Siła napadu i obrona ogółem

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser199234
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser199234

Guest
Cześć.
Czy wysoka siła napadu/obrona ogółem oznacza, że dana jednostka ma więcej ataku/obrony, czy że jest efektywniejsza ogólnie w walce gdy atakuje inną wioskę/broni swojej wioski?
Np topornik ma wysoką siłę napadu ale niską obronę ogółem, a łucznik na odwrót. Oznacza to, że topornik będzie silniejszy, gdy będziemy atakować wioskę niż gdy będzie bronił naszej wioski a łucznik na odwrót, czy oznacza to po prostu, że topornik mocno bije, ale też jest mało wytrzymały i szybko można go zabić, a łucznik nie zadaje dużych obrażeń, ale za to jest wytrzymały i tak szybko nie zginie, niezależnie od tego czy atakujemy wioskę, czy ktoś nas atakuje i się bronimy?
 

DeletedUser199234

Guest
Nie o to mi chodzi. Wiem, że topornik jest ofensywny a łucznik defensywny, ale nie wiem co to dokładnie w tej grze oznacza.
W większości gier jest chyba tak, że atak oznacza po prostu to jakie szkody może wyrządzić jednostka, a obrona to ile obrażeń może przetrwać, niezależnie czy atakuje jakąś wioskę czy broni swojej wioski, która jest atakowana. I gdy jednostka ma dużo ataku, ale mało obrony, to jest takim trochę kamikadze, który może wyrządzić dużo szkód, ale też łatwo go zlikwidować. Ale tutaj nie wiem czy też chodzi o to. Czy to nie jest tak, że ta siła napadu i obrona, to nie jest właściwie atak i obrona, ale zdolność do walki w atakowaniu innych wiosek i walki w obronie własnej wioski. I wtedy jeśli topornik ma dużo siły napadu, ale mało obrony, to oznacza po prostu, że lepiej walczy na wyjeździe niż w swojej wiosce, która jest atakowana przez wroga. Tzn zadaje więcej obrażeń i jest bardziej wytrzymały, gdy atakuje inną wioskę, niż gdy broni swojej przed atakiem.
 

dziura88

Miecznik
Ale żeś teraz zamotał;)

jeśli atakujesz jest brana pod uwagę tylko siła ataku,czyli łucznik jest bardzo słaby w ataku
gdy się bronisz,brane są pod uwagę statystyki obronne danej jednostki
 
Status
Zamknięty.