Zmiana systemu reputacji

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser19643
  • Data rozpoczęcia

Czy uważasz, że system reputacji z tymi zmianami byłby lepszy??


  • W sumie głosujących
    3
Status
Zamknięty.

DeletedUser19643

Guest
Zamieszczam propozycję związaną z systemem reputacji, proponuję go zmienić.

Obecny system ma bardzo wiele wad. Na dodatek większość użytkowników nie umie się posługiwać reputacją. Wprawdzie Xandariel kiedyś wspominałeś, że masz w planach zmianę systemu, ale coś Ci to wolno idzie. Może te pomysły, wątek i głosy użytkowników Ci pomogą i zmobilizują Cię.

Zmiany w systemie reputacji, które ja proponuję to:
  • Można tylko dodawać punkty reputacji, nie można ich odejmować.
  • Jeden użytkownik może tylko jednorazowo ocenić każdego z graczy. Punkty można by było cofać.
  • Jak ktoś dodawałby punkt musiałby napisać komentarz z minimalną długością 15 znaków.
  • Jak post, który dostał punkt reputacji zostałby skasowany, informacja o nim zostałaby i w ogóle nie uległa zmianie... Po prostu klikając na link w postaci nazwy tematu, w którym był post, wyświetlałoby się takie coś:
    dfgcw7.png
  • Wyświetlałoby się komu dałem punkt reputacji, wraz z komentarzem do niego zawartym i linkiem do tematu, w którym oceniłem danego użytkownika.
  • Na start miałoby się 0 punktów reputacji (czy tam ile Wy chcecie, to jest mniej ważne), ponieważ i tak nie można odejmować.
  • Użytkownicy z tangą "Piknier" nie mogliby w ogóle ocenić żadnego użytkownika, nawet te wartości zerowej. Dopiero po napisaniu 50 postów mógłby taki osobnik oceniać innych.
  • Pokazywane by były wszystkie punkty, które dostał dany gracz, a nie tylko 20.
Zmiany spowodowałyby:
  • Ludzie, którzy teraz dają sobie przy każdej okazji reputacje mogłyby ocenić tylko raz użytkownika, a więc zmniejszenie ilości bezsensownych reputów.
  • Nie byłoby punktów minus za minus i zmniejszyłoby to ilość punktów plus za plus.
  • Ludzie zaczęliby się zastanawiać nad dawaniem punktu reputacji i nie dawaliby ich 10 na dzień...
  • Reputacja miałaby większy sens.
  • Poprawienie wielu wad, które na dzień dzisiejszy system reputacji posiada.
Ten system oczywiście nie spodoba się ludziom, którzy należą do tzw. kółek reputacji, którzy dodają sobie punkty przy każdej okazji i odejmują masowo innym. Przed zagłosowanie w sądzie proszę się zastanowić. Nie daję opcji w ankiecie "Coś bym zmienił", ponieważ główne zmiany polegają na tylko dodawaniu i możliwości 1 razowego dawania punktów, jeśli te zmiany popierasz zagłosuj na tak, a z tym z czym się nie zgadzasz napisz w swoim komentarzu. To byłaby duża zmiana, a więc prosiłbym jeszcze raz abyście się zastanowili przed oddaniem głosu. Proszę również Xandariela o pozwolenie aby taki temat istniał.

Również proszę nie pisać postów typu "Oczywiście, że nie" albo "Dla mnie to nie powinno być reputacji" itp.

Głosujcie i komentujcie !!!

@Edit

Wiem, że ta zmiana byłaby trudna do wprowadzenia, ale nie oceniajcie jej pod tym względem, bo to jest do zrobienia...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Zmiana systemu reputacji

daruje sobie dawanie quotu przy kazdym cytacie, bo to by okrutnie wydluzylo ten post, zastapimy to kursywa

* Można tylko dodawać punkty reputacji, nie można ich odejmować.
a co z ludzmi, ktorzy tworza dziesiec tematow "wsompt do plemia mego"? takim trzeba zabierac
* Jeden użytkownik może tylko jednorazowo ocenić każdego z graczy.
tylko krowa nie zmienia swojego postepowania, jesli ktos najpierw pisal glupoty a potem wartosciowe wypowiedzi to nie mozna go ocenic ponownie?tak samo z kims, kto dobrze zaczal a potem schamial, ma miec dozywotnie nieodejmowalne reputki?
* Jak ktoś dodawałby punkt musiałby napisać komentarz z minimalną długością 15 znaków.
tutaj za, nie zawsze wiadomo za co dokladnie docenil nas uzytkownik
* Jak post, który [...]
tu nie do konca rozumiem o co chodzi
* Wyświetlałoby się komu dałem punkt reputacji, wraz z komentarzem do niego zawartym i linkiem do tematu, w którym oceniłem danego użytkownika.
tez za. ale taki temat byl juz dawno, nie wiem nawet czy nie Twoj, C-You
* Na start miałoby się 0 punktów reputacji (czy tam ile Wy chcecie, to jest mniej ważne), ponieważ i tak nie można odejmować.
to dla nowych czy jak? czy chcesz kazdemu pozabierac dyszke z tych co juz ma?
* Użytkownicy z tangą "Piknier" nie mogliby w ogóle ocenić żadnego użytkownika, nawet te wartości zerowej. Dopiero po napisaniu 50 postów mógłby taki osobnik oceniać innych.
teraz oceniaja i nie ma to efektu, na jedno wiec wychodzi
* Pokazywane by były wszystkie punkty, które dostał dany gracz, a nie tylko 20.
tez by nie zaszkodzilo.

glusuje przeciw, najbardziej przeciw temu, aby kazdego bylo mozna tylko raz
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zmiana systemu reputacji

Jestem przeciw, nie dlatego, że należę do opisanego przez Ciebie kółeczka, ale:
Daje się reputy za daną wypowiedź, nie za całokształt. Wyobraź sobie, w tej chwili, ktoś Cię zadziwia poziomem swoich wypowiedzi i w ogóle, więc dajesz mu punkt reputacji, nagle ta osoba zaczyna strasznie spamować i zachowywać się jak n00b, ale ty pomimo tego, że masz teraz zupełnie inne zdanie na temat tego użytkownika, nie możesz mu dać minusa, a tamta osoba myśli, że wszystko jes w porządku,, bo kiedyś dostała kilka plusów, i spamuje nadal.
Wolę, aby pozostało tak jak jest.
 

DeletedUser19643

Guest
Odp: Zmiana systemu reputacji

ambafatimabyloinima

Fajnie, że jako pierwszy napisałeś komentarz, bo mogę na samym początku wiele rzeczy wyjaśnić.

a co z ludzmi, ktorzy tworza dziesiec tematow "wsompt do plemia mego"? takim trzeba zabierac

Takim by się po prostu ich nie dawało, a istnieje takie coś jak warna albo ban...

tylko krowa nie zmienia swojego postepowania, jesli ktos najpierw pisal glupoty a potem wartosciowe wypowiedzi to nie mozna go ocenic ponownie?tak samo z kims, kto dobrze zaczal a potem schamial, ma miec dozywotnie nieodejmowalne reputki?

Tutaj mogę już coś nowego wyjaśnić, osoba, która najpierw pisała bezsensownie po prostu nie dostawała punktów reputacji, jak się poprawiła to wtedy może dostać. Jeżeli ktoś najpierw był "grzeczny", a później stał się chamem, to proponuję, aby była możliwość cofania swoich punktów, byłaby taka możliwość tam gdzie byłoby pokazane komu dałem reputację, obok tej informacji byłaby opcja "Cofnij". Powiesz teraz, że ludzie by cofali te reputy za byle co, ale to jest lepsze niż dawanie kolejnego negatywa, a po za tym tak by postępowali głupi ludzie.

tu nie do konca rozumiem o co chodzi
Zaraz Ci dam pewny link. Tam jest opisana taka propozycja, ale teraz ją ulepszyłem trochę.

tez za. ale taki temat byl juz dawno, nie wiem nawet czy nie Twoj, C-You

Owszem, mój, ale teraz proponuję zmianę systemu, a ta opcja jest jedną ze zmian.

to dla nowych czy jak? czy chcesz kazdemu pozabierac dyszke z tych co juz ma?

