Wersja 8.15 - komentarze

Status
Zamknięty.

Messien

Szlachcic
Wynik reakcji
3.145
Te rozgrywki i tworzenie drużyn...dotyczą tylko plemienia własnego? kontynentu? czy całego świata (wówczas drużyn byłoby spoooro)...
 

DeletedUser163580

Guest
Te rozgrywki będą się odbywały na wszystkich światach?
 

DeletedUser18304

Guest
Zakładając, że rozgrywki będą dotyczyły całego świata i 2/4 drużyny będą na cały świat.. Jak gracze będą do nich przydzielani?
 

DeletedUser162074

Guest
Rozgrywki będą rodzajem specjalnego wydarzenia, podczas którego wszyscy gracze Plemion dzieleni będą na 2-4 drużyny, które będą rywalizowały między sobą podczas trwających 24 godziny turniejów.

Może to będzie jakiś "świat" na który wrzuci wszystkich grających na Plemionach? To by było bardzo ciekawe, ale chyba to nie to o czym myślę :confused:
 

Deleted User - 2002360

Guest
Nie, po prostu gracze z całego świata, podzieleni na drużyny, otrzymują 24h na wykonanie zadania
 

DeletedUser

Guest
Drużyny są wybierane losowo. Największym problemem jest to, że udział biorą jednocześnie gracze ze wszystkich światów i na podstawie wszystkich światów jest dawana nagroda. W efekcie np. Rozgrywki z ilością surowców będą miały wyniki w bilionach, a 80% wkładu będą miały osoby 20% światów - tych najwiekszych. Z kolei juz sobie wyobrażam, jak jest zadanie ubicia najwięskzej ilości Pikinierów i taka KOZa z ś1 (lub dowolna inna wielka ekipa, KOZa jest najbardziej sztandarowym przykładem) na swoich tyłach robi wiochę z 10000 pikinierów i atakuję wiochę też pełną pikinierów... Kilkanaście tysięcy pikinierów zginie, ogromny wzrost do rankingu, strata niewielka, gdy ma się Tysiące wioch. Taka prawda.

Już tak odsuwając się od tej wersji - czy nowość na becie (PP na Rynku) też będzie kiedyś wprowadzona?
 

DeletedUser177535

Guest
Apropos rozgrywek. Gracze powinni sami dołączać jeżeli chcą do tego turnieju, bo to będzie z lekka dziwne. Niektórym nie będzie się chciało grać i będą osłabiali swój team, a w innej wszyscy będą grali i wygrają w ten sposób. Także do tych rozgrywek powinni przystępować gracze, którzy wyrażą na to chęć... Chyba, że jestem szaloną pandą z zespołem downa i nie zrozumiałem tego ;D

Nowa opcja w zastępstwach to też coś na co czekałem. Raz miałem niestety przykrą sytuację, gdzie PP było przeznaczone na przedłużenie KP, a znajomy na zaście przeznaczył je naskrócenie czasu budowy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser135841

Guest
- Usunięta opcja w Ustawieniach pozwalająca na wyłączenie "Dynamicznego panelu" z racji jej niemal zerowego wykorzystania.
Nie róbcie jaj, nigdy nie używam dynamicznego panelu :) a teraz będę musiał.
 

DeletedUser

Guest
Hmmm, ograniczenia zastów ciekawe ;)
Dodałbym tam jeszcze zakres wycofywania, lub zarządzania wojskiem osoby którą się zastępuje - to w przypadku nagłego wyjazdu, gdy nie ma osoby zaufanej, której chciałoby sie powierzyc zast i da się pierwszemu,lepszemu ;)
Były juz takie sytyacje - zast dany --> zast przekazany do szaraka i wojska wysłane --> przejmowanie ---> czasami bany na 2 konta.
 

-szybszy-

Łucznik
Wynik reakcji
37
Ciekawe zmiany, ograniczenia zastów i turnieje :)

Tak jak loopster napisał - powinno być też ograniczenie wysyłania wojska na zastępstwie.
 

DeletedUser130738

Guest
- Usunięta opcja w Ustawieniach pozwalająca na wyłączenie "Dynamicznego panelu" z racji jej niemal zerowego wykorzystania.

Nie róbcie jaj, nigdy nie używam dynamicznego panelu :) a teraz będę musiał.


To są jakieś żarty. Też nigdy nie używam dynamicznego. Do kitu z takim 'ulepszeniem' ;/ Może jakiś dozwolony skrypt będzie, który to wyłączy.

-----

A pokazywania na mapie wojsk pomocy jak nie było, tak nie ma. Tyle razy była propozycja, żeby idące do wioski wsparcie widoczne było tak jak atak (z inną grafiką)...
 

DeletedUser

Guest
Słabo widzę przymusowy udział w "rozgrywkach". Co miałby dać przymus zabawy w to?
Chyba tylko niechęć tych, którzy nie chcą się w to bawić.
 

DeletedUser178483

Guest
,,,

Lepiej by TW naprawili a nie wprowadzali rywalizację pomiędzy graczami z tego samego plemienia.
 

DeletedUser159480

Guest
Słabo widzę przymusowy udział w "rozgrywkach". Co miałby dać przymus zabawy w to?
Chyba tylko niechęć tych, którzy nie chcą się w to bawić.

Przymusowy? A ktoś będzie stał nad Tobą z kijem w ręku i kazał klikać? Chyba nie, tak to nie będzie działało. Kto będzie chciał poklikać ten poklika, a inni nie muszą. Nie powinni Ci odjąć punktów za brak zaangażowania w to :)

Lepiej by TW naprawili a nie wprowadzali rywalizację pomiędzy graczami z tego samego plemienia.

Za TW-Stats nie odpowiada Support (Innogames) - to całkowicie osobna działka, nawet nie ta firma. Pisałem w tej sprawie do nich, taką właśnie odpowiedź otrzymałem.
 

DeletedUser164668

Guest
to że większość używa dynamicznego panelu nie oznacza, że wszyscy muszą go używać. Wyłączyłem go bo mnie denerwował bo niepotrzebnie się "otwierał". Co będzie następne? Klasyczny podgląd wioski? Ignorowanie ataków?
 

DeletedUser176578

Guest
to że większość używa dynamicznego panelu nie oznacza, że wszyscy muszą go używać. Wyłączyłem go bo mnie denerwował bo niepotrzebnie się "otwierał". Co będzie następne? Klasyczny podgląd wioski? Ignorowanie ataków?

Przyłączam się do tego postu, ja nie chce żeby mi to latało po ekranie. Po co kasować ustawienia, z których każdy może korzystać wg. własnego uznania? Tym bardziej że na stronę ustawień wchodzi się rzadko, więc linijka tekstu i CheckBox dużo transferu nie zjedzą.
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.832
Po co kasować ustawienia, z których każdy może korzystać wg. własnego uznania? Tym bardziej że na stronę ustawień wchodzi się rzadko, więc linijka tekstu i CheckBox dużo transferu nie zjedzą.

Nie chodzi tu o transfer zużywany na wyświetlanie kodu o długości kilkudziesięciu znaków, ale o fakt, iż każdy taki parametr stanowi swego rodzaju ograniczenie w rozwoju gry. Bo dokonując jakichkolwiek zmian trzeba dodatkowo uwzględniać wszelkie potencjalne ustawienia, co znacznie utrudnia sam proces jak i złożoność jego testowania.
A wg zebranych statystyk z tej opcji korzystał niecały 1% wszystkich graczy (do tego część pewnie nieświadomie), co oznacza wstrzymywanie rozwoju gry dla ponad 99% graczy kosztem niewielkiej grupki osób.
 

DeletedUser88045

Guest
Na wstępie chcę tylko zaznaczyć, że poniższej krytyki nie kieruję bezpośrednio do polskiego supportu, zdając sobie sprawę, że nie jest on odpowiedzialny za wprowadzane zmiany. Teraz do rzeczy:

Bo dokonując jakichkolwiek zmian trzeba dodatkowo uwzględniać wszelkie potencjalne ustawienia
Hm, z tego co jeszcze pamiętam z zamierzchłych czasów, to właśnie na tym polega programowanie.. to prawdziwe, z udziałem własnego mózgu, a nie kalkowanie gotowców po innych ; )

A wg zebranych statystyk z tej opcji korzystał niecały 1% wszystkich graczy (do tego część pewnie nieświadomie), co oznacza wstrzymywanie rozwoju gry dla ponad 99% graczy kosztem niewielkiej grupki osób.
Wydaje mi się, że większość z tych 99% właśnie z braku świadomości możliwości wyłączenia tej opcji, korzysta z niej. Nawet jeśli przytoczone statystyki są prawdziwe, to ciekaw jestem jak wypadłyby te proporcje, gdyby wzięto pod uwagę tylko użytkowników płacących.
Ja osobiście regularnie wspieram rozwój tej gry i bardzo nie na rękę będzie mi odebranie możliwości wyłączenia opcji dynamicznego panelu. Od zawsze pierwszą rzeczą, jaką robię po zalogowaniu się na nowy serwer, jest wyłączenie tej opcji i bez tego czułbym się jak bez możliwości przełączenia na klasyczny przegląd wioski.

Więc jeśli możesz kmicu, przekaż gdzie trzeba uwagi moje i moich przedmówców, a nuż da im to do myślenia i skieruje ich wysiłki na dodawanie użytkownikom swobody wyboru, a nie jej ograniczanie ; )

PS. Za to możliwość ograniczenia zastępcy dostępu do PP na koncie jest jak najbardziej na plus, szkoda tylko, że nie było jej dwa miesiące temu ; )
 
Status
Zamknięty.
Do góry