Special 25- dyskusja przedstartowa

Status
Zamknięty.
Wynik reakcji
103
Pytanko @Lateralis , w takim wypadku blaszka będzie dla plemienia które będzie na 1 miejscu w momencie końca świata tak ?
Tak samo jak przy nagrodach PP dla graczy ?

Przy okazji, uważam tez ze Zastępstwo: brak - to zły pomysł na tak szybkim świecie który będzie chwile jednak trwał. Wiem ze jest moduł snu, ale wiadomo ze komuś moze coś wypaść.

Tez nie wiem czy nie doczytałem, czy ten świat wstępne logowanie będzie miał ? Tak by te 15 osobowe plemiona miały opcje zagrać obok siebie poprzez zrobienie plemienia ?
 
Ostatnia edycja:

Lateralis

Opiekun Projektu
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Opiekun ModTeamu
Wynik reakcji
1.278
Nie, nie będzie blaszki dla plemienia. Warunki wygrania świata nie przewidują plemienia, a Gracza top Jeden.
Z tymi odznaczeniami na tym serwerze jest drobny problem. Postaram się wytłumaczyć to łopatologicznie <oczy>
Regularne światy to serwery, które są specjalnie stawiane, rozgrywane i na koniec archiwizowane. Special czy Classic to jeden serwer, który w miarę potrzeb zostaje resetowany. W praktyce oznacza to, że przy restarcie serwera wszystkie odznaczenia ulegają kasacji. Jeśli zatem zostaną włączone i uzyskane, przy kolejnym użyciu tego serwa, pójdą w zapomnienie.
I nie, nie możemy tego zmienić.

Moduł snu to ustawienie, które niekoniecznie podlega dyskusji. Szczególnie na tak szybkim świecie. Czasami pójście do toalety kosztuje wioskę, zatem i zast niewiele tutaj zmieni. Jak coś komuś "wypadnie" to zwyczajnie odpadnie z rozgrywki.

Nie było mowy o logowaniu wstępnym. Tutaj jesteśmy odrobinę sceptycznie nastawieni, ale nie powiem, że to niemożliwe.
 

Dromq94

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
1.203
To tak nie funkcjonuje. Moduł snu ustawia się z odpowiednim wyprzedzeniem, planuje się mrożenie wioski na określony czas i odbywa się to regularnie. To alternatywa dla zastępstwa przy tej prędkości świata.



Brak kościoła i odznaczenia za wygrany świat. Zmienione w propozycji ustawień.
Czy w przypadku modułu snu będzie on widoczny dla innych graczy jaki dany gracz w jakich godzinach ma go ustawiony?
 

adrianh3

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
177
Czy na
specjal 25 będzie funkcja

w profil gracza
płeć i wiek ?
bo ktoś usunął bez pytania na normalnych światach


???
 
Wynik reakcji
103
Nie, nie będzie blaszki dla plemienia. Warunki wygrania świata nie przewidują plemienia, a Gracza top Jeden.
Z tymi odznaczeniami na tym serwerze jest drobny problem. Postaram się wytłumaczyć to łopatologicznie <oczy>
Regularne światy to serwery, które są specjalnie stawiane, rozgrywane i na koniec archiwizowane. Special czy Classic to jeden serwer, który w miarę potrzeb zostaje resetowany. W praktyce oznacza to, że przy restarcie serwera wszystkie odznaczenia ulegają kasacji. Jeśli zatem zostaną włączone i uzyskane, przy kolejnym użyciu tego serwa, pójdą w zapomnienie.
I nie, nie możemy tego zmienić.

Moduł snu to ustawienie, które niekoniecznie podlega dyskusji. Szczególnie na tak szybkim świecie. Czasami pójście do toalety kosztuje wioskę, zatem i zast niewiele tutaj zmieni. Jak coś komuś "wypadnie" to zwyczajnie odpadnie z rozgrywki.

Nie było mowy o logowaniu wstępnym. Tutaj jesteśmy odrobinę sceptycznie nastawieni, ale nie powiem, że to niemożliwe.


Troche słabo, wiecej osób by wbilo jak był by świat z blaszką. Powstaje tyle nowych światów i nie rozumiem dlaczego specjal nie moze powstać jak nowy świat.

Druga sprawa co ze wstępnym, napisane było ze nie jest niemożliwe, a rozmawiałem z ludzmi i duzo osob uwaza ze powinno być. Skoro z plem nie mozna wyjść to dajcie szanse na wstępnym ustawić ekipy.
 

DeletedUser206595

Guest
Troche słabo, wiecej osób by wbilo jak był by świat z blaszką. Powstaje tyle nowych światów i nie rozumiem dlaczego specjal nie moze powstać jak nowy świat.

Druga sprawa co ze wstępnym, napisane było ze nie jest niemożliwe, a rozmawiałem z ludzmi i duzo osob uwaza ze powinno być. Skoro z plem nie mozna wyjść to dajcie szanse na wstępnym ustawić ekipy.

No przecież napisała wyraźnie, że Specjal to stały serwer i nie mogą/nie opłaca im sie modyfikować ustawień pod Twoje osobiste podniebienie, bo akurat ten serwer działa inaczej od standardowych.
 

Lateralis

Opiekun Projektu
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Opiekun ModTeamu
Wynik reakcji
1.278
Troche słabo, wiecej osób by wbilo jak był by świat z blaszką. Powstaje tyle nowych światów i nie rozumiem dlaczego specjal nie moze powstać jak nowy świat.

Druga sprawa co ze wstępnym, napisane było ze nie jest niemożliwe, a rozmawiałem z ludzmi i duzo osob uwaza ze powinno być. Skoro z plem nie mozna wyjść to dajcie szanse na wstępnym ustawić ekipy.

Kiedy startował pierwszy Special czy Classic nikt nie miał pojęcia czym są blaszki, a Gracze i tak świetnie się bawili. Jak wspominałam, odznaczenia mogą być, ale kiedyś ulegną kasacji. Moim zdaniem nie opłaca się ich aktywować.

Logowanie wstępne będzie możliwe. Zmieniłam u ustawieniach świata.
 
Wynik reakcji
103
Kiedy startował pierwszy Special czy Classic nikt nie miał pojęcia czym są blaszki, a Gracze i tak świetnie się bawili. Jak wspominałam, odznaczenia mogą być, ale kiedyś ulegną kasacji. Moim zdaniem nie opłaca się ich aktywować.

Logowanie wstępne będzie możliwe. Zmieniłam u ustawieniach świata.

Rozumiem, blaszka się skasuje. Ale speciale ruszaja co jakis czas. Tak samo jak mistrzostwa świata masz co 4 lata. I tytuł ma druzyna jakiś czas. Zrób to samo :) Skoro nie mozecie opdalić nowych światów to taki sposób nagrody tez nie jest zły. Do next speciala ekipa która wygra bd miała blaszke. Potem albo obroni tytuł, albo straci ;) Moze być ? :)

A kiedy wstępne się rozpocznie ? start: 23.10.2021 w okolicach południa

wiec chyba jutro wstępne ? :)
 

eselufox

Chłop
Wynik reakcji
15
Propsuje + dodatkowo bym wrzucił ze jak ktoś obroni tytuł to w blaszcze by dopisał dwukrotny zwycięzca z rzędu, Albo ile razy tytuł byłby obroniony w przyszłości :)
 

Lateralis

Opiekun Projektu
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Opiekun ModTeamu
Wynik reakcji
1.278
Alternatywą dla blaszek może być belka na Forum Ogólnym. Tak jak miało to miejsce w przypadku reprezentacji szybkich, bo na szybkich też nie ma odznaczeń.
Można zrobić belkę na kształt naszych, tylko z tytułem Top 1 Special 2021 czy coś w ten deseń.
 

Jurekn LXXIX

Pomocna Stopa
Plemiona Team
Moderator
Wynik reakcji
2.080
Czyli Torax proponujesz coś na zasadzie przechodniego pucharu? Dziś wygrywasz ty i masz go do startu następnego Specjala/Classica. Później u ciebie znika i pojawi się u zwycięzcy kolejnego świata. W sumie niegłupie. Belka na FO też spoko, ale znam wielu aktywnych graczy, którzy tu w ogóle nie zaglądają, więc ranga napewno mniejsza.
 
Wynik reakcji
103
Alternatywą dla blaszek może być belka na Forum Ogólnym. Tak jak miało to miejsce w przypadku reprezentacji szybkich, bo na szybkich też nie ma odznaczeń.
Można zrobić belkę na kształt naszych, tylko z tytułem Top 1 Special 2021 czy coś w ten deseń.

To co Jurken napisał, dać blaszke do next speciala. Na next specialu wygra inna ekipa dostaje blaszke. Ekipa która wygra special teraz bd miala szanse wejsc i walczyć i zdobyć / wybronić blaszke. Bo forum to nie oszukujmy się mało kto patrzy na to :D

Pisałaś ze mozecie dac blaszki ale znikna przy next specialu, i to było by ok. DO next speciala ma ekipa która wygra teraz. Potem bedzie meic ekipa która wygra kolejny special lub znowu ta co obroni.

No i proszę o info kiedy wstępne się pojawi, skoro serw za 2 dni rusza :D Wiec chyba jutro ? :)
 

Lateralis

Opiekun Projektu
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Opiekun ModTeamu
Wynik reakcji
1.278
Winszuję Wam pomysłowości! Problem w tym, że nie wiem czy następnym światem będzie Special czy Classic, a serwer wciąż jest jeden.
Jak już wspominałam, dla nas to żaden problem, by włączyć odznaczenia na świecie, ale one się nie zachowają. Jeśli to Was satysfakcjonuje to możemy to wziąć pod uwagę.

Prawdopodobnie jurto pojawi się logowanie wstępne, ale ciężko mi powiedzieć czy nastąpi to w godzinach południowych czy dopiero wieczornych. Czy może dopiero na kilka godzin przed startem serwera <oczy>
 

Jurekn LXXIX

Pomocna Stopa
Plemiona Team
Moderator
Wynik reakcji
2.080
Zachowujemy się jakbyśmy negocjowali blaszkę dla siebie ;) Ale generalnie taka blaszka przechodnia Specjal/Classic byłaby ok.
 
Wynik reakcji
103
Winszuję Wam pomysłowości! Problem w tym, że nie wiem czy następnym światem będzie Special czy Classic, a serwer wciąż jest jeden.
Jak już wspominałam, dla nas to żaden problem, by włączyć odznaczenia na świecie, ale one się nie zachowają. Jeśli to Was satysfakcjonuje to możemy to wziąć pod uwagę.

Prawdopodobnie jurto pojawi się logowanie wstępne, ale ciężko mi powiedzieć czy nastąpi to w godzinach południowych czy dopiero wieczornych. Czy może dopiero na kilka godzin przed startem serwera <oczy>

Tak jak pisze Jurken, blaszka przechodnia jest ok. Bynajmniej jakiś czas będzie nagroda. A potem kolejny special / Classic da nowa blaszke :) Wiec skoro dla was to nie problem, to dajcie.
 

Lateralis

Opiekun Projektu
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Opiekun ModTeamu
Wynik reakcji
1.278
Tak jak pisze Jurken, blaszka przechodnia jest ok. Bynajmniej jakiś czas będzie nagroda. A potem kolejny special / Classic da nowa blaszke :) Wiec skoro dla was to nie problem, to dajcie.
Przynajmniej się postaramy.
 

Maxi x Laju

Chłop
Wynik reakcji
14
Limit członków plemienia: 15 (brak możliwości opuszczenia plemienia po przyjęciu zaproszenia)

Jak to rozumieć, chodzi tylko o opuszczanie czy także wyrzucanie członków?

- brak możliwości burzenia budynków

Chodzi o burzenie w ratuszu czy katapulty nie działają?
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.832
Limit członków plemienia: 15 (brak możliwości opuszczenia plemienia po przyjęciu zaproszenia)

Jak to rozumieć, chodzi tylko o opuszczanie czy także wyrzucanie członków?

O to i o to. Nie będzie można wyjść z plemienia ani zostać z niego wyrzuconym, nie będzie też możliwości jego rozwiązania.
Zatem sugerujemy ostrożne dobieranie składów i niespieszenie się z podejmowaniem decyzji, bo jak już się wejdzie do danego plemienia to gra się z nim do końca.

- brak możliwości burzenia budynków
Chodzi o burzenie w ratuszu czy katapulty nie działają?

Chodzi o burzenie z poziomu ratusza.

Jeszcze parę słów odnośnie trybu snu, bo jest to nieczęsto spotykana opcja, więc może warto poznać nieco szczegółów na ten temat:

Podczas aktywnego trybu snu nie możesz się zalogować na swoim koncie. Zadane polecenia i produkcja surowców zostaną zatrzymane. Twoje wojska, które właśnie są w terenie, wrócą do wioski. Wrogie napady nie mają żadnego wpływu na Twoją wioskę. Na mapie będzie pokazane, że Twoja wioska znajduje się w trybie nocnym.
Parę danych technicznych:
Czas trwania snu: 6-10 godzin
Minimalny czas wyprzedzenia: 45 minut (czyli jeśli teraz mamy 11:10, to tryb śpiący mogę aktywować nie wcześniej niż o 11:55 - jeśli nie kłóci się to z pozostałymi parametrami)
Minimalny odstęp między kolejnymi włączeniami: 12 godzin (więc jeśli skończył się dziś o 10. rano, to mogę aktywować go ponownie nie wcześniej niż o godz. 22.)
Maksymalny odstęp między kolejnymi włączeniami: 24 godziny - jeśli w ciągu 24h nie weźmiesz ani razu trybu nocnego, to zostanie on włączony automatycznie.
Ważna uwaga: ten okres braku snu jest liczony od momentu aktywacji konta, więc jeśli rozpocznie ono grę w sobotę o 12:15 to tryb snu będzie można włączyć najwcześniej o 0:15 (po 12 godzinach) zaś najpóźniej o 12:15 (po 24h) kolejnego dnia. Jeśli ktoś go nie włączy, to po upływie 24h aktywuje się on automatycznie na maksymalną długość (10 godzin).

Zatem jeśli jestem przykładowym graczem, który lubi się wyspać, więc po rozpoczęciu gry o tej 12:15 chcę się jak najszybciej i jak najdłużej pospać, to muszę:
- ustalić czas snu na 10 godzin
- ustalić jego start najwcześniej jak się da (czyli na 00:15)
- wykonać powyższą operację najpóźniej do 23:30 (z uwagi na konieczność 45-minutowego czasu wyprzedzenia). Jeśli przegapię i ustawię to dopiero o północy, to będę mógł "iść spać" dopiero od 00:45.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry