Usunięcie ograniczeń z zastów

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser181431
  • Data rozpoczęcia

Czy uważasz że ograniczenia wynikające z przyjmowania zastów powinny zostać usunięte?

  • Tak

    Głosy: 10 29,4%
  • Nie

    Głosy: 24 70,6%

  • W sumie głosujących
    34
Status
Zamknięty.

DeletedUser181431

Guest
Chyba każdego to irytuje. No ale do rzeczy. Przypuśćmy że osoba x, która ma atak, przekaże zastępstwo osobie y, i osoba y jest przez 24h + czas zastępstwa wyłączona z działań defensywnych. Jasne, można przekazać zasta komuś, kto jest od nas najdalej, ale może wyjść tak, że osoba x nie będzie miała czasu szukać, bądź osoba z nie będzie mogła przyjąć zasta, i zostaje osoba y o kilka pól od nas. No skoro nie można siedzieć na koncie, to raczej się da tej osobie zasta. To absolutny bezsens, że osoba która zastępuje gracza x, nie może mu wysłać pomocy, tylko dlatego, że siedzi na koncie, bo właściciel konta w tej chwili nie może. A może się tak zdarzyć, że osobie y też nagle coś wypadnie, i będzie zmuszona przekazać zasta innej osobie, więc już dwie osoby nie mogą pomóc.

Innym przykładem są akcje ofensywne. Nie można pomóc komuś przejąć wioski, tylko dlatego że się siedziało na zaście. To totalny bezsens. Chciałem komuś pomóc w pilnowaniu konta, a przez 24h nie mogę mu przez to pomóc przejąć wioski, albo on mi. A to daje przeciwnikowi całe 24h na wzmocnienie swoich sił.

Tak samo z ofertami na rynku. Nie można przyjąć oferty na rynku, bo miało się zasta.


Moim zdaniem, wszystkie ograniczenia które wynikają z przyjmowania zastów są po prostu jednym wielkim nie porozumieniem.
 

DeletedUser137384

Guest
Nieporozumieniem jest jak dla mnie ta propozycja :)
Doszłoby do patologicznych sytuacji. Jestem na nie.
 

Omnia mihi licet.

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
22
Taka propozycja spowodowałaby ogromną ilość przekrętów i nieuczciwych działań. Ograniczenia są po to, by temu zapobiec.
 

DeletedUser181431

Guest
Niby jakich przekrętów? Opiszcie jakiś przykład.
 

DeletedUser180001

Guest
Jestem na nie.
Nie raz dochodziło do kradzieży premium z konta, usunięcie skryptów itd.
Patrz s50 Sir Vaiper.
 

DeletedUser28547

Guest
Jestem na nie.
Nie raz dochodziło do kradzieży premium z konta, usunięcie skryptów itd.
Patrz s50 Sir Vaiper.

Ty przeczytałeś wypowiedź czy tylko po temacie wywnioskowałeś o co chodzi ?
Nie ma mowy tutaj o kradzieży Konta.


jakie mogą być naciągnięcia gdyby ograniczeń nie było ?
Wykorzystywanie zastępstwa do bogacenia się w surowce (przesyłanie surowców )
Atakowanie z dwóch kont jedno konto
Lub deffować się z kilku kont na których ma się zastępstwo a właściciel może już nie grać.
Tu mają grać ludzie a nie kilka osób na 10 zastach.

a Zastępstwa powinny mieć jakieś minusy tak aby były one słabsze w porównaniu z wariantem gdzie gracz sam wszystko robi.
 

scott.ca

Szlachcic
Wynik reakcji
4.596
Ty przeczytałeś wypowiedź czy tylko po temacie wywnioskowałeś o co chodzi ?
Nie ma mowy tutaj o kradzieży Konta.


jakie mogą być naciągnięcia gdyby ograniczeń nie było ?
Wykorzystywanie zastępstwa do bogacenia się w surowce (przesyłanie surowców )
Atakowanie z dwóch kont jedno konto
Lub deffować się z kilku kont na których ma się zastępstwo a właściciel może już nie grać.
Tu mają grać ludzie a nie kilka osób na 10 zastach.

a Zastępstwa powinny mieć jakieś minusy tak aby były one słabsze w porównaniu z wariantem gdzie gracz sam wszystko robi.

