1. Zostań częścią Teamu Plemion! Obecnie otwarta jest rekrutacja na stanowisko Moderatora Forum, a więcej informacji znaleźć można pod tym linkiem.
  Serdecznie zapraszamy do przesyłania zgłoszeń!
  Dismiss Notice

Sytuacja na Świecie 117!

Dyskusja w 'Dyskusje' rozpoczęta przez użytkownika Lemonhaze5g, 1. Cze 2017.

Poleć tę stronę

 1. Morfus

  Morfus Miecznik

  Dołączył:
  3. Lis 2008
  Wiadomości:
  114
  Docenione treści:
  21
  Dotrzymywać okresu wypowiedzenia względem plemienia, które już upadło, dając tym samym więcej czasu na wzmocnienie ich przeciwnikom. Gratuluję logiki.
  Z tego co wiem, feniksy wyciągnęły do Was dłoń proponując Waszym graczom walkę u ich boku. Nie skorzystaliscie? Więc te swoje śmieszne pretensje schowaj do kieszeni, bo każde plemię postąpiłoby w identyczny sposób.
   
  Last edited: 13. Wrz 2017
  caljac lubi to.
 2. lordkins

  lordkins Szlachcic

  Dołączył:
  11. Mar 2015
  Wiadomości:
  2.641
  Docenione treści:
  207
  To spoko logika . Gratulacje. Po co wam okres wypowiedzenia?
  Ja to współczuje waszym sojusznikom. Dogadacie sie z wrogiem i napiszecie do waszego sojusznika albo przechodzicie do nas albo was bijemy xD
   
  Zarazkowy i BulaLdz lubią to.
 3. Lady Amarenka

  Lady Amarenka Pikinier

  Dołączył:
  13. Sty 2017
  Wiadomości:
  38
  Docenione treści:
  21
  Stefany zrzuciły pelerynę i tak nastała era "Ebolaka"
   
 4. habebis inimicum tuum

  habebis inimicum tuum Łucznik na koniu

  Dołączył:
  8. Lut 2015
  Wiadomości:
  909
  Docenione treści:
  239
  a w którym miejscu masz informację o tym, że Morfus to nasz dyplomata?
   
 5. tita5

  tita5 Ciężki Kawalerzysta

  Dołączył:
  14. Lut 2011
  Wiadomości:
  1.221
  Docenione treści:
  285
  Ale jest w Radzie :)
   
 6. PDGferajna

  PDGferajna Rycerz

  Dołączył:
  2. Cze 2012
  Wiadomości:
  1.750
  Docenione treści:
  41
  W sumie teraz morfus ma rację że feniksy dobrze zrobiły;P
   
 7. MistrzPowraca

  MistrzPowraca Chłop

  Dołączył:
  24. Lip 2016
  Wiadomości:
  16
  Docenione treści:
  2
  Chyba pierwszy raz ktos się z nim zgodził:)
   
 8. aariana

  aariana Miecznik

  Dołączył:
  2. Lip 2015
  Wiadomości:
  114
  Docenione treści:
  39
  No dobrze, to pozwole sobie rozwinąć - Feniksy nigdy i nikogo nie zdradziły, i absolutnie nie mają takiego zamiaru. Kropka.
  Jeśli ktokolwiek chce nawiązywać do postu wyżej i postów podobnych, to może wyjaśnię raz, a porządnie.

  Piszę i wypowiadam się jako zwykły pionek, więc jeśli ktoś chce mieć jakieś pretensje o to co piszę to proszę do mnie z pretensjami, nie do tych na górze, bo piszę niejako za ich plecami, bo jestem jaka jestem i wkurzają takie teksty wypowiadane przez osoby które nic nie wiedzą.

  Kilku graczy przeszło od Was do Nas.

  I ok.

  Po czym dostaję kilka pw o podobnej treści:

  Zarazkowy dnia 01.09. o 19:46
  Nasi gracze przeszli jako gracze do Was lecz przejmują naszych graczy oraz nasze darmy, które należą do sver a nie do feniks. Będąc w feniks niech przejmują Wasze darmy, a nie nasze :)  po wymianie zdań z tymi z Feniks, którzy przejmowali Sver ( okazało się, że to nie pierwotni Feniksi, ponieważ Oni znają granice i wiedzą co można, a czego nie - okazało się że Sver przejmowali ludzie, którzy przeszli ze Sver)


  więc reakcja była natychmiastowa, - odpisałam Wam:

