*zakończone* 10 Świat 100 - Warunki zwycięstwa

Dyskusja w 'Świat 100' rozpoczęta przez użytkownika kmic, 22. Gru 2015.

Poleć tę stronę

?

Scenariusz zakończenia rozgrywki:

Ankieta zakończona dnia 24. Gru 2015.
 1. Dominacja nad światem

  81,1%
 2. Odkrycia cywilizacji

  18,9%
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
 1. musaraj

  musaraj Guest

  To nie odkrycia spowodowały, że przegraliście tamten świat. Gdyby tam była dominacja, to byście przez następny rok psioczyli na dominację i chcieli więcej odkryć - taka prawda.

  Oj, ś76 (odkrycia) wciąż trwa, a 83 (dominacja) już się zakończył - choć to akurat bardzo skrajny przykład. Odkrycia dają coś rzadkiego, mianowicie powodują, że świat się nie "wypala", bo przy dominacji to się barby przejmuje kontynentami i to juz nie jest piękno plemion. Przynajmniej w moim odczuciu.
  Ale to ma wafla wspólnego ze sposobem zakończenia - takich map już nie będzie, bo nie ma takiego zapotrzebowania graczy - no chyba że zmniejszą świat.
  Odkrycia zawsze trafiają do tego samego plemienia - coś mi się tak kojarzy.


  Ja bardzo ubolewam nad tym, że odkrycia się od tak dawna nie pojawiają. Dodają grze większych emocji, większego rumieńca. Jak napisałem, kiedy są odkrycia, nie ma bardzo bolesnego etapu, kiedy się po prostu zjada przeciwnika przy dużej przewadze, nie ma etapu, gdy gracze wchodzą na świat z niechęcią.
  Odkrycia to dodatkowy element strategiczny - są dużo bardziej narażone na atak, są wazniejsze, z czasem tych ważnych punktów, które trzeba dobrze umieszczać, jest coraz więcej. To utrudnia grę (a to zawsze pozytyw!!)
  System odkryć ma w sumie 2 poważne wady, przy czym obie można wykluczyć przy odpowiednio dużej liczbie odkryć. Ile? Nie wiem, chyba z 24 minimum, może z 30. Żeby uniknąć jakichś przypadków, gdzie któraś strona dostaje tylko 1 odkrycie - choć trzeba zaznaczyć, że wtedy RÓWNIEŻ można grać tak, jakby to odkrycie nie grało roli. 2 problemem jest nastawienie świata na dyplomację, ale to raczej problem społeczności niż odkryć.

  Bo tutaj wszyscy chcą wygrywać światy, a nie zwyciężać. Gdyby gracze chętniej zwyciężali, to odkrycia byłyby cudownym rozwiązaniem, znanym również jako Panaceum. A kiedy jest parcie na wygraną, to rodzą się patologie.

  Mimo wszystko, świat 100 to może być świat, gdzie pojawią się ekipy chcące ten świat zwyciężyć. i na to liczę. Tak czy inaczej, zagłosowałem na odkrycia i zachęcam do tego samego, choć już może być późno.
   
 2. OldBear

  OldBear Ciężki Kawalerzysta

  Dołączył:
  8. Mar 2008
  Wiadomości:
  1.383
  Docenione treści:
  260
  Ani Ty mnie nie przekonałeś, ani same odkrycia mnie nie przekonują. Dlaczego? Ponieważ to Twoje 'zwyciężanie' może odbywać się również na świecie z dominacją. Sam piszesz, że to kwestia samych graczy, a więc wymagania dotyczące wygranej danego świata są raczej mało istotne. Natomiast surowizna w postaci zdominowania świata jest piękna.

  Oczywiście kilka niespotykanych wcześniej zasad mogłoby dość ładnie świat pokierować... Np. likwidacja wiosek barbarzyńskich po 30 dniach od statu świata :) Voila - koniec z łykaniem barb.
   
 3. cmentarnik

  cmentarnik Miecznik

  Dołączył:
  21. Maj 2008
  Wiadomości:
  70
  Docenione treści:
  2
  Grałem z odkryciami i bez nich .
  Zdecydowanie jestem przeciw odkryciom ,plan jest w tej grze oczywisty walić wroga to po co do tego odkrycia ?
  Niech wygrają lepsi .
   
 4. Sir Vaiper

  Sir Vaiper Topornik

  Dołączył:
  4. Sty 2014
  Wiadomości:
  201
  Docenione treści:
  3
  Dominacja, w odkryciach zbyt dużo zależy od przypadku, może tak wyrzucić że jedno plemię będzie miało najbliżej 100h, a drugie najdalej 10h, dominacja jest bardziej sprawiedliwa bowiem szczęście jest dużo mniej znaczącym czynnikiem.
   
 5. kordiasz

  kordiasz Łucznik

  Dołączył:
  5. Sie 2010
  Wiadomości:
  333
  Docenione treści:
  27
  dominacja bez wliczania basiek jest idealna.Na 83 liczyły się baśki a tu jak tego nie będzie to krok zrobiony do przodu jest w stopniu trudności.
  jest ok.

  --------------------------------------------------------------

  mam nadzieję że zrobią ankiete na ilość procent dominacji bo odrazu jestem aby miała 95% to zniweluje wszelkie koalicje na ostatnim poziomie gry.
   
 6. SNUFFY

  SNUFFY Łucznik na koniu

  Dołączył:
  21. Mar 2007
  Wiadomości:
  863
  Docenione treści:
  631
  Skoro to taki wyjątkowy świat zrobić reguły jak w s1 ale na samym początku :) Ciekawe ile osób to pamięta :) Pozdr.
   
 7. kmic

  kmic Mamuś Plemion (III) Plemiona Team Opiekun Projektu

  Dołączył:
  7. Sty 2007
  Wiadomości:
  4.585
  Docenione treści:
  298
  Wyniki znane:

  Dominacja nad światem 81,15%
   
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.