Zmiana systemu byłaby trudna wielu użytkowników i jednocześnie bolesna. Gdyż po zmianie systemu każdy by został z 0 punktami, ale po niedługim czasie wszystko by się na nowo ustabilizowało.

teraz oceniaja i nie ma to efektu, na jedno wiec wychodzi

Jak już napisałem byłaby możliwość Cofania reputów, a więc rzeczywiście wiele nie zmienia, ale "Piknierzy" przynajmniej by wiedzieli, że nie mogą teraz oceniać.

glusuje przeciw, najbardziej przeciw temu, aby kazdego bylo mozna tylko raz

Mam nadzieję, że teraz zmieniłeś zdanie.

Ja sobie pozwoliłem cytować, gdyż jest to przydatne.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zmiana systemu reputacji

Zamieszczam propozycję związaną z systemem reputacji, proponuję go zmienić.

Obecny system ma bardzo wiele wad. Na dodatek większość użytkowników nie umie się posługiwać reputacją. Wprawdzie Xandariel kiedyś wspominałeś, że masz w planach zmianę systemu, ale coś Ci to wolno idzie. Może te pomysły, wątek i głosy użytkowników Ci pomogą i zmobilizują Cię.

Zmiany w systemie reputacji, które ja proponuję to:
  • Można tylko dodawać punkty reputacji, nie można ich odejmować.
  • Jeden użytkownik może tylko jednorazowo ocenić każdego z graczy.
  • Jak ktoś dodawałby punkt musiałby napisać komentarz z minimalną długością 15 znaków.
  • Jak post, który dostał punkt reputacji zostałby skasowany, informacja o nim zostałaby i w ogóle nie uległa zmianie... Po prostu klikając na link w postaci nazwy tematu, w którym był post, wyświetlałoby się takie coś:
    dfgcw7.png
  • Wyświetlałoby się komu dałem punkt reputacji, wraz z komentarzem do niego zawartym i linkiem do tematu, w którym oceniłem danego użytkownika.
  • Na start miałoby się 0 punktów reputacji (czy tam ile Wy chcecie, to jest mniej ważne), ponieważ i tak nie można odejmować.
  • Użytkownicy z tangą "Piknier" nie mogliby w ogóle ocenić żadnego użytkownika, nawet te wartości zerowej. Dopiero po napisaniu 50 postów mógłby taki osobnik oceniać innych.
  • Pokazywane by były wszystkie punkty, które dostał dany gracz, a nie tylko 20.
Zmiany spowodowałyby:
  • Ludzie, którzy teraz dają sobie przy każdej okazji reputacje mogłyby ocenić tylko raz użytkownika, a więc zmniejszenie ilości bezsensownych reputów.
  • Nie byłoby punktów minus za minus i zmniejszyłoby to ilość punktów plus za plus.
  • Ludzie zaczęliby się zastanawiać nad dawaniem punktu reputacji i nie dawaliby ich 10 na dzień...
  • Reputacja miałaby większy sens.
  • Poprawienie wielu wad, które na dzień dzisiejszy system reputacji posiada.
Ten system oczywiście nie spodoba się ludziom, którzy należą do tzw. kółek reputacji, którzy dodają sobie punkty przy każdej okazji i odejmują masowo innym. Przed zagłosowanie w sądzie proszę się zastanowić. Nie daję opcji w ankiecie "Coś bym zmienił", ponieważ główne zmiany polegają na tylko dodawaniu i możliwości 1 razowego dawania punktów, jeśli te zmiany popierasz zagłosuj na tak, a z tym z czym się nie zgadzasz napisz w swoim komentarzu. To byłaby duża zmiana, a więc prosiłbym jeszcze raz abyście się zastanowili przed oddaniem głosu. Proszę również Xandariela o pozwolenie aby taki temat istniał.

Również proszę nie pisać postów typu "Oczywiście, że nie" albo "Dla mnie to nie powinno być reputacji" itp.

Głosujcie i komentujcie !!!

@Edit

Wiem, że ta zmiana byłaby trudna do wprowadzenia, ale nie oceniajcie jej pod tym względem, bo to jest do zrobienia...



C-You proponuje abys przestal przedstawiac juz swoje w wiekszosci malo przemyslane propozycje dotyczace forum.
Skoro powiedzialem,ze w przyszlosci system reputacji bedzie zmieniony to bedzie zmieniony i sprawe uwazam za zamknieta ale to nie znaczy,ze stanie sie to w przeciagu kilku dni.Mam duzo wiecej na glowie anizeli tylko wprowadzanie w zycie zmian na forum.
 
Status
Zamknięty.
Do góry