  HappinessInMyEyes dnia 01.09. o 19:52
  (gracz, który przyszedł ze Sverów) podbił 4 WIOSKI - jedna sprawa, - darujesz mu to, czy chcesz zwrotu tych wiosek?
  ... trudno mi go wytłumaczyć, bo nie znam powodów, jak poznam to sie odezwę, jeszcze raz wybacz
  Ariana

  po rozmowie z graczem, który przeszedł ze Sver do Feniksów, dostałam takie coś:

  gracz, który przyszedł ze Sverów 01.09. 20:01
  sver oddaje po 30-35 wiosek dziennie zbt dzięki temu ma wioski obok mnie. Dyplomata powinien juz dawno zerwac ten PON w momencir gdy zarazkowy podzielił przechodzić do zbt w celu walki z sss . A sss teraz przechodzi do zbt, więc podwójnie przeciw nam

  gracz, który przyszedł ze Sverów 01.09. 20:02
  Sver już nie istnieje i tylko poddaje się Zbt co nas stawia w coraz gorzej sytuacji

  inny gracz który przeszedł ze Sver 02.09. 04:13
  jedną podbilem, ale jest pusta i Sver może ją odbić sobie. a kłódki mam na graczach co są nieaktywni i porzucili konto.

  ps. To są słowa graczy, którzy przeszli ze Sverów do Feniksów, - to Ci ludzie wiedzieli lepiej co Zarazkowy robił i dlaczego robił, - i jak działał na NIEKORZYŚĆ plemienia z którym miał "niby PON". Te puste wioski trzymał dla graczy ZBT, "celowo" odganiając od nich graczy, którzy przeszli ze Sver do Feniksów i doskonale wiedzieli co tam się dzieje i schematy działania Sverów. Celowe działanie zarazkowego?

  Nadmieniam, że zarazkowy odrzucił próbę pomocy Jemu i Jego graczom, - może tak mu było na rękę, może nie chciał - nie wnikam, - pw od Zarazkowego przychodziły codziennie, gdy inni gracze którzy przeszli ze Sver, również podbijali Sver

  Oczywiście nic ich nie tłumaczy, - bronili sie tylko przed diodami, które ZBT wbijało we wioski SVER,

  Teraz pytanie? Czy Sver "zdradziło" Feniksy? Czy Feniksy "zdradziły" Sver?

  Czy gdyby Sver było dobrym sojusznikiem to pozwoliłoby na wbijanie Feniksom diód ZBT?

  Czy gdyby Sver było dobrym sojusznikiem Feniksów to w momencie gdy widzi, że idą offy / karety we wioskę Sver w pobliżu wiosek Feniksów - to Sver napisałby do Feniksów: " na tą godzinę wchodzi tyle i tyle offów, - kareta ZBT wchodzi o godzinie tej i tej, nie damy rady uratować wioski, a dioda ZBT Wam zaszkodzi, odbijajcie tę wioskę po tej karecie o godzinie tej i tej !!! "

  Czy Sver zrobiło to chociaż jeden raz? Nie!!!! - Sver po cichu pozwalało na wbijanie Feniksom kolejnych diód, jednocześnie zarazkowy dzień w dzień pisał mi pw z płaczem, że to Feniksy działają na szkodę Sverów bo podbiją diody na froncie / oczywiście byli to sami byli gracze Sver

  plus teksty typu:
  Zarazkowy dnia 01.09. o 20:27
  .... coś tam sobie gramy. No i odcinamy Was od zbt jeszcze hehe :p

  Jak można traktować Sver poważnie po takich tekstach?

  i czy Sver było sojusznikiem Feniksów? Czy cichym "wrogiem" Feniksów?

  Jak w podobnej sytuacji zachowali się Fenicjanie? Fenicjanie w innej, ale podobnej sytuacji poświęcili sami z własnej woli własne offy, by pomóc Feniksom. Widzicie różnicę? Między SOJUSZNIKIEM, a sojusznikiem?

  Tych przepisanych pw z ludźmi którzy przeszli ze Sver plus pw z zarazkowym było milion i długo by opowiadać, - napisałam w szerokim skrócie.

