Zmiany na Giełdzie Premium - komentarze

Izanuke

Topornik
Wynik reakcji
77
niby więcej teraz będzie można sprzedać tych pp
Więcej nie sprzeda Support, bo zmniejszy się liczba graczy, a ci co zostaną i wcześniej kupowali pp od dilerów to wątpię, żeby chcieli nagle kupować po 2x większej cenie < skok z 20-25zł za 1k na 37-40zł to trochę duży jak potrafiły takie osoby kupić co tydzień po 10k pp -> 200zł a 370zł to juz duża różnica>
Plus mulitkonta które służył do wykupowania "bonusów 100%" generowały zysk dla samego inno, a ten zysk nie był mały. Przed wprowadzeniem tych promocji, dilerzy handlowali punktami z handlu surowcami <czy to z rynku czy giełdy> i plemiona nie miały na tym żadnych korzyści, a dystrybutorzy ogromne, bo rozprowadzali te pp w ogromnych ilościach po cenach jakie chcieli od 20 do 35zl za 1k i tak taniej niż od supportu. Po tym jak zostały wprowadzone "setki" to handlarze przestali kopać walutę i zaczęli po taniości skupować oferty z oficjalnego sklepu i to w olbrzymich ilościach, wtedy na 100% przychód gry poszybował w górę, a dilerzy nie mieli już takiego przychodu na 1k. Jednak jak wyłączyli administratorzy gry nową promocje to "Janusze biznesu" wrócili do dawnego sposobu na pozyskiwanie waluty, a dla supportu spadły słupki ze sprzedaży pp. I nigdy już nie wzrosną, wystarczy spojrzeć na rozmiary map nowych światów i aktywnych graczy
 

DeletedUser198652

Guest
Ogólnie jest ok ze z giełdy na własne konto jest przypisane :)

Niestety nie wiem czemu promocje są zablokowane :/ dla niektórych z nas po prostu nie stac żeby wyłożyć 320 złotych na raz. Tak była jakas możliwość kupienia promocji na kilka osób w tańszej cenie.

Nie wszyscy mają czas żeby siedzieć na giełdzie na nowych światach i farmic pp żeby było go stać na kp i mk.
 

DeletedUser198835

Guest
W 90% się zgadzam. Ale warto było by zrobić wariant by tylko na tym świecie można było przekazać pp"drobne ilości". W połowie-ostatnich fazach światów często frontowcy cierpią na brak muru w obronie. A często można było im dać na takie cele. Albo zrobić blokadę że takie pp można wydać tylko na konkretny cel przez konkretny czas inaczej wraca to do ciebie. (ograniczyć listę takich rzeczy do minimum[np. przyśpieszenie budowy na TAK, sklep premium nie!])

Obecnie taki krok może w pewnym stopniu desynchronizować rozrywkowe w obronie i dać nową podejście, takie rzeczy mogą przyczynić się do polowania na konkretnego frontowca(nowe powody strategiczne przez działania szpiegowskie). Bo nie oszukujmy się ludzie co uczciwie farmili pp chętniej dają od tych co kupują.(kupujesz na styk, farmisz co możesz bo kiedyś może być gorze i traktuje się to jako inwestycje/oszczędności na dłuższy okres.)
Obecnie nie będzie to zauważalne ale kiedyś rynek zacznie funkcjonować z tą blokadą pp "wyczerpie główne zasoby" i zacznie być to widoczne. Obecnie tylko wy macie wystarczające dane by to szacować. Podejrzewam że będą jeszcze ciekawsze konsekwencje tego w samym podejściu do gry(np. osoby co kupują i farmią będą bardzo cenne bo mogą ratować i szybko im ta opcja się nie skończy.)

Ostatnia konsternacja pożyczyłem dajmy 50pp to osoba mimo zblokowanych pp na dawanie powinna mieć opcje oddania tego. Nawet po zerowaniu pp. I posiadaniu tylko z handlu pp.

Inne możliwości po za ograniczeniem opcji na początku pisałem. To np. 1/10 czy dajmy 1/50 zarobionego pp na wymianę tylko może trafić to skromne ratujące ilości i sprawi że na dużą skale nie będzie się opłacać robić tego co obecnie się dzieje w "black pp" bo sam prąd się nie zwróci im lub ograniczyć dawanie do np.500pp które na stałe zostanie przypisane jako nie wymienne za wyjątkiem oddania ich.
Opcji jest całą masa wybraliście jedną z takich co uczciwym graczom i młodym bez portfela da dużo trudności. Czas pokaże i oby negatywnych skutków jak najmniej, a jak by były byście dobrze reagowali.
 

DeletedUser178704

Guest
Właściwie to można całkowicie GP zlikwidować, bo w obecnej formie nie ma już sensu. Gracze grają zespołowo, robią sobe wspólna pulę pp do użycia w plemieniu, a teraz nie ma takiej możliwości, jezeli ktoś pozyskiwał pp wyłącznie z GP.
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
197
obią sobe wspólna pulę pp do użycia w plemieniu, a teraz nie ma takiej możliwości, jezeli ktoś pozyskiwał pp wyłącznie z GP
To nigdy nie było dozwolone. "Wspólny zakup Punktów Premium" oznacza ZAKUP, a nie "otrzymanie" :)
 

Marseusz

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
600
Myślę, że tu chodzi o sytuacje mniej więcej takie:

Jezus Marja atakujom mnie poRZyczcie pp na MUR!!!!!!!!!!

Jeśli ktoś ciułał na giełdzie to nie przekaże takiemu współplemieńcowi by się obronił.
 

DeletedUser178704

Guest
To nigdy nie było dozwolone. "Wspólny zakup Punktów Premium" oznacza ZAKUP, a nie "otrzymanie" :)

wspólna pula plemienna, to są punkty na potrzeby plemienia,a fizycznie trzymana jest u kogoś z rady

Myślę, że tu chodzi o sytuacje mniej więcej takie:

Jezus Marja atakujom mnie poRZyczcie pp na MUR!!!!!!!!!!

Jeśli ktoś ciułał na giełdzie to nie przekaże takiemu współplemieńcowi by się obronił.

To trochę na innym poziomie gry niz atak na pojedynczą wioskę. Jak ktoś kończy grę i ma sporo wiosek, to ich rozebranie zajmuje trochę czasu. Jeżeli to sa wioski frontowe, to niestety trzeba bronić się przed atakami, a bez KP jest top bardzo trudne. W tym momencie trzeba na takie konto przerzucić trochę pp, a obecna zmiana to unimożliwiła.
 

DeletedUser197980

Guest
Jedna z lepszych zmian ostatnich lat! :D
Pytanie tylko, dlaczego w już istniejących światach również tego nie wprowadzicie? Aż taki zamęt to wprowadzi? Dobrze by było, jakby wyeliminować te farmiące multikonta również z obecnie istniejących światów.

Warto trochę pomyśleć zanim się odpowie. Światy już od dawna się miniaturyzują. Gdy zaczynałem to światy kończyły się zapełnione po brzegi a nawet na światach, w których były już warunki zakończenia ustawione od startu potrafiła być mapa wypełniona nawet w narożnikach.

No i można powiedzieć cóż z tego, ale ilość wiosek na mapie przekłada się na spadek odległości pomiędzy graczami którzy zaczęli dawno i zaczynającymi.

Co to oznacza?
Oznacza to, że startując, już obecnie, w dniu dołączenia, masz dużą szansę na to aby w promieniu 10 pól był gracz, z wioską powyżej 4k. 10 pól od Ciebie siedzi koleś szykujący się do podboju. Gdy zaczynałem grać 10 pól ode mnie na starcie trudno było zobaczyć wioski 300pkt - nie było samouczka.
Nie ma znaczenia czy jesteś zagrożony - wystarczy, że jesteś zdominowany. Twój rozwój już nigdy nie będzie taki jak jego bo zastaniesz puste farmy.
 
Do góry