Wspominanie o poprzednich światach na FO

Co o tym myślisz?

• Jestem na tak

Głosy: 23 95,8%
  • Jestem na nie

Głosy: 1 4,2%

• W sumie głosujących
    24

Avan

Ciężki Kawalerzysta
Hej, ostatnio na s137 moderator skasował nam 20+ stron postów. Nie jestem tutaj po to żeby na ten temat płakać - chcę zmiany w waszym regulaminie dotyczącym forum

wszyscy gramy w tą samą grę, plemiona - światów już jest 138, nie rozumiem zupełnie kasowania postów w których ludzie komentują światy JUŻ SKOŃCZONE na których wydarzyła się jakaś rzecz o której aktualni rozmówcy piszą aktualnie na FO, która najprawdopodobniej ma znaczenie w kontekście świata na którym grają aktualnie. Mówienie że każdy świat to nowa historia to jedno, ale fakt jest taki że w trakcie gry zdobywa się i sojuszników i wrogów, z którymi najprawdopodobniej spotkacie się na kolejnym świecie, i będziecie się na nich patrzeć w kontekście poprzedniego świata, czy to pozytywnie czy też negatywnie. Z jakiego powodu mamy być karani, a nasze posty które w gruncie rzeczy dotyczą tego świata patrząc przez pryzmat poprzednich światów kasowane?

więc moja propozycja jest następująca - uspokójcie się z kasowaniem postów które uważacie za "offtopowe" bo mówią coś o poprzednim świecie, zostało nas na plemionach już tylko tyle ludzi że każdy mniej-więcej zna się ze sobą, ma o pozostałych plemionach jakieś informacje więc pisanie o poprzednich światach jest wręcz nie do uniknięcia - a to jakiś poprzedni przeciwnik ci będzie próbował dopiec, a to ktoś pochwalić, więc kasujcie je z głową, usuwajcie te wulgarne a zostawiajcie resztę

(no chyba że chodzi o karczme ze 100, to to kasujcie ile się da XD)

Ostatnia edycja:

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Regulamin w istocie przejdzie w najbliższym czasie drobny lifting, choć zaczekajcie proszę na oficjalne ogłoszenie w tej sprawie ;)

Uściślijmy jedną rzecz: nie zamierzamy pozwalać wszystkim na pisanie wszędzie o wszystkim, bo to byłby chaos totalus. Drobne wtrącenia dotyczące poprzednich/następnych światów w kontekście np. jakiegoś plemienia, historii, ekip z innych światów dozwolone, o ile nie stanowią wyłącznego tematu posta (tzn. jeżeli post mówi tylko o poprzednich światach/stanowi to jego większość i w dechę nie da się go odnieść wyraźnie do tego "macierzystego", to nie jest dozwolony).

Na takie "luźniejsze" gadki w stylu historie ekip, graczy, pogaduchy o poprzednich światach itp. stworzyliśmy "karczmy globalne" - zapraszamy do zakładania tematów tam, w końcu po coś te poddziały z osobnymi zasadami powstały ;)

z00rd

Chłop
jednak nie edit bo z0rd zbanowany, trudno, ja obietnic dotrzymuję. jakieś bany czy nawet permy mnie nie powstrzymają bo mimo wszystko lubię to forum i mam sentyment, ale zmierzając do meritum:

jako forumowicze jesteśmy społecznością starzejącą się. większość z nas pierwsze kroki na tym padole stawiała wiele lat temu i wiele światów temu. jak nietrudno wywnioskować, w owym czasie działo się wiele rzeczy mających wpływ na nasze dyskusje odbywające się na forach światów nowo otwartych, gdyż w przeważającej większości przypadków stykaliśmy się ze sobą w przeszłości. tego nie da się w żaden sposób wymazać czy jakoś przeskoczyć, po prostu tak jest, to nasza rzeczywistość i walka z tym jest z góry skazana na niepowodzenie o czym powinniście doskonale sobie zdawać sprawę, w końcu fo s137 nie jest ani pierwszym ani zapewne ostatnim, na którym owy "problem" występuje. próbujecie arbitralnie narzucić forumowiczom rygory, których właściwie nikt nie popiera ani nie pochwala. komu i czemu ma to służyć? dla kogo to właściwie jest?

już w ogóle abstrahując od tego, że wraz z zablokowaniem dostępu do archiwum zniknęła nawet teoretyczna możliwość pisania o danych światach na forach owych światów. owszem, pojawiły się karczmy, ale to bardziej wasz wymysł niż realna odpowiedź na oczekiwania graczy. z tego też powodu ten wymysł raczej kiepsko się sprawdza. ot, taka próba "rozwleczenia" kurczącego się forum, bardziej dla "potrzeb" waszych regulaminów niż potrzeb forumowiczów. bo te są zgoła inne.

a jakie? bądźcie po prostu bardziej z nami niż "nad" nami. WSZYSCY jesteśmy społecznością plemion. nawet najdoskonalszy regulamin nie ureguluje wszystkiego i nie rozwiąże wszystkich problemów, choćby miał 1000 stron i pierdylion paragrafów. dlaczego? bo jesteśmy ludźmi. nie idźcie w tą stronę. więcej zdrowego rozsądku, i luzu. wszak wszyscy jesteśmy tutaj dla przyjemności i dla siebie nawzajem. i jak każda społeczność posiadamy zdolność samoregulacji, o czym wasze regulaminy nie chcą nawet słyszeć ;) a to dość ważne, i naturalne.

wasze zdrowie. czekam na kolejnego bana.

Hold On

Szlachcic
jednak nie edit bo z0rd zbanowany, trudno, ja obietnic dotrzymuję. jakieś bany czy nawet permy mnie nie powstrzymają bo mimo wszystko lubię to forum i mam sentyment, ale zmierzając do meritum:

jako forumowicze jesteśmy społecznością starzejącą się. większość z nas pierwsze kroki na tym padole stawiała wiele lat temu i wiele światów temu. jak nietrudno wywnioskować, w owym czasie działo się wiele rzeczy mających wpływ na nasze dyskusje odbywające się na forach światów nowo otwartych, gdyż w przeważającej większości przypadków stykaliśmy się ze sobą w przeszłości. tego nie da się w żaden sposób wymazać czy jakoś przeskoczyć, po prostu tak jest, to nasza rzeczywistość i walka z tym jest z góry skazana na niepowodzenie o czym powinniście doskonale sobie zdawać sprawę, w końcu fo s137 nie jest ani pierwszym ani zapewne ostatnim, na którym owy "problem" występuje. próbujecie arbitralnie narzucić forumowiczom rygory, których właściwie nikt nie popiera ani nie pochwala. komu i czemu ma to służyć? dla kogo to właściwie jest?

już w ogóle abstrahując od tego, że wraz z zablokowaniem dostępu do archiwum zniknęła nawet teoretyczna możliwość pisania o danych światach na forach owych światów. owszem, pojawiły się karczmy, ale to bardziej wasz wymysł niż realna odpowiedź na oczekiwania graczy. z tego też powodu ten wymysł raczej kiepsko się sprawdza. ot, taka próba "rozwleczenia" kurczącego się forum, bardziej dla "potrzeb" waszych regulaminów niż potrzeb forumowiczów. bo te są zgoła inne.

a jakie? bądźcie po prostu bardziej z nami niż "nad" nami. WSZYSCY jesteśmy społecznością plemion. nawet najdoskonalszy regulamin nie ureguluje wszystkiego i nie rozwiąże wszystkich problemów, choćby miał 1000 stron i pierdylion paragrafów. dlaczego? bo jesteśmy ludźmi. nie idźcie w tą stronę. więcej zdrowego rozsądku, i luzu. wszak wszyscy jesteśmy tutaj dla przyjemności i dla siebie nawzajem. i jak każda społeczność posiadamy zdolność samoregulacji, o czym wasze regulaminy nie chcą nawet słyszeć ;) a to dość ważne, i naturalne.

wasze zdrowie. czekam na kolejnego bana.
W skrócie to tak jakby nakaz był odgórny w 2k19 nie pisać o niczym co miało miejsce w 2k18 ponieważ to nie spełnia wymogów regulaminu

W sumie nie mogę napisać o tym , że P! wygrało 4 światy bo to dotyczy innych światów więc P! dopiero na s137 zaczyna grę bo nie mogę pisać o reszcie.

Te reguły są tak popaprane , że aż mi bulwy w piwnicy gniją ...

z00rd

Chłop
W skrócie to tak jakby nakaz był odgórny w 2k19 nie pisać o niczym co miało miejsce w 2k18 ponieważ to nie spełnia wymogów regulaminu

W sumie nie mogę napisać o tym , że P! wygrało 4 światy bo to dotyczy innych światów więc P! dopiero na s137 zaczyna grę bo nie mogę pisać o reszcie.

Te reguły są tak popaprane , że aż mi bulwy w piwnicy gniją ...
wiesz, P! jest akurat świetnym przykładem na luz i dystans do siebie jaki panuje w naszej społeczności graczy. bo praktycznie na każdym nowym świecie startujemy zasileni... wrogami ze światów poprzednich. tu chyba najbardziej dobitnym przykładem jest P! i PLN gdzie na s91 leciały naprawdę grube i często niesmaczne spiny niejednokrotnie wjeżdżające na real. dzisiaj trudno mi wyobrazić sobie P! bez tego co wnieśli gracze PLN odkąd gramy wspólnie.

to jest tylko gra. a piszemy na forum owej gry będącym jej częścią.

dlaczego więc mamy być regulowani jakimiś stertami paragrafów rękami graczy takich samych jak my, którzy guzik mają do gadania a jedynie wykonują(mniej lub bardziej udanie) to co ktoś postanowi narzucić niekoniecznie słuchając społeczności?

Hold On

Szlachcic
A czy ktoś ogólnie słuchał społeczności kiedyś tu ? Bo ja wiedzę , że mają w nosie czasy się zmieniają a w tej grze mało kto chce wprowadzić zmiany nawet gdy gracze sugerują to.

Artur7428

Szlachcic
Ctrc ctrv z dyskusji s137
Wypowiedź kierowana do modteamu

Karczmy są już od kilku światów - pomysł się nie przyjął
Wygodniej jest mieć wszystko w jednym temacie a nie gdy dyskusja kieruje się w strone innych światów nagle wesołą gromadką przenosić się na inne zakładki

Kolejny świat gdzie spotykamy się na fo podobną ekipa i historia się powtarza, zamiast z uporem maniaka nas wysyłać w inne zakladki pozwólcie nam rozmawiać tutaj, ta karczma to totalny niewypal
A walka modteam vs użytkownicy jest bez sensu, nie zmienicie nawyków dziesiątek graczy "bo tak", czas spojrzeć prawdzie w oczy
Takie intensywne kasowanie rozmów o poprzednich swiatach zaczelo się chyba około świata 100, mamy s137 2-3 lata później i nic się nie zmieniło a zachowujecie się jakbyście postawili sobie to za punkt honoru - ubicie dyskusji w temacie dyskusja, po co?