Zastepstwa nowe przepisy

AGA 36

Chłop
Wynik reakcji
0
Pytanie dotyczy punktu 8 Zastepstwa.
Jest tam napisane ze w razie urlopu mozna dac zastepstwo na wlasna odpowiedzialnosc osobie zaufanej.
Najbardziej zaufana osoba w plemieniu to chyba jest sam zalozyciel i byl na moim zastepstwie.
W srode mialem wracac do gry ale udalo mi sie predzej zalogowac i tu zdziwienie.
Wycofal z kilku moich wiosek wojsko i zostaly podbite przez jego kolegow nastepnie z 2 wiosek wyslsl wojsko w swiat na 300 godzin, skasowal nasze plemie i uciekl do wroga.
Pisalem do suuportu i odpowiedz mnie rozczarowala , ze zastepca moze wyslac wojsko gdzie chce to chyba tu cos nie tika jak ma.

Czy moge to tak rozumiec, ze jak bede zalozycielem plemienia i ktos ma urlop to jako zalozyciel osoba zaufana mam imunitet i za cos takiego nie poniose zadnej kary mimo tego ze wycofie w swiat wojsko od gracza i pozbawie go obrony na 300 godzin ???

Dla mnie to jest koniec gry a ten sie smieje, ze mnie w konia zrobil nie ponoszac zadnej bo za cos takiego powinien otrzymac jedna z wyzszych kar i na danym swiecie powinno byc zablokowane jego konto i nastepnym razem by nie popelnil takiego swinstwa.
 
Wynik reakcji
224
W regulaminie masz jasno napisane że zastępstwo dajesz na własną odpowiedzialność i obsługa gry nie odpowiada za akcje które wykonał zastępca na Twoim koncie ;p
 

AGA 36

Chłop
Wynik reakcji
0
Zarówno pojedyncze jak i powtarzające się niewłaściwe wykorzystanie zastępstwa może skutkować karą dla wszystkich zaangażowanych kont. W gestii supportu gry leży zdefiniowanie niewłaściwego wykorzystania w konkretnych przypadkach.

Bylo niewlasciwe i podstepne wykorzystanie konta bo chyba to jest normalne ze wyslanie wojska na odleglosc 300 godzin na malutka barbarke to jest pozbawienie wojsk danego gracza i to jest konkretny przypadek
 
Wynik reakcji
224
Kiedyś tak było że za wyrzucenie wojska w kosmos i nadużywanie zastępstwa były bany dla zastępcy, jakiś czas temu to zmieniono ;p
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
163
niewlasciwe wykorzystanie konta jest dalej podlegane karze
Dokładnie tak. Niemniej zgodnie z OWH jeżeli do działań niezgodnych z intencją Gracza dochodzi z jego winy, to jest to jego odpowiedzialność i obsługa gry może co najwyżej pomóc wyjaśnić, jak unikać w przyszłości takich sytuacji.

Kiedyś tak było że za wyrzucenie wojska w kosmos i nadużywanie zastępstwa były bany dla zastępcy
Czasem dalej tak jest - najważniejsza kwestia to okoliczności sprawy. Kiedyś nie było przede wszystkim opcji ograniczenia tego, co zastępca na koncie może zrobić - oznaczało to, że zastępca mógł tak naprawdę bez żadnej woli gracza porozsyłać mu wojsko po mapie, a potem zacząć podbijać wioski. I tu też nie wszystko się udawało odzyskać, bo nawet awaryjnie stosowane "wycofanie" komend wiązało się z czekaniem, aż wojsko wróci do wioski źródłowej swoim normalnym tempem - a w międzyczasie sprawca mógł już swoimi atakami dojść i coś przejąć. Wojska mogły też dojść do celu i się po prostu rozbić - wtedy też nie zagniemy praw fizyki :) Nie wchodzi tym bardziej w grę resetowanie gry do stanu przed zajściem - świat to nie tylko jeden gracz, na jednym świecie graczy jest tysiące i coś takiego mogłoby ich skrzywdzić. Dlatego też po czasie twórcy gry pomyśleli o czymś takim jak ograniczenia dla zastępcy - co też nie rozwiązało wszystkich problemów, ale już zmieniało trochę podejście, bo patrzymy przede wszystkim na to, czy do sytuacji doszło z winy/przeoczenia/lekkomyślności osoby dającej zastępstwo (niestety jest to przeważająca część przypadków). Dlatego ostatnio coraz bardziej stawiamy też na edukację graczy, że jednak "nie wszystko złoto, co się świeci" i osoba zastępująca powinna być przede wszystkim znana Graczowi, a zaufania nie zdobywa się przez autorytet - to autorytet zdobywa się przez zaufanie, a zaufanie przez uczynki.
 

AGA 36

Chłop
Wynik reakcji
0
W tym temacie chcialem tylko poruszyc te nowe zasady, bo z tego co widac to zostaly zrobione tylko dla cwaniakow i zlodziei, .bo kiedy ktos zachoruje albo trafi na kreta moze nim byc i znajomy to straci nie tylko wioski ale caly wklad pp co zainwestowal w konto.
Cwanisk sie zesika za smiechu ze moze oszukiwac i nie ponosi tu zadnej winy.
Plemiona spadly na pysk tylko mozna powspominac dawne czasy kiedy ta gra sprawiala jeszcze przyjemnosc