Wstępne logowanie

Status
Zamknięty.

złodziej marzeń

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
31
1. Jeżeli skorzystam ze wstępnego logowania i zaloguję się później to czy mój start będzie liczony od momentu startu serwera czy też od momentu pierwszego logowania?

Chodzi mi o okres ochronny oraz surowce w spichlerzu.

2. Jeżeli dostanę zaproszenie i nie skorzystam z niego od razu tylko w późniejszym czasie. Jak to będzie wyglądało?
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Już samo wstępne logowanie tworzy na świecie konto - w trakcie "startu" świata z kolei dochodzi po prostu do przejścia kont z fazy "oczekującej" do fazy "czynnej" - czyli m.in. wygenerowania i przypisania wiosek do konta. Dlatego też czasy ochrony początkowej, okazjonalnych przedmiotów czasowych w inwentarzu czy produkcji surowców rozpoczynają się w momencie wygenerowania wioski w chwili startu świata.

Z zaproszenia można skorzystać dopóty, dopóki jest ono w jakikolwiek sposób widoczne i można kliknąć w nim w "akceptację". Skutecznie zadziała ono tylko wtedy, gdy nie masz jeszcze konta na świecie, na który zostałeś zaproszony - oczywiście tak na dobrą sprawę różnica między startem z już istniejącego konta z zaproszenia a startem bez zaproszenia widoczna jest tylko dla zaproszeń z podaną wioską docelową (obok której gra ma stworzyć wioskę zapraszanego). Jeżeli zapraszający nie zaznaczy tej opcji, gra wylosuje miejsce zapraszanego sama, a do tego nie da mu gadżetu "Przeniesienie" (który można dostać tylko startując BEZ zaproszenia).
 

ToCiSięPrzyda

Łucznik
Wynik reakcji
556
Też mam pytania o wstępne logowanie, więc pozwolę sobie w tym samym temacie je zadawać ;)

1. Załóżmy że gracz x dołącza do mojego plemienia na wstępnym logowania bez otrzymania zaproszenia na świat czy wywali go gdzieś daleko od nas, czy gra bierze pod uwagę ustawienie całego plemienia w tym samym miejscu?

2. Jaki jest procent szans że logując się na wstępnym logowaniu wszyscy znajdziemy się w tym samym miejscu i czy większa liczba członków w plemieniu zwiększa/mniejsza te szanse.
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Podczas wstępnego logowania gra stara się ustawić wszystkich członków plemienia (będących nimi w chwili startu świata) niedaleko siebie. Dlatego też jeżeli gracz dołączył do plemienia w trakcie wstępnego logowania, a start świata jeszcze się nie zaczął, to będzie obok "swoich" :)

Zagęszczenie członków plemienia zależy tak naprawdę od zagęszczenia graczy wbijających na świat na wstępnym - mniej graczy = większe odległości, gdyż promień obsadzania wiosek graczy z wstępnego jest zadany parametrami świata i nie zależy od liczby graczy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry