Zmiana zasad gry - pytanie

Dyskusja w 'Pytania' rozpoczęta przez użytkownika Opu Nui, 17. Lis 2018.

Poleć tę stronę

1. Lukasz032

Lukasz032 Kapitan Oczywisty Plemiona Team SuperMod Operator Gry

Docenione treści:
    123
    Nielegalne jest wymuszanie podawania jakichś danych osobowych/kontaktowych - jeżeli Gracz samodzielnie i dobrowolnie je gdzieś poda (swoje, nie czyjeś!), to przecież logicznym jest, że nie będziemy za to karać :D Wątki na forach plemiennych, gdzie dobrowolnie można się dzielić takimi informacjami jak najbardziej mogą istnieć ;)

Jeżeli przez zastępstwo, a zastępowany dał dostęp do wiadomości zastępcy - nie widzę tu naruszenia. W końcu zastępca działa w imieniu zastępowanego, oczywiście w zakresie, w jakim ten go upoważnił uprawnieniami (zabronione jest wymuszanie uprawnień zastępcy).
    Jeżeli inaczej - jest to oczywiste złamanie regulaminu (nielegalne przekazanie hasła). Nie mamy do czynienia z coplayingiem, gdy obydwoje korzystający z konta są graczami :)

2. Bobek4u

Bobek4u Miecznik

Docenione treści:
    13
    Czyli jeżeli osoba trzecia ujawni moje dane na forum plemiennym, kara nie podlega dyskusji, tak?
    Czy mogę żądać usunięcia takich danych z forum plemiennego i co w przypadku, gdy nie zostanie to uczynione? Kto i jaką karę wtedy ponosi.

Co w momencie, gdy dane takie jak nr. tel, namiar na konto na fb podam sam (zaznaczając w jakich sprawach można się kontaktować), a zostaną one wykorzystane do stalkingu? Zostaje mi tylko zgłoszenie sprawy do organów tym zajmujących się, a później kontakt z Państwem w celu ukarania gracza również w grze?

3. Lukasz032

Docenione treści:
    123
    To też zależy od tego, co dany Gracz zrobi :) jeżeli sam pierwszy podałeś dane, a założyciel/administrator plemienia zrobił coś typu "scalenie postów w jeden" - nadal trudno tu mówić o naruszeniu, w końcu zabieg kosmetyczny to zabieg kosmetyczny, a dane zostały podane samodzielnie tak czy inaczej (choć fajnie by było, gdyby jednak każdy podawał w swoim poście - choćby dla łatwiejszej edycji w celu aktualizacji później) ;) Absolutnie nie stoimy nad nikim z batem nad głową i nie czekamy aż "się wychyli", choć w przypadku oczywistych zasad gry tonu nie spuścimy i np. multikonta czy nielegalne skrypty jak zabronione były tak wciąż są i wciąż będą za to bany :p
    W razie wątpliwości będziemy dochodzić prawdy już w zgłoszeniach :)

Poprosić lepiej, jesteśmy społecznością gry, ale jesteśmy też ludźmi i zwykła ludzka uprzejmość działa w >90% przypadków ;)
    Gdyby nie poskutkowało, najlepiej napisać ticketa do obsługi gry i załączyć linka do tematu, w którym znajduje się taki post (oczywiście takie zgłoszenia przyjmujemy tylko od bezpośrednio zainteresowanego, wszelacy "pośrednicy" nie są tu pożądani), wówczas zostaną podane dowody sprawdzone i podejmiemy odpowiednie działania :)

Zależy od tego, czy doszło do zaniechania, kto się go dopuścił i na jaką skalę - decyzję podejmuje administrator weryfikujący skargę, oczywiście według zasad ;)

Nie jesteśmy tu stroną w sprawie (i nawet niemieckie RODO niewiele tu zmienia, bo we wszystkich państwach członkowskich UE/EOG stosuje się je w relacjach osoba-firma, nie w relacjach osoba-osoba, o ile oczywiście żadna "osoba" będąca stroną nie prowadzi działalności gospodarczej), ryzyko takiego wykorzystania przez kogoś danych wynika z samej specyfiki użycia, lecz tu zawsze poszkodowany może wobec jakiegoś Gracza wytoczyć sprawę z powództwa cywilnego, nic tego nie wyklucza :)
    Jakichkolwiek danych żadnego Gracza nigdy nie podajemy jako obsługa gry żadnemu innemu Graczowi, do ich otrzymania od InnoGames są upoważnione tylko służby na podstawie nakazu sądowego/innego prawnie równoważnego. Co do ewentualnego "ukarania" za tego rodzaju wykroczenia, są to sprawy już nie dotyczące gry sensu stricto, więc nie ma za bardzo za co karać jeszcze konto w grze :D

eragon2201 lubi to.
  4. Marseusz

Marseusz Zwiadowca

Docenione treści:
    47
    W tickecie się chyba nie doczekam więc napiszę i tutaj. Może skoro Was tu więcej to szybciej dostanę odpowiedź:)

pkt w regulaminie mówi:

1.11. Zabronione jest zwracanie się do innych graczy z prośbą o wykonanie działania lub udzielenie informacji bezpośrednio lub pośrednio powiązanych z własnością konta, a także szantażowanie, oszukiwanie lub grożenie w taki sposób oraz namawianie do łamania zasad gry w jakikolwiek sposób.

Czy to oznacza, że nie mogę od nikogo zażądać by wysłali swoje wojska gdzie im wskażę? Dostałem na razie odpowiedź:

nikt nie powinien za to karać

Ale to nie jest odpowiedź. Ja muszę wiedzieć NA PEWNO co mi wolno a co za mnie będzie musiało zrobić jakieś nowe konto.

5. Lukasz032

Docenione treści:
    123
    Akcje wojskowe są częścią mechaniki gry, to chyba logiczne :p

6. Marseusz

Marseusz Zwiadowca

Docenione treści:
    47
    Wojska są też własnością konta a tam gdzie jest miejsce na interpretację tam zawsze ktoś wykorzysta to w nieodpowiedni sposób.

7. Sh4Me

Sh4Me TestMod Plemiona Team Pomocnik Moderatora

Docenione treści:
    1.500
    Rozumiem że tym samym gra dwóch osób na jednym koncie jest również nielegalna?

8. MainSin

MainSin Ta zła Plemiona Team Opiekun Projektu Opiekun ModTeamu

Docenione treści:
    123
    Coplaying nadal jest przez nas dopuszczalny.
    Tylko jedna osoba jest właścicielem konta, z dostępem do maila.
    Druga osoba nie jest graczem (nie posiada własnego konta w grze) i posiada dostęp jedynie do czyjegoś konta w grze, bez możliwości chociażby napisania do nas maila w sprawie otrzymania zebranych danych.