Zmiany na Giełdzie Premium - komentarze

Emdeka

Łucznik
Wynik reakcji
338
Tyle farm z wysokim eko [*] :(

a tak na serio to bardzo dobry krok, winszuje
 

DeletedUser153359

Guest
No to teraz także i światy parzyste zaczną być miniaturowe. :D
 

Marseusz

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
600
No to akurat jak dla mnie na plus:) Chociaż jak zniknie morze szaraków to i światy będą mniejsze:p
 
Ostatnia edycja:

Deleted User - 699365127

Guest
Wszystko pięknie, ładnie tylko nasuwa mi się pytanie co w praktyce oznacza "przypisanie na stałe do jednego konta"?

Myślę tu zwłaszcza o dwóch sytuacjach wykorzystania punktów premium:

1. Sytuacja w której graczowi X brakuje 5 PP do 30 dniowego KP. Do tej pory to funkcjonowało na zasadzie, że nieszczęśnik pisał na forum albo na czacie o pożyczenie brakującej kwoty. Znajdował się sponsor, który brakującą sumę przelewał na konto i wszyscy byli zadowoleni. Wraz z tą zmianą taki transfer nie będzie możliwy i czy jedyną opcją będzie dorobienie się brakującej sumy na własną rękę? Czy też może owe pp będzie można przeznaczyć na opcję "kup jako prezent"? - w co wątpię, bo będą "przypisane na stałe do jednego konta"

2. Czy pp zdobyte na giełdzie premium, będzie można wydać na zakup surowców na giełdzie premium?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser57768

Guest
W sumie to chyba jedyna rzecz od 12 lat z którą się zgodzę i uznam za pozytywną ,szkoda że zajęło to aż tyle czasu
Z drugiej jednak strony nie oszukujmy się znów chodzi o kasę i wiadomo dla kogo ... :)
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.832
Wszystko pięknie, ładnie tylko nasuwa mi się pytanie co w praktyce oznacza "przypisanie na stałe do jednego konta"?

1. Transfer nie będzie możliwy tylko PP uzyskanych na Giełdzie Premium (co i tak nie jest zmianą rewolucyjną, bo dotychczas też były zablokowane, ale przez 60 dni). Punkty uzyskane pozostałymi metodami w dalszym ciągu będzie można przenosić na dotychczasowych zasadach.

2. W ramach własnego konta Punktów z Giełdy Premium można używać bez żadnych ograniczeń, oczywiście także do zakupu surowców na Giełdzie.
 

DeletedUser198565

Guest
Dobrze gdyby przy wydawaniu pp najpierw zużywało te zablokowane.
 

DeletedUser198579

Guest
Stanowczo protestuje przeciwko FORMIE w jakiej zmiany wykluczające handlarzy miały miejsce. Nie może być tak że skoro jest grupa która nadużywa możliwości Giełdy to zabierzemy ją i tym i tym. Ukarzcie tylko tych którzy sprzedają PP. Banujcie tych którzy ogłaszają się w internecie nagradzajcie donos KP na tydzień choćby. Bo ja mając multikonta i będąc na tym przymkniętym zbierałem sobie PP do użycia na kolejnym świecie gdyż nie dysponuje kwotą do wydania która by mi zapewniła taką ilość jaka jest potrzebna. Teraz nie mogę zbierać pp dla siebie. A oferty handlowe na allegro dalej stoją tylko zmieniły się z sprzedam x pp na sprzedam konto z x pp. Ludzie zmieniają nick jak im sie nie podoba i gra leci dalej... Biznes dalej na tym robią a niewinni cierpią.
 

DeletedUser198579

Guest
Mało tego teraz sprzedaż nielegalnych PP znacznie wzrośnie bo ci którzy swoje możliwości zaspokajali na giełdzie będą zmuszeni do kupna tańszych punktów nielegalnych z allegro :p
 

DeletedUser198579

Guest
Winny to ja jestem jedynie multi konta i wyłapałem bana. A jak sam mówisz chodzi o tych co sprzedają punkty na allegro i na tym zarabiają. Zauważ ze wystarczy złapanym wlepić bana który równa się odebraniem PP z giełdy na tym świecie i wszystko się prostuje.
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
chodzi o tych co sprzedają punkty na allegro
Samo wystawienie aukcji, jeżeli tylko uda się powiązać konta wystawiającego z kontem w grze (a zazwyczaj się udaje), jest równoznaczne z wykluczeniem z gry na stałe. Przekonać się można bardzo łatwo ;)
 

DeletedUser198597

Guest
Jedna z lepszych zmian ostatnich lat! :D
Pytanie tylko, dlaczego w już istniejących światach również tego nie wprowadzicie? Aż taki zamęt to wprowadzi? Dobrze by było, jakby wyeliminować te farmiące multikonta również z obecnie istniejących światów.
 

DeletedUser161193

Guest
Wszystko fajnie, tylko mam pewne ale, sprzedając ppki mogłem się z moimi znajomymi, współplemieńcami podzielić w razie potrzeby chociażby do skrócenia czasu oczekiwania budynków, teraz blokując przesył ppków robi się problematyczne, niby więcej teraz będzie można sprzedać tych pp no ale jest ten minus, który moim zdaniem jest olbrzymi...
 

DeletedUser198600

Guest
To może wrócicie do starego systemu wymiany surowców na punkty premium. Tam było trzeba wystawiać oferty ręcznie, podawać swoją cenę i czekać aż ktoś kupi. Nie byłoby problemów z automatycznymi skryptami i tym, że normalni gracze nie mają szansy sprzedać teraz surowców. Było też tam widać kto dużo wystawia a więc taki delikwent nie miałby łatwego życia. Stary system był przez to dużo lepszy niż ta automatyczna giełda.
 
Do góry