Nikt Ci przynajmniej wojska w kosmos nie wywali i nie rozbierze konta w jedną noc ;) jestem na nie.
 

.ZAQ

Łucznik
Wynik reakcji
186
Sir Vaiper - Udostępnienie, wysyłki ataków, czy czegoś innego zastepcy, trwa chwilkę i w każdej chwili, można włączyć zastępcy uprawnienia, które są mu potrzebne.

Jedynym minusem tego jest, że gracze zapominają o włączeniu zastępcy uprawnień, które są mu niezbędne, w danej sytuacji, ale ta funkcja jest bliżej nowości, więc gracze jeszcze nie są do tego przyzwyczajeni i najczęściej zapominają(choć czasem, to dobrze, bo uratuje to konto;]). Jak gracz, pogra odpowiedni czas i kilka razy "przejedzie" się to później, będzie pamiętał o włączaniu, odpowiednich uprawnień, w danej sytuacji.
Natomiast, ogromnym plusem i w celu, w którym zostały wprowadzone ograniczenia dla zastępcy, jest bezpieczeństwo konta, czyli;
zwiększenie prywatności gracza - nie każdy, chce, żeby mu grzebano po wiadomościach, a niestety, są tacy gracze, co ledwo wejdą na konto i już czytają wiadomości, których nie powinni czytać.
zablokowanie dostępu do forum plemienia - dzięki temu znajomi, którzy są poza plemieniem, mogą pomóc znajomemu/ej, bo wystarczy, że właściciel konta zablokuje dostęp do plemienia(sam tak pomagałem znajomemu). Kiedyś nie można, było wrzucać tak zastów, bo wtedy gracza, uważano za kreta/zdrajce.
PP - Teraz PP, są bezpieczne i z konta, nic nie ubędzie. Cyferki, będą takie jakie, były przed daniem zastępstwa;]
Możliwość wysyłania ataków i wsparć - przy tym nie raz, były ładne jaja. Nie jeden gracz i plemię zakończyło gre, przez wbicie gracza/y na konto/a i wysłanie wojsk na drugi koniec mapy. Na jednym ze światów widziałem jak plemię z TOPki zostało rozwalone, właśnie, przez wysłanie wojsk na drugi koniec mapy. Gdyby, wtedy, była możliwość ograniczenia uprawnień zastepcy, to z pewnością nie doszłoby, do takiego wydarzenia.


Tak, więc. Bez wątpienia, gracze teraz czują się bezpieczniej, niż za czasów, kiedy nie było możliwości ograniczyć zastępcy, a to że czasem, ktoś zapomni udostępnić uprawnienia, to trudno. Zapomni kilka razy, później, będzie tego pilnować, a później już zapamięta i nie wrzuci zasta, bez włączenia odpowiednich uprawnień;]


Tak, więc na NIE.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser147486

Guest
Pyna czytaj treść pierwszego postu :D

Graczowi nie chodzi o TE ograniczenia. Mowa jest blokadzie 24h nadawanej na konta od/na których miałeś zasta (wspólne ataki, wsparcia, handel).

Fajnie, że się "produkowałeś" i napisałeś co myślisz, ale pisałeś zupełnie nie na temat. :p

--------------------------------------------------------------

Jeśli chodzi o ankietę to oczywiście jestem na "NIE".

Odblokowując to doprowadzono by do tego, że ludzie zaczęliby grać na kilkunastu kontach wzmacniając rdzenne konto za pomocą zastów.
 

DeletedUser179432

Guest
W takich sprawach powinny być ograniczenia,będzie duża szansa pożegnania się z kontem.
 

DeletedUser178225

Guest
Bezsensu skoro są takie ustawienia to kto ma pojecie o swoim koncie wie co ma zrobić kiedy wrzuca zasta:)
 
Status
Zamknięty.
Do góry