Złoto

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser109118
  • Data rozpoczęcia

Czy pomysł powinien zostać wprowadzony?

  • Tak

    Głosy: 306 58,4%
  • Nie

    Głosy: 169 32,3%
  • Nie mam zdania

    Głosy: 49 9,4%

  • W sumie głosujących
    524
Status
Zamknięty.

DeletedUser109118

Guest
Witam wszystkich forumowiczów. Sziedząc i czytając ten dział zauważyłem że jest bardzo dużo pomysłów (zazwyczaj nowe jednostki). Ja pomyślałem że niema nic odnośnie surowców. Teraz przejdę do sedna sprawy. Moim pomysłem jest stworzenie nowego surowca, a mianowicie złota. Teraz postaram się przejść do dalszej części mojego pomysłu, a mianowicie do czego to złoto byłoby nam potrzebne. Ze złota moglibyśmy wybijać przedewszystkim monety do produkcji szlachciców. Co jeszcze? Pomyślałem że mogłyby być dwa rodzaje handlu surowcami na rynku. 1. "Stary" czyli wymieniamy surowce za surowce. 2. "Nowy" czyli kupujemy surowce dając odpowiednią liczbę złota. Żeby niebyło że osoby, które mają multikonta (a takowe napewno są:() wprowadzony by został "przelicznik" czyli np. (1 gliny ma wartość 2 złota) Przelicznik jest tylko propozycją. Co do kopalni złota to moim zdaniem wystarczyło by kilka poziomów (max.10) jednak każdy kolejny poziom kosztowałby dużo surowców i dużo czasu.

Zbierając wszystko razem:
1. Proponuję wprowadzić nowy surowiec "Złoto"
2. Złoto byłoby potrzebne do produkcji monet i do handlu surowcami.
3. Kopalnia Złota posiadałaby 10 poziomów.
4. Każdy poziom kosztowałby dużo surowców i zajmował trochę czasu na budowe.

Proszę o komentarze. Ewentualne poprawki (a takie napewno będą).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser106580

Guest
hmm...pomysł mi się podoba.:D. Oczywiście jak każdy będzie musiał zostać dopracowany. Przede wszystkim twój pomysł o "przeliczniku"
 

DeletedUser

Guest
Rynek "2" mi nie odpowiada jak złoto to nowy surowiec to można go wprowadzić do normalnego "starego" rynku. Drewno, glina, żelazo to surowce budulcowe, dobrze zauważyłeś, że do monet można wprowadzić nowy surowiec "złoto"
kopalnia złota mi nie odpowiada, mennica służy do tworzenia monet i jak powiedziałeś powinna mieć około 10 poziomów.
Można by popracować nad szybkością produkcji złota i kosztem następnych poziomów mennicy.
Myślę, że jak dopracujesz szczegóły to wiele osób się wypowie w wątku, ja na razie się wstrzymam od głosu w ankiecie.
 

DeletedUser106650

Guest
Jestem na tak gdyż fajny będzie nowy surowiec, zrobi się troche zamieszania i pojawi się coś nowego w już troche "starych" plemionach
Jestem na TAK
 

DeletedUser109118

Guest
Jutro postaram się to dopracować dzisiaj niemam już czasu. Prosiłbym o wasze propozycje co do tego pomysłu. Poprawki itp.
 

DeletedUser

Guest
jestem na NIE. Obecne Plemiona jak dla mnie są ok i nie trzeba wprowadzać takich udziwnień bo to tylko chaos wprowadza :/
 

DeletedUser40730

Guest
Hmmm...pomysł średni, ale po odpowiednim dopracowaniu byłby dobry. Najwięcej tyczy się monet... bo co ta nowość da w świecie na którym są paczki?

Na razie jestem neutralny.
 

DeletedUser

Guest
...Ja pomyślałem że nic odnośnie surowców. Teraz przejdę do sedna sprawy. Moim pomysłem jest stworzenie nowego surowca...

Dziwne rzeczy piszesz, raz nie chcesz proponować tak banalnej rzeczy jak jednostki czy nowe surowce a zarazem to proponujesz.
Nie, po pierwsze był już taki pomysł, po drugie i tak za dużo komplikacji z monetami, zajmijmy się strategią a nie kopaniem coraz to nowszych kruszców.
 

DeletedUser92754

Guest
Masz dobre intencje i dobrze przemyślany pomysł więc mogę cię za stosunek do tego pochwalić.Zarys dobry ale wymaga stosownego dopracowania.Nie mam teraz czasu aby wypisać moje pomysły na udoskonalenie ale powiem ci co musisz dopracować.
-Ilość produkowanego złota na godzinę. (do określonego lvl)
-Przelicznik na surowce.
-Czas rozbudowy na konkretne lvl.
Na razie to tyle ale może wieczorkiem jeszcze coś wymyślę.


Pozdrawiam.
 

DeletedUser109118

Guest
Produkcja Złota na poszczególnych poziomach.

1lv. 234
2lv. 316
3lv. 428
4lv. 579
5lv. 783
6lv. 1059
7lv. 1433
8lv. 1939
9lv. 2623
10lv. 3548

Potrzebne surowce do wybudowania kolejnego poziomu.

Kolor czerwony - Drewno
Kolor zielony - Glina
Kolor czarny - żelazo

1lv. 582 868 446
2lv. 909 1.412 691
3lv. 1.421 2.295 1.071
4lv. 2.220 3.731 1.659
5lv. 3.469 6.065 2.572
6lv. 5.421 9.860 3.987
7lv. 8.470 16.028 6.180
8lv. 13.235 26.056 9.578
9lv. 20.680 42.357 14.847
10lv. 32.312 68.857 23.013

Czas rozbudowy na kolejnye poziomy.

Tu właśnie prosiłbym o pomoc. Moją propozycja jest taka żeby każdy poziom nawet 1 był dosyć długo budowany.


PS: Ze względu na 10 lv kopalni złota. Coraz dalsza rozbudowa kosztuję coraz więcej surowców, ale zato daje coraz więcej złota. Przykładowo 10lv kopalni złota odpowiada 30lv tartaku na s32.



Dalej sądze że jest to mało dopracowany pomysł więc proszę każdego forumowicza o ewentualną pomoc.
 

DeletedUser

Guest
Jestem jak najbardziej za pomysłem. Złoto jest bardzo cennym kruszcem a zarazem jednym z najbardziej ważnych surowców w współczesnym świecie. Większość gier tego typu posiada tego typu surowiec (albo rodzaj zapłaty, to już zależy od gry). Moim zdaniem przydałoby się odnowić trochę już stare "zakurzone" plemiona:). JESTEM NA TAK.
 

DeletedUser109118

Guest
Dziwne rzeczy piszesz, raz nie chcesz proponować tak banalnej rzeczy jak jednostki czy nowe surowce a zarazem to proponujesz.
Nie, po pierwsze był już taki pomysł, po drugie i tak za dużo komplikacji z monetami, zajmijmy się strategią a nie kopaniem coraz to nowszych kruszców.

...a tutaj to moja pomyłka, chciałem napisać że niema nic odnośnie surowców (chodzi o pomysły na nowe surowce).
 

DeletedUser108329

Guest
Jestem na tak. 300 głosów i 80% na tak a pomysł pójdzie w świat, ale tego złota trochę za dużo by się produkowało, na 1lvl -5 na drugim -15 to by było dobrze bo złoto było by tak cennym surowcem że za 15 złota można by było kupić 5000 każdego innego surowca
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser109118

Guest
Nadal jestem na tak. 300 głosów i 80% na tak a pomysł pójdzie w świat, ale tego złota trochę za dużo by się produkowało, na 1lvl -5 na drugim -15 to by było dobrze bo złoto było by tak cennym surowcem że za 15 złota można by było kupić 5000 każdego innego surowca

Witaj. Mógłbyś zaproponować swoją propozycję ile złota wydobywałoby się na kazdym z poziomów? Bo przyznam że moja propozycja właśnie w tej części trochę nie wyszła. Chyba jednak będzie trzeba zmniejszyć ilość surowców na każdym z poziomów.:eek:

Bardzo bym się cieszył gdyby swoje zdanie wykazali tu administratorzy forum oraz bardzo ale to bardzo doświadczeni gracze. Z wielką chęcią przyjmę wszystkie poprawki.
 

DeletedUser109254

Guest
Jest to jednen z najlepszych pomysłów w tym dziale...

Oddałem głos na TAK, ponieważ uważam że pomysł odświeży trochę plemiona, a poza tym tak jak to już jedna osoba napisała wcześniej, jest to bardzo ważny surowiec. Jeżeli chodzi o produkcję złota na poszczegulnych levelach to ja ci fireq proponuje byś zrobił tak że dzielisz każdy wydobywany surowiec przez "2". Wtedy wyjdzie coś takiego:

1lv. 121
2lv. 158
3lv. 214
4lv. 289,5
5lv. 391,5
6lv. 529,5
7lv. 716,5
8lv. 969,5
9lv. 1311,5
10lv. 1774

Właśnie tak by to wtedy wyglądało. Mam nadzieje że pomogłem:)
 

DeletedUser108329

Guest
O de mnie masz tak:
1 lvl - 10, wymagania 5000d 5000g 5000ż
2 lvl - 20, wymagania 2500d 3000g 2500ż
3 lvl - 35, wymagania 3000d 3200g 3000ż
4 lvl - 50, wymagania 3500d 4000g 4000ż
5 lvl - 75, wymagania 4200d 5000g 50000ż

Więcej nie potrzeba

No i tak
Moneta : 350 złota
1000 dowolnego surowca - 30 złota
Bonus (np. przy produkcji jednostek) - 600 złota
Ochrona 1 godzina - 50 złota
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
pomysł mi się podoba bardziej urealni plemiona a i czy będzie można wysyłać złoto do innych graczy rynkiem ?:confused:

Ale tak ogólni to 100% na TAK
 

DeletedUser93933

Guest
Jak dla mnie to to jest głupie.

Przy stylu z kościołem w wiosce jest taki tłok, że nie można się odnaleźć, a jeszcze jakąś kopalnię złota dowalić?
To w wiosce będzie jeszcze większy tłok, którego się nie da już znieść.
Na nie.
 

DeletedUser

Guest
Pomysł dobry, a co wy na to żeby za złoto można by było np. kupić czasowe wzmocnienie siły dla własnych jednostek lub wojska najemne
 
Status
Zamknięty.
Do góry