Regulamin gry

Dyskusja w 'Pytania' rozpoczęta przez użytkownika ego sum incubus, 1. Lip 2019.

Poleć tę stronę

 1. rotescorp

  rotescorp Rycerz

  Dołączył:
  14. Sty 2012
  Wiadomości:
  1.671
  Docenione treści:
  351
  tego też nie możesz robić, bo numer telefonu jest daną osobową a więc działa tutaj RODO
   
 2. Ochrona Wioski

  Ochrona Wioski Łucznik na koniu

  Dołączył:
  29. Kwi 2011
  Wiadomości:
  799
  Docenione treści:
  1.191
  Wiem. Zresztą i tak raczej nie wymagałbym tego bo to już wchodzenie komuś w butach w sferę prywatną. O o ile część graczy dopuszcza częściowe mieszanie się strefy prywatnej i gry to jednak są osoby co te dwie kwestie całkowicie oddzielają i należy to szanować. Podałem jako przykład, że ktoś pisał, że można alternatywne środki kontaktu zastosować poza plemionami.
   
 3. ego sum incubus

  ego sum incubus Topornik

  Dołączył:
  23. Mar 2018
  Wiadomości:
  155
  Docenione treści:
  181
  Z całą pewnością nie jest to żadna psychologia czy debata nad sensem życia. Masz rację, nie ma co się w to zagłębiać. Podpowiem Ci tylko, że prawo spełnia wiele funkcji - zarówno ustanowienia autorytetu państwa jak i ochrony jednostki... Polecam się zagłębić w nieco bardziej wartościową literaturę niż podręcznik do Wiedzy o Społeczeństwie :)

  Właśnie to samo napisałem.

  Słowo klucz: "raczej". Problem polega na tym, że dopóki ta furtka jest otwarta to nikt nie może spać bezpiecznie. Cała sprawa rozbija się o to aby ktoś usiadł nad tym i napisał dobrą interpretację, która będzie wiązała zarówno obsługę gry jak i graczy. Chodzi o to, aby każdy wiedział co dokładnie jest karalne. Stworzenie ogólnego przepisu nie wyczerpuje wszystkich kwestii związanych z problemem, a uszczegóławiając go wiążącą interpretacją, a i owszem. Mam wrażenie, że nie tylko ja chciałbym mieć to na piśmie, w widocznym miejscu (może jako załącznik do regulaminu?), że np. prośby o wsparcie, informacje o offach i defach nie są karalne... I w końcu, że to nie prośba, a siłowe wyłudzanie zastępstw jest karalne.

  Likwidujecie system zastępstw wiszących. Tzn. on teoretycznie pozostanie nietknięty tylko trzeba zauważyć następujący problem - za dotychczasowe działanie, które nie miało żadnego negatywnego aspektu tj. obowiązek oddania wieszaków w plemieniu należy się ban. Te zmiany znacznie zmienią rozgrywkę. I tak jak wspominałem, zamiast wycofywać batoniki ze sklepu, bo ktoś je kradnie, to należy penalizować te zachowania.

  Jeżeli dotychczasowe działania nie przynoszą rezultatu i do nadużyć wciąż dochodzi to sprawmy, aby kary jakie ponoszą sprawcy tych nadużyć, były zwyczajnie wyższe. Nic tak nie odstrasza jak funkcja prewencyjna prawa... Wiele osób nie popełnia niektórych przestępstw nie z samego dobrego wychowania, ale przez wgląd na fakt jaka kara za nie grozi. A zatem, dotychczasowe kary nie skutkują spadkiem liczby nadużyć - niech kary będą bardziej dotkliwe. Nie wiem jakie konkretnie są kary za takie nadużycie, ale zakładając że 2 dni bana nie odstrasza to dawajcie 7. I to nie pomoże, to dawajcie 14. Jeżeli ludzie zobaczą, że nie opłaca im się czegoś robić to nie będą tego robić.

  Masz rację zamknijmy projekt dla nowych graczy, wciąż uczących się bądź nieposiadających tak dużo wolnego czasu jak inni. Niech w plemiona gra tylko 3000 osób, a reszta idzie do gier, które są bardziej noob friendly. Z punktu widzenia radnego to mogę się zgodzić, ale z Twojego punktu widzenia jako Operatora Gry to czym mniej graczy to chyba gorzej dla Ciebie?

  Wyobraź sobie, że nie dla każdego ta gra ma taki sam priorytet jak życie prywatne etc.

  A mi się przypomniała sytuacja z jednego ze starszych światów, gdzie na forum były udostępnione kontakty i jakiś pracowity krecik podrzucił je przeciwnikom. Co chwilę w moim kierunku latały groźby wykonywania telefonów w środku nocy. Masz rację telefon to nie bomba atomowa. Ale jak ktoś wspomniał wcześniej... Skoro gra ma wbudowany system komunikacji to telefon może być tylko dodatkiem dla chętnych, a nie podstawą.

  W jaki sposób sprawdzisz czy ktoś nie kisi defa na zapleczu? Licząc ile ma komend wspierających czy jak? Znów, gdzie zwykły ludzki pomyślunek?

  To może zatrudnijcie do regulaminu kogoś kto się zna na robocie, a nie tworzycie takie buble i się dziwicie, że ktoś potem znajduje jakieś luki? Okej przyjmijmy, że regulamin jest odgórnie narzucony i nie da się go ruszyć - chociaż sądzę, że gdyby ktoś wytłumaczył Helmutom, że ten regulamin jest głupi i wymaga pewnych poprawek zależnie od wersji językowej to jestem przekonany, że by to przeszło. Ale w sytuacji gdy nie da się ruszyć regulaminu to stwórzmy wiążącą interpretację, jako załącznik do regulaminu. Chodzi o to aby wszystko było jasne, a nie jak w obecnej sytuacji:
  1. Wiadomość od Plemiona-Team - karalna jest prośba o zasta;
  2. Łukasz - karalne są tylko wymuszenia zasta

  lub

  1. Łukasz - prośba o defa, informacje o offach defach - nie są karalne
  2. Kilka osób - są karalne

  Jak widać zbyt ogólne przepisy tworzą więcej problemów. Potrzebna jest dobra interpretacja, która w sposób jasny wskazałaby o co chodzi.
   
 4. VentoPL

  VentoPL Topornik

  Dołączył:
  28. Cze 2016
  Wiadomości:
  185
  Docenione treści:
  30
  Chciałbym wiedzieć na czym stoję.

  Czy za wiadomość "Proszę o wrzucenie zastępstwa w celu kontroli" lub "Proszę o wrzucenie wisielca" czeka mnie odwyk od plemion?
   
 5. Pietrek z Sosnowca

  Pietrek z Sosnowca Łucznik

  Dołączył:
  18. Gru 2015
  Wiadomości:
  375
  Docenione treści:
  204
 6. Marseusz

  Marseusz Pomocna Dłoń Pomocna Dłoń

  Dołączył:
  7. Gru 2007
  Wiadomości:
  724
  Docenione treści:
  89
  No i pokasowano posty a odpowiedzi nie ma... Normalna taktyka supportu

  Ponawiam pytanie:

  Czy ukarana będzie osoba która wysyła wiadomości z żądaniem zasta czy osoba która w takiej wiadomości będzie podana by jej oddawać wisielce?

  Mam nadzieję, że zrozumiale napisałem
   
 7. OldBear

  OldBear Ciężki Kawalerzysta

  Dołączył:
  8. Mar 2008
  Wiadomości:
  1.383
  Docenione treści:
  260
  Jeśli zostaniesz zgłoszony - Tak.
   
 8. Lukasz032

  Lukasz032 Kapitan Oczywisty Plemiona Team SuperMod Operator Gry

  Dołączył:
  2. Lip 2008
  Wiadomości:
  2.967
  Docenione treści:
  138
  Jest to traktowane na takiej samej zasadzie jak wulgaryzmy, więc zacznie się od ostrzeżenia. Chyba, że zgromadziłeś już pewną ich ilość :)
   
 9. ego sum incubus

  ego sum incubus Topornik

  Dołączył:
  23. Mar 2018
  Wiadomości:
  155
  Docenione treści:
  181
  Zakładając ten temat spodziewałem się, że obsługa gry najpierw będzie wypisywać bzdury, a potem zwyczajnie salwuje się ucieczką niczym bohaterscy Francuzi w 40 roku... Ale muszę przyznać, że jestem rozczarowany... Na prawdę? Dwie strony i już się poddajecie? Chętnie bym posłuchał jakiegoś wykładu o prawie na podstawie książki do WoSu (xD), albo innych bredni... Jestem zawiedziony :c
   
