Rap

DeletedUser10424

Guest
Zakładam ten temat, bo wiem, że sporo osób z forum słucha rapu. Poprzedni zamknięto z powodu kilku geniuszów. Mam nadzieję, że wymiana zdań tutaj będzie tylko na temat, a nie jak to było poprzednio "hip-hop jest zły", "sam bym lepiej zarapował" - oczywiście ta osoba nie zarapowała nam. Zapraszam do dyskusji.
 

DeletedUser17852

Guest
Odp: Rap

Ja slucham rapu nawet teraz jakas nie chcialem metalu i hard rocka tylko jakiegos rapa doniu zapuscilem.potem trochestarej peji. :D troche grupy operacyjnej .Nienawidze amerykanskiego rapu.Jesli znasz jakis rap na topie to mi napisz jaki albo linka i odslucham chociaz cos nowego ;d
 

DeletedUser

Guest
Odp: Rap

ja równiez slucham rapu...szczególnie amerykanskiego snoop 50 cent eminem i inni ;) ale tez mam piosenki peji i grupy operacyjnej
 

DeletedUser10424

Guest
Odp: Rap

Na topie? W jakim sensie? Verba była kiedyś na topie i wiadomo co za rap oni tworzą. Chcesz jakieś tytuły legalnych płyt jakie ostatnio wyszły? Masz: TPWC, Kodex 3, Dynamol, Homoxymoronomatura, Pod Prąd, Muzyka Rozrywkowa. Jest jeszcze od groma płyt undergroundowców, ale podziemia za dużo nie słucham. Co do nienawiści rapu amerykańskiego to dlaczego go nienawidzisz? Przecież pewnie nie rozumiesz tekstów. Muzycznie Polska scena jest daleko w tył za amerykanami.

EDIT. Z Grupy Operacyjnej taki rap, jak z Leppera wykształcony człowiek.
 

DeletedUser7485

Guest
Odp: Rap

Ja do Peji za bardzo nie mam szacunku. Gada, że inni sięsprzedają, że są .... itd, a sam przyznał, że jedną płytę wydał żeby zgarnąć hajs, bo tak się robi na zachodzie. Liroya w jednej z piosenek z Nagłym Atakiem Spawacza jedzie i to bardzo chamsto ( więcej przekleńswt niż czegokolwiek ), a potem u Kuby mówi, że Piotrek też tak mówił. Najpierw wyzywa od najgorszych, a potem przytacza jego słowa. Moim zdaniem takie zachowanie jest żałosne.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Rap

Ja tylko co jakiś czas sobie coś posłucham Kaliber 44, plomien81 itd

Nie jestem jakimś znawcą, ale wydaje mi się, że rap=USA, hip-hop=Polska czy jakoś tak.

Co do tego, że polska scena jest daleko w tyle za amerykanami, to Ty chyba też angielskiego za dobrze nie rozumiesz, chyba, że słuchamy innych wykonawców ^^
 

DeletedUser10424

Guest
Odp: Rap

Macie diss na Onara:

http://pl.youtube.com/watch?v=MyW8rphed0U

Tu macie link na mixtape DJ'a Buhha:

http://rapidshare.com/files/85738184/DJ_BUHH_WOLUMIN_IV_HALAS_********_WAS.zip.html

Takie akcji promocyjnej to jeszcze w Polscie nie było. Kto odwiedza forum ślizgu ten wie ocb

Co do tego, że polska scena jest daleko w tyle za amerykanami, to Ty chyba też angielskiego za dobrze nie rozumiesz, chyba, że słuchamy innych wykonawców ^^

Oczywiście chodziło mi o bity. Żeby rozmieć wszystkie teksty to trzeba znać perfekcyjnie angielski, tutaj chyba nikt nie zna, ja też nie znam.

Nie jestem jakimś znawcą, ale wydaje mi się, że rap=USA, hip-hop=Polska czy jakoś tak.

Raczej Hip-Hop to kultura, a rap to jej rodzaj.
 

DeletedUser19446

Guest
Odp: Rap

Ja nawet lubie Peje ale Karramba jest moim zdanie the best jeśli chodzi o polski h-h
 

DeletedUser7378

Guest
Odp: Rap

Jak widzę jak piętnastki mówią, że słuchają rapu (Doniu, Verba itp hiphopolo) to mi się rzygać chce. Grupa Operacyjna? Co to ma wspólnego z rapem? 50cent, Eminem - piękna komercja. Nominowanie do nagród TopTrendy w kategorii HipHop - Mezo, Sistars? Kto to wybiera?