  Teraz możecie jeżdzić po Feniksach jakie to nie są beeee.... i możecie zachwalać Svery jakim są cudownym sojusznikiem

  ..........jak coś przekręcam to sory, nie znam się na dyplomacji, ani na polityce, widzę tylko jak zwykła szara kobieta i zwykły szary gracz
   
  Last edited: 13. Wrz 2017
 9. BulaLdz

  BulaLdz Pikinier

  Dołączył:
  7. Cze 2016
  Wiadomości:
  43
  Docenione treści:
  16
  Sorry że tak powiem, ale piszesz BREDNIE.
  Pierwsz to Feniksy owszem, wbiły kosę w plecy i nie ma co się czarować. Jak nazwiesz inaczej wjazd offami i grubymi w inne plemię z którym ma się PoN? Niech to będzie nawet jednowioskowe plemię, ale jak się na coś umawia to się tego dotrzymuje.A jak nie psauje to się wypowiada taki pakt. Kiedy wiedzieliście, że jesteśmy otoczeni przez SSS, ZBT, Szoguny? Dawno temu, wiadomo było, że terenu to my zdobywać nie będziemy, trzeba było wypowiedzieć. Ale Wy woleliście naklepać offy, grube i zaatakować. Oczywiście nie wypowiadając pona, bo jeszcze deff zaangażowany w walki z innymi trzeba by ubijać.

  Sver oddawało wioski ZBT? No większego hitu nie było jeszcze chyba tutaj. Sver walczyło zarówno z ZBT jak i z SSS, oczywiście dochodzą Kartony czy inne szoguny czy tam świnki itd i co Ty wyobrażałaś sobie, że my jeszcze będziemy zyskiwać wioski? :D Owszem, Sver ustępowało powoli także przed ZBT bo nie byliśmy w stanie tą garstką ludzi i deffa bronić wszystkiego, ostatnio dziennie było to jakieś 15 wiosek na minusie z czego pewnie 2/3 na zachodzie świata co Was w ogóle nie dotyczy. Jestem ciekaw opinii ZBT czy tak faktycznie za darmo oddawaliśmy im wioski bo ja sam im sporo grubych ubiłem, reszta graczy od nas także. Ja nie wnikam co tam swoim graczom tłumaczycie, czym Wam wierzą, że to co robicie było honorowe czy nie i jesteśmy na takim etapie, że nam (Sver) to rybka nawet jakby każdy ogłosił, że Sver grały super fair czy super nie fair bo dla nas to nic nie zmienia. Natomiast Wasza kosa w plecy jest faktem i tyle. Jestem jednak w stanie zrozumieć, że starasz utrzymać się dobry PR dla swojego plemienia.
  Co do darm to owszem, zajmowaliście nam je podczas gdy były nam potrzebne jak tlen jakieś wioski w bezpiecznym rejonie by móc klepać deffa tam na obstawy i kliny. Bo takich wiosek praktycznie nie mieliśmy. Większość takich darm rozebraliście Wy bez pytania i uzgodnień i uwierz, że Zarazkowy nie pisał nawet o połowę wiosek, które nam zajmowaliście, jestem pewien. Bo ile by musiał pisać? A Wy mieliście nas gdzieś bo też pozycja negocjacyjna (nasza) była nie oszukujmy się - zerowa. Dlatego braliście to jak swoje. Jeśli według Ciebie, mając podpisany PON to jest fair to ok, niech każdy sam sobie zdanie wyrobi. Tylko napisz jak to wyglądało z dwóch stron, a nie swoje domysły. Jeżeli chodzi o diody to znowu niefart, bo w środku nas ZBT nie wbiło żadnej diody i jeśli jest gdzieś mapka np sprzed kilku/kilkunastu dni lub tego typu narzędzie to chętnie Ci to udowodnię :) Wczoraj i dzisiaj tych diod się pojawiło no bo nie mieliśmy jak tego klinować skoro Wy nas atakowaliście. Z resztą macie wojnę z ZBT, ustawienia świata są jakie są więc likwidacja diody "wśród Was" to pikuś powinien być.
  SSS gdy nam kosę w plecy wbijało tłumaczyło się, że nie ma co czekać aż ZBT nam zajmie większość wiosek więc sami postanowili nas zaatakować. Wy to samo. I jeszcze piszesz, że to my mamy sobie coś do zarzucenia :D

  "Jak w podobnej sytuacji zachowali się Fenicjanie? Fenicjanie w innej, ale podobnej sytuacji poświęcili sami z własnej woli własne offy, by pomóc Feniksom. Widzicie różnicę? Między SOJUSZNIKIEM, a sojusznikiem?"
  Widzę. To Fenicjanie poświęcali offy, a nie Feniksy bo jakby Feniksy były takie ok jak piszesz to przecież zamiast poświęcać offy na ataki na nas to zrobiliby to na ZBT :) Ale co ja tam wiem. Acha, bym zapomniał:

  davinho25 11.09. 19:07
  My nie mieliśmy sojuszu, tylko PONa
  [/quote]
   
 10. Sir Chil

  Sir Chil Topornik

  Dołączył:
  30. Kwi 2014
  Wiadomości:
  154
  Docenione treści:
  17
  A ja mam pytanie, o co chodzi z tym całym Ebolakiem?
   
 11. tita5

  tita5 Ciężki Kawalerzysta

  Dołączył:
  14. Lut 2011
  Wiadomości:
  1.221
  Docenione treści:
  285
  @aariana

  Sojusz można zerwać
  PON można zerwać

  Ale należy to robić z klasą. Powinno się solidnie to uargumentować i dotrzymać okresu wypowiedzenia. Feniks tego nie zrobiło = zdradzili SVER.
   
  LaMrau i BulaLdz lubią to.
 12. Ciulusek.

  Ciulusek. Lekki Kawalerzysta

  Dołączył:
  4. Gru 2015
  Wiadomości:
  617
  Docenione treści:
  67
  Patrzcie na nas przyjnujemy sojusznikow do siebie zamiast nas sprzedawac a teraz szykuje sie wojna z 1/3 swiata o ile nie 1/2 xddd
   
  Lecimy w tango lubi to.
 13. Lecimy w tango

  Lecimy w tango Miecznik

  Dołączył:
  25. Paź 2012
  Wiadomości:
  112
  Docenione treści:
  23
  Wow, ale ostro lecicie normalne czegos takiego bym sie nie spodziewal po was
  wy co byliscie wielce oburzeni jak powiedzialem ze nie wystawiamy sojusznikow nie mogliscie uwierzyc jak mozna nie wystawic kogos z kim ma sie sojusz
   
 14. Adchar1

  Adchar1 Miecznik

  Dołączył:
  8. Sty 2011
  Wiadomości:
  112
  Docenione treści:
  5
  Aariana, zauważyłem u Ciebie rozdwojenie jaźni.
  Piszesz jako zwykły pionek, a zaraz podpierasz sie wiadomościami do Ciebie od jakis tam graczy. To w końcu kim ty jesteś? zwykłym pionkiem, czy kimś z rady?
  Bo ja osobiście nie napisałbym do zwykłego pionka w ważnych sprawach międzyplemiennych.
   
 15. Ciulusek.

  Ciulusek. Lekki Kawalerzysta

  Dołączył:
  4. Gru 2015
  Wiadomości:
  617
  Docenione treści:
  67
  Nie ważne ile będzie wrogów będziemy was lac jak lalismy wszystkich po kolei albo i na raz xd
   
 16. lordkins

  lordkins Szlachcic

  Dołączył:
  11. Mar 2015
  Wiadomości:
  2.641
  Docenione treści:
  207
  on jest w radzie?
  myślałem, że po prostu jest błaznem forumowym. A w takim razie przepraszam. On po prostu pokazuje wasz poziom, wiec takie zagrania u was pewnie to norma.
   
 17. habebis inimicum tuum

  habebis inimicum tuum Łucznik na koniu

  Dołączył:
  8. Lut 2015
  Wiadomości:
  909
  Docenione treści:
  239
  no na tym świecie to tylu plemionom kosę wbiliśmy, że głowa mała hihi

  pozdrawiam cieplutko
   
 18. aariana

  aariana Miecznik

  Dołączył:
  2. Lip 2015
  Wiadomości:
  114
  Docenione treści:
  39
  Taa :) mam rozdwojenie jaźni ale to nie sprawa na forum 117
  Napisałam tylko to co jest i jak jest. Reszta to nie sprawa FO. Pozdrawiam.

  Ps. Na 95 nie byłam w radzie i byłam nikim.za rządów Mickeza a ludzie z innym plemion pisali do mnie. Nawet przedstawiając plany. Rysunki..mapy opisujące naprawę świata. Więc też miałam widocznie rozdwojenie jaźni. Z tą różnicą że na 117 nikt nie zmanipuluje naiwnej nieogarniętej ufnej graczki. Bo ona już nie istnieje.
   
  Last edited: 14. Wrz 2017
 19. -kamilsal1-

  -kamilsal1- Łucznik na koniu

  Dołączył:
  22. Paź 2013
  Wiadomości:
  963
  Docenione treści:
  32
  Ty to wszystko poprzesz co jest anty feniks nie?
  Czemu ty za wszelką cenę próbujesz oczerniać tych którzy nie grają po twojej stronie?
  Widzę że od s101 się nic nie nauczyłeś..
   
 20. Lady Amarenka

  Lady Amarenka Pikinier

  Dołączył:
  13. Sty 2017
  Wiadomości:
  38
  Docenione treści:
  21
  Uśmiałem się :D:D:D:D