Regulamin gry

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Jaka jest kara przewidziana dla przywodcy plemienia, ktory pewnego dnia zdecydowal sie rzucac kostka dla kazdego gracza w plemieniu i "wypadnie parzysta - zostaje, nieparzysta - wylatuje"?

O ile dobrze pamietam i nic sie drstycznie nie zminilo, to zadna. To przywodca plemienia i ewentualnie inne osoby z odpowiednimi prawami w plemieniu decyduja z kim chca grac i moga nawet wyrzucac z plemienia calkowicie losowo i nikomu nic do tego.
Zgadza się. Tym niemniej wyrzucanie graczy losowo, choć nie jest karane w myśl regulaminu, nie za dobrze świadczy o kompetencjach przywódczych założyciela. Tak samo jakby nagle Putin odebrał połowie Rosjan obywatelstwo "bo tak".

Tak samo to gracz decyduje czy chce zaakceptowac zsady panujace w danym plemieniu.
Zgadzam się tutaj również. Zakaz dotyczy właśnie zasad przyznawania zastępstw. Po prostu NIE WOLNO wprowadzać takiej zasady, w jakimkolwiek brzmieniu odnoszącym się do obowiązku dawania zastępstw :)

Kochani wspolplemiency- chcąc umilić wspólnie nasz czas relaksu jakim jest gra w tą jakże relaksujaca grę my jako Rada pragniemy was poinformować że w trosce o wasz czas i zaangażowanie możemy przyjąć dobrowolnie zastępstwo w celu obrony waszych wiosek podczas waszej dłuższej nieobecności. Oczywiście z tej jakże korzystnej dla plemienia opcji korzystać będziemy tylko w momencie gdy zaswiecicie sie na żółto lub czerwono lub gdy zauważymy że wasze wioski w szybkim tempie znikają z frontu.
I to jest przykład wiadomości/postu na forum, który jest całkowicie zgodny z regulaminem. Trafiłeś :)

stiv.ens

Rycerz
https://pl.wiktionary.org/wiki/prosić

No chyba ze prosic generalnie nie wolno ale wyrok zalezy od WIDZIMISIE operatora

No bo to jest jednoznacznie sugestia zeby to zastepstwo dac. Zwlaszcza jak sie w to gra dluzej niz 2 tygodnie

Edit bo namieszalem:
Z ta sugestia chodzi mi o cytat nizej i sprzecznosc czerwonego tekstu z tego cytatu z ta niby w pelni legalna wiadomoscia wyzej
Powtórzę jeszcze raz, niech to w końcu wybrzmi raz a dobrze: nie dajemy ostrzeżeń za wiadomości, w których znajdują się czysto informacyjne, niezawierające zmuszania, nagabywania, podstępu czy konsekwencji niepodporządkowania się sugestie dotyczące zastępstw.

Ostatnia edycja:

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
No jak się zrobi żółty i nie poinformuje co się dzieje, to każdy zdrowo myślący założyciel by żółtego wyrzucił. O czerwonym nie wspominając :)

stiv.ens

Rycerz
Taka metodyka pachnie trochę pewnym sowieckim dyktatorem :)
Nikomu sie krzywda nie dzieje, w koncu to tylko gra a ten gosc rownie dobrze moglby nie byc przyjetym do plemienia i wtedy i tak by zostal zniszczony. Najlepiej przyjmijmy wszystkich do siebie, nikogo nie atakujmy i sie kochajmy.

Ba, to nawet dobra rzecz jak ktos juz nie bedzie musial udawac ze gra. Potencjalnie ktos w weekend wyjdzie z dziewczyna zamiast przegladac przez 5h konto no bo przez tydzien nie gral a KP i/lub MK oczywiscie brak ;)
Albo nie bedzie mial wyrzutow sumienia ze kretuje :p

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Równie dobrze wtedy mógłby dać komuś z plemienia wieszaka na wszelki wypadek, z własnej inicjatywy, bez przymuszania :)
Ewentualnie już mając sugestię komu można dać, to mógłby dobrowolnie skorzystać ;)

stiv.ens

Rycerz
Równie dobrze wtedy mógłby dać komuś z plemienia wieszaka na wszelki wypadek, z własnej inicjatywy, bez przymuszania :)
Ewentualnie już mając sugestię komu można dać, to mógłby dobrowolnie skorzystać ;)
Caly czas rozmawiamy o tlukach ktorzy nie daja. A takich lepiej rozebrac