Posłuchajcie sobie Homoxymoronomatury czy Dynamolu (nowe płytki), Grammatika, Eldo. O K44 i Pfk nie wspominam bo to jest klasyka. Najbardziej boli mnie postrzeganie hiphopu przez inne subkultury, i to wszystko z winy tych tępych małolatów...ech polski hiphop stoi na bardzo wysokim poziomie, tylko trzeba wiedzieć czego słychać i odróżniać prawdziwy rap/hiphop od hiphopolo!

Karramba - ta no to jest dla ludzi z wysokim poziomem intelektualnym - zero przekazu, mnóstwo bluzgów, tępe rymy, brak flow.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Rap

Kocham ten temat;)

Wtrącę nieco od siebie. Ja słucham Kaliber 44, zacząłem słuchać kiedy dokładniej zapoznałem historię Magika i całej grupy zacząłem od pojedynczych kawałów teraz znam już chyba każdy kawałek jaki został przez nich wydany nawet na nielegalu, no przyznam, że słabo znam płytę 3:44, chociaż większość utworów słyszałem. Aktualnie hip-hop stoi na niskim poziomie porównując do kalibra 44 czy paktofoniki. Jeżeli chodzi o diss Onara i Tede to kibicuję Onarowi, ponieważ za Tede nie przepadam, a jego Dis Mordo ty moja był bardzo słaby. W sprawie tego czym się różni Hip-hop od rapu, to hip-hop to cała kultura czyli ubiór fryzura taniec itd. a rap to muzyka swego czasu sporo czytałem na ten temat. Każdy ma inne zdanie ja nie lubię Eminema, ale przyznam, że dobre kawałki ma i to dużo, gdybym się bardziej przysłuchał to bym pewnie tego cały czas słuchał, 50 cent nie jest zły, słyszałem dobre kawałki 2 pac, ale już nie pamiętam tytułów. Zdecydowanie bardziej preferuję polski rap. Kiedyś słuchałem meza nie uważam, go za słabego artystę, tylko gościa, który zszedł z drogi hip-hop i go szanuję, nie ma co się czepiać. Peji oczywiście nie lubię i chociaż wydaje mi się, że ma niektóre niezłe kawałki to nie będę go słuchał.

up. Eldo... No tak, przyznam szczerze, że grzebałem trochę w polskim hh i słuchałem Eldo, lubię jego twórczość nie jest może perfekcyjny, ale robi swoje i podoba mi się to no i Karramba też ma dobre kawałki, najbardziej przypadło mi do gustu "A gdzie była policja", może i nie wymaga dużo ale nie jest dla mnie złe:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser10424

Guest
Odp: Rap

Attyla słyszałeś jak Mes niszczy Meza?

Co do Eminema - niszczy większość raperów swoim stylem i flow.

Co do Tede - większość go skreśla za komercje, ja mam w dupie to, że się "sprzedaje", robi dobry rap. Legenda i czołówka polskiego rapu.
 

DeletedUser19643

Guest
Odp: Rap

Ja tam słucham tylko amerykańskiego rapu czy Hip Hopu. W polskim nawet się nie orientuję. Ale polecam takich wykonawców jak YoungBloodz, Chamilionaire, Xzibit, Missy Elliot, Snoop Dogg i wiele innych. Eminem ma tylko parę dobrych utworów, za nim nie przepadam...

Co do tego, że hip hop polski jest słaby to się z tym nie zgodzę, po prostu w Polsce stają się hitami takie typy jak Grupa Operacyjna itp. Bo przekleństw nie mogą w telewizji puszczać biedaki.

@Down

Słuchałem też Grupy poza telewizją, czyli mniej znane utworki, ale są one słabe, mi się oni nie podobają.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Rap

Attyla słyszałeś jak Mes niszczy Meza?

Co do Eminema - niszczy większość raperów swoim stylem i flow.

Co do Tede - większość go skreśla za komercje, ja mam w dupie to, że się "sprzedaje", robi dobry rap. Legenda i czołówka polskiego rapu.

Każdy ma swoje zdanie... Moim zdaniem mezo wygrał, teksty mesa i Numer raz były puste mezo też ludzie skreślają za komercje, ale lubiłem jego teksty i słuchałem tego przez kilka lat(chyba 4) zdecydowanie największy szacunek za płytę Wyjście z Bloków. Diss Mezo vs Mes &NumerRaz był jednym z lepszych jakie słyszałem i bardzo dobre kawałki meza były wiem, że każdy ma inne zdanie, ale w ogóle nie trafiły do mnie teksty Mes'a


Ja tam słucham tylko amerykańskiego rapu czy Hip Hopu. W polskim nawet się nie orientuję. Ale polecam takich wykonawców jak YoungBloodz, Chamilionaire, Xzibit, Missy Elliot i wiele innych.

Co do tego, że hip hop polski jest słaby to się z tym nie zgodzę, po prostu w Polsce stają się hitami takie typy jak Grupa Operacyjna itp. Bo przekleństw nie mogą w telewizji puszczać biedaki.

grupę operacyjną też przestudiowałem nie są rewelacją i nie przekonałem się do nich, ale nie mów mi, że nie używają przekleństw, bo to, że kilka ich utworów jest puszocznych w TV tego nie oznacza. Nie uważam ich za największy badziew jaki powstał. Mają dobre kawałki. Ale próbują zaistnieć w zbyt prosty sposób, bo nie trudno jest obrażać każdego kto jest sławny, ale ludziom się to podoba, nie lubię Dody, lubię G-ope
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser7378

Guest
Odp: Rap

Oj prawie wszędzie się z Tobą nie zgodzę. Od kiedy słuchasz hh? Nie możesz mówić, że jest niski poziom bo tak na pewno nie jest. Nie porównuj K44 do teraźniejszości bo oni robili głównie psychrap tzw "magia i miecz". A Pfk ma genialne kawałki, ale Magik zrobił swoje. Ale za to teraz mamy Sokoła, O.S.T.R, Rahima i (zabrzmi to trochę nie miło) jakby, któryś z nich skończył jak Magik to też by tak o nim mówili.
Mezo? Szenujesz go? A wiesz ile razy on się wypowiadał jakim jest "hiphopowcem" (jakie lamerskie słowo).
Ostatnie produkcje Raha - genialne. Dynamol - głównie nowe głosy a dawno takiej produkcji nie widziałem. Idealna mieszanka styli.
Nigdy nie przepadałem za kobietami w HipHopie ale Lilu jest świetna. Tak jak Maria Peszek zrobiła klimat w "Hemoglobinie" - mmm ach ten głosik :)

Dissy - tylko próby wypromowania siebie przez bluzganie innym...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Rap

NIe trafiłem na zbyt wiele produkcji Rahima nowych słyszałem chyba dwie i mi nie przypadły, a Psychorap to tylko część twórczości Kaliber 44, płyta w 63 minuty dookoła świata nie ma żadnego związku z psychorapem, tak samo 3:44 a tam też znajdują się świetne kawałki na czele z Konfrontacjami. W hip-hopie każdy uważa się za najlepszego i wiele ludzi opowiadało, że są najlepsi. Mezo miał kiedyś pomysł rym i to mi się podobało.

Dissy - tylko próby wypromowania siebie przez bluzganie innym...
Nie wiem czy wiesz dlaczego powstał diss mezo i mes, ale zapewne wiesz, że Mes oskarżył Meza o to, że ten ukradł mu Ksywę gdyż używał zdrobnienia Mez więc jeżeli ktoś się chciał wypromować to Mes.
 

DeletedUser10424

Guest
Odp: Rap

Ja jednego nie rozumiem. Wywyższanie K44 i PFK i mówienie, że teraz rap w Polsce jest słaby. Kiedyś, na czas, gdy te 2 zespoły miał lata świetności (szczególnie Kaliber) to dużo osób jarało się takimi kolesiami jak N.A.S, Karramba czy Liroy. Jakby onie terz zaczęli karierę to nie wiem czy byliby tacy sławni.

Mes się nie promował, wydał płytę na legalu w tym samym czasie co Mezo. Kto był na Kodexach? Kto miał featy u Pezeta? No nie powiedziałbym, że Mes stał się lepszy po beefie, on cały czas jest/był lepszy od Meza.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser7378

Guest
Odp: Rap

Ech Atylla posłuchaj jeszcze troszkę :) Mezo rym? Meeezokracja :)
Psychorap to jest cała esencja K44. "Księga Tajemnicza" to jest ich najlepsza płyta.
Nie słyszałeś utworów Rahima? "Psychodela" K44 - "Ja jestem Rahim, ja zostałem diabłem...", skład Pfk - Magik - Rahim - Fokus! Pokahontaz, Pijani Powietrzem - nie słyszałeś tego? Projekty obowiązkowe. Nie wspomniałem o Moleście, dla mnie genialne, ale akurat to ma prawo się nie podobać.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Rap

Ja najbardziej z raperów lubię 50centa, niektóre piosenki EMINEMA, no i X-zibit ;). Ten ostatni jest tak zwanym "trzecioligowym raperem", ale niektóre piosenki ma dobre, a w dodatku prowadzi "Pimp my ride";). Co do "naszych" raperów to lubiałem ich kiedyś (teraz niebardzo), ale wtedy pamiętam, że słychałem Owala, Duże P i Meza oraz astetów :)rolleyes:).


