Skrypty

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser32817
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser32817

Guest
Witam. Z jednej strony chciałem się pochwalić, z drugiej strony zadać pytanie.

Napisałem sobie skrypt, który dodaje dodatkowe statystyki do profili graczy:

M2abXZx.png


Pytanie - Jaka jest legalność takich skrypcików?
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Prześlij nam go w tickecie do obsługi gry, wówczas przeanalizujemy jego działanie i wtedy dopiero będziemy mogli dać (albo nie) pozwolenie ;)
 

DeletedUser32817

Guest
Prześlij nam go w tickecie do obsługi gry, wówczas przeanalizujemy jego działanie i wtedy dopiero będziemy mogli dać (albo nie) pozwolenie ;)
Bez przesady żebym dawał autorski skrypt, którego nie ma w necie, żeby po chwili do niego wypłynął. Skrypt przedstawia to co na screenie, nie wiem co jest do analizowania w nim.
Dodaje statystyki dzienne, które pobiera z rankingu, morale i wykres graficzny z pewnej strony. ot co. I pytam o legalność działania :)
 

DeletedUser194511

Guest
Przecież jeśli go zaakceptują to i tak będzie ogólniedostępny (raczej?). A przesadą nie jest udostępnienie kodu źródłowego, skoro muszą sprawdzić jak on działa LOL xD Od kiedy przykładowe dane wyjściowe całkowicie definiują program?
 

DeletedUser32817

Guest
Co ma "akceptacja" przez administrację do tego,czy będzie on publiczny bądź nie? Nie mam zamiaru go udostępniać, tylko pytam czy funkcje w moim skrypcie, które widnieją na skrypcie, są zgodne z regulaminem. Który nie mówi bezpośrednio jakie skrypty(ich funkcje), są "legalne".
Od kiedy przykładowe dane wyjściowe całkowicie definiują program?
A tego zdania nie rozumiem, chyba Pan nigdy w JS nie siedział.
 

DeletedUser

Guest
Co ma "akceptacja" przez administrację do tego,czy będzie on publiczny bądź nie?|
To że skrypt nie będzie legalny, jeżeli nie oddasz go do skryptoteki. Smutne, ale takie są realia.

"Nie mam zamiaru go udostępniać, tylko pytam czy funkcje w moim skrypcie, które widnieją na skrypcie, są zgodne z regulaminem. Który nie mówi bezpośrednio jakie skrypty(ich funkcje), są "legalne".
Udawaj, że nie masz pojęcia o żadnym skrypcie, a obrazek przerobiłeś w paincie xD jako wizja jakiegoś dodatku, którego nie posiadasz, a chciałbyś.
 

DeletedUser194511

Guest
Co ma "akceptacja" przez administrację do tego,czy będzie on publiczny bądź nie? Nie mam zamiaru go udostępniać, tylko pytam czy funkcje w moim skrypcie, które widnieją na skrypcie, są zgodne z regulaminem. Który nie mówi bezpośrednio jakie skrypty(ich funkcje), są "legalne".

A tego zdania nie rozumiem, chyba Pan nigdy w JS nie siedział.

Napisałeś program, ale nie wszystko co program robi musi być wyświetlone na załączonym przez Ciebie screenie, ot co. I z czystej przezorności jak i logicznego rozumowania Support musi mieć dostęp do kodu żeby móc od podszewki sprawdzić jak to coś działa, ot co. Co było trudnego do zrozumienia w w moim zdaniu. Skoro zaprogramowałeś coś w js, to chyba również wiesz jak w ogólności wyglądają programy, a wtedy już nietrudno byłoby Ci zrozumieć co moje lakoniczne, lecz (według mojej opinii) klarowne zdanie znaczyło.
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Dokładnie o tym chciałem powiedzieć. Obsługa gry musi przeanalizować wszystkie wejścia i wyjścia do kodu skryptu, by mieć jakkolwiek prawdziwy obraz sytuacji - już raz zdarzył się nam "licznik wojsk", który pod pozorem tego, co wyświetlał graczowi, dołączał go ordynarnie do botneta. Takich sytuacji nie mamy zamiaru tolerować :)
 

DeletedUser32817

Guest
Tylko że moje pytanie nie polega na tym, czy kod jest legalny, tylko czy działanie, które przedstawiłem na screenie jest legalne.
Czyli automatyczne obliczanie moralów, statystyki dzienne, wykres graficzny w profilu. I odpowiedź "musimy sprawdzić kod" nie jest odpowiedzią na moje pytanie.
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
I odpowiedź "musimy sprawdzić kod" nie jest odpowiedzią na moje pytanie.
Ależ oczywiście, że jest. My sprawdzamy gotowy produkt (skrypt) pod kątem zgodności z regulaminem, natomiast co do czegoś abstrakcyjnego, to możemy jedynie udzielać niewiążących pod kątem legalności wskazówek.

Wskazówek - uściślę - bardziej w stylu "co na pewno NIE będzie legalne", niż "co na pewno będzie albo może być".
 
Status
Zamknięty.
Do góry