*zakończone* 04 Świat 100 - Farmienie

Farmienie na świecie?


  • W sumie głosujących
    1.520
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

DeletedUser176495

Guest
W sumie niech będzie bez farmienia i 1.0 prędkość, wolniejsze tempo w sumie będzie wręcz idealne dla takiego leniwca jak ja.

Mam nadzieje, że na świecie będzie giełda premium to się ockniesz jak ktoś po tygodniu będzie miał pałac a ty będziesz sobie bez farmienia wioske budował ahahaha.
 

DeletedUser

Guest
haha tak odjąć giełdę i pierwsza kareta po pół roku gry..
troche myslenia nie zaszkodzi
 

DeletedUser188424

Guest
Bizon idź trollować gdzie indziej, motywować ludzi byś był ludzikiem roku czy w czym ty tam bierzesz udział.


Leniwce nie będą grać na ś100 ;) Farma. </3
 

DeletedUser176495

Guest
Ta ankieta jest w ogóle źle zbudowana powinno być pytanie "Farmienie na świecie" tak,nie i dopiero później jak wygra tak to pytanie czy ograniczone czy nie.
 

DeletedUser186725

Guest
Wydaje mi się, że dużo ludzi może głosować na bez farmienia, bo do tej pory prawie zawsze farma=nowe opcje premium, brak farmy=brak nowych opcji premium.

W ustawieniach widzę coś takiego:
Nowe funkcje Premium: nie

Czy to oznacza, że nie będzie kupowania surki, wzmacniania wydobycia, obniżenie kosztu budowy, skrócenie czasu? Tylko KP, AF, MK?
 

DeletedUser181431

Guest
Prędkość już ustalona na 1, a nie wiadomo czy będzie farma czy nie. Powodzenia na świecie bez farmy z prędkością 1.

Ale dobrze że funkcji nie będzie, wywalić giełdę i będzie w tej kwestii idealnie.
 

KACZELNIK

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
1.653
Prędkość już ustalona na 1, a nie wiadomo czy będzie farma czy nie. Powodzenia na świecie bez farmy z prędkością 1.

Ale dobrze że funkcji nie będzie, wywalić giełdę i będzie w tej kwestii idealnie.

jeśli nie będzie funkcji to i giełdy nie będzie
 

DeletedUser164037

Guest
Ogólnie to tak:
Z początku też byłem za bezfarmieniem. Wiadomo, każdy chce po najmniejszej linii oporu grać w miarę spokojnie z szansą na topkę, ale... tej topki i tak szybko nie wbijecie (albo wcale).

Światy bez farmienia mają to do siebie, że "kombinowanie" za dużo daje :( Niewielkim kosztem kot, pies, babcia klikając kilka razy dziennie robi czy darmówkę rozwiniętą na maxa, czy też deffówki. Część graczy będzie oszukiwać nieumiejętnie i dostanie bany, a część jest sprytniejsza niż support i nadal będą kręcić. Nawet jeśli się wyeliminuje oszustów, wiele osób poprosi znajomych o to samo (wejdź, poklikaj tam 2tygodnie - cokolwiek), co miałby robić kot/pies/babcia i suma sumarum sprowadzi się to do tego samego. Nie macie z takimi ludźmi szans. Pamiętajcie też, że na świecie z nieograniczonym trzeba by się było dużo więcej narobić z oszustwami, a i tak mniej to da. Nikt nie będzie farmił aktywnie na kilka, kilkanaście kont. A nawet jeśli, to takich powaleńców będzie 100x mniej :p

Dostaliście/my już w miarę pewne info, że serwer aby wyrobił na dużą ilość graczy(60k) musi mieć speed 1, i dobrze. Za speedem 1 idzie oczywiście fakt, że na świat bez farmienia nie macie co liczyć. Administracja nie da świata, na którym przez miesiąc każdy będzie powoluśku ciupał tę jedną wioskę, bo już przez pierwszy miesiąc połowa graczy zanudzi się na śmierć.

Ankieta obecnie ma nieco fałszywy wynik, już mówię czemu:
-część graczy dała na bez farmienia, bo nie wiedzieli, że speed raczej na pewno będzie 1...
- -||-, bo obawiają się botów i skryptów farmiących :(
- reszta nie chce farmić, bo jest leniwa/nie umie/nie będzie miała czasu/nie będą chcieli znaleźć na to czasu. - OKEY, każdy to rozumie.

No i w mgnieniu oka, wynik ankiety obraca się tak na prawdę w kierunku farmienia nieograniczonego, które najpewniej na setnym zobaczymy/cie.

Wg mnie, nie macie się co martwić o to, że świat z nieograniczonym będzie miał funkcje PP, ponieważ support skoro wyszedł z taką inicjatywą (opinia użytkowników odnośnie ustawień) nie zmieni swoich dobrych zamiarów i też niechętnie się narazi na kolejną falę HEJTU, która ich zaleje, jeżeli daliby na 100nym kupowanie surek...

Czemu pomijam ustawienie ograniczonego. Obecnie limit ma postać niemalże liniową, co jest totalnie sprzeczne z tempem rozwoju farmienia. Algorytm limitu musiałby zostać zmieniony na coś skalującego się wykładniczo, aby to miało sens na świecie z takimi oczekiwaniami.

Jestem niemal pewien, że ujrzymy świat z farmieniem, 1.0, bez kupowania surek.
I teraz do tych, którzy po 100 światach plemion nadal się boją świata z nieograniczonym:
Mieliście dość czasu, aby nauczyć się farmić - taka jest prawda. Farmić da się co kilka godzin nie zostając praktycznie w tyle, tylko trzeba myśleć. Macie AFa, macie różnorakie-legalne skrypty do ułatwiania rozwoju. Plemiona to liczby, matematyka, gra strategiczna. Na 100nym bez myślenia daleko nikt nie zajedzie, a do tego się sprowadzał rozwój na światach bez farmy.

Mam nadzieję, że mój post przykuje uwagę, chociażby ze względu na swoją obszerność.

Administracjo, która pewnie mocno śledzi temat:
1. Ludzie obawiają się o boty farmiące, oszukiwanie, itp. itd.
-przydzielcie do "ochrony" świata więcej ludzi, a na pewno ludzi kompetentnych. Utworzy się wioska 26p totalnie nic nie wnosząca do rozgrywki. Jedno logowanie, przypadkowe - nikt z tego nie czerpie żadnych korzyści. Potrzebujemy skoncentrowanych banów dla bezczelnie oszukujących ludzi, typu pan uważający się za Bóg wie kogo, jadący z 20oma kontami we własnym plemieniu i pushującym na potęgę konto główne... Yuss, wiemy o kogo chodzi, co nie? :D Może dobrym pomysłem byłoby też zrobić ankietę kogo chcemy zobaczyć w opiece nad światem?!

2. Gdyby było więcej osób sprawujących pieczę nad tym światem, może znaleźliby chwilę czasu aby tych "top farmerów" sprawdzić. Głupie PW, lub komunikat wrzucany przez administratora do wybranego gracza (tego z topki farmerów) wymuszający sprawdzenie czy farmi bot, czy gracz. I nie chodzi mi o jakieś durne krzywe literki, które i bot rozszyfruje w captchy. Wiem jak "prosy" farmią na szybkich, stąd moje wyczulenie na tym punkcie... W grach mmorpg gdy ktoś coś zbiera/farmi GM potrafi pojdeść i po prostu napisać kilka PW, na które bot nie odpisze, a gracz musi (jeśli nie chce bana).

3. Nie dajcie przypadkiem innego stosunku rynku niż 1:1... To tylko kolejna pokusa dla oszustów, aby wykorzystywać tę lukę :(

Miałem coś jeszcze ciekawego do powiedzenia, ale mi wypadło w trakcie pisania :D

4. Ah wiem co chciałem :)
Zawsze mamy odznaczenia dzienne od 30tego dnia gry. Dajcie je teraz od startu, albo chociażby ankietę na ten temat. Myślę, że świadomość jak bardzo ucieka topka farmiąca jest ciekawym zagadnieniem.

5. Zróbcie świat dla doświadczonych, bo tacy mają wrócić. Wsparcie może być tylko do plemienia, ale barby powinno się wspierać zawsze. Świnie i inne myki to kwintesencja sprytnego farmienia !
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser18304

Guest
Dobrze piszesz, Wisnek. ;)

A na mniejszą liczbę deffówek i darm jest tylko jeden sposób, a przynajmniej ten jeden mi przychodzi do głowy - ograniczenia w zastach, albo ich brak. Chociaż przez X czasu, gdzie X > 30, a najlepiej z 60 i więcej. Bo o ile założenie nowego konta i wrzucenie zasta, a później gra z 30 kartami to nie problem (bez farmienia też się jakiś deff i budynki klepnie przecież, a w końcu wyrosną z tego darmy), o tyle bez zastów się to komplikuje...
 

DeletedUser

Guest
Oczywiście, że z nieograniczonym farmieniem. To esencja tej gry. Za coś trzeba porobić techy (głosowałem na 3-poziomowe). Jak ktoś chce i ma zacięcie, to pofarmi i ma.

P.S. Zróbcie coś, żeby zagęszczenie wiosek było równomierne.
 

DeletedUser164037

Guest
Ah, i kolejna moja propozycja. Świat będzie pełny od środka po brzegi. 50 światów temu był algorytm, że wioski zaczynające na początku maja po 26pkt, barby wokół - też. Jeśli jednak ktoś startował po tygodniu wioska jego i barby okoliczne miały 60-70pkt, a po 2tyg była wioska 10 9 9 eko bodajże i na tym koniec (116pkt bodajze czy coś takiego). Wyrównałoby to start z opóźnieniem i nieco urozmaiciło taktyki startowe plemion.
 

Keymil LoveOrHate

Szlachcic
Wynik reakcji
5.906
Ah, i kolejna moja propozycja. Świat będzie pełny od środka po brzegi. 50 światów temu był algorytm, że wioski zaczynające na początku maja po 26pkt, barby wokół - też. Jeśli jednak ktoś startował po tygodniu wioska jego i barby okoliczne miały 60-70pkt, a po 2tyg była wioska 10 9 9 eko bodajże i na tym koniec (116pkt bodajze czy coś takiego). Wyrównałoby to start z opóźnieniem i nieco urozmaiciło taktyki startowe plemion.

bardzo fajna opcja:D
 

DeletedUser172428

Guest
Uważam, że świat powinien być z nieograniczonym farmieniem. A Ci co głosują za brakiem farmienia, to przecież nikt im nie zabrania klepania tylko eko i czekania godzinami, aż będą mogli znowu coś zrobić :)
 

DeletedUser164037

Guest
Tak było kiedyś i było fajnie. Osoba startująca 2 dni po, miała swoją wioskę i okoliczne barby np rozwinięte na eko 3.3.2, dzięki czemu miała szanse za kilka dni tak mocno nie odstawać od topki. W ogóle nie wiem czemu po światach 5x zostało to zarzucone.
 
Status
Zamknięty.
Do góry