Zmiana na Special 3?

  • Rozpoczynający wątek kasjerk
  • Data rozpoczęcia

Jesteś za wprowadzeniem tego pomysłu?

  • Tak

    Głosy: 39 63,9%
  • Tak, ale z poprawkami (napisz jakie)

    Głosy: 4 6,6%
  • Nie

    Głosy: 18 29,5%

  • W sumie głosujących
    61
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam ;)

Jak powszechnie wiadomo dotychczasowe światy Special były (jak sama nazwa wskazuje) "specjalne". Dlatego wpadłem na mały pomysł, które sprawiłby że wreszcie zniknęliby łowcy wiosek barbarzyńskich. Jak to zrobić?

Mianowicie propozycja jest prosta.. brak wiosek barbarzyńskich na tymże świecie specjalnym! Kogo (mam na myśli "prawdziwych" graczy) nie denerwuje obecność słabiutkich graczy, którzy raz po raz zabierają szaraki, robią tylko deffa i się bunkrują? Chyba wszystkich. Ta metoda postawiłaby (nareszcie) na grę agresywną, gra tylko obroną straciłaby sens. Żeby się rozwijać każdy musiałby atakować.

Pewnie pojawią się pytania - jak się rozwijać na początku bez farm? Bardzo łatwo. Obecny Special 2 ma zaledwie dwa dni ochrony (akurat sytuacja z pogrzebem wydłużyła o jeden dzień ten czas) i przy prędkości 3 dość łatwo o uzbieranie wojsk. Możnaby ten czas skrócić nawet do 24h, ale to już byłoby w sferze "porozumienia się". Resztę konfiguracji zostawiłbym w zamyśle administracji. Z racji braku tychże wiosek przydałoby się także odpowiednie zmniejszenie odległości pomiędzy graczami (po prostu średnio w kwadracie byłoby więcej osób).

Jedynym wyjątkiem pojawienia się wioski barbarzyńskiej mogłoby być zakończenie gry przez jakiegoś gracza.

Ten pomysł oczywiście nie przeszedłby na "normalnym" świecie, ale dlaczego nie spróbować czegoś takiego na Specialu? W końcu już w zamyśle administracji ma on być czymś zupełnie innym.

Prosiłbym (szczególnie w przypadku odpowiedzi na nie) o argumentacje swojego głosowania :)

Pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser138059

Guest
Może byc, ale wtedy napewno mniej graczy będzie grało na serwerze.
Z drugiej strony to i lepiej, bo znajdą się na nim tylko doświadczeni gracze:)
 

DeletedUser

Guest
Na Specialu jest zawsze mnóstwo chętnych (jest to wywołane tym, że tylko 4 tys. graczy może się zalogować za darmo, reszta loguje się na świat wykupując KP) więc myślę, że akurat z tym większych problemów by nie było :)
 

DeletedUser8099

Guest
ci "prawdziwi" gracze jak są tacy prawdziwi to powinni poradzić sobie w każdej sytuacji i odpowiednio dopasować strategię do warunków, a nie płakać z powodu barbarek czy jednego dnia ochrony ;)
 

DeletedUser137074

Guest
bdb pomysł napewno będzie agresywna gra :p

i dotego jeszcze dodać że barbarki nie rozwijają się :p bo jak ktoś zrobi sobie multikonto w jednym czasie i usunie a te 2 konta będą blisko siebie to będzie miał co przejmować :p
 

DeletedUser

Guest
ci "prawdziwi" gracze jak są tacy prawdziwi to powinni poradzić sobie w każdej sytuacji i odpowiednio dopasować strategię do warunków, a nie płakać z powodu barbarek czy jednego dnia ochrony ;)

Nikt nie mówi, że sobie nie dadzą rady.

Ale są różne powody tego, że takich graczy ciężko wyeliminować (przejmują barbarzyńskie, robią tylko deffa, z czasem zaczynają się zmniejszać morale - trudno się gra z takimi sąsiadami). Wymusiłoby to agresywny styl gry, który jest zdecydowanie najciekawszym rozwiązaniem.

i dotego jeszcze dodać że barbarki nie rozwijają się :p bo jak ktoś zrobi sobie multikonto w jednym czasie i usunie a te 2 konta będą blisko siebie to będzie miał co przejmować :p

Też tak myślę, gdy gracz skończyłby grę jego wioska zostałaby na tym samym poziomie..
 

DeletedUser

Guest
Pomysł ciekawy:p ale znając administracje wybór będzie zależał tylko od niej:) a my tu sobie możemy pogadać i mieć nadzieje że jakaś czesc z Twoich propozycji spodoba się im i ja wprowadza czego Ci życze kasjerku drogi:D.
 

DeletedUser98687

Guest
Mi się podoba
tyl;ko że jak nie ma barbarzynskich to dlaczego miałyby być szaraaki po niegrającej już osobie
to byłoby niesprawiedliwe
 

DeletedUser

Guest
Pomysł ciekawy:p ale znając administracje wybór będzie zależał tylko od niej:) a my tu sobie możemy pogadać i mieć nadzieje że jakaś czesc z Twoich propozycji spodoba się im i ja wprowadza czego Ci życze kasjerku drogi:D.

A to już inna para kaloszy ;). Administracja czyta te wszystkie propozycje (współczuję im :p) i na pewno stara się wybierać te perełki :)

tyl;ko że jak nie ma barbarzynskich to dlaczego miałyby być szaraaki po niegrającej już osobie
to byłoby niesprawiedliwe

To bym już pozostawił w zamyśle twórców tego świata, choć taka możliwość na pewno jeszcze bardziej urozmaiciła by grę (m.in. każdy musiałby się spieszyć podczas rozbiórek kont ;))
 

DeletedUser

Guest
Światy specjalne już są wprowadzone, niedawno pojawił się drugi, więc nie do mnie takie propozycje/skargi :)
 

DeletedUser

Guest
hehe :)

Jedni to uznają za spore utrudnienie (brak barbarzyńskich) a drudzy za ułatwienie (wreszcie gra tylko agresywna) :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
spróbować można, choć można też zmniejszyć ilość barbarek, lub ograniczyć prędkość ich rozwoju, kto grał to wie, że wiele barbarek na początku mogłoby być w top:) choć to, że nupki przejmują barbary i robią deffa nie ma aż tak dużego znaczenia, żeby było to problemem. większość takich graczy loguje się raz na dzień lub rzadziej, w większości z powodu nieświadomości istnienia większych prędkości, poza tym, takie bunkry się rozwala, a gracza farmi, prędkość szybka, szybka produkcja surowców, szybka odbudowa offa, a taki gracz staje się farmą, więc pomysł można by wypróbować, tak z ciekawości, jakby się grało bez barbar, choć nie jest to rozwiązanie, bo sam problem nie jest aż tak wielki z tymi deffiarzami-nupkaqmi:p
 

DeletedUser49655

Guest
już pisałem, że to dobry pomysł, ale mam do tego drobny dodatek- aby nie zablokować możliwości farmy, można by skrócić ochronę początkową do 7h (zakładając, że świat miałby prędkość 1, przy większej czas ten odpowiednio skrócić)- czyli do momentu, gdy zdążymy wybudować piedestał i zrekrutować rycka. Stwarzałoby to dość duży problem co do strategii gry- atakować innych i liczyć na szczęście, czy bronić się w wiosce i spokojnie rozwijać surkę.
Co o tym sądzicie (dorzucam pomysł tutaj, bo sądzę, że nie ma sensu zakładać nowego tematu, był on już poruszony w dyskusji przedstartowej na s45)? Pozdrawiam- Salladyn Matiz:D
 

DeletedUser125784

Guest
Pomysł bynajmniej intrygujący, drastycznie zmniejszone tempo gry, co za tym idzie mniejsze wojsko mniej efektowna gra, mniej zadowalająca gra.

Tak jak mówisz dzięki tym noobkom gra tak naprawdę nabiera smaczku przy większej ilości wiosek niż 10, której ty najwidoczniej nie posiadałeś zakładając ten temat.

jak wiadomo na specjal'u jest ograniczona liczba miejsc, a pojawienie się multikont związane z brakiem szaraków odbierze możliwość gry innym.

Także na nie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser150475

Guest
byłoby fajnie, ale gorzej z farming'iem, ja bym proponował, by niemożna było przejmować szaraków ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry