wzory

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser6429
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser6429

Guest
oto moje wzory ;).Bardzo przydatne(według mnie).


wzór na jakość ataku danej jednostki/ostek

(ilość jednostek * jednostka * łup * atak) / ( ludność *szybkość) = * (jakość sugerowana przezemnie)

wzór na jakość obrony danej jednostki/ostek

(ilość jednostek * obrona(ogólna,przeciw kawalerii,łucznikom) / ludność

wzór na ilość ataków nie dodając wolniejszych jednostek do danej grupy jednostek :
1440 : ([szybkość najwolniejszej jednostki] * 2)= ilość ataków


wzór na ilość ataków szlachciem aby podbić daną wioche

100 = 25IA - 70odl

IA - ilość ataków
odl - odległość

jedną z tych zmiennych zastąpcie x i wyjdzie wam to w 100%!!!

na grupe szlachciców wzór jest banalny(GS)

100 = 25IA * gs - 70odl / gs

nie sprwadzałem tego wzoru...Nie wiem czy jest dobry ale chyba tak :>
 

DeletedUser47946

Guest
Odp: wzory

Po co komuś takie wzory???


Co one wnoszą do gry??
 

DeletedUser32223

Guest
Odp: wzory

Mogą się przydać, jeśli ktoś nie wie jak zagospodarować miejsca w zagrodzie. Faje wzorki, tylko trocę męczące nie chce mi się ich wypróbowwywać, może później.:D:D:D:D
 

DeletedUser

Guest
Odp: wzory

ale jaki się je używa??
bo jak spojrzałem na pierwszy post to pomyślałem od razu że to dla mnie czarna magia...
 

DeletedUser

Guest
Odp: wzory

nom czarna magia.... raczej nie da rady tego wprowadzic w zycie bo jest pelno malych dzieciakow grajacych w plemiona a oni nawet nie wiedza ze piki tylko do obrony a topory tylko do ataku....
 

DeletedUser38268

Guest
Odp: wzory

oto moje wzory ;).Bardzo przydatne(według mnie).


wzór na jakość ataku danej jednostki/ostek

(ilość jednostek * jednostka * łup * atak) / ( ludność *szybkość) = * (jakość sugerowana przezemnie)

wzór na jakość obrony danej jednostki/ostek

(ilość jednostek * obrona(ogólna,przeciw kawalerii,łucznikom) / ludność
Te wzorki wogole nie maja sensu. Wedlug nich atak np. lk jest zawsze tak samo lepszy/gorszy od ataku toporow. Uzyj symulatora i sprawdz sobie najpierw atak tej samej grupy lk przeciw pikom, a potem przeciw mieczom.
Okaze sie, ze "jakosc" ataku zalezy w duzej mierze od obrony, wiec wzorki podaje jakies liczby z kosmosu, ktore nie maja zadnego znaczenia w grze.

wzór na ilość ataków nie dodając wolniejszych jednostek do danej grupy jednostek :
1440 : ([szybkość najwolniejszej jednostki] * 2)= ilość ataków
Ten wzor juz liczy cos konkretnego, choc zupelnie nieprzydatnego w grze ;).
Ilosc atakow i tak jest ograniczana ich oplacalnoscia lub godzinami w jakich mozna sie logowac. Oczywiscie dotyczy to atakow jedna i ta sama grupa jednostek.

wzór na ilość ataków szlachciem aby podbić daną wioche

100 = 25IA - 70odl

IA - ilość ataków
odl - odległość

jedną z tych zmiennych zastąpcie x i wyjdzie wam to w 100%!!!
A ten wzor po prostu wprowadza w blad.
Wedlug niego do podbicia wioski oddalonej o 1 pole potrzeba 7 atakow szlachcicem (dokladniej 6.<cfaniak>, choc w rzeczywistosci wystarcza 4-5. A juz nie ma zadnej mozliwosci, zeby 6 atak nie przejal wioski. Zakladajac oczywiscie wysylanie szlachty natychmiast po powrocie z poprzedniego ataku. Im wieksza odleglosc, tym wiekszy blad wychodzi...

na grupe szlachciców wzór jest banalny(GS)

100 = 25IA * gs - 70odl / gs

nie sprwadzałem tego wzoru...Nie wiem czy jest dobry ale chyba tak :>
A tu juz nie wiem o co chodzi... ale przyjmujac, ze GS to ilosc atakow wystepujacych w krotkich odstepach, to dla grupy 5 szlachcicow atakujacych wioske odlegla 10 pol wychodzi koniecznosc poslania 2 serii atakow, zeby przejac wioske. W rzeczywistosci grupa 5 szlachcicow nie ma mozliwosci nie przejecia wioski w pierwszej serii atakow. Oczywiscie, o ile miedzy pierwszym, a ostatnim atakiem z tej samej grupy minie mniej niz godzina.
 

DeletedUser13971

Guest
Odp: wzory

Shoter, widzę ze matematykę masz w małym palcu :p Gratuluję 'obczajenia' i wytłumaczenia tych wzorów. :)
 

DeletedUser19955

Guest
Odp.:Wzory

Wzory wydaja sie calkiem dobre. Jezeli bedzie okazja - wyprobuje je:D
 

DeletedUser6429

Guest
Odp: wzory

wzory ze szlachtą są złe -,-.Już było to w innym temacie więc nie ma po co ich używać :/....potem zrobiłem programik i znów popełniłem błąd :D(taki to ja jestem xd).Matematyke jednakże bardzo lubie więc w wolnych chwilach wymyślam wzory ;)(ocena z matematyki od kilku lat jest stałą - 5 :p)
 

DeletedUser30015

Guest
Odp: wzory

to moja ocena z matmy jest zmienną definiowaną pod koniec programu zwanego semestrem i ma wartośc 5 lub 6

a mimo to nie chce mi sie wymyslac wzorow...
 

DeletedUser23847

Guest
Odp: wzory

Obliczmy Topora:

(5000 [ilość] * 10 [łup] * 40 [siła ataku]) / (1 [ludność] * 18 [prędkość]) = 111111.111111

I co to wyszło? Na czym to polega?
 

DeletedUser30015

Guest
Odp: wzory

poprawka

prawidłowy wzór na szlachtę:
a > (100 + g) / (27s - (7o / 6))

gdzie:
a - liczba atakow
g - czas podczas ktorego szlachcic nie idzie*
s - liczba szlachcicow wyslanych jednoczesnie (ale w oddzielnych atakach)**
o - odleglosc w polach (jak na ukos to tw. pitagorasa)

*np. wysylamy szlachte na wioske oddalona o dwa pola o 23:00 i idziemy spac. szlachta wroci o 01:20, ale my spimy. nastepny dzien to sobota. budzimy sie o 10, zalatwiamy swoje sprawy i udaje nam sie wyslac szlachte o 11:20, czyli szlachcic nie szedl przez 10 godzin, wiec za g podstawiamy 10

**chodzi o ataki wysylane co srednio 15 sekund (tzw. grupa szlachcicow)

jesli wyjdzie wam liczba ujemna, to znaczy ze ta liczba szlachty wioski nie przejmiecie
ten wzor jest poprawny na 99% i sie nie wykrzacza tak czesto jak poprzedni

pozdrawiam, k@mil007

PS. wzor dla graczy z berlem vasca to:
a > (100 + g) / (32s - (3,5o / 6))

NE SPRAWDZONY!!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser30015

Guest
Odp: wzory

ktoś testował te moje wzory (zwłaszcza ten z berłem) ??
 

DeletedUser23847

Guest
Odp: wzory

Nie, ale dlaczego masz trzy posty pod rząd?
 

DeletedUser23847

Guest
Jakoś to wyszło? Zaraz przetestuję ten wzór z Berłem
 

DeletedUser30015

Guest
Większe od. Trzeba będzie tą liczbe co ci wyjdzie zaokrąglic do jednostek (ZAWSZE W GÓRĘ)
PS. jak nie miales na matmie o nierównościach, to się za to nie bierz...
 

DeletedUser

Guest
Przydatne jak ktoś wie jak się nimi posługiwać. Mi się przydały.
 
Status
Zamknięty.
Do góry