączem po prostu dali sobie spokój (w tym ostatnio ja). Taka jest moja subiektywna opinia, a wy co myślicie?

Pozdrawiam​
Bla,bla bla bla, 12naście lat gierki, tysiące osób spotkanych, a dalej takie bajki ktoś pisze^^ Jakoś u mnie nigdy w ekipie nikt takiego bana nie dostał, a jak coś było kontrowersyjnego i rzeczywiście przypadkowego to ktoś z górnego półki supportu ściągał. Również znam osoby, które grają z mężem, dzieckiem czy domownikiem i również nigdy bana nie dostali mimo tych samych łącz internetowych.
BA, pierwszy zlot jaki organizowałem, zapytałem supportu czy będzie problemem jak nagle u mnie z wfi wejdzie 10-15 osób na plemiona i czy mamy to gdzieś zgłosić lub wrzucić dzielenie łącza na te pare dni, życzyli nam dobrej zabawy i nikt bana nie dostał. Oczywiście, że patrzą skąd konto się logowało, id sprzętu i pewnie ilość logowań, zapewne logowania nie były o 6-14, a nawet w nocy z tego samego ip xD więc nie wkręcaj, że mając to samo IP, logowaliście z innych sprzętów i dostaliście bana.
 

drako80

Chłop
Wynik reakcji
2
Samo wi-fi nie ma nic do rzeczy, bana dostaniesz dopiero gdy z jednego urządzenia korzystają 2 konta. Dlaczego? Już wyjaśniam.

Wi-fi czyli najczęściej Router, który przydziela nam poprzez DHCP/DNS własny unikalny adres IPv4 najczęściej jest to 255.192.3.100 lub 192.168.5.100, dokładniej już nie pamiętam jak się to liczyło. Plemiona banują za "multikonta" w momencie kiedy na jednym świecie 2 lub więcej kont zalogowały się z takim samym adresem IP.
 

Leszcz Kartograf

Szlachcic
Wynik reakcji
3.895
Samo wi-fi nie ma nic do rzeczy, bana dostaniesz dopiero gdy z jednego urządzenia korzystają 2 konta. Dlaczego? Już wyjaśniam.

Wi-fi czyli najczęściej Router, który przydziela nam poprzez DHCP/DNS własny unikalny adres IPv4 najczęściej jest to 255.192.3.100 lub 192.168.5.100, dokładniej już nie pamiętam jak się to liczyło. Plemiona banują za "multikonta" w momencie kiedy na jednym świecie 2 lub więcej kont zalogowały się z takim samym adresem IP.
to są adresy sieci prywatnej, liczą się tylko publiczne
 

Julina

Chłop
Wynik reakcji
1
Kilka lat temu grałem na jednym świecie z synem Każdy miał swoje konto wiadomo mieszkamy razem czyli jeden adres IP Mimo że zgłosiliśmy że dzielimy łącze dostaliśmy bana Przepadło wszystko Kazano nam wybrac jedno konto drugie zablokowane Pisalismy prosiliśmy Prowadzący maja to w nosie Firma bogata i nie zależy im na graczach Syn zrezygnował A mam dwóch synów
Nie może być tak że trochę można A reszta zależy od czyjegoś widzimisia
 

ANIMOWANA DZIEWCZYNKA

ALFONS STEFANÓW
Wynik reakcji
4.361
Przecież wiadomo od lat, że funkcja ,,dzielenie łącza'' to pułapka.
Przed niczym to nie chroni, a jak ktoś tego użyje to oczy supportu się na Ciebie kierują.

Nie polecam korzystać, a już na pewno nie na jednym urządzeniu, bo wtedy ban gwarantowany.
 
Do góry