Wersja 8.12 - komentarze

Status
Zamknięty.

Jurigag

Zwiadowca
Wynik reakcji
99
Nie :) spokojnie czytamy tę kolejną wizję apokalipsy, jaką przewidywali już gracze kilkadziesiąt razy przy okazji różnych aktualizacji. :)
Coby nie mówić, czarnowidztwo można śmiało zapisać jako narodową cechę Polaków. :)

Faktów parę:
- ta funkcja od dawna z powodzeniem funkcjonuje w innej grze InnoGames - Grepolis. W grze bardzo podobnej do Plemion (w zakresie mechanizmu gry jak i relacji między graczami). I o dziwo (?) nie doprowadziła do żadnej wielkiej rewolucji, jej wprowadzenie przebiegło w sposób całkowicie naturalny i nie spowodowało (co potwierdzają zgodnie zarówno polscy jak i zagraniczni szefowie tej gry) jakiegokolwiek zauważalnego wzrostu liczby wypaczeń w grze.
- wielkie wizje o wypaczeniu sensu gry, powodzi multi, darmówek, deffówek... zapominają o jednej rzeczy - od lat można zrobić DOKŁADNIE TO SAMO na etapie wstępnego logowania... można wysłać do 100 zaproszeń i otrzymać w ten sposób 100 "zaprzyjaźnionych" kont w swojej okolicy (a z tych kont wysyłać kolejne zaproszenia itd). I o dziwo jakoś z tego powodu gra nie pada...
- przydatność tej funkcji do celów wielkich nadużyć będzie tylko na początku gry (czyli równie dobrze można by zrobić to samo w czasie wstępnego logowania). Trudno raczej przypuszczać, by gracz mający 100 wiosek (o większych kontach nie wspominając) chciał się bawić w takie cuda... bo "darmówek" ma on dookoła pod dostatkiem, zaś hodowanie od zera "deffówki" nie ma sensu.

Plemiona to nie grepolis, dziękuję za uwagę, chyba sam siedzisz w administracji tutaj plemion i chyba wiesz jaka jest mentalność graczy, każdej okazji szukają aby być przed kimś w rankingu albo lepszym od kogoś niezależnie od sposobu i metody, ale widzę za mało roboty support ma najwidoczniej i przyda im się kontrolowanie jak ludzie będą korzystali z tej opcji :X

A no i nie wiem czy to samo, tworzenie darmówek w ciagu gry =/= darmówki na start, a uwierz mi takie nowe wioski na froncie potrafią wiele zmienić....
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser176031

Guest
Nie :) spokojnie czytamy tę kolejną wizję apokalipsy, jaką przewidywali już gracze kilkadziesiąt razy przy okazji różnych aktualizacji. :)
Coby nie mówić, czarnowidztwo można śmiało zapisać jako narodową cechę Polaków. :)

Faktów parę:
- ta funkcja od dawna z powodzeniem funkcjonuje w innej grze InnoGames - Grepolis. W grze bardzo podobnej do Plemion (w zakresie mechanizmu gry jak i relacji między graczami). I o dziwo (?) nie doprowadziła do żadnej wielkiej rewolucji, jej wprowadzenie przebiegło w sposób całkowicie naturalny i nie spowodowało (co potwierdzają zgodnie zarówno polscy jak i zagraniczni szefowie tej gry) jakiegokolwiek zauważalnego wzrostu liczby wypaczeń w grze.
- wielkie wizje o wypaczeniu sensu gry, powodzi multi, darmówek, deffówek... zapominają o jednej rzeczy - od lat można zrobić DOKŁADNIE TO SAMO na etapie wstępnego logowania... można wysłać do 100 zaproszeń i otrzymać w ten sposób 100 "zaprzyjaźnionych" kont w swojej okolicy (a z tych kont wysyłać kolejne zaproszenia itd). I o dziwo jakoś z tego powodu gra nie pada...
- przydatność tej funkcji do celów wielkich nadużyć będzie tylko na początku gry (czyli równie dobrze można by zrobić to samo w czasie wstępnego logowania). Trudno raczej przypuszczać, by gracz mający 100 wiosek (o większych kontach nie wspominając) chciał się bawić w takie cuda... bo "darmówek" ma on dookoła pod dostatkiem, zaś hodowanie od zera "deffówki" nie ma sensu.


Zaczynam grę na nowym świecie i planuje założyć jedno konto. W tym momencie trafiam na gracza który posada 3-4 konta i jaką mam mieć szansę w tej okolicy? Jednym kontem skanuje, drugim atakuje, trzecim podsyła deffa, a czwartym Bóg wie co.

Druga sprawa to nie trzeba rozwijać konta ale wystarczy obserwować jacy gracze je atakują czy jest to off. Od razu bym się skupił na graczach ofensywnych i po kolei bym ich atakował z zaskoczenia.
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.832
Zaczynam grę na nowym świecie i planuje założyć jedno konto. W tym momencie trafiam na gracza który posada 3-4 konta i jaką mam mieć szansę w tej okolicy?

Bardzo dużą. Bo to oznacza, że jedno z tych kont zostanie na 5 dni zbanowane za multikonto, a pozostałe trafią do wyszarzenia. Tak czy siak - masz nad nim przewagę.

Jednym kontem skanuje, drugim atakuje

Nie, bo wyskakuje mu komunikat, że oba konta korzystają z tego samego połączenia, więc nie może wysłać wojsk na tego samego gracza.

trzecim podsyła deffa
,

Nie, bo wyskakuje mu komunikat, że oba konta korzystają z tego samego połączenia, więc nie może wysłać między nimi wojsk.

Plemiona to nie grepolis

No z tym się akurat mogę zgodzić. :) Co nie zmienia faktu, że target gry jest identyczny, korzyści z potencjalnych multikont również. A ciężko byłoby uzasadnić tezę, że w Grepolis grają tylko aniołki, którym nawet nie przyjdzie na myśl by oszukiwać, zaś w Plemiona same zdemoralizowane typy, które na każdym kroku myślą o jakimś przekręcie (a to zdaje się sugerować Twoja wypowiedź). Bo nie oszukujmy się - Plemiona były tutaj "matką" i spory odsetek graczy Grepolis to właśnie byli "nasi" gracze. I jakoś nie przekonuje mnie teza, dla której mieliby nagle różki pokazywane na plemionach zamienić na skrzydełka i aureolkę. :)
 
Ostatnia edycja:

BackToTheGame

Rycerz
Wynik reakcji
113
Nie, bo wyskakuje mu komunikat, że oba konta korzystają z tego samego połączenia, więc nie może wysłać wojsk na tego samego gracza.

kmicu, dobrze wiesz, że 90% mulciarzy to obejdzie
wystarczy głupie proxy lub zmienne ip, 5 różnych przeglądarek albo po prostu kasować ciasteczka i po problemie...
 

DeletedUser159480

Guest
Kmicu, podajesz te fakty, a jak była dyskusja na temat zablokowania możliwości wysyłania wsparcia komu się chce (teraz jest blokada: deff tylko do plemienia) to pisałeś właśnie, że gracze oszukują i właśnie dlatego wprowadzone jest to ograniczenie. Tutaj dobrze wiesz, że będzie tak samo, a nie reagujesz. Coś jest nie tak?
 

DeletedUser135245

Guest
Kolejna odsłona podjęcia przez Suport "walki" z nieuczciwymi graczami idąc im na ręke wprowadzając owe zmiany - tak bym to krótko skomentował, z kolei stwierdzenie, iż w Grepolis również nie ma aniołków, całkowicie obnaża to co przytoczyłem.

Zatem do dzieła Diabełki - Hulaj Dusza a raczej Nieba nie ma! :)
 

DeletedUser

Guest
Bardzo dużą. Bo to oznacza, że jedno z tych kont zostanie na 5 dni zbanowane za multikonto, a pozostałe trafią do wyszarzenia. Tak czy siak - masz nad nim przewagę.
Jak zmienia IP to wykrycie multikont będzie bardzo trudne lub niemożliwe, zwłaszcza jeśli na każde konto ma 1 IP, wciąż stałe dla tego samego konta. Jednak gdy nie miał tej opcji zapraszania znajomych, którą chcecie wprowadzić, to nie mógł sobie aż tak poszaleć, nawet zmieniając IP, teraz mu to ułatwicie.

Nie, bo wyskakuje mu komunikat, że oba konta korzystają z tego samego połączenia, więc nie może wysłać wojsk na tego samego gracza.
Jak zmienia IP w sposób wskazany przeze mnie to mu niestety nie wyskakuje :/

Nie, bo wyskakuje mu komunikat, że oba konta korzystają z tego samego połączenia, więc nie może wysłać między nimi wojsk.
Jak wyżej...

Bardzo mi się spodobała opcja wstępnego logowania i ta powyższa opcja - jednak po przemyśleniu doszedłem do podobnych wniosków co inni w tym temacie... Niestety, mimo wielu zalet, jedna wada dość mocno ją dyskredytuje. Może warto byłoby wrócić do opcji wyboru kierunku na świecie, gdzie byłaby jakaś większa doza losowości niż w opcji "ściągania znajomych" do siebie?
 

DeletedUser164635

Guest
Ciekawe co to za porady i nowe zadanka będą:D



Tam jeden, czy dwóch to nie jest aż tak źle, ale przecież mamy takich dzieciaków na serwerach,
którzy po 20 kont zakładają.
Oczywiście w kregu sprawiedliwych ludzi pomysł byłby dobry, ale w dzisiejszych czasach nie ma sprawiedliwości :D
Póki co pomysł nie został wprowadzony w życie, więc być może suport zastanowi się jeszcze:p

Słowa Kmica:
Co pozwoli na bardziej zespołową grę i wspólne podbijania świata.
Pozwoli na lepiej zorganizowaną indywidualną grę:D

Mam rozwiązanie ! Niech bedzie opcja zapraszania, ale z tych zaproszonych
nikt nie może siebie nawzajemnie podbijać:D
Problem rozwiązany:p


POPIERAM CIĘ!
Jeszcze,żeby nie można było się farmić ;]
 

DeletedUser86904

Guest
A co jeśli gracz ma już konto a nie zaczął gry na moim świecie? Mogę mu wysłać reflinka i będzie obok mnie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

TimeToPlayTheGame

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
1.128
Bardzo dużą. Bo to oznacza, że jedno z tych kont zostanie na 5 dni zbanowane za multikonto, a pozostałe trafią do wyszarzenia. Tak czy siak - masz nad nim przewagę.

Takich graczy nie jesteście w stanie wyłapać od tak bo grają na proxach więc to nie jest skuteczna metoda ponieważ nie jesteście w stanie wyłapać takich graczy na bieżąco.

Kmic nie oszukujmy się, nie chce komentować waszej pracy ale jakoś nie mam do niej przekonania bo zdarzyło wam się już kilka wtop.

A teraz dołożę jeszcze inny aspekt, gdy gra wchodzi w końcową fazę i toczone są wojny o wygranie św to jedna ze stron może się w ten sposób wbić w centrum innego pl, więc całkowicie ta wersja jest klapą na całej linii.
 

DeletedUser176001

Guest
A co jeśli zaprosze tak swoich kolegów którzy nie mają zamiaru grać w plemiona tylko po to żeby dali mi zasta i żebym pierw ich rozwinął do 500pkt a potem farmił?
 

DeletedUser

Guest
A co jeśli zaprosze tak swoich kolegów którzy nie mają zamiaru grać w plemiona tylko po to żeby dali mi zasta i żebym pierw ich rozwinął do 500pkt a potem farmił?
stanie się właśnie to, czego wszyscy się obawiamy
jak ludzie będą tego nadużywać, to zrezygnuję z tej gry
mam nadzieję że powstaną też serwery, gdzie będzie tylko wstępne logowanie, bez zapraszania znajomych oraz nawet i takie bez wstępnego logowania
 

DeletedUser176001

Guest
Wystarczy że napisze do kolegów na FB i z innych swiatów i zaraz bede miec kilkadziesiąt darmówek.



Brawo dla administracji za pomysł z tą aktualizacją. Teraz światy bedą wygrywać nie Ci którzy najlepiej potrafią grać ,a Ci którzy mają najwięcej kolegów.
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.832
A teraz dołożę jeszcze inny aspekt, gdy gra wchodzi w końcową fazę i toczone są wojny o wygranie św to jedna ze stron może się w ten sposób wbić w centrum innego pl, więc całkowicie ta wersja jest klapą na całej linii.

Gdy gra wchodzi w fazę końcową, to rekrutacja na takim świecie jest już dawno zamknięta. Poza tym (abstrahując na chwilę od faktu wyłączonej rekrutacji) wbić w ten sposób możesz się tam gdzie już jesteś (bo obok SWOICH wiosek) a nie w żadne "centrum innego plemienia".
 

DeletedUser

Guest
Sami gracze piszą że będą oszukiwać ale odparłeś gdzieś tam ten zarzut że administracja to wykryje i oszust będzie miał więcej z tego strat niż korzyści. Czy jakoś tak. OK.

To może powrócimy do normalnych światów tak jak dawniej bez żadnych ograniczeń? Gdy te różne ograniczenia były wprowadzane jak pomoc dla członków plemienia etc. był też argument ze strony supportu że to przez graczy i że polak to oszust bo my mamy w porównaniu z graczami z innych krajów więcej przewinień i to tylko nasza wina że "urozmaicacie rozgrywkę"

Powróćmy do tego, tak jak pisałeś gdzieś wyżej - administracja oszustwa z pewnością wykryje.
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.832
Jakbyś nie zauważył, to od pewnego czasu pojawia się coraz więcej światów z dużo mniejszą liczbą ograniczeń... pojawia się nieograniczone farmienie, pojawia się możliwość wysyłania wsparcia do wszystkich, pojawia się możliwość przesyłania surowców chociaż w obrębie plemienia...
 

DeletedUser

Guest
aha, czyli coraz mniej ograniczeń i wierzymy w rosnącą uczciwość graczy lub rosnącą skuteczność administracji w wykrywaniu ich coraz to doskonalszych przekrętów...
 
Status
Zamknięty.
Do góry