Wydarzenie: Podróżujący handlarz (VIII 2018) - komentarze

KACZELNIK

Rycerz
Wynik reakcji
2.240
Dużo nie tracicie na tych nowych światach. Gram na 130 i wygranie walki na 6 poziomie już graniczy z cudem. A ja się głupi dziwiłem, że tak nikt nie wygrał dwóch ostatnich skrzynek, skoro na 6 walk 1 się wygrywa. Całkowita losowość, na dodatek nie jeden raz już na starcie wiesz, że przegrasz to musisz klepać do końca i się denerwować gdy zdejmują twoich na strzała 3 razy pod rząd. Tak jak uwielbiam eventy na plemionach tak ten to całkowite dno. :|
no ja mam przedostatnią skrzynię i nie wydałem żadnych pp, więc się da XD
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.986
Wiecie co nie mam do was sily.
Robicie eventy na swiatach gdzie nie powinno ich byc (...)
Eventy tylko na gieldowe swiaty i nigdzie wiecej!

Wiedziałem, wiedziałem... chyba od roku nie było żadnego eventu na światach nieparzystych. I za każdym razem były pretensje, narzekania, "czemu jesteśmy gorsi", "czemu nam się nic nie należy", "Inno dba tylko o graczy płacących" itd...
Na skutek tych licznych próśb udało nam się wywalczyć, że specjalnie dla polskich graczy programiści przearanżowali event, tak by udało się do odpalić także na światach bez premium - wyłącznie w Polsce, specjalnie dla naszych graczy. I jaki efekt? Możliwy do przewidzenia: pretensje i narzekania, z absurdalnymi zarzutami, że ktoś otrzyma lepszy bonus i to odwróci losy świata...

Idealne potwierdzenie tezy, że cokolwiek się nie zrobi, to zawsze jest źle...

Zdecydowanie sprawia problem administracji która nie umie poinformować o braku eventu, a wysyłają na nowych światach o tym wiadomość ;)

Niestety nie otrzymaliśmy o tym informacji z wyprzedzeniem, okazało się dopiero po fakcie.
Zatem oficjalnie: event nie został włączony na światach otwartych w ciągu ostatnich dwóch tygodni. W Polsce są to 131, 132 i Arkadia 5.

jak z tym xp. Jaki jest limit walk czy ilość zdobytych xp na dzień/lvl ? Fajnie byłoby wiedzieć kiedy będzie się walczyć już tylko o km bez xp...

To już w ogóle jest niespodzianka, bo to zaskoczyło nawet product managera gry. Coś, co zostało zapisane w kodzie na etapie projektowania eventu, ale potem nikt o tym nie pamiętał.
Oficjalnie: XP otrzymuje się za pierwsze 20 walk danego dnia. Kolejne walki pozwalają przebyć następne km i otrzymuje się za nie skrzynie, nie dostaje się jednak xp.

Jedno wazne pytanie, jak sie zapelni pasek u góry i zbierze sie wszystkie skrzynie za km to dalej mozemy otwierac skrzynki, czy to juz koniec gry?

Można podróżować w nieskończoność i zdobywać kolejne skrzynie.
 
Ostatnia edycja:

Ksoks

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
1.696
Eventy na światach nieparzystych są spoko jednak jak jest przynajmniej etap ze 100 wiosek aby przyśpieszyć grę a nie na początku.

Mi się podoba, że jest jakiś event szkoda tylko, że został wprowadzony najbardziej losowy event jaki kiedykolwiek został wymyślony.

Losowe jest ułożenie jednostek w czasie ataku, atakowanie, dostanie skrzynki, zawartość jej i otrzymana nagroda.

Chociaż aby w tym evencie dostawało się jakieś powiedzmy punkty po otwarciu skrzynki aby można było samemu zdecydować o kupionej nagrodzie na koniec eventu to byłby już o wiele lepszy.
 

DeletedUser198182

Guest
no ja mam przedostatnią skrzynię i nie wydałem żadnych pp, więc się da XD
Ja też, bo mam taką sytuację w życiu, że mam za dużo wolnego czasu przez brak pracy chwilowy :p W normalnych warunkach bym się prędzej powiesił albo rzucał laptopem niż się w ten event bawił. Poza otwieraniem skrzynek w sumie niespecjalnie warto tą drogę przebywać.
 

GreatGatsby

Lekki Kawalerzysta
Wynik reakcji
182
ktoś się grubo przeliczył pisząc kod do tego eventu bo ta losowość atakach jest mocno przesadzona,zostało do końca eventu 15 godzin i 1% nie ma ostatniej skrzynki,przecież to mniej jak 30 osób jest . Te proporcje do atakowania są strasznie ,ja rozumiem że trzeba się pomęczyć przy evencie żeby coś było ale nie takie coś...
 

Deleted User - 8687748

Guest
Pochwali się ktoś kto zdobył ostatnią skrzynie na światach nieparzystych? :D
 

Pa-Triota

NAJLEPSZY FRONTOWIEC SPEED
Wynik reakcji
1.583
Event na pierwszy rzut oka mi się bardzo podobał, lecz z kilometra na kilometr robił się coraz bardziej bezsensowny i irytujący.
Otworzyłem maksymalną ilość skrzynek, którą mogłem czasowo otworzyć przez te kilka dni eventu nie tracąc ani godziny....dało się maksymalnie wyexpić 12 poziom, bo oczywiście informacji ,że 20 pierwszych walk daje tylko XP zabrakło, aczkolwiek wątpię,że poziom czy dwa poziomy wyżej dałoby mi coś więcej jeżeli dochodzi się do granicy 850-870 kilometra i po prostu losuje Ci za każdym razem taką kolejność,że nawet Guardiola czy Ferguson nie wymyśliliby żadnej taktyki by wygrać ten pojedynek.
Z 870 kilometra spadłem do 695 kilometra z maksymalnie wyexpionym poziomem strażnika i stosując przeróżne "taktyki".

Event na plus, lecz poziom trudności zdobycia ostatniej skrzynki jest niemożliwy.
 

DeletedUser94596

Guest
Da się wyexpić większy poziom, ponieważ ja od 3h mam 13, ale nie zmienia to faktu, że zdobycie 1000 km cały czas graniczy z cudem. Musieliby dać graczom dodatkowy dzień, żeby ten bonus zdobyć ( kolejny poziom ) lub nawet 2 dni. Ewentualnie zmniejszyć max na powiedzmy 850-900 km, bo po co robić nagrodę za 1000km, skoro nikt na serwerze jej nie osiągnie ? ^^
 

DeletedUser197126

Guest
Zaczynałem z 830 km , 20 bitew i mam 795, na 13 poziomie, najleszy wynik jaki udało mi się osiągnąć na przestrzeni 20 bitew.
Bo zazwyczaj , było jeszcze gorzej..
Event na + ale trasa +800 km to jakaś porażka
 

DeletedUser197913

Guest
Zdobył ktoś w ogóle na nieparzystych (dokładnie na 129) te 1000km? Była w ogóle taka teoretyczna możliwość?
 

DeletedUser198192

Guest
XP otrzymuje się za pierwsze 20 walk danego dnia. Kolejne walki pozwalają przebyć następne km i otrzymuje się za nie skrzynie, nie dostaje się jednak xp

Bardzo sprytnie przemyślana strategia: niby "błąd przy projektowaniu" ale zauważcie, że do tego dochodzą kilometry ujemne i poziom przeciwników to jakieś 220% wasze HP i siły ataków. Jest możliwość zdobycia więcej xp. Poprzez szybsze otwieranie skrzyń a te się odbywa poprzez... zakup punktów premium! jeśli odpowiednio dużo wydasz prawdziwej waluty to ukończysz zadanie. Jeśli wydropi się dużą skrzynie na 7 godzin i 59 minut przed zakończeniem iventu to dostaniesz info że bez premium jej nie otworzysz. Dodatkowe dni nic nie dadzą bo ewidentnie jest to zaplanowane tak by nie dało się ukończyć zadania. Mając poziom 12 można wygrać 1 na 6 walk co końcowo cofnie gracza o 45 km. Oskar za scenariusz jak zmarnować graczom czas i wysępić zakup premium.
Na świecie 130 na ten moment tj, 1h 45 min przed końcem eventu nikt nie zakończył zadania. Jak jest na innych światach?
 

DeletedUser197913

Guest
XP otrzymuje się za pierwsze 20 walk danego dnia. Kolejne walki pozwalają przebyć następne km i otrzymuje się za nie skrzynie, nie dostaje się jednak xp

Bardzo sprytnie przemyślana strategia: niby "błąd przy projektowaniu" ale zauważcie, że do tego dochodzą kilometry ujemne i poziom przeciwników to jakieś 220% wasze HP i siły ataków. Jest możliwość zdobycia więcej xp. Poprzez szybsze otwieranie skrzyń a te się odbywa poprzez... zakup punktów premium! jeśli odpowiednio dużo wydasz prawdziwej waluty to ukończysz zadanie. Jeśli wydropi się dużą skrzynie na 7 godzin i 59 minut przed zakończeniem iventu to dostaniesz info że bez premium jej nie otworzysz. Dodatkowe dni nic nie dadzą bo ewidentnie jest to zaplanowane tak by nie dało się ukończyć zadania. Mając poziom 12 można wygrać 1 na 6 walk co końcowo cofnie gracza o 45 km. Oskar za scenariusz jak zmarnować graczom czas i wysępić zakup premium.
Na świecie 130 na ten moment tj, 1h 45 min przed końcem eventu nikt nie zakończył zadania. Jak jest na innych światach?

Na 129 nikt nie ukończył, chyba nawet nie było takiej możliwości (brak funkcji premium) i było to teoretycznie niemożliwe.
Rzeczywiście, dzięki za wywalczenie tego eventy na światach nieparzystych, jak to ma tak wyglądać że się ich nie da ukończyc to niech zostaną na parzystych XD
 

Izyk The Great

Miecznik
Wynik reakcji
22
event ciekawy, ale tak juz kilka osób pisało - powyżej 800 km to jakaś porażka...
nie słyszałem, żeby ktoś otworzył ostatnia skrzynkę (jeśli sie myle to dajcie jakiegoś screena)... - to chyba powinno dać do myślenia :p
 

Scorpi0nPL

Łucznik
Wynik reakcji
209
Fajnie wiedzieć,ze jest limit dzienny przydzielania expa... Obliczył ktoś ile pp trzeba wywalić,żeby przejść całą trasę?
 

DeletedUser197126

Guest
129 , zdobyte :)

Screenshot_2018-08-13-11-25-10-051_air.com.innogames.staemme.png
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Zbigniew Wodecki

Miecznik
Wynik reakcji
91
event na prawde najgorszy z wszystkich mozliwych, proszę nie róbcie go więcej.
Jedyny sposób żeby coś ugrać na tym evencie był poprzez kupowanie za pp, co było głupotą bo event całkowicie losowy, i nawet nie wiedziałbym na jaki bonus przeznaczam to pp.
Tak losowego i dającego raka eventu nie było jeszcze nigdy :x
 

Deleted User - 8687748

Guest
Ten event powinien się nazywać:
Jak bardzo możesz dymać gracza lub Droga Masochizmu

Na początek każdej walki modlisz się, aby nie wylosowało 3 przeciwników, którzy na strzała mieli niemalże każdego naszego wojaka
Później modlisz się, aby kolejka była w miarę spoko, aby pół drużyny nie zdechło przed pierwszym twoim kliknięciem
Następnie modlisz się, aby losowanie wroga było najniższe a twoje najwyższe
Pod koniec modlisz się, aby bot atakował to co najmniej potrzebne i aby w końcu fartem udało się wygrać

Ten event to pomnik nienawiści supportu do gracza xd Jak patrzyłem jak goście wbijali te 1000 km to sobie pomyślałem, że to jakiś troll ze strony supportu jak mnie 4 razy cofnęło na 800 km xd
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.986
Jedyny sposób żeby coś ugrać na tym evencie był poprzez kupowanie za pp

Nawet na światach bez funkcji Premium były osoby (łącznie koło 10 ale zawsze), które zdołały przejść całą trasę, więc chyba jednak nie był to jedyny sposób :)

Fakt faktem, event nie był najłatwiejszy, ale też nie taka była jego idea aby każdy "na luzie" przechodził całą trasę, tak sobie klikając od niechcenia z nudów. To był event, dodatek do gry, w którym można sobie dodatkowo poklikać i cośtam zyskać, niekoniecznie pełną pulę.

Dziękuję za wszystkie komentarze, także te z krytyką, stanowią one dla nas cenną bazę wiedzy, która pozwoli nam podjąć decyzję o ewentualnych modyfikacjach w wydarzeniu i w jego balansie.
 

Zbigniew Wodecki

Miecznik
Wynik reakcji
91
Nawet na światach bez funkcji Premium były osoby (łącznie koło 10 ale zawsze), które zdołały przejść całą trasę, więc chyba jednak nie był to jedyny sposób :)

Fakt faktem, event nie był najłatwiejszy, ale też nie taka była jego idea aby każdy "na luzie" przechodził całą trasę, tak sobie klikając od niechcenia z nudów. To był event, dodatek do gry, w którym można sobie dodatkowo poklikać i cośtam zyskać, niekoniecznie pełną pulę.

Dziękuję za wszystkie komentarze, także te z krytyką, stanowią one dla nas cenną bazę wiedzy, która pozwoli nam podjąć decyzję o ewentualnych modyfikacjach w wydarzeniu i w jego balansie.


Ten event można by naprawić w taki sposób:
1. Ze skrzyn usuwasz mozliwosc wydropienia bonusów, dodajesz zamiast tego mozliwość wydropienia jakiejś waluty eventowej w ilościach losowych ale zeby margines nie byl jakis ogromny.
2. Dodajesz sklep w którym z wydropionej waluty eventowej sam wybierasz sobie jaki bonus chcesz.
3. mozliwość pominięcia/poddania się w walce, niektóre walki od razu widac ze sa przegrane, szkoda marnowac czas na przeklikiwanie tych walk, to tylko wkurza, ze przez glupia losowość przegrywasz walke na starcie i nie mozesz tego skipnąć tylko patrzysz przez 30 sekund jak dostajesz w ciry, a sprobuj to zrobić na apce na telefonie, to zmarnujesz 2x tyle czasu ;d

Wszystko oczywiście odpowiednio ponerfione.
Podstawowe zabiegi a gracz nie bedzie sie czuł ze traci czas.
 
Do góry