*zakończone* 12 Świat 100 - Flagi

Flagi?


  • W sumie głosujących
    1.135
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

rotescorp

Szlachcic
Wynik reakcji
4.165

DeletedUser191004

Guest
Flagi,Flagi,Flaggiiii....!!! chce wykozystac flage +7% ataki :)
 

DeletedUser40095

Guest
argument wyrównania poziomu raczej mało trafiony, flagi mogą tylko obniżyć poziom. Kiedy w specyfikacji pojawiają się flagi, kościoły, nowe funkcje premium etc. to w głowie jak to napisałeś "zawodowca" zapala się czerwony alert i nakazuje taki świat omijać szerokim łukiem.

Tak w zasadzie to jaki jest powód tego omijania?

Czytam te wszystkie komentarze i w zasadzie nadziwić się nie mogę. Rozumiem, że większość graczy optujących za najbardziej zbilansowanymi ustawieniami i potępiających ułatwienia dla graczy o małych umiejętnościach ma się za graczy na poziomie profesjonalnym, albo i wyższym. I właśnie tutaj zaczyna się moje zdziwienie.

Zagłosowaliście przeciwko Kościołowi, który jest utrudnieniem w grze. Zabiera masę miejsca w zagrodzie, do tego wioski zamieszkane przez ateistów atakują z mniejszą siłą. Kościół powoduje, że w większym stopni należy przyłożyć się do rozwoju konta. Czyli co? Element strategiczny, który zdecydowanie promuje graczy bardziej zaawansowanych nie jest Wam tak bliski? Dziwne! Lecimy dalej.

W ankiecie dotyczącej technologii zdecydowanie wygrywa najprostsza jej wersja. No, jak to? Przecież jesteśmy 'prosami'! I nie chcemy rozwiązania który wymusza bardziej taktyczną grę (szczególnie na początku)? Wybieramy rozwiązanie które, praktycznie, jest stworzone dla tych słabych graczy? Owszem można przesadzić w obu kierunkach i uważam, że dziesięciopoziomowa technologia jest chyba najgorszym z możliwych rozwiązań, ale technologia na zasadzie zbadane-niezbadane to totalna nuda. Element który nie promuje słabizny, wśród prosów niepopularna.

Te dwa przykłady pokazują, że chcecie rzeczy ułatwiających Wam rozgrywkę, a nie które powodują, że gra jest ciekawsza. Nie chcecie gry bardziej strategicznej, a takiej do której jesteście przyzwyczajeni. Żadne z Was prosy, żadni gracze o dużych umiejętnościach. Jesteście graczami posiadającymi możliwości, których nawet kapucynkę da się nauczyć. Wbijanie klina? Sorry, ale plemiona to NFS, a gra strategiczna. Jak dla mnie pros powinien zagłosować na brak milisekund. Nie chcecie morale? Ponieważ to utrudnia Wam grę ze słabiej rozwiniętymi graczami i Wasze umiejętności nie są wystarczające? Wasze ego cierpi? Słabizna aż wypływa z Waszych wypowiedzi.

Zagłosowałem za flagami ponieważ urozmaicają rozgrywkę i są dodatkowym elementem taktycznym.
 

DeletedUser164037

Guest
Tak w zasadzie to jaki jest powód tego omijania?

Czytam te wszystkie komentarze i w zasadzie nadziwić się nie mogę. Rozumiem, że większość graczy optujących za najbardziej zbilansowanymi ustawieniami i potępiających ułatwienia dla graczy o małych umiejętnościach ma się za graczy na poziomie profesjonalnym, albo i wyższym. I właśnie tutaj zaczyna się moje zdziwienie.

Zagłosowaliście przeciwko Kościołowi, który jest utrudnieniem w grze. Zabiera masę miejsca w zagrodzie, do tego wioski zamieszkane przez ateistów atakują z mniejszą siłą. Kościół powoduje, że w większym stopni należy przyłożyć się do rozwoju konta. Czyli co? Element strategiczny, który zdecydowanie promuje graczy bardziej zaawansowanych nie jest Wam tak bliski? Dziwne! Lecimy dalej.

W ankiecie dotyczącej technologii zdecydowanie wygrywa najprostsza jej wersja. No, jak to? Przecież jesteśmy 'prosami'! I nie chcemy rozwiązania który wymusza bardziej taktyczną grę (szczególnie na początku)? Wybieramy rozwiązanie które, praktycznie, jest stworzone dla tych słabych graczy? Owszem można przesadzić w obu kierunkach i uważam, że dziesięciopoziomowa technologia jest chyba najgorszym z możliwych rozwiązań, ale technologia na zasadzie zbadane-niezbadane to totalna nuda. Element który nie promuje słabizny, wśród prosów niepopularna.

