Regulamin gry

Dyskusja w 'Pytania' rozpoczęta przez użytkownika ego sum incubus, 1. Lip 2019.

Poleć tę stronę

 1. musaraj

  musaraj Pikinier

  Dołączył:
  16. Lip 2019
  Wiadomości:
  48
  Docenione treści:
  28
  Dziwi mnie ta interpretacja. Zastępca nie jest właścicielem konta. Zastępstwo nie oznacza tymczasowego nabycia własności konta.
  Przeto cytowany punkt regulaminu, nie jest możliwy do zinterpretowania w kontekście funkcji zastępstwa. Bubel.

  Po kilkunastu latach znam tutejszy support na tyle, żeby nawet nie próbować polemizować, tylko dostosować się do skurnsj rzeczywistości, więc spytam - czy jak oglosze możliwość dobrowolnego dawania zastępstw, a potem bez ostrzeżenia wywalę tych, którzy go nie dali, to jestem czysty?
   
  Mardduk lubi to.
 2. Demolka

  Demolka Chłop

  Dołączył:
  15. Kwi 2018
  Wiadomości:
  3
  Docenione treści:
  4
  Ok widać strasznie kogoś boli "opcja zastępstwo"

  Powiedzcie mi proszę w takim razie po co właściwie zostawiać tą opcję? skoro na każdym świecie - dosłownie na każdym, opcja zastepstwo jest wykorzystywana przy kazdej rekrutacji to ingerujac w nia tak mocno - niszczycie calkowicie jej znaczenie.

  Widac nie zalezy wam na graczach, bo uwierzcie czy nie - masa ludzi uwaza to za bzdury i chca rezygnowac... dazycie do zakonczenia dzialalnosci czy zmiany gry na inna?

  Powiedzcie chociaz w takim razie co zalozyciel czy rada plemienia ma zrobic zeby nie dostac bana. W jaki sposob skorzystac legalnie z opcji zastepstwo podczas rekrutacji? jakich slow uzyc zebyscie nie zrobili burzy o bzdury ? Prosze o wypowiedz.
   
 3. Marseusz

  Marseusz Pomocna Dłoń Pomocna Dłoń

  Dołączył:
  7. Gru 2007
  Wiadomości:
  737
  Docenione treści:
  95
  Był tutaj już jeden wpis uznany za zgodny z regulaminem. Poszukaj sobie na poprzednich stronach:)

  Co ma zrobić założyciel? Polecam poczytać to:
  https://forum.plemiona.pl/index.php?threads/dyskusja-odnośnie-usprawnień-zarządzania-plemieniem.127154/

  Tam można zaproponować inne rozwiązania niż zastępstwa a zainteresowanie tematem jest strasznie małe. Widać lubimy sobie ponarzekać ale rozwiązać problem to już ciężej:/

  Jeszcze odnośnie pytania które tu padło ale nie dostało odpowiedzi:


  Otóż ja już wiem:) ale zostawię notkę dla innych. Taka wiadomość również została uznana za nieodpowiednią.
   