 10. Lukasz032

  Lukasz032 Kapitan Oczywisty Plemiona Team SuperMod Operator Gry

  Dołączył:
  2. Lip 2008
  Wiadomości:
  2.967
  Docenione treści:
  138
  Po prostu pewne rzeczy szkoda powtarzać dwa razy, skoro już raz zostały napisane ;)
   
 11. ego sum incubus

  ego sum incubus Topornik

  Dołączył:
  23. Mar 2018
  Wiadomości:
  155
  Docenione treści:
  181
  Ja ze swojej strony kończę, i tak nie wierzyłem, że coś to zmieni. Od początku było wiadomo, że jak skończą się bzdurne i nietrafione argumenty to będzie stanowisko tak jest "bo tak".
  Argumenty są trafne, tylko niektórzy po prostu ich nie rozumieją :)

  No i voila!

  Pozdrawiam cieplutko
   
  Last edited by a moderator: 7. Lip 2019
 12. ..R..

  ..R.. Chłop

  Dołączył:
  28. Paź 2018
  Wiadomości:
  6
  Docenione treści:
  3
  a jeżeli koleś napisze w priv "przypominam o -> link do forum plemiennego o przymusowej kontroli kont poprzez zastepstwa" to tez ban? w sumie forum plemienia jest poza kontrola supka ;>

  kolejny piekny przepis dla kabli:) tak jak... wulgi, stosowanie jezyka polskeigo w profilach nazwach itd.
  W jaki sposób ta zmiana ma wpływać na wykorzystywanie zastów?
  Czy jeśli gracz napisze " hejka jestem gotowy na zasta" po czym "wbije szpile" jest ok?
  ale jeśli gracz napisze "daj zasta bo coś się dzieje" i przypinuje konto to już ma warna o ile ktoś go podkabluje? ;o xDDDD
   
 13. Lukasz032

  Lukasz032 Kapitan Oczywisty Plemiona Team SuperMod Operator Gry

  Dołączył:
  2. Lip 2008
  Wiadomości:
  2.967
  Docenione treści:
  138
  Czyżby?
   
 14. stiv.ens

  stiv.ens Rycerz

  Dołączył:
  27. Mar 2014
  Wiadomości:
  1.858
  Docenione treści:
  809
  0Moze byscie w koncu zamienili chociaz to "proszenie" na "wymuszanie" zamiast ciagnac dalej swoja propagande ze wszystko jest okey
   
  Last edited by a moderator: 15. Lip 2019
  ego sum incubus lubi to.
 15. Lukasz032

  Lukasz032 Kapitan Oczywisty Plemiona Team SuperMod Operator Gry

  Dołączył:
  2. Lip 2008
  Wiadomości:
  2.967
  Docenione treści:
  138
  Niestety nikt z nas nie posiada umiejętności zakrzywienia czasoprzestrzeni i "powrócenia" do momentu sprzed wysłania mailingu, żeby wyedytować jedno nieopacznie przetłumaczone słowo. Nie da się cofnąć czegoś, co już poszło - niemniej po to jest ten wątek, żeby można było sprostować pewne punkty widzenia :)

  Powtórzę jeszcze raz, niech to w końcu wybrzmi raz a dobrze: nie dajemy ostrzeżeń za wiadomości, w których znajdują się czysto informacyjne, niezawierające zmuszania, nagabywania, podstępu czy konsekwencji niepodporządkowania się sugestie dotyczące zastępstw. Ale sugestie, NIE rozkazy i NIE "albo zastępstwo, albo wylotka" i ABSOLUTNIE NIE "każdy ma obowiązek dania zastępstwa". To ma być indywidualna, nieprzymuszona i niezastraszona decyzja Gracza.
  Jeżeli macie wątpliwości, piszcie poniżej z propozycjami wiadomości, jakie chcielibyście puszczać w Waszych plemionach - może fajnie będzie uzbierać katalog przykładów "dozwolonych" i "zabronionych" praktyk, w końcu od tego między innymi jest forum :)
   
 16. Marseusz

  Marseusz Pomocna Dłoń Pomocna Dłoń

  Dołączył:
  7. Gru 2007
  Wiadomości:
  724
  Docenione treści:
  89
  Jezus Maria! Tu nikt nie chce cofać czasu. Chodzi o to byście napisali sprostowanie. To naprawdę nie jest ciężkie do zrozumienia...
   
 17. JoteSKa

  JoteSKa Ciężki Kawalerzysta

  Dołączył:
  5. Sty 2011
  Wiadomości:
  1.312
  Docenione treści:
  1.446
  Ok.
  "Kochani wspolplemiency- chcąc umilić wspólnie nasz czas relaksu jakim jest gra w tą jakże relaksujaca grę my jako Rada pragniemy was poinformować że w trosce o wasz czas i zaangażowanie możemy przyjąć dobrowolnie zastępstwo w celu obrony waszych wiosek podczas waszej dłuższej nieobecności. Oczywiście z tej jakże korzystnej dla plemienia opcji korzystać będziemy tylko w momencie gdy zaswiecicie sie na żółto lub czerwono lub gdy zauważymy że wasze wioski w szybkim tempie znikają z frontu. "
   
 18. stiv.ens

  stiv.ens Rycerz

  Dołączył:
  27. Mar 2014
  Wiadomości:
  1.858
  Docenione treści:
  809
  https://www.plemiona.pl/page/rules
  Regulaminu tez nie umiecie edytowac? Myslec przed wyslaniem oficjalnej wiadomosci czy przyklepaniem regulaminu nie potraficie?
  ale NIE BYŁO edycji regulaminu - właśnie o to chodzi, że zmieniła się tylko interpretacja, nie treść!
   
  Last edited by a moderator: 16. Lip 2019
 19. kmic

  kmic Mamuś Plemion (III) Plemiona Team Opiekun Projektu

  Dołączył:
  7. Sty 2007
  Wiadomości:
  4.585
  Docenione treści:
  298
  A z jakiego powodu mielibyśmy to zmienić? Już widzę te sterty odwołań typu "Przecież napisałem "PROSZĘ dać mi zastępstwo, albo wylatujesz z plemienia", więc o co chodzi, przecież to była tylko PROŚBA a PROSIĆ można"...
  Brzmi dokładnie tak jak MA brzmieć, nie ma tu żadnego przypadku.
   
 20. Debren

  Debren Miecznik

  Dołączył:
  4. Mar 2008
  Wiadomości:
  62
  Docenione treści:
  0
  A tu juz mozna polemizowac.
  Jaka jest kara przewidziana dla przywodcy plemienia, ktory pewnego dnia zdecydowal sie rzucac kostka dla kazdego gracza w plemieniu i "wypadnie parzysta - zostaje, nieparzysta - wylatuje"?

  O ile dobrze pamietam i nic sie drstycznie nie zminilo, to zadna. To przywodca plemienia i ewentualnie inne osoby z odpowiednimi prawami w plemieniu decyduja z kim chca grac i moga nawet wyrzucac z plemienia calkowicie losowo i nikomu nic do tego. Rownie dobrze moze po prostu wyrzucic z plemienia za brak zastepstwa... a ta interpretacja nie ma na to wplywu. Jedynie zakazuje poinformowania potencjalnej ofiary o tym, ze moze do tego dojsc, a wiec jest de facto dzialaniem na szkode osob, ktore w zamierzeniu ma chronic.

  I teraz mozemy rowniez poinformowac kogos, ze "nie chemy w plemieniu ludzi, ktorzy nie daja zastepstwa".
  To plemie decyduje, kogo chca przyjac i czy to bedzie brak zastepstwa, czy brak literki 'e' w nicku... zawsze mozna podac losowy powod odmowy i zakaz podawania prawdziwego nie pomoze odrzucenemu/wyrzuconemu.
  Tak samo to gracz decyduje czy chce zaakceptowac zsady panujace w danym plemieniu. Jesli mu nie odpowiadaja, moze ic do innego albo zalozyc wlasne. Odrzucenie podania "bo mi sie nie spodobales" na pewno nie bedzie lepsze niz jasna informacja, ze oczekiwane jest zastepstwo.