Resetowanie manuskryptów rycerza i wymiana ich na światach bez PP

Czy jesteś za wprowadzeniem możliwości resetowania rycerza i wymiany manuskryptów?

  • Tak

  • Nie


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

xUnc

Łucznik
Wynik reakcji
910
Rycerz z manuskryptami jest całkiem ciekawym rozwiązaniem, które mnie osobiście bardzo się podoba. Niestety zostało tu wszystko skrojone pod świat z PP, a na światach bez PP jesteśmy w tym miejscu w którym są Plemiona obecnie.

Nie możemy wymieniać manuskryptów, nie możemy resetować rycerzy, więc przede wszystkim jesteśmy na świecie bez PP skazani na bardzo dużą losowość i to, że będziemy mieć 0% bonusu do surowców i budowy budynków, gdy sąsiad obok może mieć +15% prędkości dla obu, o ile wylosuje lepsze manuskrypty.

Nie mówiąc o tym, że niezorientowane osoby mogą popełnić błąd przy rozwijaniu rycerza, który będzie się za nimi ciągnął do końca świata.


Dlatego proponuję wprowadzenie możliwości resetowania rycerza i wymiany manuskryptów. Ponieważ to światy bez PP, wprowadziłbym limity na obie opcje. Przykładowo: 1 wymiana manuskryptu dziennie, albo np. co 2-3 dni, 1 reset rycerza na 15/30 dni.

Plusy:
- koniec z losowością przy manuskryptach
- błędy nie ciągną się za nami przez resztę świata

Minusy:
- gracze będą mogli, rzadko, podmienić szybko rycka
 

przemeczi

PUDZIAN PLEMION
Wynik reakcji
1.476
To byłoby bardzo mocne uproszczenie, chyba aż zbyt mocne.

Faktycznie brakuje tej opcji, jednak wymiany i resety nie powinny być aż tak łatwo dostępne.

Reset wszystkich manu, mógłby być przyznawany jednorazowo dla każdego z rycerzy, w momencie osiągnięcia maksymalnego poziomu.
Nie za dużo, nie za mało.
W early mógłbyś pozwolić sobie na wymieszanie drzewka, celem uzyskania możliwie największych korzyści (np. mix red/green), co później mogłoby zostać zmodyfikowane.
W late również mógłbyś dokonać odpowiedniej zmiany. W razie potrzeby, jako reakcja na zmianę sytuacji plemienia na mapie.

Jeżeli chodzi o wymianę, to chyba faktycznie w grę wchodzi jedynie warunek czasowy.
Dorzuciłbym do tego jakąś innowacje.
Np. do dokonania wymiany, konieczne jest wysłanie rycka do klasztoru mnichów shaolin, gdzie taka transakcja byłaby przeprowadzana.
Mogłoby to działać podobnie do aktualnego expienia za sure - płacisz, rycek wybywa w podróż, a po powrocie zamiast doświadczenia, otrzymujesz podmieniony manuskrypt.
Ilość surowców i czasu mogłaby być zależna od poziomu manyskryptu - im wyższy, tym więcej/dłużej.
Nie wiem czy coś takiego jest w ogóle możliwe xD ale w sumie why not.

Wymiana realizowana „tak po prostu”, raz na pare dni, zbyt mocno upraszcza cały proces budowania rycków.
Przecież nie może być za łatwo…
 

xUnc

Łucznik
Wynik reakcji
910
Co do łatwości: wzorowałem się na światach premium, gdzie wystarczy do tego podpięta karta. Zależało mi też na prostym rozwiązaniu, które można w miarę łatwo wprowadzić, a nie na świat 300 (kogo ja oszukuję, te pomysły w 99,9% trafiają na śmietnik XD).

Maksymalny poziom rycka osiąga się zdecydowanie zbyt późno w grze - wielu graczy nie zdąży naprawić swoich ewentualnych błędów. Ale może chociaż 16. poziom, ewentualnie 24? A gdyby reset byłby możliwy raz na te 15/30 dni, powiedzmy, to i tak "zaawansowani" gracze będą mieli 10 rycków, nie powinno to jakoś znacznie wpłynąć na cokolwiek, poza strategiami startu.

Wymiana - karać gracza za szczęście tym, że jeszcze surowce musi wydać, żeby dostać kolejny manuskrypt, którego nie chce w tej chwili/nie potrzebuje? XD To ma największy wpływ w early game, gdzie ludzie nie mają motywacji/architektury imho. A w późniejszym etapie, przy 300 manuskryptach, wymiana co kilka dni pewnie i tak zajęłaby trochę czasu, aż się trafi wszystko to, co się chce. ;)

Anyway: cokolwiek, co pozwoli jakkolwiek wpłynąć na ten wyrok związany z wylosowanymi manuskryptami będzie dobre. A reset rycka to przy okazji. ;)
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.988
Wymiana manuskryptu czy reset rycerza to są funkcje Premium. Wszelkie propozycje typu "niech funkcja Premium będzie darmowa" (nawet gdyby to miało być na zasadzie "co n dni") nie mają najmniejszego sensu, są automatycznie odrzucane.
Więc jedyna możliwa kwestia o jakiej moglibyśmy tu rozmawiać to czy na światach bez Premium wprowadzić pewne funkcje Premium (jak chociażby te o których rozmawiamy tutaj - które nie dają bezpośredniej przewagi w grze, jak to jest np. w przypadku skracania czasu czy kosztów rozbudowy za PP).
 

xUnc

Łucznik
Wynik reakcji
910
Wymiana manuskryptu czy reset rycerza to są funkcje Premium. Wszelkie propozycje typu "niech funkcja Premium będzie darmowa" (nawet gdyby to miało być na zasadzie "co n dni") nie mają najmniejszego sensu, są automatycznie odrzucane.
Więc jedyna możliwa kwestia o jakiej moglibyśmy tu rozmawiać to czy na światach bez Premium wprowadzić pewne funkcje Premium (jak chociażby te o których rozmawiamy tutaj - które nie dają bezpośredniej przewagi w grze, jak to jest np. w przypadku skracania czasu czy kosztów rozbudowy za PP).
Ja nie proponuję, aby funkcja Premium była darmowa. Niech funkcja premium zostanie funkcją premium i niech gracze grający na światach z premium dalej za nią płacą.
Ja proponuję stworzenie funkcji niepremium, dla światów bez premium (które z definicji nie mają funkcji premium, pomijając KP i MK, ale te funkcje były zanim weszło p2w), na wzór funkcji Premium. Skoro jednak, najwyraźniej, InnoGames nie jest zainteresowane jakimkolwiek developmentem w tym kierunku (w sumie ciężko się dziwić, zwrot ze światów bez premium pewnie jest kiepski), to zrobię kolejny wątek z ankietą, czy funkcja premium wymiany manuskryptów i resetu rycerza byłaby mile widziana na światach bez innych funkcji premium. A ten temat można zamknąć.
 

Xanteii

Miecznik
Wynik reakcji
347
@kmic Zamknąłeś mi wczoraj Ticket dot. tej sprawy bez jakiegokolwiek uzasadnienia, co jest tylko dowodem na waszą świetną pracę w Supporcie i komunikację z społecznością tej, zaraz martwej, giereczki :x

Odnośnie wątku głównego - jak najbardziej POPIERAM przekwalifikowanie rycerza jako ODPŁATA FUNKCJA na światach bez tychże funkcji specjalnych. Kuriozalnym i absurdalnym jest fakt, że nie można cofnąć tego co się zrobiło wcześniej w grze (Mowa o 198 w głównej mierze).
Przekwalifikowanie rycerza nie daje absolutnie ŻADNEJ bezpośredniej przewagi nawiązując do "skracania czasu czy kosztów rozbudowy za PP"!


Jeszcze zrozumiałbym gdyby pojawiła się jasna i klarowna informacja na początku świata, że takowe przekwalifikowanie nie będzie dostępne - wtedy pewnie 99% osób inaczej rozplanowałoby manuskrypty, a nie klikało jak popadnie, no bo przecież jest jeden rycerz na starcie i dopiero przy trzeciej wiosce mamy rozkminę, że coś poszło nie tak.
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.988
@kmic Zamknąłeś mi wczoraj Ticket dot. tej sprawy bez jakiegokolwiek uzasadnienia, co jest tylko dowodem na waszą świetną pracę w Supporcie i komunikację z społecznością tej, zaraz martwej, giereczki :x
Skoro ticket pytał dlaczego nie ma tej funkcji dostępnej, to odpowiedź że to jest funkcja Premium a na tym świecie jej nie ma jest zamykającą temat. Wiele by zmieniło gdybym na "ja uważam że powinna być" odpisał "a ja nie"? :)
 
Do góry