*zakończone* 04 Świat 100 - Farmienie

Farmienie na świecie?


  • W sumie głosujących
    1.520
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

DeletedUser189423

Guest
Jestem za tym by świat 100 był bez farmienia.W ten sposób słabsi ,mniej aktywni gracze będą mogli się wykazać na tle tych dobrych graczy.Nie od dzisiejszego dnia wiadomo,że nie wszyscy mają dużo czasu na plemiona.Administracja plemion musi brać to pod uwage przy wyborze ustawień świata.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser161862

Guest
też mogli by wypuscić 2 światy 100 i 100+/jeden z farmieniem drugi bez i każdy byłby zadowolony;)
 

DeletedUser

Guest
Racja co to za problem zrobic 2 swiaty z ustawieniami wybranymi przez spolecznosc to sie nie zdarza czesto.
 

Deleted User - 1121182

Guest
Ah, i kolejna moja propozycja. Świat będzie pełny od środka po brzegi. 50 światów temu był algorytm, że wioski zaczynające na początku maja po 26pkt, barby wokół - też. Jeśli jednak ktoś startował po tygodniu wioska jego i barby okoliczne miały 60-70pkt, a po 2tyg była wioska 10 9 9 eko bodajże i na tym koniec (116pkt bodajze czy coś takiego). Wyrównałoby to start z opóźnieniem i nieco urozmaiciło taktyki startowe plemion.

Ciekawa propozycja, jestem jak najbardziej za. ;)
Tylko trzeba by w związku z tym zaradzić coś z samouczkiem, bo automatyczne powiększanie wiosek startowych koliduje z ideą wykonywania początkowych zadań (jak dla mnie, to samouczek jest zbędny - kto jest bystry, ten sam sobie rozplanuje odpowiedni rozwój, bez podpierania się nagrodami za zadania, które rekompensują koszt budowy i w zasadzie wyznaczają kolejność rozbudowywania budynków...)
 

Doktor Hałs312

Szlachcic
Wynik reakcji
8.535
No właśnie robienie wiosek rozbudowanych do 100+ punktów na start mija się z celem kiedy masz samouczek i w godzinę robisz te 100 punktów + 10 pików i mieczy. Więc taktyki startowe plemion mogą być różne tak czy siak :)
 

DeletedUser164037

Guest
No właśnie robienie wiosek rozbudowanych do 100+ punktów na start mija się z celem kiedy masz samouczek i w godzinę robisz te 100 punktów + 10 pików i mieczy. Więc taktyki startowe plemion mogą być różne tak czy siak :)

Ja właśnie podkreślałem co innego :)
"...barby wokół - też..."
"...i barby..."

Właśnie w tych barbach jest różnica. Mając koło siebie 26ki przez pierwsze 2 dni po wyfarmieniu do zera tuż po starcie, farmisz ochłapy po 5 surek na łup. Kiedyś za czasów jeszcze starego samouczka barby rozwinięte pojawiały się wraz z rozszerzaniem się świata, i to niwelowało tą stratę do centrum.
 

DeletedUser188226

Guest
Zdajecie sobie sprawę, że połowa z obecnie piszących nie wystartuje nieważne od ustawień świata...
To jest najważniejsza statystyka świata, więc proponuję jeszcze jedną ankietę z terminem głosowania 2 dni, ale tylko z 2 opcjami, które otrzymają najwięcej głosów.

Odnośnie algorytmu.
Świetny pomysł. Zadania można ominąć i wznowić w momencie wystartowania wioski, czyli bot rozwija wioskę i odbiera nagrody za rozwój (wiecie o co chodzi).
 

DeletedUser40095

Guest

Dziękować... aha... czyli moja teoria jeszcze nie upadła:
Proszę pamiętać, że wszystkie prezentowane w tym temacie parametry stanowić będą POTENCJALNY scenariusz świata 100, który będzie musiał jeszcze zostać ostatecznie przeanalizowany (pod względem spójności i potencjalnych "wąskich gardeł" utrudniających rozgrywkę) a następnie oficjalnie zaakceptowany. Proszę więc NIE traktować poniższych danych jako ostatecznych, które nie mogą ulec zmianie!
Jak dla mnie wszystko jasne. Będą nowe funkcje premium :)
 

DeletedUser182800

Guest
Nowe funkcje premium to tam pikuś... kwestia, czy będzie giełda czy nie ;)
 
Wynik reakcji
472
Przy prędkości 1, wyobrażacie sobie świat bez farmienia i z giełdą?

Gratuluję osobom głosującym na świat bez farmienia. Iście sprawiedliwy, gdzie surowce na rynku będą odgrywały kluczową rolę, szczególnie przy prędkości 1.

W 2-3 dni pałac?
 

DeletedUser181431

Guest
Jak dla mnie ta ankieta powinna być powtórzona, bowiem niektórzy zagłosowali nie wiedząc nawet jaka będzie prędkość.
 
Status
Zamknięty.
Do góry