TOP of Cartography

FabcioZiomekPL

Zwiadowca
Mysle @eragon2201 , ze mapki pod gif'a najlepiej bedzie zaczac przygotowywac zaraz po postawieniu pierwszego palacu. (TOP 25) Do tego czasu raczej uformuje sie ilosc czlonow kazdego plemienia (Kilka plemion zaczelo zakladac nowe czlony), w tym czasie na prowadzenie wyjda mocniejsze ekipy by zwolnily sie dla nich podstawowe kolorki.

Spojrz tylko na ten mlyn na poludniowym-wschodzie. Robilem co moglem, zeby nie namieszac kolorow i bylo w miare przejrzyste :D

Widac zageszczenie, kolorki sie w miare nie mieszaja, zaktualizowane ekipy. Nic tylko analizowac :D

Wrzucilem to tez jako pierwotny schemat, bo w kazdej chwili ktos moze cos polecic a ja to dodam na mapke.

Ostatnio edytowane przez moderatora:

Ksoks

Zwiadowca
To ja muszę mieć jakiś beznadziejny telefon bo mi nawet nazwy plemion się rozjezdzaja xd

Chociaż na tej południowo wschodniej cwiartce przydałaby się jakaś redukcja plemion bo raczej wszystkie z nich nie będą odgrywały roli w przyszłości bo tam ciężko będzie zobaczyć zmiany lub jakiś gif tam z przybliżenia na ten teren.

FabcioZiomekPL

Zwiadowca
Mysle czy by na 4 tych gifow nie podzielic, w kazdej chwili bedzie mozna je skleic w jeden wiekszy potem no i tak detalicznie z mniejszymi plemionami wszystko bedzie sie dalo. Trzebaby bylo tylko dobrze kolory dobrac zeby potem nie bylo sytuacji ze na kazdym kontynencie wygra czerwony :D

FabcioZiomekPL

Zwiadowca
Polozenie ~W~ jest tak wspaniale, ze gdyby tam gral jakis moderator to powiedzialbym ze ustawione. Z jednej strony STEFANY vs TICKET (Po 2 czlony), z kolei z drugiej HANBA vs Nuppki. Te konflikty raczej szybko sie nie skoncza, bo sa wymieszani chyba najbardziej z calego swiata. Do tego tyle barb co posiadaja Wodzowie w okolicy + dostep do nowych, gdyz dostali obrzeza. Pytanie, czy beda umieli to wykorzystac?

@nulia Nawet ze dwie bo taki mlyn >_<

@nulia Typuj dwa plemiona, najgorsza i najlepsza lokacja bo jestem ciekaw :D

Najgorsza moim zdaniem: Nieobliczalni, dwa czlony oddalone od siebie, gdzie zachodni wymieszany po prostu z kazdym, a wschodni ma za sasiada Miski :(

Bentleys

Chłop
Polozenie ~W~ jest tak wspaniale, ze gdyby tam gral jakis moderator to powiedzialbym ze ustawione. Z jednej strony STEFANY vs TICKET (Po 2 czlony), z kolei z drugiej HANBA vs Nuppki. Te konflikty raczej szybko sie nie skoncza, bo sa wymieszani chyba najbardziej z calego swiata. Do tego tyle barb co posiadaja Wodzowie w okolicy + dostep do nowych, gdyz dostali obrzeza. Pytanie, czy beda umieli to wykorzystac?

@nulia Nawet ze dwie bo taki mlyn >_<
Nie bo ~W~ to masówka

FabcioZiomekPL

Zwiadowca
@phi 47 Chodzi mi tu tylko i wylaczonie o lokalizacje. Co do fragmentu masowki, wczoraj ciekawie wypowiedzial sie co do tego @Rinne
Wystarczy jedna konkretna osoba z bardzo solidnie wyrobionym autorytetem, która potrafi zebrać razem ludzi (co jest bardzo trudne), wycinanie warzyw i pokazanie palcem, co taka tzw. "masówa" ma zrobić i jeśli naprawdę to rzetelnie zrobią, to jest zwyczajnie po zawodach.
Z reguły jest tak, że tej konkretnej osoby nie ma albo jest masa ludzi, którzy mają wszystko gdzieś i nic nie robią... Wystarczy jedno: Wykonanie polecenia i jeśli zrobi to 80%, a mają ogromną przewagę, to zaczyna się jazda po równi pochyłej.

I to nie to, że chcę Ci jakoś dowalić czy coś udowodnić... Ale możesz nawet postawić ratusze na 30 poziom, a i tak jeśli będziesz dostawać codziennie ataki, to nie nadążysz z odbudową muru.
Możesz wrzucić rekrutację masową deffa na dwa tygodnie do przodu, ale jak przeciwnik wjedzie z katapultami i w końcu rekrutacja się skończy, to już następnej nie wrzucisz, a nie jesteś w stanie bronić deffem wszystkich wiosek. To po prostu matematyka...

Chcesz bronić na mniejszych stratach, żeby dłużej przetrwać?
Wstawiasz więcej deffa = jednocześnie bronisz mniejszą ilość wiosek = masz więcej zburzonych wiosek

Wstawiasz mniej deffa by bronić większej ilości wiosek?
Masz większe straty = gorszy bilans rekrutacji i strat deffa = tak czy tak padasz szybciej

Jeśli jest duża częstotliwość ataków, a umówimy się... poważne plemiona nie atakują jak jakieś placki raz w miesiącu, więc jeśli w każdym tygodniu coś dostajesz albo na końcu już nawet codziennie, to po jakimś czasie nie wyrobisz i leżysz.
Możesz być na koncie nawet całą noc, możesz ćpać, pić wiadra kawy, ale co zrobisz w momencie, w którym zwyczajnie liczby powiedzą Ci, że deffa nie ma, nie zdąży się zrekrutować, szlachta lata już w offach i z klinów nici... wioski zburzone... No stary, ja rozumiem, że nie chcesz się poddawać i szanuję, bo rozumiem postawę, ale zwyczajnie nie jesteś w stanie już wtedy fizycznie nic zrobić prócz patrzenia.
Bronić się można baaardzooo długo, ale niestety nie wiecznie...

Jesli sasiedzi beda sie wzajemnie wyniszczac, to nawet i bez takiej lokalizacji ~W~ mialoby szanse objac kontynent. Takie miejsce te szanse oczywiscie zwieksza, nie zwyklem tez oceniac ksiazki po okladce, wiec nie skazuje ich z gory na porazke, tylko dlatego ze sa oni nieznani. Plemie wodzow moze faktycznie namieszac na polnocno-wschodnim kontynencie, jesli rozegra to madrze, lecz jestem tez realista i nie stawiam ich w roli fawortyta :D