 4. Adican

  Adican Topornik

  Dołączył:
  14. Paź 2016
  Wiadomości:
  215
  Docenione treści:
  37
  Hejka naklejka. Obserwowanie tego co się dzieje na Plemsach może, jak w moim przypadku, prowadzić do, jednego dużego memicznego i jakże w dzisiejszych czasach sporo znaczącego, xD powstającego w mej głowie. W sumie też mnie interesuje to o co zapytał Marseusz. Nie ukrywam nie czytałem całego wątku, poza tym i tak większość to pytania i spostrzeżenia niekoniecznie prawdziwe normików, a o wiele mniej (klarownej) odpowiedzi ze strony teamu, lecz nadal nie mogę uwierzyć w pewne rzeczy.
  Serio:
  1. Nie wolno teraz postawić za jeden z warunków bycia w kogoś plemieniu dania zasta temu komuś? Nie można tego w ogóle oczekiwać?
  2. Czy mogę napisać: 'Cześć kumplu. Uprzejmie proszę o przekazanie zastępstwa/wieszaka' lub 'Witaj kolego. Byłbym wdzieczny gdybys przekazal mi wieszaka. Z góry dziękuję :))))' lub ' Chciałbym obejrzeć Twoje konto, czy mogę na zastępstwie" i jeśli ktos by mi nie dał to bym go wyrzucił (oczywiście nie groziłbym mu wyrzuceniem tylko po prostu po fakcie nie dania zasta podjąłbym decyzję o jego wyrzuceniu). To pierwsza część pytania, a teraz zabawniejsza część historyjki./pytanie No bo w końcu wyrzuciłem tego gracza, co nie? To ktoś się zapyta "czemu wyrzuciłeś mojego kumpla?!" no to ja mu odpowiem: bo nie dał zasta. A może sam się pochwalę na forum czy czacie za co go wyrzuciłem. I to nie jest tak, że to wymóg zawsze działający, bo niektórych nie wyrzucę nawet jeśli nie dali zasta (choć byli poproszeni), bo np. zamiast tego gość zacznie nagle słać stałki tudzież sam od siebie koordynować akcje ofensywne z sąsiadami, więc uznam, że jednak jest przydatny, a ten pan z początku pytania, u którego wieszak miał być kontrolą, bo chciałem mu dać ostatnią szansę nie skorzystał z ostatniej szansy, więc go wyrzuciłem za całokształt. Można tak? Podejście takie wydaje się logiczne. ;)
  3. A co jeśli gracze Plemion teraz wprowadzą sobie teraz taką nieoficjalną zasadę, że tak jest chociaż tak nie jest napisane?

  W sumie nie wiem po co się o to pytam o 1. . Chyba tylko się łudzę, że coś źle zrozumiałem. A jeśli dobrze to naprawdę jest to jednym wielkim absurdem. Ciekawe, że team w osobie 2 osób tutaj broni tego co zostało jak mniemam odgórnie ustalone przez Plemiona.
  4. Czy może jednak Polski support miał prawo się wypowiedzieć gdy przygotowywane był te zmiany ujednolicające? Jeśli tak, to co robiliście w tej sprawie? Czy osobiście zgadzacie się z tym co narzucono Polskim graczom? Czy zdajecie sobie sprawę, że większość osób trzeźwo myślących tutaj jest przeciwna tej zmianie w takiej formie i jest to rzecz, która psuje polskie Plemiona? Czy jeśli mieliście prawo głosu lub chociaż wypowiedzi, to czy przekazaliście górze obawy, że Polacy nie będą chcieli tej zmiany? i w końcu, czemu zwykli gracze nie mogą decydować o tym jak ich narodowe Plemiona będą wyglądać, skoro oni w to grają?

  Chciałbym tylko podkreślić, że każdy pytajnik świadczy o tym, że jest to pytanie i oczekuje się wypowiedzi - chyba, że już wcześniej na identyczne pytanie została udzielona jasna i klarowna, i niesprzeczna wypowiedź, to wówczas stosunkowo uczciwym jest pominięcie tego pytania.

  @Lukasz032 @kmic
   
 5. Debren

  Debren Miecznik

  Dołączył:
  4. Mar 2008
  Wiadomości:
  62
  Docenione treści:
  0
  1. Nie wolno. Tzn. oczekiwac mozesz, ale nie masz prawa tego nigdzie zapisac.
  2. Oczywiscie, ze mozesz tak zrobic. Jednak patrz pkt 1 - nie masz prawa powiedziec, ze to za brak zasta. Dopoki go wyrzuciles za "wylosowanie 6 w czasie rzutu kostka" to jest zgodnie z regulaminem. Jesli za brak zasta - to kazdy nastepny moze to przytoczyc jako "grozbe nie wprost" wyrzucenia w razie braku zasta, kiedy ich poprosisz.
  3. Taka nieoficjalna zasada bedzie dzialac dopoki pozostanie nieoficjalna i nigdzie nie zapisana ;).
   
 6. musaraj

  musaraj Pikinier

  Dołączył:
  16. Lip 2019
  Wiadomości:
  48
  Docenione treści:
  28
  Chciałbym ogłosić sprawdzanie wiosek w plemieniu. Powiedzy że ogłoszę:
  - tego i tego dnia odbędzie się obowiązkowy przegląd stanu wiosek i wojsk wszystkich graczy w plemieniu
  - najłatwiejszą możliwością dokonania takiego przeglądu jest danie zastępstwa radzie
  - alternatywą jest rozmowa na np. Skype czy Discordzie z kimś z rady i udostępnienie ekranu
  - podaję listę osób, którym można dobrowolnie dać zastępstwo celem łatwego, szybkiego i bezpiecznego sprawdzenia wioski


  Czy wszystko jest zgodne z regulaminem?
   
 7. Lukasz032

  Lukasz032 Kapitan Oczywisty Plemiona Team SuperMod Operator Gry

  Dołączył:
  2. Lip 2008
  Wiadomości:
  2.981
  Docenione treści:
  146
  Nie wolno. Cytat wprost z oficjalnej interpretacji dla wszystkich wersji językowych: żądanie ustanowienia zastępstwa jako warunek konieczny rekrutacji/obecności w plemieniu jest nielegalne.

  Teksty są mocno naciągane, poza tym jak wyżej - gdy obsługa gry się zorientuje, że przepychany jest w ten sposób "warunek konieczny zastępstwa", to będzie to niezgodne z regulaminem.

  Stosunek do niepisanych zasad mam taki: jeżeli nie wynikają z zasad honoru, ogólnie przyjętej ogłady społecznej czy umów społecznych (umowa społeczna to np. wszyscy wiedzą, że w akademikach pomimo ciszy nocnej są imprezy, ale nikt nie robi problemu o ile oczywiście ktoś nie robi z tego wydarzenia medialnego), to kto i gdzie ma taką zasadę znać? Tutaj nie za wiele było niepisanych zasad i ta o zastach raczej do nich nie należy :p

  Jeżeli chodzi Ci o zmiany ujednolicające regulaminy wersji językowych do jednego wzorca, to tak - nasze wewnętrzne konsultacje i opinie były przez kierownictwo produktu brane pod uwagę podczas ustalania ostatecznego kształtu reguł. Jednakże jeżeli chodzi o zastępstwa, to nie było tu żadnej zmiany w regulaminie, tylko uściślenie tego, co było już dobrych parę miesięcy niewyjaśnione :D

  No właśnie nie istnieją "narodowe" Plemiona :) Każdy, kto zna język danej edycji w stopniu umożliwiającym komunikację z resztą jej Graczy, ma prawo w niej grać, bez względu na przynależność narodową. Ujednolicenie regulaminów było konieczne między innymi ze względów kadrowych i zarządzania produktem, lecz nie jest to tematem tego wątku, więc na tę chwilę nie będę tu siał offtopu :)

  Nie widzę przymuszania, jest alternatywna ścieżka i wybór zostawiony Graczom - taka wiadomość jak najbardziej jest prawidłowa :)
   
  musaraj lubi to.
 8. ego sum incubus

  ego sum incubus Topornik

  Dołączył:
  23. Mar 2018
  Wiadomości:
  163
  Docenione treści:
  184
  Jeżeli ten regulamin jest wynikiem konsultacji z Wami to proszę zrezygnujcie i idźcie do Krakusa trzeć chrzan. Róbcie w życiu coś czego nie da się zepsuć...
   
 9. Lukasz032

  Lukasz032 Kapitan Oczywisty Plemiona Team SuperMod Operator Gry

  Dołączył:
  2. Lip 2008
  Wiadomości:
  2.981
  Docenione treści:
  146
  Powiedziałem "brane pod uwagę podczas ustalania", a nie "wzięte bez dalszych ustaleń i tak wpisane". Każda wersja językowa miała swoje zdania i tutaj kierownictwo produktu wypracowało niejako "złoty środek". My też musieliśmy na pewne, nie tak małe, ustępstwa przystać :)
   
 10. ego sum incubus

  ego sum incubus Topornik

  Dołączył:
  23. Mar 2018
  Wiadomości:
  163
  Docenione treści:
  184
  No nie dziwie się, że nie zostały wzięte. Jeżeli argumentowaliście pomysły jak broniliscie tego regulaminu to nic dziwnego xD
   
  stiv.ens lubi to.