Widoczne archiwum starych światów

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser192125
  • Data rozpoczęcia

Czy chciałbyś mieć możliwość oglądania archiwum wątków z starych, zakończonych już światów?

  • Tak

    Głosy: 126 98,4%
  • Nie

    Głosy: 2 1,6%

  • W sumie głosujących
    128

DeletedUser192125

Guest
Hej, moglibyście pozwolić nam graczom na podgląd starych wątków z skończonych już światów, co byśmy mogli sobie powspominać co to kiedyś było, jak i zacytować stare brudy.
nie trzymajcie ten ambrozji tylko dla siebie, to bardzo chciwe!


(Na niemieckim forum, wszystkie archiwa starych światów są widoczne dla zwykłych użytkowników jakby co :) )
 

Deleted User - 699847453

Guest
Te archiwa są dla nas niedostępne przez RODO, więc możemy głosować ale to i tak niczego nie zmieni.
 

DeletedUser192125

Guest
Te archiwa są dla nas niedostępne przez RODO, więc możemy głosować ale to i tak niczego nie zmieni.
polska wersja plemion jest podporządkowana niemieckiej - wielokrotnie to zaznaczali członkowie naszego teamu.
RODO nie obowiązuje tylko w Polsce.
Jeżeli RODO nie uniemożliwia podglądu archiwum dla graczy niemieckich plemion, to w naszym przypadku jest tak samo.
1577895000887.png
Poza tym idąc dalej tokiem twojego rozumowania, to każdy post po publikacji powinien się stawać od razu niewidoczny na tym forum, bo RODO :)
Co za różnica, czy był publikowany 2 lata temu, rok temu czy sekundę temu?
 

DeletedUser196868

Guest
Jestem za.

Pozostaję tylko pytanie czy u nas fora zamkniętych światów (tzn. wiadomości i tematy w nich zawarte) zostały skasowane czy może są dostępne do przeczytania jedynie dla moderatorów i administracji forum/gry.
 

NightInvaders

Miecznik
Wynik reakcji
66
Jak najbardziej na TAK! Fajnie by było zobaczyć swój dawny profil z wygranego świata 50, albo jak kolega wyżej napisał co do wiadomości, albo forum plemienia przejrzeć, a tak tylko filmik na pamiątkę zostaje, który sobie co raz oglądam, by sobie powiedzieć "kiedyś to kurła było.."
 

Ceraves

Łucznik
Wynik reakcji
409
Zadałem podobne pytanie do Supportu, dowiedziałem się, że Archiwa for ze starych światów są, jednak są ukryte dla użytkowników.

Również podpisuję się pod tym, aby je udostępnić do wglądu dla użytkowników <bo w sumie czemu nie?> sam miałem kilka fajnych mapek i analiz choćby ze s27 i s110, które tam zostały a których kopii już nie posiadam na komputerze. :(
 

Leszcz Kartograf

Szlachcic
Wynik reakcji
3.895
Te archiwa są dla nas niedostępne przez RODO, więc możemy głosować ale to i tak niczego nie zmieni.
RODO raczej nie ma tu nic do rzeczy, nie są to dane wrażliwe. Chyba, że są tam konkretne dane osobowe.
Ankieta ma sens i jestem za. Jeśli nie to przynajmniej support mógłby podać konkretny powód :)
 

Snuffy83

Szlachcic
Wynik reakcji
7.433
Nie wiem czy zdają sobie z tego sprawę czy nie ale usunięciem FO zamkniętych światów robią kolejny krok w stronę zamknięcia projektu pod nazwą Polskie Plemiona... Bzdurne tłumaczenia RODO (rzeczywiście nigdzie nie ma danych historycznych) i przepisami Niemieckimi (jak pokazują posty powyżej są dostępne:). Wielka szkoda ale wiadomo góra wie lepiej a rząd się wyżywi :)
 

NightInvaders

Miecznik
Wynik reakcji
66
Nie wiem czy zdają sobie z tego sprawę czy nie ale usunięciem FO zamkniętych światów robią kolejny krok w stronę zamknięcia projektu pod nazwą Polskie Plemiona... Bzdurne tłumaczenia RODO (rzeczywiście nigdzie nie ma danych historycznych) i przepisami Niemieckimi (jak pokazują posty powyżej są dostępne:). Wielka szkoda ale wiadomo góra wie lepiej a rząd się wyżywi :)


Masz rację Snuffy, dawny przyjacielu z 50ś :)

Pozdrawiam, Smakosz169 ;)
 

Emdeka

Łucznik
Wynik reakcji
338
Z tego co pamietam kiedyś jak jeden z modkow tłumaczył czemu nie ma i nie będzie tych tematów to właśnie powołał się na RODO, innogames podlega pod prawo niemieckie bo Polska wersja językowa nie świadczy o niczym, wciąż to oni są administratorami danych. Konkretny punkt, który uniemożliwia (teoretycznie można, ale masa zbędnej roboty) przywrócenie tych tematów to ten który zabrania publikowania treści prywatnych rozmów a ss’y latały na potęgę. Na niemieckiej wersji usuwano to na bieżąco(o ile ktokolwiek coś wstawił) u nas niestety nie, stad różnica :) jeśli się mylę to niech suppek sprostuje.
 

Lateralis

Opiekun Projektu
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Opiekun ModTeamu
Wynik reakcji
1.278
Z tego co pamietam kiedyś jak jeden z modkow tłumaczył czemu nie ma i nie będzie tych tematów to właśnie powołał się na RODO, innogames podlega pod prawo niemieckie bo Polska wersja językowa nie świadczy o niczym, wciąż to oni są administratorami danych. Konkretny punkt, który uniemożliwia (teoretycznie można, ale masa zbędnej roboty) przywrócenie tych tematów to ten który zabrania publikowania treści prywatnych rozmów a ss’y latały na potęgę. Na niemieckiej wersji usuwano to na bieżąco(o ile ktokolwiek coś wstawił) u nas niestety nie, stad różnica :) jeśli się mylę to niech suppek sprostuje.

Nie inaczej :)

Przejrzenie wszystkich wątków pod kątem "delikatnych" treści to bardzo niewdzięczna praca. Zwłaszcza, że wprowadzaliśmy RODO na forum małymi krokami.
Przykładowo: sam świat setny to forum opiewające na ponad 2000 stron zawierających multum wklejonych wiadomości i ss- i to tylko w dyskusji o świecie!
Poza tym podczas przenoszenia naszego forum na Xena przynajmniej jeden świat się zawieruszył :(
Stąd właśnie decyzja o ukryciu archiwum.

Ankieta w tym przypadku nie pomoże, nikt nie będzie się przedzierał przez treści sięgające 15tu lat wstecz.
 
Ostatnia edycja:

Snuffy83

Szlachcic
Wynik reakcji
7.433
Ktoś słabo RODO tutaj ogarnia, oczywiście wszystkie fora zostały ukryte w UE dużo większe gry, Gazety, portale... ech brak słów
 

DeletedUser156529

Guest
Cóż, na więcej merytoryki nie liczyłem, to było pytanie retoryczne ;)
No i mój xD
PzdR Smakosz169 :)
Twój jest na yt, w razie czego służę linkiem
Ktoś słabo RODO tutaj ogarnia, oczywiście wszystkie fora zostały ukryte w UE dużo większe gry, Gazety, portale... ech brak słów
Usunęli mój komentarz, więc tym razem przypomnę wszystkim, że dawno dawno temu jak support usuwał archiwa starych światów to miał na tyle jeszcze klasy i odwagi cywilnej, żeby przeprosić graczy i ogłosić to z wyprzedzeniem.
Jako powód podawali okrojony budżet i wysoki koszt utrzymania serwerów, gdzie te archiwa były przechowywane :)
Później weszły światy z giełdą pp i tego nie zmieniły
Może ktoś to też pamięta

A zrzucanie tego na RODO jest wygodne, ale wychodzi z założenia, że gracze miewają mniejszy poziom IQ niż rozmiar buta :)
 
Do góry