Wioska surowcowa

  • Rozpoczynający wątek Ariis
  • Data rozpoczęcia

Ankieta

  • Tak

    Głosy: 14 40,0%
  • Nie

    Głosy: 21 60,0%

  • W sumie głosujących
    35
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam.
Jak wiecie często plemienia robią wioski surowcowe by w razie potrzeby wspierać Swoich ludzi surowcami czy to w przypadku utraty wojska podczas wojny by szybko odbudowano je, czy wspomagania słabszych graczy. W plemieniu utworzono by nowy przywilej "Skarbnik", który by mógł gromadzić w Swojej wiosce surowce i rozsyłać je po wioskach.

Teraz przedstawie szczegóły tej propozycji.

Wioska surowcowa

-Pojemność spichlerza wynosi po max: 5 milionów każdego surowca.

-Ilość kupców na rynku max: 500 osób.

-Zostaje wyłączona opcja wysyłania surowców do osób z poza plemienia.

-Tak samo jak osoby z poza plemienia nie mogą wysyłać do tej wioski surowców(Wyeliminowanie pusha w sytuacji jeżeli ktoś ma drugie konto w innym plemieniu i chce przez taki spichlerz "wyprać" surowce.

-Wioska nie mogła by zostać przejęta przez obce plemiona, jedynie farmiona. Poza tym wioska funkcjonowała by normalnie.

-Każde dziesięć milionów zdobytych punktów przez plemię otrzymywałoby ono w formie nagrody następny spichlerz.
Jeżeli plemię przekroczy 10 milionów i spadnie w rankingu w tym przypadku skarbnik wyznacza wioskę, która ma być skasowana i ma on tydzień na opróżnienie tego spichlerza z surowców. Po tym okresie wioska traci Swoje właściwości.
Pozwoli to uniknąć fuzji tylko po to by mieć jak najwięcej takich wiosek.


-Wioska taka byłaby przyznawana plemieniu, które przekroczyło pięć milionów punktów.
Uniknie to sytuacji w której osoba stworzy jednoosobowe plemię i w ten sposób będzie nietykalna.(Edit: Dopisałem po uwadze Sir Amon)
Pushing w plemieniu.
Myślę, że skoro plemię obrało taką strategie(wspieranie silnych graczy) to należy im na to pozwolić. Każdy ma Swoją strategie na dojście do topa:)


Skarbnik- osoba wybierana przez założyciela, składująca u Siebie surowce.

Co może skarbnik?
Skarbnik może wyznaczyć jedną ze Swoich wiosek na spichlerz plemienny do którego będą wysyłane surowce. Rozdziela także surowce pomiędzy współplemienników.

Mam nadzieję, że spodobał wam się mój pomysł. Wszelkie pomysły na usprawnienie tego pomysłu proszę pisać do na PW
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser13774

Guest
Odp: Wioska surowcowa

Ja jestem na nie ,ponieważ w moim plemieniu .Jeżeli ktoś potrzebuje 200 k żelaza za 30 min żelazo jest wysłane .
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wioska surowcowa

Nie rozumiesz to pozwoli zrobić zapasy na wypadek wojny i np: sponsorowanie ataków grupowych w plemieniu i najważniejsze wprowadzi jakieś urozmaicenie, każdy będzie chciał farmić taką wioskę, pamiętajmy też, że jeżeli plemię pośle za dużo wsparcia tam to osłabi inne wioski...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wioska surowcowa

Po pierwsze nie zostanie wprowadzone po drugie nie podoba mi sie pomysł po trzecie jak ktos by zfarmił taka wioske np. na raty i by zwinął łącznie kilka milionów kazdej surki to nie chce znac reakcji plemienia:cool:
 

DeletedUser13774

Guest
Odp: Wioska surowcowa

Zakładam że nikt nie bedzie sie trudził żeby dodać Skarbnika ,ale plemiona są OK i nie potrzeba nic (przynajmniej narazie) zmnieniać. I nie widze potrzeby z zakładaniem kolejnych tematów z sondą nic nie wnoszącą do gry.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wioska surowcowa

Oryginalny pomysł, inny od pozostałych w tym dziale. Tak czy siak, czy byśmy nawet chcieli, czy nie chcieli, pomysł nie ma szans na wprowadzenie. Osobiscie jestem na NIE, ale gratuluje intencji :)
 

DeletedUser10055

Guest
Odp: Wioska surowcowa

Jestem na nie, ale pomysł ciekawy i przemyślany. Troszkę sie natrudziłeś, lecz jak dla mnie jest to niepotrzebne. Może następny pomysł będzie trafiony:D.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wioska surowcowa

Jestem na nie, ale pomysł ciekawy i przemyślany. Troszkę sie natrudziłeś, lecz jak dla mnie jest to niepotrzebne. Może następny pomysł będzie trafiony:D.

Właśnie dzisiaj zamierzam drugi pomysł wprowadzić:p Reszte mam jeszcze kilka niedopracowanych:)
 

DeletedUser13433

Guest
Odp: Wioska surowcowa

Jestem na nie po pierwsze ta osoba która by składowała te surowce mogła by używać ich na swoją korzyść po drugie trzeba by było wysyłać armie do obrony a jak ci zależy na tym pomyśle to przecież plemię może samo taki pomysł wykonać wyznaczając skarbnika :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wioska surowcowa

Pomysł jest nawet fajny ale trzebaby dobrze bronić takiej wioski bo szkoda tylu surowców.No albo zrobić coś w rodzaju większego schowka żeby nie dało się obrabować:D
 

DeletedUser12909

Guest
Odp: Wioska surowcowa

Ja się zgadzam sam dla siebie robię taką wioskę ale powinieneś dodać do sondy tak ale trzeba coś poprawić bo taki skarbnik powinien mieć coś osobiście dla siebie za to że taką zrobił.
 

DeletedUser11086

Guest
Odp: Wioska surowcowa

zgadzam się z przedmówcami.po co to komu!!jestem na nie!!:mad:
 

DeletedUser6145

Guest
Odp: Wioska surowcowa

Pomysł do niczego. Gracze którzy sa przejmowani zakładali by własne plemiona i mianowali sie skarbnikami;).
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wioska surowcowa

Pomysł do niczego. Gracze którzy sa przejmowani zakładali by własne plemiona i mianowali sie skarbnikami;).

Ważna uwaga, nie uwzględniłem takiej opcji:/
W takiej sytuacji jak ktoś ma jedną wioskę i zrobi z niej surowcową to nikt nie będzie mógł jej przejąć:/
Może wprowadzić próg punktowy np. 5 milionów:)

PS Pomysł nie jest idealny, ale będę starał się poprawiać błedy i luki w nim.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Wioska surowcowa

mam pytanie co do tej propozycji....czy ta wioska będzie normalnie funkcjonować tylko tyle że będzie miała większy spichlerz i rynek??
 
Status
Zamknięty.
Do góry