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Prewencyjnie najsampierw kogoś rozbierać zanim w ogóle do czegokolwiek dojdzie? :eek:

stiv.ens

Rycerz
Prewencyjnie najsampierw kogoś rozbierać zanim w ogóle do czegokolwiek dojdzie? :eek:
Historyjka dla ustalenia uwagi:
Zbyszek to moj grajek i wiem na co go stac. To dobry frontowiec blablabla. Ale ze Zbyszek jest zwiazany z tym plemieniem to nie trzeba go zachecac do dawania wieszaka bo sam sie pyta "komu?".
Ale mamy w plemieniu takiego Stefana. No nikt chlopaka nie zna, doswiadczenia nie ma bo to jego 3 swiat a na poprzednich to mial moze 5 wioseczek. Prosilem o wieszaka ale ni kawki nie chce ze mna wspolpracowac (dyskutowac nie bede bo dostane bana) a PON nam wygasl i gosc jest prawie ze na froncie. Mobila nie podsyla bo malo gra. Nie mozna wejsc na zastepstwo i wyslac tych 3 nieszczesnych mobilkow bo nie dal zasta... A w cholere z nim. Rozbioreczka
.

-- połączyłem posty, nie można pisać dwóch pod sobą --

Swoja droga czy ktos z moderacji zwrocil uwage jak ten popup do edycji posta na telefonie wariuje i zyje swoim zyciem? Pisze cos a on mi wstawia duplikat czesci tekstu, nadpisuje, no cuda na kiju :eek:

Ostatnio edytowane przez moderatora:

Marseusz

Pomocna Dłoń
Pomocna Dłoń
Powtórzę jeszcze raz, niech to w końcu wybrzmi raz a dobrze: nie dajemy ostrzeżeń za wiadomości, w których znajdują się czysto informacyjne, niezawierające zmuszania, nagabywania, podstępu czy konsekwencji niepodporządkowania się sugestie dotyczące zastępstw. Ale sugestie, NIE rozkazy i NIE "albo zastępstwo, albo wylotka" i ABSOLUTNIE NIE "każdy ma obowiązek dania zastępstwa". To ma być indywidualna, nieprzymuszona i niezastraszona decyzja Gracza.
Jeżeli macie wątpliwości, piszcie poniżej z propozycjami wiadomości, jakie chcielibyście puszczać w Waszych plemionach - może fajnie będzie uzbierać katalog przykładów "dozwolonych" i "zabronionych" praktyk, w końcu od tego między innymi jest forum
Jeśli tak to informacja typu:

Witam

Każdy ma mi dać zastępstwo.

Pozdrawiam

Jest zgodna z regulaminem? Nigdzie nie ma informacji, że za brak zasta będzie wylot czy jakakolwiek inna kara.

Marseusz

Pomocna Dłoń
Pomocna Dłoń
ale bez konsekwencji

-- połączyłem - analogicznie jak wyżej --

No ale dobra

Witam

Proszę mi dać zastępstwo wiszące

Pozdrawiam

może być?

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Mobila nie podsyla bo malo gra.
No jak nawet wojska nie podsyła jak trzeba, to na co taki w plemieniu? "Mało gra" nie zwalnia ze współpracy wojskiem przecież :p No chyba, że chcecie mieć w plemieniu warzywniak, ale ja bym nie chciał :p

Witam

Proszę mi dać zastępstwo wiszące

Pozdrawiam
Jeżeli nie ma innych i "dosadniejszych" przymuszeń (za które ostrzeżenie należałoby się), to jest to na granicy - gracz ma po prostu pełne prawo olać taką wiadomość, jeżeli taka jego wola :)

Marseusz

Pomocna Dłoń
Pomocna Dłoń
ok, robię sobie screena tej wypowiedzi. Jak dostanę za taki tekst jakąkolwiek karę czy upomnienie to zrobię tu burzę

Hermitowski

Guest
zróbcie sobie regulamin na pastebinie (zewnętrzny serwis) tam opisujexie wszystko

wysyłacie w wiadomości link do niego

potem możecie wywalać ziomków z plemienia bez podania powodu

wszystko z tej gry lepiej na zewnątrz wynosić

co więcej zadałem pytanie do supportu, osoba która mi odpowiedziała jest wstydliwa i zabroniła mi się podzielić sxreenshotem z konwersacją, ale wynikiem było to konwersacje poza grą nie są objęte regulaminem gry, dlatego też wolimy rozmawiać na
zewnętrznych komunikatorach