Funkcja w grze Twierdza

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
10.534
Drodzy Gracze,

chcielibyśmy Wam oficjalnie zaprezentować naszą najnowszą funkcję w Plemionach: Twierdzę!
Wraz ze swoim plemieniem będziecie mogli połączyć swoje zasoby i zbudować razem potężną budowlę, która pomoże Wam rozprawić się z wrogami!

W tym ogłoszeniu damy Wam jedynie krótki przegląd tej funkcji i jej najważniejszych aspektów. Po bardziej szczegółowe informacje zapraszamy do artykułu na naszej Wiki.

Twierdza będzie elementem dodatkowym, który będzie pojawiał się na wybranych światach (tak jak np. kościół czy wieża strażnicza). Pierwszym światem na Plemiona.pl z tym budynkiem będzie świat 142, którego ogłoszenia możecie spodziewać się już niedługo!

Co to jest twierdza?
Twierdza to specjalny bastion, który każde plemię będzie mogło wybudować na mapie świata. Będzie ona pomagała plemieniu zwiększyć jego siłę, by skuteczniej walczyć z obroną wrogów. Chociaż jej budowa jest kosztowna, to dostarcza ona plemieniu zestaw różnych korzyści i może być rozwijana by osiągnąć jeszcze potężniejsze bonusy.

Chociaż twierdza nie może zostać przejęta, to może zostać zniszczona przez bronie oblężnicze i, jeśli nie zostanie na czas odbudowana, to zostanie na stałe usunięta z mapy. Twierdza posiadać będzie wszystkie niezbędne budynki, ale - w odróżnieniu do normalnej wioski - nie da się ich rozwijać pojedynczo ale wyłącznie razem, jako rozbudowa całej twierdzy.
Jednostki rekrutowane w twierdzy nie różnią się niczym od tych z normalnych wiosek, ale korzystać będą one z systemu zwanego "Bitność", podobnego w działaniu do "morale": jeśli twierdza zaatakuje wrogą twierdzę dużo większego plemienia, to jej jednostki otrzymają bonus do ataku, zaś jeśli zaatakują dużo słabszego rywala, to jednostki będą walczyć z mniejszą mocą.

Jak zbudować twierdzę?


Władze plemienia znajdą opcję wzniesienia twierdzy na nowej zakładce w menu Plemię. Pierwszym krokiem jest wybranie (najlepiej mądre!) jej lokalizacji i rozpoczęcie budowy. Teraz plemię musi dostarczyć w określonym czasie wymaganą liczbę surowców na jej budowę, w przeciwnym wypadku konstrukcja zostanie anulowana i wszystkie dostarczone do niej surowce przepadną.
Po skutecznym zakończeniu budowy staje się na gotowa do użycia. Chociaż twierdza jest własnością plemienia, to ze względów bezpieczeństwa tylko jej władze posiadają do niej pełny dostęp i mogą zarządzać jej wojskami.

Co to daje?


Daje sporo. Poza możliwością posiadania dużo większej liczby wojsk oraz rekrutowania ich dwukrotnie szybciej niż w normalnej wiosce twierdza może dostarczyć także parę wyjątkowych bonusów.
Każdy zbudowany poziom twierdzy będzie zwiększał efekt aktywnej umiejętności plemienia o 10%. Dodatkowo, jeśli zdecydujecie się zaatakować twierdzę wrogiego plemienia i uda Wam się obniżyć jej poziom(y), to wszyscy członkowie plemienia zostaną nagrodzeni monetami, a do Waszej twierdzy zostanie dodany dodatkowy czasowy bonus do prędkości rekrutacji.

Po więcej szczegółowych informacji odsyłamy do artykułu na naszej Wiki.

Ciekawi jesteśmy Waszych opinii o tej nowej funkcji, którą będziecie mogli przetestować na świecie 142 (już wkrótce!), prosimy Was o umieszczanie swoich komentarzy w tym temacie.

Pozdrawiamy
Wasz Plemiona Team