Te dwa przykłady pokazują, że chcecie rzeczy ułatwiających Wam rozgrywkę, a nie które powodują, że gra jest ciekawsza. Nie chcecie gry bardziej strategicznej, a takiej do której jesteście przyzwyczajeni. Żadne z Was prosy, żadni gracze o dużych umiejętnościach. Jesteście graczami posiadającymi możliwości, których nawet kapucynkę da się nauczyć. Wbijanie klina? Sorry, ale plemiona to NFS, a gra strategiczna. Jak dla mnie pros powinien zagłosować na brak milisekund. Nie chcecie morale? Ponieważ to utrudnia Wam grę ze słabiej rozwiniętymi graczami i Wasze umiejętności nie są wystarczające? Wasze ego cierpi? Słabizna aż wypływa z Waszych wypowiedzi.

Zagłosowałem za flagami ponieważ urozmaicają rozgrywkę i są dodatkowym elementem taktycznym.

Spójrz na to z innej strony, kościół czy jest czy nie - mają/nie mają go wszyscy.
System technologii czy jest taki czy inny, u wszystkich jest taki sam.
Nikt nie mówi, że flagi nie urozmaicają rozgrywki, bo np. w dużym stopniu ułatwiają farmienie w pierwszych dniach (ach tak, flagi jednak też ułatwiają :). Chodzi o to, że flagi jedni mieć będą, a inni nie.
 

DeletedUser

Guest
Ogólnie przyjęta koncepcja sprawiedliwości na tym forum to "im więcej czasu poświęcasz, tym jesteś lepszy".
Zamachem na tę zasadę jest koncepcja "im masz więcej kasy, tym jesteś lepszy" i wszyscy to hejtują...
Dlaczego osoby z czasem mają być bardziej uprzywilejowane w stosunku do osób z brakiem czasem (ale rekompensują to sianem!)?

... chyba dobrze zdiagnozowałem problem w każdym temacie:p
 

DeletedUser40095

Guest
Spójrz na to z innej strony, kościół czy jest czy nie - mają/nie mają go wszyscy.
System technologii czy jest taki czy inny, u wszystkich jest taki sam.
Nikt nie mówi, że flagi nie urozmaicają rozgrywki, bo np. w dużym stopniu ułatwiają farmienie w pierwszych dniach (ach tak, flagi jednak też ułatwiają :). Chodzi o to, że flagi jedni mieć będą, a inni nie.

I co z tego? Czas - jedni mają go więcej, a inni mniej. Umiejętność wbijania klina jedni mają, a inni nie. Jedni budowali umiejętności klinowania i wysyłania synchro (a nadal nie wiem jaka to umiejętność), a inni cierpliwie i z determinacją grali na świecie na którym były flagi. Mówimy o elemencie gry, a nie o tym czy coś, ktoś ma. Krzykacze (tak wiem ja najbardziej krzyczę) z tego forum krzyczą o tym, że dany element promuje lamerów (nie lubię słowa noob). Głosowaliście za milisekundami. Dlaczego? Ponieważ potraficie klinować. Jednak to brak milisekund promują dobrych graczy. Pojawia się geniusz który krzyczy za ankietą dotyczącą braku automatu wysyłającego karetę. Jednak ów automat mają wszyscy, to raz. No i wysłanie zsynchronizowanej karety to żadna umiejętność.

Jeśli chcecie zbilansowane ustawienia to trzeba to robić konsekwentnie. Nie chcecie tego, to chociaż niech świat będzie miał ciekawe ustawienia, które urozmaicą rozgrywkę i wprowadzą jakieś utrudnienie.
 

DeletedUser178693

Guest
Pewnie - niech będą flagi. Tyle, że niech każdy m je zresetowane. Niech zrobią zakaz przenoszenia flag z innych światów i zbierajcie je od nowa, Wy wszyscy obrońcy którzy macie ich po kilka tysięcy. Z tego co wyczytałem to wszyscy ich tak bardzo chcecie. Skoro tak, to chyba Wam to nie będzie przeszkadzać? Dalej te 300 osób je takie chętne? Ja obstawiam, że gdyby takie coś miało być to swój głos na flagi anulowałoby ~85% ludzi.
 

DeletedUser164037

Guest
Pewnie - niech będą flagi. Tyle, że niech każdy m je zresetowane. Niech zrobią zakaz przenoszenia flag z innych światów i zbierajcie je od nowa, Wy wszyscy obrońcy którzy macie ich po kilka tysięcy. Z tego co wyczytałem to wszyscy ich tak bardzo chcecie. Skoro tak, to chyba Wam to nie będzie przeszkadzać? Dalej te 300 osób je takie chętne? Ja obstawiam, że gdyby takie coś miało być to swój głos na flagi anulowałoby ~85% ludzi.

Wiadomo, ludzie chcą flagi bo je maja.
 

DeletedUser

Guest
W każdym temacie każdy głosuje pod siebie:p
Na wypadek funkcji premium na s100 zbieraliśmy w plemieniu PP przez pół roku, więc gdy pojawi się taka ankieta to będziemy głosować za takimi ustawieniami, żeby te PP wzmocniły nasz rozwój. Mogliście zrobić to samo, co my, jednak nie zrobiliście. Dlaczego mam się teraz oglądać na Was?:p
 

DeletedUser

Guest
OldBear

Twoje rozumowanie jest bez sensu. Grales na swiecie z flagami --> zysklales doswiadczenie i flagi. Gdybys gral na swiecie bez flag dokladnie tak samo to bys doswiadczenie zdobył tak samo a mimo to bys był w plecy na s100.

Nie jestem przeciwny flagom chcialem tylko obalic twoj dziwny tok rozumowania
 

DeletedUser164037

Guest
Ogólnie przyjęta koncepcja sprawiedliwości na tym forum to "im więcej czasu poświęcasz, tym jesteś lepszy".
Zamachem na tę zasadę jest koncepcja "im masz więcej kasy, tym jesteś lepszy" i wszyscy to hejtują...
Dlaczego osoby z czasem mają być bardziej uprzywilejowane w stosunku do osób z brakiem czasem (ale rekompensują to sianem!)?

... chyba dobrze zdiagnozowałem problem w każdym temacie:p

Można by się kłócić. W pierwszym miesiacu rozwoju siedzieć na plemionach 14h dziennie, a wbijać co 2-3h na kilka minut(nawet ze smartfona w toalecie :D) da przewagę raptem 5-10%. Jednak jeżeli w grę wchodzi kasa to daje to przewagę na zasadzie: w dzień zrobię to, co nieposiadacz PP w 3dni.
 

DeletedUser40095

Guest
Pewnie - niech będą flagi. Tyle, że niech każdy m je zresetowane. Niech zrobią zakaz przenoszenia flag z innych światów i zbierajcie je od nowa, Wy wszyscy obrońcy którzy macie ich po kilka tysięcy. Z tego co wyczytałem to wszyscy ich tak bardzo chcecie. Skoro tak, to chyba Wam to nie będzie przeszkadzać? Dalej te 300 osób je takie chętne? Ja obstawiam, że gdyby takie coś miało być to swój głos na flagi anulowałoby ~85% ludzi.

Eee... specjalnie dla Ciebie policzyłem ile mam flag. Dokładnie 449 wszystkich flag. Z czego zdecydowana większość to flagi drugiego poziomu (nie lubię szarych). I to w sumie tyle w temacie co do mnie :) Nie będę kolejny raz powtarzał się dlaczego jestem za flagami :)

--------------------------------------------------------------

OldBear

Twoje rozumowanie jest bez sensu. Grales na swiecie z flagami --> zysklales doswiadczenie i flagi. Gdybys gral na swiecie bez flag dokladnie tak samo to bys doswiadczenie zdobył tak samo a mimo to bys był w plecy na s100.

Nie jestem przeciwny flagom chcialem tylko obalic twoj dziwny tok rozumowania

Chyba nie przeczytałeś tego co napisałem. Wyraźnie pisałem o umiejętnościach, a nie doświadczeniu. Mogę siedzieć i szlifować swoje umiejętności dotyczące wbijania klinów, albo słania zsynchronizowanej karety (chociaż to akurat już mi nie jest potrzebne), ale tego nie muszę robić. Gram od kilku lat i nadal zdarza mi się przestrzelić, a są specjaliści, którzy w każdego szlachcica są w stanie wbić klin. Co tu ma doświadczenie do rzeczy?
 

DeletedUser

Guest
Można by się kłócić. W pierwszym miesiacu rozwoju siedzieć na plemionach 14h dziennie, a wbijać co 2-3h na kilka minut(nawet ze smartfona w toalecie :D) da przewagę raptem 5-10%. Jednak jeżeli w grę wchodzi kasa to daje to przewagę na zasadzie: w dzień zrobię to, co nieposiadacz PP w 3dni.

Ilu jest graczy, którzy mają tyle PP, żeby walnąć stajnię pierwszego dnia? 10-20?
Zdecydowanie więcej jest graczy, którzy odsadzają stawkę ze względu na poświęcany czas i skilla.
Jeśli odwołujesz się do giełdy premium to przez pierwsze 2 tygodnie są na niej jedynie drzazgi.
Doświadczenia pokazują, że i tak czas wygrywa z pieniędzmi, więc gdybyśmy chcieli pełnej równości to bonusy z premium powinny być zdecydowanie podniesione, inaczej walka wciąż jest nierówna na korzyść osób z czasem.
Innymi słowy, i tak wygracie siedząc swoje 14h dziennie, ale i tak nie chcecie dać szansy osobom, które utrzymają Waszą grę, pogrania jakiś czas na podobnym do Waszego poziomie. To dziecinne:) A sorry, większość tutaj ma naście lat, no tak:p
 
Status
Zamknięty.
Do góry