strach

  • Rozpoczynający wątek GalatH
  • Data rozpoczęcia

Jaki to pomysł

  • Tak, dobry pomysł.

    Głosy: 60 51,7%
  • Tak, ale trzeba coś zmienić.

    Głosy: 15 12,9%
  • Nie, niezgadzam się.

    Głosy: 30 25,9%
  • Nie mam zdania.

    Głosy: 11 9,5%

  • W sumie głosujących
    116
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Odp: strach

Jestem na nie. Dlaczego? W średniowieczu wojownicy/rycerze jeżeli tylko mogli atakowali co sę dało, nie prawda jest, że jakikolwiek z nich był honorowy bo dla nich liczył się tylko łup + ew. gwałty itp. Dlatego same morale są już odstępstwem od rzeczywistości średniowiecznego świata, ale wprowadzenie ich miało sens - aby mocniejszy tracił na atakowaniu słabszych. Ale dlaczego słabszy miałby tracić na atakowaniu silniejszego?
 

DeletedUser15428

Guest
Odp: strach

Osobiście jestem na TAK. Co prawda utrudniłoby to trochę dodatkowo grę słabszym graczom, lecz myślę że tak by było realistycznie bo w końcu chyba każdy człowiek czasem się czegoś boi. :) jestem na tak
 

DeletedUser

Guest
Odp: strach

Czemu utrudni? jak jesteś słaby to farmisz na opuszczonych.

@topic już się wypowiedziałem.
 

DeletedUser

Guest
Odp: strach

świetny pomysł! strach był, jest i będzie wszędzie
 

DeletedUser

Guest
Odp: strach

Jestem na nie. Dlaczego? W średniowieczu wojownicy/rycerze jeżeli tylko mogli atakowali co sę dało, nie prawda jest, że jakikolwiek z nich był honorowy bo dla nich liczył się tylko łup + ew. gwałty itp. Dlatego same morale są już odstępstwem od rzeczywistości średniowiecznego świata, ale wprowadzenie ich miało sens - aby mocniejszy tracił na atakowaniu słabszych. Ale dlaczego słabszy miałby tracić na atakowaniu silniejszego?

Trochę przesadziłeś. Nie każdemu rycerzowi zależało na łupie i grwałcie [cokolwiek idealnie odzwierciedla to wikingów]. Istnieli rycerze żyjący ideałami. Wystarczy przeczytać "Pieśń o Rolandzie" [choć przyznam że autor mocno ubarwnia]. Idealistyczni rycerze często wstępowali w szeregi zakonów rycerskich, gdzie mogli pielęgnować swe cnoty - najczęściej chyba do zakonu Joanitów.

Przyznam jednak że byli także mniej honorowi rycerze dla których zasada Rabować, Palić, Gwałcić była chlebem powszednim - ot, choćby śląscy Raubitterzy - kto trochę głębiej interesuje się historią średniowieczną powinien o nich słyszeć - byli to rycerze-rabusie których twój opis mógłby obrazować.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser14998

Guest
Odp: strach

racja. nie dziwie sie ze ten post zalozyl GalatH. w koncu jest na I miejscu w
s7. GRATULUJĘ!!

a co do strachu jestem za.
 

DeletedUser

Guest
Odp: strach

@Zbyszko herbu Leliwa
Pieśń o Rolandzie została stworzona właśnie poto aby rycerstwo brało z niego (rolanda) przykład. Ale w zancznej większości to byli ludzie nie znający strachu, dla których liczył sięwłąsny byt, a ideał mtu o Rolandzie był im całkowicie obcy. Strach znali tylko zwykli ludzie (czytaj wieśniacy i mieszczanie, i to nie wszyscy).

@topic (drugi warn mi się nie marzy ;p)
wydaje mi się, że taki współczynnk jak strach nic ciekawego by nei wniósł, a tak, rozgrywki wśród graczy top10 będą nadal ciekawe.
 

DeletedUser

Guest
Odp: strach

Ja bym troszke to zmienil nie wprowadzil strachu tylko takie cos ze jezeli ktos cie pierwszy atakuje to twoje wojska juz nie beda patrzyc czy to slabszy czy lepszy tylko po prostu beda chcialy odwetu i morale znowu roci na 100% jak by byl strach to by kamikadzebylo nieskuteczne bo czasami jak ktos nie konczy gry a chce utemperowac jakiegos lepszego gracza z kolegami to musi wyslac kilka kamikadze bo raczej od razu go nie pokona :)
 

DeletedUser15190

Guest
Odp: strach

Jestem na tak. Tylko nie wiem czy przy opuszczonych też był strach:confused:
 

DeletedUser13677

Guest
Odp: strach

Boski wiatr(czyt:kamikadze)-wymyslili japończycy...ale jak ktos ma ochote w szale nienawisci rozwalic ci deva i zrobic z pupy drzazgi....to czemu nie....mam nadzieje ze ktos ze mna tak nie zrobi

ps...zawsze w tym momecie mozna wyjsc cała armia poza mury a cała kaske wydac wiec jaki jest problem??
 
Status
Zamknięty.
Do góry