Wersja 3.3 online - pare nowości w grze ;)

Status
Zamknięty.

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Witam,
tym razem informacja miła, bo mam okazję zakomunikować o paru poprawkach w grze, które powinny spotkać się z raczej ciepłym przyjęciem. :)
Od paru godzin wszystkie światy na plemiona.pl dysponują wersją oprogramowania sygnowaną numerkami 3.3. Zapewne mało kto zauważył jakiekolwiek zmiany, ale może przedstawię pokrótce oficjalną listę funkcjonalności jakie zostały w tej wersji zaimplementowane.

1. Rejestracja - rozszerzona liczba informacji odnośnie wyboru świata

Póki co ilość umieszczonych tam informacji nie robi szału (jak widać jest info o ilości graczy), ale jest tam miejsce m.in. na umieszczenie daty otwarcia świata, a także ewentualne dodatkowe informacje (np. o podwyższonej prędkości czy innych charakterystycznych cechach danego świata), które zapewne za czas jakiś zostaną uzupełnione.

2. Rejestracja - natychmiastowe sprawdzanie podczas rejestracji, czy dany nick oraz adres mailowy nie są już zajęte


3. Gra|Wiadomości - podczas zgłaszania obraz w wiadomościach (funkcja "Zgłoś obrazę") konieczne podanie powodu zgłoszenia.

Za pomocą tej funkcji gracze często zgłaszają rozmaite dowody np. próby wymuszenia hasła, czy przyznania się do gry na paru kontach. Dzięki określeniu powodu zgłoszenia administrator opracowujący setki zgłoszeń będzie miał bezpośrednią wskazówkę na co zwrócić baczniejszą uwagę.
Długość powodu nie może być mniejsza niż 10 znaków.

4. Gra|Wiadomości - Wiadomości mogą być eksportowane jako BB-code
Przy wyświetlaniu wiadomości pojawiła się nowa opcja "Eksport". Jej użycie spowoduje wyświetlenie wiadomości w postaci BB-code (także z gotowymi linkami do nicków graczy uczestniczących w rozmowie), gotowej do wklejenia np. na forum w czytelnej postaci). I co najważniejsze: przebieg rozmowy zostanie ułożony chronologicznie, czyli od najstarszych do najnowszych wiadomości (nie trzeba już będzie czytać "od dołu" jak przy normalnym kopiowaniu metodą Kopiuj->Wklej)

5. Gra|Zastępstwo - Jeśli masz zastępstwo na czyimś koncie, otrzymasz ostrzeżenie gdy próbujesz przekazać swoje konto komuś w zastępstwo
Nie wszyscy wiedzą: jeśli masz u kogoś zastępstwo, a następnie przekażesz SWOJE konto w zastępstwo komuś innemu, to ta osoba nie będzie miała dostępu do kont które Ty zastępujesz... W tym zakresie się nic nie zmienia, poza dodaniem komunikatu ostrzegającego o tym. :)

6. Gra|Ratusz - Nie można burzyć budynków gdy poparcie jest niższe niż 100

Myślę, że warto to zaakcentować, żeby więcej osób zauważyło. No nie można i tyle. ;)

7. Gra|Ataki - Zniesione limity ilościowe przy atakowaniu opuszczonych wiosek
Od tej pory limity ograniczające możliwości wysłania wojsk nie dotyczą ataków na wioski opuszczone - powinna być możliwość ich atakowania dowolną ilością jednostek.

8. Premium - Konto Premium może być automatycznie przedłużane jeśli jest wystarczająca liczba punktów Premium na koncie.
Na ok. 4 dni przed końcem konta Premium będzie ono przedłużone na kolejne 30 dni, jeśli jest wystarczająca liczba punktów. Opcję tę można oczywiście dezaktywować (Premium->Uaktywnić), ale domyślnie jest ona ustawiona na "Aktywny", więc proszę o zwrócenie uwagi, czy na pewno chcecie aby na tym świecie konto premium się samo przedłużało.

9. Poprawki kilku zgłoszonych błędów, m.in.:
- przywrócono wyświetlanie grafiki w koszarach, stajni i warsztacie,
- poprawiono wyświetlanie kontynentów przy dostępie jako gość,
- poprawienie błędu powodującego problemy z przełączaniem się między wioskami mającymi takie same nazwy.

Poza tym parę mniejszych kosmetycznych poprawek. :)

Pozdrawiamy
Team Plemiona.pl
 
Status
Zamknięty.