Co do Tede - większość go skreśla za komercje, ja mam w dupie to, że się "sprzedaje", robi dobry rap. Legenda i czołówka polskiego rapu.

Co do Tede to on prowadzi taki program na TWN Turbo o tuningu i przez to przypomina mi trochę X-zibita. Dlaczego? Nie chcę nikogo urazić, (nie mówcie mi, że Tede to wielka gwiazda bo każdy ma inny gust) ale większość ludzi obydwóch ma za słabych artystów jeżeli chodzi o muze i obydwaj zapuszczają w swoich programach kiepskie żarciki :rolleyes: Tede ma problem, że ktoś ma plastikowe felgi w kształcie misia :D Dobra, śmieszne, ale nie tak, żeby śmiać się z tego nawet przez 5 minut :rolleyes:
 

DeletedUser19643

Guest
Odp: Rap

Tameroo, nie możesz mówić, że Xzibit jest słaby w tym co robi. Posłuchaj jego muzyki, ja lubię amerykański bo dobrze brzmi, niestety teksty co poniektórzy mają żałosne. Tameroo to, że prowadzą jakieś programy w TV nie znaczy, że są słabi. Jak już napisałem posłuchaj sobie Xzibita.

Dobra, widzę, że tutaj bardziej o polskim Hip -Hopie chcecie rozmawiać, a więc się wycofuję, bo się nie znam na tym...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Rap

Ech Atylla posłuchaj jeszcze troszkę :) Mezo rym? Meeezokracja :)
Psychorap to jest cała esencja K44. "Księga Tajemnicza" to jest ich najlepsza płyta.
Nie słyszałeś utworów Rahima? "Psychodela" K44 - "Ja jestem Rahim, ja zostałem diabłem...", skład Pfk - Magik - Rahim - Fokus! Pokahontaz, Pijani Powietrzem - nie słyszałeś tego? Projekty obowiązkowe. Nie wspomniałem o Moleście, dla mnie genialne, ale akurat to ma prawo się nie podobać.

ej... Przecież mówiłem, że nowe produkcje do mnie nie trafiły wiem, że Rah wystąpił gościnnie w Psychodeli, chociaż nie jest to jeden z moich ulubionych kawałków, przekonałem się, że Rahim nie nadaje się do Psychorapu, bo raczej kiepsko wypadł na tle reszty. W paktofonice Rahim świetnie się spisywał podobnie zresztą Fokus, ale Pokahontaz to nawet nie 50% paktofoniki wypaliły im się chyba pomysły bez maga zresztą podobnie z k-44 było, ale oni jeszcze bardzo dobre utworzy bez niego mieli.. Moim zdaniem najlepsza płyta to w 63 minuty dookoła świata zabawa słowem jest w ich przypadku genialna"Film" jest dla mnie perfekcyjny ironia zawarta w tej płycie mnie wręcz uwiodła.. Zapewne mało kto słyszałem nielegale Kalibra 44 ale moim zdaniem to jest coś świetnego zwłaszcza, że z tego powstał taki zespół, kawałki "nie odejdę sam", "Hardcore" to coś świetnego chociaż trzeba przyznać, że muzyka źle wychodzi. Mariusz ja jestem młody mam 17 lat i nie jestem jedną z tych osób które wychowały się na utworach kalibra i nie pozwolą obie niczego nowego wkręcić, ja przez pewien czas słuchając meza nie dałem sobie za cholere wcisnąć k-44 czy pfk, sam to sobie wbiłem po pół roku jak mi to proponowano, ja słuchałem sobie spokojnie Meza, Owala, Duże Pe, Ascetoholix, Grupa Operacyjna i nie miałem zamiaru powracać do "staroci" W pewnym momencie chciałem poznać cały Hip Hop a przynajmniej więcej niż znałem do tej pory. Eldo, Karramba, k-44, pfk, mnie bardzo pozytywnie zaskoczyły. Tede, Onar, Wzgórza YaPa, Peja i wielu innych bardzo mnie zawiodło znam wiele polskich utworów i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że pfk i k-44 są z nich najlepsi.Pijani powietrzem słyszałem, nie przekonało mnie ale kto wie, ja czasami się długo muszę do czegoś przekonywać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry