Wersja 8.20 - komentarze

Status
Zamknięty.

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.832
Edycja nie Polega na skasowaniu i stworzeniu nowej ...

Zmiana nazwy grupy ??? Nie ma ....

Jak nie ma jak jest? Taka ikonka (z symbolem długopisu leżącego na kartce?) tuż przy nazwie... właśnie zmieniłem nazwę grupy "aaa" z "bbb", oczywiście bez kasowania czegokolwiek...
 

Ilikebigbutts

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
847
Niejednokrotnie skrypty były inspiracją do dodawania różnorakich funkcjonalności do gry (na pewno nie na zasadzie wykorzystania cudzego kodu) i pewnie niejednokrotnie będzie tak jeszcze w przyszłości :).

Może trochę źle to zabrzmiało, bo w cale nie chodziło mi o wykorzystywanie czyjegoś kodu:) Bardziej o to, że jako gracz wolałbym widzieć w aktualizacji więcej przydatnych podpiętych na stałe skryptów niż "błyszczących" zbędnych przycisków:)

Nie wiem jak mają inni, ale ja jak wchodzę na stronę plemion i widzę, że wchodzi nowa aktualizacja to myślę sobie "o kurczaki tylko nie to, przecież nie dawno była..." a chyba jakby wszystko było ok to powinno być, "jest! ciekawe co nowego, nam tu wrzucili" :)
 
Ostatnia edycja:

Adeq x Atak

Szlachcic
Wynik reakcji
1.403
Może trochę źle to zabrzmiało, bo w cale nie chodziło mi o wykorzystywanie czyjegoś kodu:) Bardziej o to, że jako gracz wolałbym widzieć w aktualizacji więcej przydatnych podpiętych na stałe skryptów niż "błyszczących" zbędnych przycisków:)

Nie wiem jak mają inni, ale ja jak wchodzę na stronę plemion i widzę, że wchodzi nowa aktualizacja to myślę sobie "o kurczaki tylko nie to, przecież nie dawno była..." a chyba jakby wszystko było ok to powinno być, "jest! ciekawe co nowego, nam tu wrzucili" :)

piotreku wszyscy tak sadza jak ty.Aktualizacje sa zbedne i niepotrzebne.
 

DeletedUser26967

Guest
W sumie nie bardzo wiem, gdzie zapytać, ale widzę, że jest coś o rozgrywkach w newsie, więc zapytam tutaj. Nagrody uzyskane z tych rozgrywek/turniejów są pakowane do inwentarza, czy natychmiast aktywowane?
 

Bryfft

Emeryturka
Wynik reakcji
182
Aktualizacje sa zbedne i niepotrzebne.
To kompletna bzdura. Tak wielka, że zastanawiałem się czy jest w ogóle sens na to reagować, ale co mi tam ;).

Otóż gdybyśmy tak myśleli, to gra już by dawno nie istniała, bo wyglądałaby dalej tak, jak dziesięć lat temu:
History-of-Tribal-Wars_Part2_13.jpg

Ale naturalnie nie mówię tylko o grafice...
 

Adeq x Atak

Szlachcic
Wynik reakcji
1.403
To kompletna bzdura. Tak wielka, że zastanawiałem się czy jest w ogóle sens na to reagować, ale co mi tam ;).

Otóż gdybyśmy tak myśleli, to gra już by dawno nie istniała, bo wyglądałaby dalej tak, jak dziesięć lat temu:
History-of-Tribal-Wars_Part2_13.jpg

Ale naturalnie nie mówię tylko o grafice...

I widzisz Bryfft i tu sie mylisz ,bo kazdy by chcial jak bylo dawniej.I porownaj sobie liczebnosc graczy przedtem,a teraz i z dnia na dzien ubywa graczy.To juz nie sa plemiona na jakich wychowalismy sie. Nie ten klimat jest, nowoczesnosc w plemionach,to dobre.
Po prostu pomyslcie czasem o graczach.
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.832
I widzisz Bryfft i tu sie mylisz ,bo kazdy by chcial jak bylo dawniej.I porownaj sobie liczebnosc graczy przedtem,a teraz

Podpowiem: w czasach z których pochodzi ten obrazek ilość graczy nie przekraczała 1000 osób. Rozumiem też, że dysponujesz wynikami szeroko przeprowadzonych badań na temat ile osób by grało na takim właśnie stylu i odpowiedź "każdy" (czyli 100%) jest wnioskiem z tych badań?
A skonfrontuj swoje "kazdy by chcial jak bylo dawniej" z działem "Propozycje dotyczące gry", w którym (tylko na polskim forum!) znajduje się ponad 3000 pomysłów. Może więc jednak niekoniecznie "każdy" chce by w grze nie pojawiały się żadne zmiany?
Zerknij sobie np. na temat sprzed roku http://forum.plemiona.pl/showthread.php?104594-Special-14-wybór-konfiguracji gdzie gracze mogli wybrać styl kolejnego Speciala (podaję ten wątek, bo tam oddano 301 głosów co czyni ją stosunkowo dużą próbą). Dodam, że teoretycznie Specialem nie interesują się gracze, którzy wczoraj założyli konto i nie mają pojęcia o grze, to z założenia jest towarzystwo nieco bardziej elitarne niż przeciętni gracze (za przeproszeniem).
I jaki odsetek "elity" zagłosował za STARYMI parametrami? Tymi pierwotnymi, które mielibyśmy gdyby gra się nie rozwijała? Proszę:
Technologia: 10 poziomów - 12%
Rycerz: nie - 10%
Szlachta: paczki - 18%
Wioski bonusowe: nie - 19%

Więc proszę nie wypisuj głupot. A martwienie się o liczebność graczy zostaw Product Managerowi gry, to jego działka.

W sumie nie bardzo wiem, gdzie zapytać, ale widzę, że jest coś o rozgrywkach w newsie, więc zapytam tutaj. Nagrody uzyskane z tych rozgrywek/turniejów są pakowane do inwentarza, czy natychmiast aktywowane?

Trafiają do inwentarza.
 

DeletedUser161505

Guest
A skonfrontuj swoje "kazdy by chcial jak bylo dawniej" z działem "Propozycje dotyczące gry", w którym (tylko na polskim forum!) znajduje się ponad 3000 pomysłów. Może więc jednak niekoniecznie "każdy" chce by w grze nie pojawiały się żadne zmiany?

kmicic możesz mi odpowiedzieć na jedno pytanie ?

Ile z tych 3tyś pomysłów wprowadziliście ? A ile wprowadziliście nowości o których gracze nie mieli pojęcia..... Tak na przyszłość nie dawaj argumentów, które nie przemawiają za tobą <3

Dla mnie normalną rzeczą jest, że są wprowadzane nowości ale 80% waszych nowości jest bezużytecznych.... Przynajmniej ja tak uważam i moje zdanie pewnie podzieliłoby parę osób. Poczynając od zmiany grafiki mini mapki kończąc na pogrubieniach w ratuszu. Możecie mi wytłumaczyć w czym to ulepszyło grę ? Ja pierwszy raz jak spojrzałem na tą waszą nową minimapkę odechciało mi się na nią zaglądać dobrze, że zostawiliście możliwość przywrócenia starej.... Wasze aktualizacje powinny iść w kierunku lepszej fabuły gry a nie wyglądu, który mi nawet odpowiada ten z samego początku gry.....

Także proszę nie zasłaniaj się wypowiedziami graczy skoro i tak ich nie respektujesz :)

Podobają mi się nowości typu AF, MK, które zastępują niektóre skrypty, które nie są tak poręczne :) jak ten przykładowy AF czy MK



Tak z innej beczki jeżeli będę miał w inwentarzu tą nagrodę to będzie ona również w inwentarzu na nowym świecie ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Adeq x Atak

Szlachcic
Wynik reakcji
1.403
kmic nie chodzilo mi o ten obrazek,nie sprecyzowalem dokladnie o jaki czas mi chodzilo,wystarczy sie tylko o cofnac sie np2008-2009,gdzie plemiona bily popularnosc.
Reszte zostawie bez komentarza,bo zawsze bedziesz mial racje i nikomu nie uda sie z graczy tego zmienic,wiec daruj sobie. Zyjemy w spolczenstwie z zalozenia otwartym na własne zdanie. ... ze w demokracji kazdy ma prawo do wlasnego zdania tego zdania nie zmienisz mi jak i gracza.
 

DeletedUser

Guest
Bryft mam propozycję :D

Zróbcie ankietę na wszystkie światy za czym kto jest , bo ja np. głosowałbym na przywrócenie opcji użycia klasycznego wyglądu... od tej nowej grafiki oczy bolą gdy ktoś ma siedzieć spory kawał dnia , gdyż musi bronić przykładowo konta.

Tak wgl. aktualizacja taka sobie ...
Rozgrywki znowu dadzą przewagę wielu osobom gdy nagrody rozdadzą. ;/

Swoją drogą ankiet nie widziałem od 2009 może dłużej jak przez te 8 lat gram tylko parę ankiet widziałem zresztą pewnie i tak je skasujecie , bo wyjdzie na to , że nie używa nawet 1% :D

Usunięcie jeszcze jednej opcji sprawi , że odejdzie kolejnych kilka set graczy... ta gra wg. mnie już dawno nie jest tym co było toczy się nie w średniowieczu , a dalej.
 

Bryfft

Emeryturka
Wynik reakcji
182
JestemPolakiemIco? napisał:
Ile z tych 3tyś pomysłów wprowadziliście ?
Z 50? 100? Kolejnych 200-300 pewnie po przeróbkach też by podpadało. To naturalnie liczba szacunkowa, nie liczyłem ;). Czy to dużo? I tak i nie.

JestemPolakiemIco? napisał:
Dla mnie normalną rzeczą jest, że są wprowadzane nowości ale 80% waszych nowości jest bezużytecznych.... Przynajmniej ja tak uważam i moje zdanie pewnie podzieliłoby parę osób.
Szanujemy Twoje zdanie :).

JestemPolakiemIco? napisał:
Ja pierwszy raz jak spojrzałem na tą waszą nową minimapkę odechciało mi się na nią zaglądać
Kwestia przyzwyczajenia. Wiele osób podobnie reaguje na zmiany graficzne.

JestemPolakiemIco? napisał:
Wasze aktualizacje powinny iść w kierunku lepszej fabuły gry
Jaką "fabułę" mają Plemiona? :p

LegendNeverDies napisał:
Zróbcie ankietę na wszystkie światy za czym kto jest , bo ja np. głosowałbym na przywrócenie opcji użycia klasycznego wyglądu.
Pewnie tak, ale tego nie zrobimy, bo nie będziemy obciążać i spowalniać rozwoju gry koniecznością dostosowywania każdej zmiany do dwóch wyglądów.
Wiele razy już o tym pisaliśmy, ja sam zresztą też.

LegendNeverDies napisał:
od tej nowej grafiki oczy bolą gdy ktoś ma siedzieć spory kawał dnia , gdyż musi bronić przykładowo konta.
Dlatego właśnie, jako jedna z niewielu gier na rynku (a może w ogóle jedyna ciągle rozwijana), mamy do tej pory opcję łatwego używania pakietów graficznych, która pozwala na kompletną zmianę wyglądu gry.

LegendNeverDies napisał:
ta gra wg. mnie już dawno nie jest tym co było toczy się nie w średniowieczu , a dalej.
Nie rozumiem co w ogóle mają realia, w jakich umiejscowiona jest rozgrywka do jej rozwoju. Gra była od początku osadzona w średniowieczu i dalej jest.
 

DeletedUser

Guest
Bryft realia mają dużo do tej gry.
Póki co gra idzie w kierunku jakby gracze byli "Ułomni" i nie wiedzieli , że jednostką oblężniczą jest taran czy katapulta :D
Te zmiany w placu to przegięcie pały.

Co do ankiet nie tylko ja jestem za nimi , więc skoro macie opcje "Ankiety" może ich użyjcie w końcu , bo wg. mnie skoro tego nie używacie to też poniekąd zbędne jak usunięcie nam możliwości przywrócenia starego wyglądu bez zabawy w pakiety graficzne , które i tak nie działają , bo trzeba by je modyfikować i co każdą aktualizację poprawiać , a użytkowało tego 80% społeczeństwa , bo reszta nie wiedziała lub wolała grafikę , która daje po oczach.

Więc skoro szanujesz zdanie graczy zalecam używać Ankiet , bo rozmowy na forum są nie na miejscu , a ty masz swoje racje i tobie się nie przemówi niech gracze wyrażą opinię po przez oddanie głosu.
 

DeletedUser161505

Guest
Bryfciu nawet na wikipedii znają fabułę gry plemion a ty nie znasz ;D

W Plemionach gracz zakłada własną osadę, którą rozbudowuje poprzez wydobywanie surowców. Umożliwiają one zarówno usprawnienie lub wznoszenie budowli, a także tworzenie armii. Wojsko służy bowiem zarówno do podbijania innych osad oraz obrony przed atakiem ze strony innych graczy. Uczestnicy mogą się łączyć w sojusze, za sprawą których zwiększają bezpieczeństwo swoich osad oraz zyskują możliwość wymiany surowców[1].
Plemiona po otwarciu polskiej wersji w 2006 roku zyskały sobie wielką popularność wśród polskich internautów. W szczytowym okresie popularności twórcy gry notowali nawet 180 milionów odsłon (dane za rok 2009)[2]. Fenomen Plemion, wespół z popularnością takich gier jak OGame i The West, przyczynił się do zwiększenia zainteresowania internautów grami przeglądarkowymi[3]

To co dałem ukośną czcionką powinno dać wam do myślenia...


A tak nawiasem kmicic pisałeś, że nagrody z turnieju będą w inwentarzu a są aktywowane zaraz po zakończeniu ;/
 

DeletedUser18304

Guest
Ilu graczy tyle opinii.. Mi tam podpisanie jednostek w placu za bardzo nie przeszkadza. Nawet na to nie zwracam już uwagi. Klik, wybierz wszystkie, wyślij. :p

I może mam jakieś oczy dziwne itd. (np. w pokoju wolę mieć żarówki o barwie 6500k niż jakieś ciepłe...), ale właśnie klasyczny wygląd dawał po oczach. :)


Jedyne, co mi się naprawdę nie podoba obecnie, to mapa... Te nowe wioski są okropne i niewyraźne. Nie potrafię odróżnić tej najlepiej rozwiniętej od poprzedniej. Ale póki mogę korzystać ze starej, to nie narzekam, a jak już nie będę mógł, to może się przyzwyczaję.. Nawet do Allegro nowego się przyzwyczaiłem.
 

DeletedUser26967

Guest
Ilu graczy tyle opinii.. Mi tam podpisanie jednostek w placu za bardzo nie przeszkadza. Nawet na to nie zwracam już uwagi. Klik, wybierz wszystkie, wyślij. :p

I może mam jakieś oczy dziwne itd. (np. w pokoju wolę mieć żarówki o barwie 6500k niż jakieś ciepłe...), ale właśnie klasyczny wygląd dawał po oczach. :)


Jedyne, co mi się naprawdę nie podoba obecnie, to mapa... Te nowe wioski są okropne i niewyraźne. Nie potrafię odróżnić tej najlepiej rozwiniętej od poprzedniej. Ale póki mogę korzystać ze starej, to nie narzekam, a jak już nie będę mógł, to może się przyzwyczaję.. Nawet do Allegro nowego się przyzwyczaiłem.

Mi podpisanie jednostek też nie przeszkadza, ale z drugiej strony, no kurde - na co to komu... Nawet nie trzeba być pojętnym 10-latkiem żeby pewne rzeczy ogarniać. I takie podpisy nie są potrzebne. Czy to natomiast wypacza sens rozgrywki? Absolutnie nie, więc po co się czepiać na siłę.

A mapa faktycznie tragiczna, też jadę na tej klasycznej ;)

No i nagroda nie trafiła do inwentarza. Wychodzi na to, że turniej będzie rozgrywany na farcie, zero z tego frajdy... Ktoś mógłby dla nagrody burzyć kuźnię sobie i ją odbudowywać żeby pomagać drużynie... Ale po co, skoro więcej na tym straci niż zyska, mając przykładowo 1-2, niezbyt dobrze rozwinięte wioski ;)
 

DeletedUser183009

Guest
Co do grafiki wiosek - pamiętajcie o przeglądzie klasycznym. Mówię to po raz kolejny, bo część graczy nawet nie wie, że coś takiego istnieje. :)
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.832
A tak nawiasem kmicic pisałeś, że nagrody z turnieju będą w inwentarzu a są aktywowane zaraz po zakończeniu ;/

Zgadza się. Taką informację otrzymałem od osoby, która wydawała się być kompetentna w odpowiedzi na to pytanie, okazało się jednak, że jej wiedza niestety była nieprawidłowa.
Mogę jedynie przeprosić za zamieszanie - mój błąd.
 

-RachCiachCiach-

Szlachcic
Wynik reakcji
319
A ja tam się cieszę że gra się rozwija, ale oczywiście jest druga strona medalu... psujące skrypty. Ale coś za coś.
 

DeletedUser63823

Guest
Zawsze po aktualizacjach były zgrzyty i będą , bo czym naprawdę one są?? poprawieniem grafiki (która robi się coraz bardziej "bajkowa"- nie wiem czemu to ma służyć ) i przesuwaniem wszelkich "przycisków" które wiecznie trzeba szukać.
Jeśli mowa o skryptach , to "starzy" gracze niech sobie przypomną jakie było zawsze niezadowolenie z niedziałającego na masową rekrutację i to jest ten jedyny plus gdy została wprowadzona na stałe do gry. Reszta ozdobników jest jak koledzy wyżej niepotrzebna i na siłę wprowadzana

jeszcze jedno .. nie działa zmiana opisu raportu , wyskakuje "żądanie nie powiodło się , chwilowy problem z serwerem" czy coś takiego
mam nadzieję że szybko to naprawicie :/
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry