Wersja 6.0

Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Ja mam jedno pytanie do pana Kmica lub Bryffta.

Mobile version (premium only):
Players with a premium account are now able to take advantage of a specially developed interface for mobile phones.
This will make navigating and playing the game much easier from a mobile device.


- Plemiona dla komórek

Wchodząc na Plemiona przez iPhone lub urządzenie z platformą Android będzie można korzystać z interfejsu specjalnie przystosowanego dla urządzeń mobilnych.

Obserwuję sytuację z wersją 6.0 troszkę dłużej niż pozostali gracze, chociaż to tylko 2 dni różnicy. Mianowicie jest pewna rozbieżność między tym co możemy spotkać na TribalWars czy Die-steamme a polskim FO.
Chodzi o ulepszony interfejs dla użytkowników urządzeń mobilnych. Zarówno macierzysta wersja niemiecka jak i angielska opisuje zmianę jako "dostępną dla graczy z KP". Tutaj na Forum Ogólnym nie spotykamy się z takim dopiskiem.

A moje pytanie brzmi. Czy jest to jakiś błąd w tłumaczeniu tekstu czy po prostu będziemy się trochę różnić od pozostałych?
W wersji angielskiej jak widać nie mamy nic wspomniane o iPhonach czy platformie Android, nie jestem w stanie powiedzieć z jakich urządzeń korzystają gracze Tribalwars bo nie wiem, ale bardzo mnie ciekawi to rozbieżność i chciałbym się dowiedzieć z czystej ciekawości jak to jest.
 

DeletedUser105613

Guest
hmm sporo starych znajomych nicków widze :D
ale do rzeczy. faktycznie jeden z tych 2 nowych światów powinien być bez kościoła. narazie czytając ten (niewszystko bo dużo naskrobane jest) myśle że ogólnie pomysły są ciekawe. na tą chwile zostaje czekać żeby je przetestować.

padło już wcześniej pytanie. czy można przejmować z tego obozu. ciekawym rozwiązaniem byłoby postawić coś takiego w centrum wroga. no i pytanie czy da sie to atakować. czy jest w tym jakiś limit wojsk? bo nie wyobrażam sobie żeby stało w czymś takim ok 200 czy 300 ofów co mogłoby sie zdażyć na późnym etapie gry.
pozdro ;)
 

DeletedUser

Guest
dopiero teraz zwróciłem uwagę

- Odznaczenia
Każdy gracz ma możliwość zdobycia odznaczeń, np. za pokonanie największej ilości wojsk ("Agresor dnia") lub wejście do rankingu top100. Odznaczenia są widoczne w profilu. Tam można także sprawdzić odznaczenia z innych światów, ale można to wyłączyć w ustawieniach, jeżeli nie chcesz zdradzać swoich umiejętności.

Czyli przy nicku bedzie sie znajdywac odznaczenie Agresor dnia, a czy bedzie np agresor miesiaca lub obronca tygodnia?
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.987
Obserwuję sytuację z wersją 6.0 troszkę dłużej niż pozostali gracze, chociaż to tylko 2 dni różnicy. Mianowicie jest pewna rozbieżność między tym co możemy spotkać na TribalWars czy Die-steamme a polskim FO.

Ciekawostka :) Prawdę mówiąc nie wiem skąd w innych miejscach pojawiło się info o potrzebie PA, jak również sam ten tekst...

Oficjalny komunikat InnoGames w tym punkcie nie wspomina o takiej konieczności. A brzmienie tego punktu jest idealnie takie, jakie pojawiło się w naszych ogłoszeniach. Cytat oryginału:

- Mobile version of Tribal Wars: When accessing Tribal Wars with a mobile device such as an iPhone or Android, you will get to a completely reworked version of Tribal Wars.
You can access most features of the normal version but adapted to the smaller screens of mobile phones.

Postaram się wyjaśnić tę sprawę, bo się zainteresowałem skąd taka wersja :)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Ciekawostka :) Prawdę mówiąc nie wiem skąd w innych miejscach pojawiło się info o potrzebie PA, jak również sam ten tekst...

Oficjalny komunikat InnoGames w tym punkcie nie wspomina o takiej konieczności. A brzmienie tego punktu jest idealnie takie, jakie pojawiło się w naszych ogłoszeniach.
Hmm... czyli rozumiem to jako błąd tłumaczenia wersji angielskiej a małe niedopatrzenie na serwerze niemieckim.

Postaram się wyjaśnić tę sprawę, bo się zainteresowałem skąd taka wersja :)
W zasadzie to wszystko o co mi chodziło. Dziękuję za wyjaśnienia i czekam na dokładny komunikat dotyczący tego małego zamieszania, które notabene sam sprowokowałem:)
 

DeletedUser135387

Guest
Moim zdaniem to dobrze, że plemiona się rozwijają. Po pewnym czasie większość ludzi, która była przeciwna tym zmianom, przyzwyczai się do tych obozów, odznak itd. i będą się zastanawiać dlaczego kiedyś myśleli, że będzie im to niszczyć przyjemność z gry.
 

DeletedUser

Guest
Dziwi mnie podejście ludu,
Niewielu z was testowało te rozwiązania i niewielu z was tan na prawdę wie do czego to będzie, ale komentarzy jest mnóstwo...
Jako osoba która widziała te rozwiązania na własne oczy wiem że to ciekawy i przydatny patent.. oczywiście przecież jeżeli plemię obozu nie będzie chciało mieć nie musi go zakładać, tak wiec nie wiem w czym problem.

Z tego co przeczytałem to problemem dla ludzi nie jest przecież to,że mogą obóz założyć tylko to ,że obóz może założyć wrogie im plemię - wtedy jak najbardziej może to być dla nich problem.

Na pewno jestem za wprowadzeniem na stare światy takich ułatwień jak kolory grup wiosek,rezerwacje z mapy itd.Zmiany wyjątkowo przydatne.

Brakuje mi tylko na mapie oznaczenia moich atakowanych wiosek - podobnie jak teraz oznaczane są wioski na mapie ,które ja atakuję.
 

DeletedUser17010

Guest
To jakie te światy dostaną te udogodnienia osobiście to ciekawa odmiana i mam nadzieje ze będzie na
9 św będzie o wiele ciekawiej
 

DeletedUser26967

Guest
Ja uważam że te światy się powinny różnić.

Pierwszy powinien być 2x np bez kościoła
Drugi 1x z kościołem

albo jakoś inaczej powinna być ankieta ale uważam że świat 2x jest konieczny bo dawno nie było.
Bo go nie było dawno to jest konieczny? Ciekawe... To może lepiej 3x bo nie było jeszcze nigdy? Z tego, co pamiętam, to 1.6x i 2x (chyba jeden, dwa takie były) były bardziej ukłonem w naszą stronę za to, że tak dzielnie zakładamy te wioski i pogrywamy sobie w plemiona, więc nie wymagajmy zbyt wiele, tak? :D

PS. Poza tym mało kto, w okresie szkolnym, będący poważnie zainteresowanym osiągnięciem czegoś szczególnego, chce chyba takie coś, że prędkość wynosi 2x... Dostaliście Speciala, to trzeba było korzystać ;) Ale oczywiście, mało kto skorzystał, bo... była szkoła... Tak samo będzie jak dostaniecie 2x...
 

DeletedUser136598

Guest
Hmm według mnie to te obozy.. będą jak kościoły.... czyli są ale po co to komu ;/
 

DeletedUser

Guest
przeciez na innych swiatach nie bedzie obozow, czyli jak nie chcesz obozow to zostan na twoim swiecie, na pewno przetestuje gre na nowym swiecie, pozdro :]
 

DeletedUser

Guest
Hmm według mnie to te obozy.. będą jak kościoły.... czyli są ale po co to komu ;/

To chyba oczywiste po co będą takie obozy... Przynajmniej ja od razu skapnąłem się, ile to daje możliwości i już sam się boję, jak pomyślę jakie akcję będą z nimi wychodzić^^ Ale diabeł tkwi w szczegółach i z rewolucyjnej zmiany totalnie zmieniającej taktykę w późniejszym okresie gry, może zostać tylko urodny gadżet^^ Dlatego liczę, że doczekam się odpowiedzi na swoje pytania zanim świat ruszy...
 

DeletedUser

Guest
mówicie że światy będą identyczne to zrubcie oba bez kościłow i problem z głowy")
 

DeletedUser

Guest
bo tak oczywiście kościoły stanowią podstawowy problem normalnego gracza... ehhh
 

DeletedUser26967

Guest
O wreszcie znalazłem coś przydatnego, co już wyjaśnia mi parę problemów...
http://wiki.plemiona.pl/wiki/Ob%C3%B3z_wojskowy
A ja nadal niewiele wiem na temat obozu. Z tej stronki to praktycznie nowością jest tylko to, że znam ilość punktów wymaganą do budowy obozu i dopuszczalnej ilości obozów (1 co 1M P) :)
Najciekawsze informacje nadal są chyba nie podane (limit wojska, limit czasowy, bonusy, tworzeni armii), a reszta okaże się dopiero w praniu. Poza tym ubolewam nad faktem, że ten, kto wojsko wyśle do obozu, może je w każdej chwili stamtąd zabrać - dla mnie, ciekawiej by było, gdyby wysłane wojsko było niejako pod opieką założyciela i wysyłane tylko i wyłącznie przez niego w różnych celach w konkretne miejsca - takie coś na czarną godzinę, gdy ktoś potrzebuje pomocy, a mało kto jest zalogowany i potrzebna jest natychmiastowa reakcja plemienia. Z jednej strony ułatwiłoby to (jeśli byłby wgląd na zasobność i "uczestników" obozu) zgranie plemienia i obeznanie, kto wojsko jest w stanie wysyłać na wsparca, a z drugiej strony decydowałaby w sumie zasobność w wojsko tej jednej wioski zarówno pod względem offensywnym, jak i defensywnym :D
 
Status
Zamknięty.
Do góry