Trzecia opcja ankiet

Czy jest to potrzebne?


  • W sumie głosujących
    57
Status
Zamknięty.

micfil94

Miecznik
Wynik reakcji
0
Witam, chciałem zauważyć, że duża część propozycji zawiera tylko dwie odpowiedzi: (najczęściej): "Tak" i "Nie". Jest to nieraz irytujące- zdarza się, że jest nam to obojętne, a nie mamy możliwości, by zagłosować w taki sposób.

Chciałbym by zawsze ankieta zawierała min. trzy odpowiedzi: Twierdzącą, Obojętną, Negatywną. Jak one zostaną przez autora nazwane, nie ma to znaczenia.
Nie wiem, czy wprowadzić, to jako punkt regulaminu, niepisaną umowę. Od Was zależy sposób by to respektować.

micfil94
 

DeletedUser

Guest
No zgadza się,

Ale można by w Zasadach Działu wpisać że propozycja wymaga 3 opcji ankiety. Tylk to wiecej roboty dla moderatorow (chociaz i tak mod sprawdza wiec zadnej roznicy nie ma ) :)
 

DeletedUser

Guest
Mi to obojętne :) zawsze można nie zagłosować w ogóle
 

DeletedUser

Guest
W sumie to wiele nie zmienia, aczkolwiek ja sam w wielu kwestiach pozostaje bezstronny, lub też po prostu nie jestem za żadną stron choć dostrzegam plusy i minusy zarówno po jednej jak i drugiej. Ale przyda się taka opcja mimo wszystko, jestem na tak :)
 

DeletedUser164600

Guest
również jestem na tak Argumentem może być np. to co powiedział Puzu ,że często jest się w wielu kwestiach bezstronny :D
 

micfil94

Miecznik
Wynik reakcji
0
Nie po to zaproponowałem tą funkcję by była ona na miarę Wielkiej Rewolucji Francuskiej ale by przyjemniej korzystało się z forum.
 

DeletedUser

Guest
Ja wychodzę z założenia, że jak komuś coś jest obojętne, albo nie ma zdania na jakiś temat to nie powinien brać udziału w dyskusji, tudzież głosowaniu. Jeśli mówimy o "propozycjach" dla zakładającego temat, czy też osób wprowadzających zmiany ważne jest ile głosów jest na TAK i/lub na NIE, a nie ilu osobom jest to obojętne.
 

DeletedUser

Guest
Dla mnie niepotrzebne-licza się głosy "za" i "przeciw",natomiast głos gracza nie mającego zdania i tak się nie liczy. Poza tym jak można głosować nie mając zdania??? Dajmy spokój....
 

DeletedUser49503

Guest
Dla mnie niepotrzebne-licza się głosy "za" i "przeciw",natomiast głos gracza nie mającego zdania i tak się nie liczy. Poza tym jak można głosować nie mając zdania??? Dajmy spokój....

Wiesz... W każdej sondzie masz opcję "nie mam zdania". Więc czemu i tu jej nie walnąć? Świat nie jest czarno-biały, są też odcienie szarości.
 

DeletedUser

Guest
Pomysł na tak, choć teraz sporo propozycji z automatu dostaje "nie".
Patrz nowe jednostki, budynki itd.
 

DeletedUser

Guest
Skoro nie masz dania to nie glosuj ;p

Bardziej by sie przydala opcja "Do dopracowania".
 

DeletedUser165979

Guest
Kosmetyczna zmiana, ale aby iść do przodu trzeba się rozwijać. Więc przydałoby się. :)
 

DeletedUser

Guest
Skoro nie masz dania to nie glosuj ;p

Bardziej by sie przydala opcja "Do dopracowania".

O,tutaj bym się zgodził-opcja taka byłaby dla osób które się wahają widząc inne możliwości. To już według mnie ma sens. Opcja "NIE MAM ZDANIA" jest opcją dla ludzi bez własnej tożsamości i zdania. Do komentującego mój poprzedni post-szarość jest ale nie w opiniach. Każdy ma wyrobione swoje zdanie,ale część osób boi się się je po prostu wypowiedzieć ze strachu że przez jedną lub drugą stronę zostanie uznana za laika/idiotę/prowokatora. Pisząc że nie mam zdania pozwalam decydować innym,i pokazuję że jestem nikim.
 

micfil94

Miecznik
Wynik reakcji
0
O,tutaj bym się zgodził-opcja taka byłaby dla osób które się wahają widząc inne możliwości. To już według mnie ma sens. Opcja "NIE MAM ZDANIA" jest opcją dla ludzi bez własnej tożsamości i zdania. Do komentującego mój poprzedni post-szarość jest ale nie w opiniach. Każdy ma wyrobione swoje zdanie,ale część osób boi się się je po prostu wypowiedzieć ze strachu że przez jedną lub drugą stronę zostanie uznana za laika/idiotę/prowokatora. Pisząc że nie mam zdania pozwalam decydować innym,i pokazuję że jestem nikim.

Nie zgodzę się w 100% ze względu na fakt: "to mnie ani nie ziębi ani nie grzeje". Są czasami propozycje, które nie poprawią z mojego punktu gry, również jej nie pogorszą. Co do opcji "do dopracowania" to jest to ciekawe - warte rozpatrzenia.
 

DeletedUser166761

Guest
Żenada trochę. Po co ten trzeci obojętny głos? Śmieszne... Skoro jest się osobą bezstronną lub nie ma się zdania na dany temat to co da kliknięcie w odpowiedź "Nie mam zdania"? Ankieta jest po to, aby sprawdzić ile osób uważa coś za słuszne, a ile nie . Co to wam da, jeżeli 5 osób będzie bezstronne? -.- podam pewien przykład:

Ankieta. Od owej ankiety zależy czy ta produkcja się zmieni:

Czy produkcja surowców powinna być większa o 20% ;

TAK-55 głosów
NIE-75 głosów
NIE MAM ZDANIA-759 głosów

I jaki bedzie wynik? Co w takiej sytuacji? Według mnie to "nie mam zdania" jest niepotrzebne. Jeżeli nie masz zdania to nie głosuj proste...
 

micfil94

Miecznik
Wynik reakcji
0
Myślę, że daję więcej niż Ci się wydaje. Głos na neutraulną opcję pokazuje ile osób jest niezainteresowana taką zmianą/propozycją. Sygnał dla administracji/autora jest następujący by ponownie rozpatrzyć daną sprawę.
 

DeletedUser166761

Guest
Wiesz. Zaczynasz mnie przekonywać, że to jest nawet potrzebne nie przemyślałem tego do końca cóż ważne, żeby administratorzy zwracali uwagę na te sygnały :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry