Spolszczenie

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser13110
  • Data rozpoczęcia

Czy zgadzasz się z moją prośbą?

  • tak :)

    Głosy: 193 89,4%
  • Nie :(

    Głosy: 23 10,6%

  • W sumie głosujących
    216
Status
Zamknięty.

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.832
Odp: Spolszczenie

Nie tyle co php, lecz orientacja w plikach tpl, one odpowiadają za wygląd forum.

To może ja rozwieję spory... żeby przetłumaczyć forum trzeba jedynie...
wiedzieć CO jest do przetłumaczenia (bo nie będę wchodził po kolei w każdą z kilkudziesięciu tysięcy fraz i sprawdzał czy jest jej polski odpowiednik, a jeśli nie ma to czy jest sens go robić, bo może dotyczy to tej części zasobów vB których nie używamy i którego to tłumaczenia nikt poza mną w życiu nie zobaczy).

Na razie wiem, że do przetłumaczenia jest FAQ. Ale to jest żmudna ręczna dłubanina, która tak naprawdę nie jest aż tak istotną rzeczą, bo niewiele osób na tym skorzysta (więc nie jest to ekstremalnie pilne).
Opcje w panelu użytkownika przetłumaczyłem chyba już wszystkie. Wiem że na pewno wyskakują gdzieś jakieś komunikaty po angielsku, ale nie jestem w stanie wszystkich ich samodzielnie wygenerować, więc byłbym wdzięczny, gdybyście wklejali tutaj ekrany z nieprzetłumaczonymi frazami, najlepiej z krótkim opisem okoliczności pojawienia się tegoż ekranu.


//i od tej chwili wszelkie posty bez konkretów będą kasowane - smiglo
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser14905

Guest
Odp: Spolszczenie

sratatawp0.png



To się pojawia gdy mam umieszczony jakiś obrazek w podpisie i chcę dać emotkę (oczywiście to testowałam).


Wbrew pozorom to jest obrazek =D.

// wydaje mi się że poprawiłem, choć ze względu na użycie tam zmiennych musiałem nieco przeredagować tekst :/ - kmic
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Spolszczenie

hmmm forum jest po części po polsku i angielsku. Mi to osobiście nie przeszkadza bo uczę się parę ładnych lat angielskiego. Lecz i tak uważam że powinno być po polsku w całości.

Do przetłumaczenia :
1.Gdy dodaje wątek do Subskrypcji to właśnie to -.- :
sadsadud5.jpg

2.Następnie gdy klikam "Add Subscription" wyskakuje (wiem że tak ma być ale to być po angielsku [podkreśliłem czerwoną linią :)]):
beztytuuwc5.jpg

3.Gdy komuś chce dać punkt reputacji +/- wyskakuje to (wiem że tak ma być ale to też być po angielsku):
saczxdx1.jpg

4.Gdy wchodzę w opcję szukaj na dole jest znów link po angielsku :p :
asdxzchy2.jpg

5.Gdy chce usunąć dany wątek z subskrypcji i to robie to wyskakuj znów komunikat po angielsku :
zxczxcph3.jpg

6.Szybkie menu->Kto jest "online" i na dole :
hehehkq4.jpg


Może nie są istotne ale zawsze coś jest :)

// Z systemem reputacji to będzie zabawa baaardzo długa... póki co potłumaczyłem mniej więcej to zamieszczone... Archive innym razem :) - kmic


// Na dzisiaj tyle było jutro kolejna porcja więc będziesz miał coś do roboty - ja również. Pozdrawiam :) - Tost
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser13110

Guest
Odp: Spolszczenie

w opcji szukaj też jest coś takiego:



Dobrze, skoro dostałem wystarczającej odpowiedzi od administratorów forum, proszę zamknięcie tematu.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Spolszczenie

Kolejna porcja
1. Gdy daje komuś ocenę - reputacje w tym przypadku Tobie :) to wyskakuje komunikat o taki :
beztytuulh0.jpg

2. Gdy naciskam na wagę swoją to wyskakuje komunikat z moją ilością reputacji :
beztytuuav3.jpg

3. Panel Użytkownika i widzę ostatnie 20 otrzymanych komentarzy jak i punktów i nad tabelka jest :
beztytuufd7.jpg

4. Gdy klikam na swoją wagę tam gdzie otrzymałem od kogoś pkt. reputacji to właśnie to :
beztytuump6.jpg

5. Gdy dodaje kogoś do listy przyjaciół a takowej osoby niema to :) to :
beztytuudu7.jpg

6. Gdy chce w tym przypadku nie chciałem dodać Cię do listy ignorowanych tylko aby pokazać (swoją drogą dobrze wiedzieć że nie można zablokować moderatorów i wyżej...) :
beztytuuoz3.jpg

7. ehhh znów pan LOL :) Tym razem chciałem mu wysłać list miłosny lecz nie da rady :
beztytuuas9.jpg

8. Teraz chciałem zmienić avatar poprzez adres url lecz adres był pusty :p i oto właśnie to :) :
beztytuuwl9.jpg

9. hmmm nie wiem czy to dawać ale jak forum ma być w 100 % po polsku... W panelu użytkownika właśnie to :
beztytuubf8.jpg

10. Na dole w dziale można ustawić jak ma wyświetlać wątki :
beztytuuiv1.jpg


Na rano wystarczy :] popołudniu coś dorzucę w nowym poście jeśli zostanie zrobione to co tu jest :) - Tost
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8819

Guest
Odp: Spolszczenie

Gdy chce ocenic kogos poraz drugi z rzedu pojawia się
beztytuuss4.jpg
 

DeletedUser6429

Guest
Odp: Spolszczenie

jak Pw się zapełni w 90% to coś takiego pisze pod Prywatnymi wiadomościami

Your PM box is 90% full.
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.832
Odp: Spolszczenie

jak wejść na Panel użytkownika a tam po angielsku jest większość :(

??? A to ja mam jakiś inny Panel Uzytkownika? Bo w moim po angielsku jest tylko mały fragmencik z opcjami moderatorskimi, ale miałem wrażenie, że 'normalni' użytkownicy tego nie widzą...

Co do FAQ zgoda, ale jak już mówiłem - to jest żmudna dłubanina, z której korzyść nie jest zbyt wielka, więc może poczekać ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Spolszczenie

To ja dodam swoje :)
Prywatne wiadmomości. Napisy tym razem po niemiecku (gdy chcemy przekazać wiadmość lub odpowiedzieć cytując):
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Spolszczenie

To ja też znalazłem coś.

przejciekl4.png


Słowa po angielsku do przetłumaczenia są w czerwonej ramce i reszta jest na rysuknu :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15023

Guest
Odp: Spolszczenie

Drugi przykład:
Dodaję do reputacji użytkownika.
repun5.png
 

DeletedUser

Guest
Odp: Spolszczenie

Daję tutaj kilkanaście połączonych w jedno zdjęć. Niestety bez opisu, bo nie bardzo mam czas. Jeśli coś to później dodam zdjęcia wraz z opisami.

28d50e6f7b13e0d5.jpg
 

DeletedUser8819

Guest
Odp: Spolszczenie

beztytuuyh9.jpg



gdy napiszemy wypowiedź mniejszą niz 30 znaków
 

DeletedUser

Guest
Odp: Spolszczenie

Gdy chcę sobie dodać sygne mam takie coś
zrzutekranu1vy6.png
 

DeletedUser

Guest
Odp: Spolszczenie

Toster napisał:
Dear Lord Nazir,

You have received an infraction at Plemiona Forum.

Reason: (blablabla, tutaj po polsku było napisane)
-------
(blablabla, tutaj po polsku było napisane)
-------

This infraction is worth 1 point(s) and may result in restricted access until it expires. Serious infractions will never expire.

Original Post:
(blablabla, tutaj był link do posta oraz zacytowany post)

All the best,
Plemiona Forum
taką niespolszczoną wiadomość otrzymuje się jak otrzyma się warna, choć nigdy jeszcze na forum opartym na vBulletin nie widziałem spolszczonej wiadomości o warnie np. na Forum tibia.org.pl jest wszystko spolszczone oprócz właśnie tej wiadomości:
Mandarke napisał:
Dear Kamil1000,

You have been warned for one of your posts, which violated Forum tibia.org.pl Rules. The reason you have been warned is because:

(blablabla, tutaj po polsku było napisane)
(Warning Type = (blablabla, tutaj po polsku było napisane) #30)

For this violation, you have been given : 30 point(s).
The point(s) will remain in your account for 30 days.
After that, they will be removed automatically.

The post for which you are warned can be seen here:

=======================================
(blablabla, tutaj po polsku było napisane)
=======================================

The admin/moderator who warned you, entered this comment:

=======================================
(blablabla, tutaj po polsku było napisane)
=======================================

Your total Warning Level at the moment is: 30 point(s).

If you reach the maximum of 100, you will be banned from the Forums, for 30 days.

To see details about all the warnings you have received, until now, please click here.

Please reply back if you have a dispute.

--------------------------------
Forum tibia.org.pl Team
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Spolszczenie

To jest w kalendarzy na dole

Add New Event
Single, All Day Event Single, All Day Event
Ranged Event Ranged Event
Recurring Event Recurring Event

I jak 100% po polsku to jescze dni tygodnia: Zamiast Mon Pon, Tue Wt...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Spolszczenie

Jeśli oceniamy temat gwiazdkami pojawia się "Your vote has been added" a jeśli tpoic bł zamknięty "You cznt't vote in closed topic". To nie są dokładnie przepsane z okienek, ale wiadomo o co chodzi.
 
Status
Zamknięty.
Do góry