Usuwanie skryptów ze skryptoteki

Słodki Bum

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
4.295
Pytanie nr 1
Czy informujecie graczy w jakiś sposób że jakiś skrypt został usunięty ze skryptoteki czy będziemy się dowiadywać kiedy dostaniemy za niego bana?

Pytanie nr 2
Czemu banujecie graczy za posiadanie danego skryptu nawet kiedy jest nieużywany? W regulaminie jasno widnieje informacja że ban jest za używanie.
 

Oski

Człowiek demolka
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
137
1. Oprócz rozszerzenia tribal wars train żaden skrypt nie został usunięty, więc nie było powodu do informania o czymś co nie miało miejsca. Odnośnie TBW była wiadomość masowa z wyprzedzeniem.

2. „Wszystkie skrypty muszą zostać uprzednio zaakceptowane przez support gry. Jeśli gracz nie jest pewny czy dany skrypt czy narzędzie jest dozwolone, to przed skorzystaniem z niego należy zgłosić się do supportu gry w celu upewnienia. Lista zaakceptowanych skryptów znajduje się na forum.”

To chyba dość zrozumiałe? :) Dodanie czegoś co nie pochodzi z oficjalnej skryptoteki jest tak samo zabronione jak korzystanie. Drugą sprawą jest, że podczas dodawania jakiegokolwiek skryptu do paska pokazuje się na czerwono stosowna informacja by dodawać tylko i wyłącznie zatwierdzone skrypty. Wystarczy przeczytać komunikat.
 

Kuzyn Bartosz

Łucznik
Wynik reakcji
1.084
Jeśli gracz nie jest pewny czy dany skrypt czy narzędzie jest dozwolone, to przed skorzystaniem z niego należy zgłosić się do supportu gry w celu upewnienia.
To przed skorzystaniem że skryptu czy dodaniem do paska. Pomyślenie o prowadzeniu samochodu pod wplywem nie jest karalne czy wejście do samochodu w stanie nietrzezwosci z mojego punktu widzenia jest to bez sensu.

Ale jeżeli uważacie inaczej to chociaż napiszcie ten regulamin tak aby nikt nie miał żadnych wątpliwości...
 

FANBOY Krolik14

Mąż Krolik14
Wynik reakcji
2.953
hipokryci i kasztany.

Dac skrypt na zagranice a polskie kasztany w plemionach nie moga uzywac.

Oski rozped w sciane to jedyny lek
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.832
Pomyślenie o prowadzeniu samochodu pod wplywem nie jest karalne czy wejście do samochodu w stanie nietrzezwosci
Słaby przykład, bo nikt tu nie karze za pomyślenie o skryptach :)
Bardziej adekwatnym przykładem byłby mandat za "urządzenie informujące o działaniu sprzętu kontrolno-pomiarowego używanego przez organy kontroli ruchu drogowego lub działanie to zakłócające" zwane popularnie anty-radarem, który jak najbardziej można otrzymać za sam fakt posiadania takiego urządzenia w pojeździe.
 

krzysztofeles

Miecznik
Wynik reakcji
52
Nie wiem z kogo robicie idiotów. Każdy kto faktycznie chce oszukiwać w tej grze znajdzie prosty sposób poprzez dodanie nielegalnego skryptu do konsoli czy po prostu używanie botów. Wszyscy wiemy, że wykrywalność czegoś takiego jest dla was nieosiągalna. Poprzez banowanie graczy, którzy dodali jakiś tam skrypt, który znaleźli na forum swojego plemienia, jednocześnie dając zielone światło graczom którzy faktycznie oszukują pokazujecie, że jedynie co chcecie osiągnąć to podreperowanie waszego ego. Realnym ukaraniem graczy byłoby wysłanie do nich upomnienia. Wasze śmieszne bany spowodowały jedynie przechylenie szali zwycięstwa na jedną ze stron. Zbanowaliscie graczy korzystających ze skryptów z anglojęzycznego działu. Serio uważacie że tak funkcjonuje oszust? To jest po prostu żałosne.
Skalę pseudo banów robionych na korzyść jednej ze stron idealnie obrazuje zbanowanie gracza za nick, który jest w jego posiadaniu od 14 lat. Dziwnym trafem jest on był topowym graczem świata special.
 

Kuzyn Bartosz

Łucznik
Wynik reakcji
1.084
Słaby przykład, bo nikt tu nie karze za pomyślenie o skryptach :)
Bardziej adekwatnym przykładem byłby mandat za "urządzenie informujące o działaniu sprzętu kontrolno-pomiarowego używanego przez organy kontroli ruchu drogowego lub działanie to zakłócające" zwane popularnie anty-radarem, który jak najbardziej można otrzymać za sam fakt posiadania takiego urządzenia w pojeździe.
Co ma wykrywanie urządzeń kontrolnych i zaklocanie ich... mówimy o dodaniu skryptu do paska który nigdy nie był użyty czyli idąc zgodnie z regulaminem zabronione jest korzystanie z nich a nie dodanie skryptu i nie otrzymanie z niego żadnych korzyści...

No i w prawie jesto jasno wskazane ze posiadanie anty radaru jest zabronione natomiast w regulaminie plemion nie ma takiego sformuowania więc każecie graczy bez podstawy
 
Ostatnia edycja:

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Wrzucenie nielegalnego skryptu do paska jest de facto poczynieniem przygotowania do naruszenia regulaminu - opublikowaniem treści, która może zakłócać pracę (tu: zgodny z zasadami przebieg) gry. Takie skrypty oczywiście mogą zostać z paska usunięte, a upomnienia czy w oczywistych przypadkach bany za ich przetrzymywanie tam nie są wcale taką nowością. Ba, jest to zgodne z OWH 12.3 litera n:

12.3. Ponadto, niedozwolone są wszelkie czynności, które mogą zakłócić funkcjonowanie Gier i relacje pomiędzy Użytkownikami. W szczególności Użytkownikowi nie wolno:
(...)
  • publikować ani propagować treści, które mogą powodować uszkodzenia sieci, serwerów lub innych elementów infrastruktury programów, zakłócać ich pracę lub atakować je (np. poprzez rozprzestrzenianie robaków, trojanów, wirusów, oprogramowania spyware, oprogramowania do phishingu itp.).
 

eSPek

Łucznik
Wynik reakcji
903
@Lukasz032 czyli niezweryfikowany skrypt zakłóca pracę sieci, serwerów lub innych elementów infrastruktury programów? Bo to głównie o nich jest ten zapis xD Ten punkt dotyczy DDoSów, a nie dodawania do paska skryptów, które nie ingerują w żaden sposób w działanie gry. Ogólnie chciałbym odnieść się do całości dyskusji - rozumiem stronę supportu w kwestii dodawania skryptu, ale macie bardzo słabą drogę argumentacji, która ogranicza się jedynia do porównywania skryptów do antyradarów. Niech ktoś się weźmie za zrobienie słownika do regulaminu, bo gdybyście zdefiniowali "używanie skryptów" tak, żeby samo dodanie skryptu było jego użyciem, to nikt nie miałby problemu. Tak samo - co to do cholery znaczy "poczynieniem przygotowania" ?? Nigdzie nie spotkałem się w regulaminie z takim stwierdzeniem, a tutaj Łukasz je pogrubia. Tak samo definiuje sobie "uszkodzenia sieci, serwerów lub innych elementów infrastruktury programów"/"funkcjonowanie gier"(w regulaminie na 100% chodzi o fizyczną, rzeczywistą pracę oprogramowania, a nie rozgrywki) jako "zgodny z zasadami przebieg gry" xddddd Jeżeli support nie usystematyzuje sobie definicji, to każdy bedzie miał prawo do własnej interpretacji i kwestia błędów w regulaminie nigdy się nie skończy.
 

PjetreQ

Łucznik
Wynik reakcji
495
2. „Wszystkie skrypty muszą zostać uprzednio zaakceptowane przez support gry. Jeśli gracz nie jest pewny czy dany skrypt czy narzędzie jest dozwolone, to przed skorzystaniem z niego należy zgłosić się do supportu gry w celu upewnienia. Lista zaakceptowanych skryptów znajduje się na forum.”
Gdyby zdanie w tym podpunkcie było sformułowane jako "...przed skorzystaniem z niego, rozumianym, jako przed dodaniem go do paska skrótów, należy zgłosić..." nie byłoby afery, a tak banujecie ludzi za podpunkt, który może być bardzo szeroko interpretowany i prowadzi do nieporozumień, gracze będą mieli swoją interpretację, Team plemion swoją i brniecie w to dalej, nie przyznając się do błędu, nawet w kodeksie karnym wspomniane "poczynienie przygotowań", jest precyzyjnie ujęte i jest za nie inna kara, niż za faktyczną realizację swoich planów. Proponuję na przyszłość doprecyzować ten podpunkt, nawet Team Plemion musi uczyć się na błędach. ^^
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
porównywania skryptów do antyradarów
To był przykład, chociaż myślę, że bardziej trafne byłoby porównanie do "kogutów policyjnych" - kodeks drogowy precyzyjnie wręcz zakazuje "wyposażania pojazdu samochodowego w sygnały świetlne będące obowiązkowym wyposażeniem pojazdu uprzywilejowanego" ;)

Poza tym, wskazuję jedynie możliwą interpretację. Chcąc nie chcąc gra jest programem komputerowym, w dodatku działającym na infrastrukturze Inno (po stronie gracza jest tylko przeglądarka) :)
 

eSPek

Łucznik
Wynik reakcji
903
To był przykład, chociaż myślę, że bardziej trafne byłoby porównanie do "kogutów policyjnych" - kodeks drogowy precyzyjnie wręcz zakazuje "wyposażania pojazdu samochodowego w sygnały świetlne będące obowiązkowym wyposażeniem pojazdu uprzywilejowanego" ;)

Poza tym, wskazuję jedynie możliwą interpretację. Chcąc nie chcąc gra jest programem komputerowym, w dodatku działającym na infrastrukturze Inno (po stronie gracza jest tylko przeglądarka) :)
Rozumiem, że gra jest programem komputerowym, ale przebieg rozgrywki jest wykorzystaniem tego programu przez użytkowników, który cały czas działa i nikt go nie zakłóca. Nikt nie powoduje lagów, nikt nie wyłącza zdalnie serwerów. Jeżeli napiszę komuś na priv "***** ******* !@@#$@# **** $#@$" to też to będzie zakłócanie funkcjonowania gry, jako oprogramowania? Bo łamię jej regulamin? Cała moja wypowiedź miała Wam mam nadzieję uświadomić, że każdy sobie wszystko interpretuje po swojemu, support na swoją korzyść, użytkownicy na swoją. A regulamin ma być dla graczy a nie dla supportu, więc powinien być jasny i zrozumiały.
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.832
regulamin ma być dla graczy a nie dla supportu, więc powinien być jasny i zrozumiały.

Jasno i zrozumiale: nie chcemy w grze skryptów, które nie pochodzą ze skryptoteki, więc nie są dozwolone do użytku na Plemiona.pl. Bez dziecinnego tłumaczenia "ojej, może i miałem, ale to samo mi się przez przypadek dodało i nie używałem".
Jeśli w dalszym ciągu jest to niezrozumiałe to mogę tylko bezradnie rozłożyć ręce.
 

Kuzyn Bartosz

Łucznik
Wynik reakcji
1.084
Jestem przekonany, że rozróżniasz pojęcia skrótu/linka i skryptu. Więc nie pisz proszę głupot.
Taka forma regulaminu i takie podejście powoduje łatwe nadużycia supportu względem graczy, a każdemu z nas chyba zależy aby ta gra była jak najlepsza. A aby tak się stało staram sie aby użytkownik nie miał żadnych watpliwosci co do regulaminu. Możemy spierać czy skrót jest skryptem czy nie(w moim mniemaniu tak) ale jeżeli regulamin będzie jasny i klarowny to zarówno support będzie mógł się w łatwy sposób podeprzeć regulaminem i także użytkownik będzie czuł swoją winę bo ma obowiązek przeczytac regulamin a nie każdy temat na forum czy notatkę przy dodawaniu skryptu...
 
Wynik reakcji
4.490
Jasno i zrozumiale: nie chcemy w grze skryptów, które nie pochodzą ze skryptoteki, więc nie są dozwolone do użytku na Plemiona.pl. Bez dziecinnego tłumaczenia "ojej, może i miałem, ale to samo mi się przez przypadek dodało i nie używałem".
Jeśli w dalszym ciągu jest to niezrozumiałe to mogę tylko bezradnie rozłożyć ręce.
Okej, to ja mam pytanie. Dlaczego nie ma jednej skryptoteki dla wszystkich wersji językowych?
 
Do góry