Tabela kar a regulamin ?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser198722
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser198722

Guest
Ostatnio tocze dyskusję na temat karania graczy. Konkretnie nie podoba mi sie to, że ludzie sa karani niezgodnie z tabelą kar która jest zamieszczona oficjalnej stronie widnieje odnośnik do tabeli kar dziale "przepisy" widnieje razem z regulaminem gry regulaminem forum i tabela kar
Przepisy:
tak to wygląda na stronie głównej...A teraz support odpisuje mi ze Tabela kar nie ma zastosowania i to ze ktos kto złamał regulamin jest karany według widzimi sie supportu a nie zgodnie z ta tabelą kar która jest zamieszczona i odnośnik do niej jest w dziale "Przepisy". Pytam więc , jak chcecie byc uważani za obiektywnych kiedy za to samo wykroczenie dwie różne osoby dostaną dwie różne kary bo osoba która będzie karała może zrobic co zechce bo żaden przepis nie reguluje długości trwania bana ani sposobu jego stosowania? Dostałem odpowiedź że zastosowanie ma tylko regulamin a tabela kar nie ma zastosowania. To tak jak by Kodeks karny stwierdzał że za dane przestępstwo podlega karze ale nie precyzuje jakiej...to jakiś absurd jak dla mnie i totalna samowola. Naprawde juz macie nas graczy za nic? Coraz bardziej modyfikujecie przepisy tak zeby bron boże nikt nie mógł wam zarzucić stronniczosci kolesiostwa czy błędu? Naprawde wasza niekompetencja czasem coraz bardziej mnie zniechęca.
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.962
Oficjalne dokumenty stanowiące zbiór przepisów to OWH (Ogólne warunki handlowe) oraz Zasady gry.
Poprzednia wersja zasad gry zawierała odnośnik do Tabeli kar, jako powiązanego z nią taryfikatora wykroczeń.
Obecna wersja zasad gry (obowiązująca od 20 listopada) nie posiada już takiego przypisania, w związku z tym Tabela kar nie jest już oficjalnie obowiązująca i nie jest ona aktualizowana. Dlatego też nie pokrywa się ona z zapisami aktualnych zasad gry: są w niej punkty, których obecne zasady nie uwzględniają, zaś nie wspomina o niektórych rzeczach, które pojawiły się w nowym zapisie zasad.
Obecnie widoczna Tabela kar pełni bardziej funkcję informacyjną, pozwala zorientować się w skali kary grożącej za dane przewinienie. Jeśli powoduje to nieporozumienia, to może lepszym rozwiązaniem byłoby jej usunięcie z publicznego widoku?
 

DeletedUser198722

Guest
Nie bardzo rozumiem wiec czym sie kierujecie wymierzajac kary? Bo regulamin nie precyzuje wszystkiego...nie prosciej bylo by zmontowac tabele kar zgodna z regulaminem? Ta tabela ktora jest zamieszczona nie pomaga bo wymierzacie inne kary noz w niej zawarte wiec w jako niby sposob ma pomagac? To tak jak byscie w restauracji wywiesili menu a serwowali cos zupelnie innego przekonani ze menu pomaga dokonac zamowienia
 

Gawryluk

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
1.236
Nie ma na świecie sprawiedliwości hehe :)
Według mnie czasami należy wykraczać poza regulamin, czy to na korzyść gracza czy też na jego niekorzyść.
Czasami przewinienie jest mniejszego lub większego stopnia, więc dajmy supportowi możliwość indywidualnej oceny. Na pewno supporterzy nie wklepują na siłę każdemu jakieś bany i kary. Oni też są ludźmi i mam nadzieję, że rozumnymi. Supporterzy sprawują kontrolę nad grą, aby gracze niełamali zbytnio przepisów. Można to troszkę porównać do drogówki. Czasami skończy się na upomnieniu, a czasami Policjant wklepie mniejszy lub większy mandat. Taka ich rola :)
Bo gdy się się jedzie drogą i ma się świadomość, że za rogiem może być policja to człowiek jest ostrożniejszy. Tak samo tutaj, wiedząc, że jest support to nie nadużywamy zbytnio brzydkich słów czy też nie łamiemy regulaminu. Święty też nie jestem, bo kilka razy bana miałem. I bany dają wiele do myślenia, szczególnie gdy lecą Twoje offy na akcje i po dostaniu bana wszystkie wojska zawracają :- )
 

DeletedUser198722

Guest
I zaczyna sie robic jakas niezdrowa i niesmaczna sytuacja promujaca nieuczciwa gre...nie dosc ze z kary robicie wielka tajemnice to jeszcze teraz bedziecie karac kompletnie nie wiadomo jak...? Tak jak wam sie podoba...a jak ktos szuka ratunku i porady to moze tylko sam wyrwac bana bo upublicznianie korespondencji z wami to ban...serio zaczyna mi to zalatywac Bialorusia

Ale jest cala masa przrwinien gdzie nie ma miejsca na interpretacje bo multi to multi nielegalny skrypt to nielegalny skrypt...i tutaj ewidentnie jedni dostaja mniejsze inni wieksze kary i jak tu wierzyc w obiektywizm?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser197690

Guest
Co się stało z tabelą kar? Są plany by stworzyć nową, odnoszącą się do nowego regulaminu?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Nie ma takich planów, jeżeli chodzi o widoczność tabeli kar dla Graczy - co do zasady stosujemy bardzo podobny schemat kar, z możliwością stosowania pewnych ustępstw bądź obostrzeń (w zależności od np. wagi czynu), z tym że obecny regulamin przez swój kształt wręcz uniemożliwia stworzenie czegoś, co mogłoby w 100% go pokryć :)
Obecnie wymierzane kary są względnie zgodne z tymi, które ujęte w zapisach poprzedniej tabeli kar były - no plus-minus właśnie te wspomniane "widełki" :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry