[rozszerzony] Kolejny konkurs graficzny

  • Rozpoczynający wątek LuckyLukes
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam,
Widzę, że były tutaj organizowane konkursy graficzne, jednak dosyć dawno, więc chciałbym to wznowić.
Wcześniej odbywały się tylko pojedynki na sygnatury, jeśli będzie odpowiednio dużo chętnych, można by to rozszerzyć, np. o layouty, userbary, animacje itd. Minimum 6 chętnych do jednej kategorii, by w ogóle je zorganizować, dla mniejszej ilości się nie opłaca. :)

Można by prowadzić ranking najlepszych grafików, coś w stylu rankingu na szybkich rundach.
Zwycięzca otrzymałby np. rangę "Grafik" na 2 miesiące(pozwólmy się tym nacieszyć:)), która podwajała by jego miejsce w skrzynce odbiorczej na forum(do 100 wiadomości), dostałby 100PP(wiem, że to trochę wykracza, więc z tym na pewno będę wahania, jeśli władza wyższa się zgodzi to ufundować, to będzie, jeśli nie, to peszek), jakiś wyszczególniony nick.
Trochę namieszałem, to samo w punktach:
-Ranga grafik na 2 miesiące, 2x większa skrzynka odbiorcza
-100PP(jeśli administracja zgodzi się ufundować)
-Wyróżniony nick.

Oczywiście wszystko jeszcze trzeba by omówić, gdy wszystko będzie omówione, zaczniemy przyjmować zgłoszenia, jeśli nawet nie uda się skombinować dla zwyciązcy w/w nagród, to będzie prestiż ze zwycięstwa. :)

Konkurs odbywał by się w systemie rudowym, wygrałeś jeden pojedynek, przechodzisz dalej. Może być wiele rodzajów konkursów(można wziąć udział w każdym i zsumujemy punkty!), tak więc, jeśli ktoś wygrał 4 pojedynki z udziałem sygnatur(a było 12 chętnych, a ktoś wygrał 2 pojedynki z udziałem layoutów(a było tylko 6 chętnych), ten z pojedynku sygnatur otrzyma otrzyma 16 punktów, tyle samo co ten z udziałem layoutów. Dlaczego? Obie liczby sprowadzimy do i podzielimy przez liczbę chętnych, w ten sposób dowiemy się, ile punktów otrzymamy za jeden wygrany pojedynek. Żeby było uczciwie, bo gdyby wszędzie było tak samo, tam, gdzie pojedynków było mniej, nie mieliby szans.

Kto uważa, że coś takiego powinno się odbyć? :)
(Przepraszam za wszelkie błędy, ale jestem trochę rozespany, mogę nie kojarzyć, poprawiajcie mnie jak coś.)
 

DeletedUser116739

Guest
też jestem za konkursem ale na całe pakiety graficzne go gry.

i nagrodę w wysokości 100 pp sam mogę ufundować


np minimum chętnych 10 osób - maksymalnie 2 prace na 1 osobę do konkursu (bo ludzie mają różne pomysły ale niech też wybiorą to co mają najlepsze)
 

DeletedUser

Guest
Konkurs byłby fajny,

Jak by jeszcze było dużoo osób które chciałyby w nim uczestniczyć byłoby Ok...
 

DeletedUser

Guest
Cieszę się, że się podoba, lecz myślałem, że chętnych będzie więcej. :)
No cóż, tych się jeszcze przyciągnie. Czekam na dalsze opinie.

ale na całe pakiety graficzne go gry

Hmm? Każdy gracza ma wykonać nowy pakiet graficzny do wykorzystania na plemionach? Dla mnie pakiet graficzny plemion, oznacza właśnie to. :)
 

DeletedUser116739

Guest
tak pakiet graficzny to graficzny :)

zrobić avatar, loyaut czy animację jest prosto - chwila szukania po necie + lekka edycja pliku i gotowe (no oczywiście jeszcze pomysł)

ale wiadomo każdy który coś tworzy ma miliony pomysłów :)
a zrobienie pakietu daje wiele możliwości do popisu i pokazania się, wieżę też że naprawdę dobry pakiet zrobił by furorę :)

nie musi być całkowite zmienianie wyglądu ale starczy mapa (wsie, lasy, pola, itp) oraz przegląd graficzny wioski.


wiem że dla kogoś dla kogo frajdą jest tworzenie grafiki już dawno temu zrobił sobie własny panel dla czystej przyjemności tworzenia.

Dlaczego plemiona mają być gorsze od takiej znanej gry na Og rozgrywającej się w kosmosie ?
 

DeletedUser

Guest
zrobić avatar, loyaut czy animację jest prosto - chwila szukania po necie + lekka edycja pliku i gotowe (no oczywiście jeszcze pomysł)

1. layout*
2. Żaden(prawdziwy), szanujący się grafik nie ściąga gotowych layoutów z neta i nie przerabia, tak samo z innymi pracami, od każdego będziemy żądać pliku *.psd w przypadku photoshopa albo .xcf w przypadku gimpa(chyba takie jest tam rozszerzenie?).

Robić wygląd nowych wiosek, wszystkiego? Połowa forum odpada, nie każdy jest dobry w vectorach, ledwo, ale może bym zrobił, ale też nie jakieś cuda, bo to jest o wiele mniej popularna część grafiki.

Lubię tworzyć grafikę, ale nie zmieniałem grafiki na plemionach, po prostu standardowy wygląd też jest ciekawy, a wielkiej furory się w tym nie zrobi. Co innego sygnatura, layout, avatar itd. :)

Tak więc raczej pakiety graficzne odpadają. Przynajmniej jeśli o mnie chodzi. ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry