Rap

DeletedUser10424

Guest
Odp: Rap

Chcecie oderwać się trochę od mainstreamu? To macie:
http://rapidshare.com/files/96126369/Jimson_-_Gor_czka_w_parku_igie_.rar

Daję linka, bo to nielegal jest. Jimson ma barzo dobre linijki, punche technikę i flow. Warto sprawdzić. Dobre bity są na produkcji, szkoda, że to tylko EPka. Można go było usłayszeć także m.in. na płycie Eldo "Człowiek, który chciał ukraść alfabet" w kawałku "Popołudnie poety"
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser39799

Guest
Odp: Rap

A propo amerykańskiego rapu:Wiele osób uważa,że im więcej dostaniesz kul w jakiejś strzelaninie,tym jesteś lepszy.Tupac faktycznie miał prawo o tym śpiewać,ponieważ pochodził z takiej rodziny i takiego środowiska,że na pewno wiedział o czym śpiewał i nie zgrywał"new gangsta"jak niektóży niemieccy,polscy.....raperzy.
 

DeletedUser47814

Guest
Odp: Rap

Ja lubie doniu i werba oraz Grupa Operacyjna.Najbardziej podba misie piosenka kononowicz.Ogulnie to lubie jescze posluchac 1,8 L
 

DeletedUser10424

Guest
Odp: Rap

O co ci chozi?Nie morzna juz swoich ulubionych zespolow wymienic?Ze ty sluchasz jakiegos beznadziernego fleta to ja musze o tym sluchac?

Naucz się pisać, może wtedy zechcę wymienić się poglądami na ten temat. A poza tym to nie ten temat z takimi zespołami, no najwyżej Doniu tak na siłę, chociaż też ostatnio nagrywa same gówno.
 

DeletedUser7485

Guest
Odp: Rap

Ja lubie doniu i werba oraz Grupa Operacyjna.Najbardziej podba misie piosenka kononowicz.Ogulnie to lubie jescze posluchac 1,8 L

Raczje chodziło o to, że to teamt o rapie, a nie o popie/hip-hopolo.
Jeden osiom L to raczej nie hip-hop. Moim zdaniem te 18l i Verby to hip-hop dal panienek, które słuchają takich kawałków i myślą, że wiedzą all o rapie.
Bardziej od Verby Melo* jest raperem.

Edit/ Oczywiście Mezo, z rospędu napisałem... siebie ;p nie chodziło mi oczywiście o mnie.
 

DeletedUser47814

Guest
Odp: Rap

Naucz się pisać, może wtedy zechcę wymienić się poglądami na ten temat. A poza tym to nie ten temat z takimi zespołami, no najwyżej Doniu tak na siłę, chociaż też ostatnio nagrywa same gówno.

Wiesz to Twoja subiektywna opinia,jesli chodzi o Donia...tak samo moge powiedziec ze k44 to nie hip-hop bo takie jest moje zdanie,ale czy to ma sens?Wedlug mnie verba,grupa operacyjna i doniu to szit,ale dzisiaj jest prima aprillis wiec sa pewne rzeczy dozwolone;)

Paktofonika/k44 to jest prawdziwy rap.
Z aktualnych zespolow to WWO jedynie przychodzi mi do glowy :)
 

DeletedUser10424

Guest
Odp: Rap

Wiesz to Twoja subiektywna opinia,jesli chodzi o Donia...tak samo moge powiedziec ze k44 to nie hip-hop bo takie jest moje zdanie,ale czy to ma sens?Wedlug mnie verba,grupa operacyjna i doniu to szit,ale dzisiaj jest prima aprillis wiec sa pewne rzeczy dozwolone;)

Paktofonika/k44 to jest prawdziwy rap.
Z aktualnych zespolow to WWO jedynie przychodzi mi do glowy :)

Człowiek jest zmienny jak chorągiewka. Cóż począć.

Ja tam szanuję K44 i PFK, ale denerwują mnie ludzie, którzy mówią, że tylko oni byli dobrzy, a nawet nie słuchają nowych produkcji. Sam z niecierpliwością czekam na płytę Fokusa, Rahim raczej w tym roku nic nie wyda, może w następnym. Paktofoniki raczej za bardzo nie słuchałem jako składu, Wyżej wymienionych raperów i owszem, jako Pokahontaz jak i inne ich produkcje. Co do Kalibra, też za bardzo się nie jarałem nim jako składem, ale pojedyncze kawałki to przyjemnie posłuchać czasami Daba, rzadziej Joke (ostatnio nic nie nagrywa, więc dlatego).

WWO? Hmm... Sokół to dobry zawodnik, poziom znacznie zaniża Jędker, nie wiem po co Sokół z nim nagrywa, chyba tylko dlatego, że go zna.

Ogólnie ostatnio to przede wszystkim u mnie odtwarza się Eldo (3 ostatnie płyty), 2cztery7 no i Jimson.
 

DeletedUser47814

Guest
Odp: Rap

A ja slucham przede wszystkim kawalkow mojego brata;) Ale nie bede tutaj promowal:)

Paktofonike wlasciwie "odkopalem" kilka dni temu bo juz dawno nie slyszalem ich.A ten "Jimson" to nie ma czasem cos wspolnego z ekipa "szybki szmal"-bo slyszalem kogos takiego u nich na plycie chyba...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Rap

Powiem, co ja myślę. Słuchałem Ascetoholix, słuchałem Meza, słuchałem Grupę operacyjną i wiele innych.

Możecie mówić, że Ascetoholix to nie Hip-hop, ale jednak to nie jest całkowita prawda. Ascetoholix nagrywa kawałki, które można zaliczyć do POP, ale są kawałki, które są typowo hip-hopowe i to niezależnie kto jak uważa i czy się wam się one podobają... Wasze klasyfikacje ten nie jest hip-hopowcem, bo śpiewa gówno są śmieszne. Mezo. Ma wielu fanów, ale dużo więcej wrogów... Hip-hopolo? Co rozumiecie pod tym pojęciem? Znam doskonale dyskografie i wszystkie piosenki słuchałem dziesiątki razy, były takie którymi się zachwycałem były takie, których nie lubiłem. Pierwsza płyta(mówię o legalu tzn. Mezokracja) była hip-hopowa, na jakiej podstawie dostał przydomek(hiphopolo)? Nie było na tej płycie kawałków takich jak na ostatniej tzn. Mamy siebie itp. A może chodzi o utwór Aniele? Mnóstwo takich kawałków jest dookoła i jest to normalna piosenka moim zdaniem, chociaż z pierwszej płyty jedna z gorszych. Fakt, że mezo już na pierwszej płycie nagrywał z piosenkarkami, ale aktualnie wiele utworów właśnie w ten sposób powstaje i nikt nie mówi, że to hiphopolo. Przykładem Owal, o którym się mówi, że to jest jeden z nielicznych dobrych hiphopowców a ostatnia płyta to Kasia Wilk itp. a i wcześniej się zdarzało. Verba sama się przyznała, do tego, że nie są Hip-hopowcami więc nie ma problemu. Grupa Operacyjna to jest zespół który robi hip-hop a w jaki sposób to inna sprawa, dorabiają się na każdej aferze i lud to łyka do mnie to osobiście nie uderza. Kaliber 44 to jest hip-hop, ale dla upartych też może nie być a przynajmniej dwie pierwsze płyty. Pierwsza płyta nie miała być hip-hopowa, oni prezentowali własny styl i jak mówił w wywiadzie abradab, psycho rap to nie hip-hop. Druga płyta też się wyróżniała była także ich własnym stylem często nazywanym zabawą słowem, dopiero po odejściu magika powstała płyta typowo hip-hopowa. Kaliber to klasyk i mało kto na nich najeżdża bo robili swoje i nie wpadali w konflikty i nie drażnili nikogo, ci co słabsi po prostu boją się słuchać, bo mają zbyt ostry styl, a ci co mniej kumaci nie wiedzą o czym tworzył kaliber, bo fakt, że niektóre utwory były trudne w przesłaniu...

to jest moje zdanie oczywiście kaliber 44 ponad wszystko, ale nie lubię jak wszyscy mówią, bo usłyszeli od innych. Nie dzierżę Tede i też bym się mógł zastanawiać czy to co robi to hip-hop, bo jest, a w jakim wykonaniu tego nawet nie komentuję, jedni robią to dobrze drudzy nie.


Edit@
Mariusz. sam abradab jest na wiele niższym poziomie niż kaliber 44 pojedyncze niezłe utwory ale nic poza tym. Jego styl pozwala mu się wyróżniać w aktualnym hip-hopie, bo jest słaby. Możesz mówić, że nie słucham nowych kawałków, ale to nie jest prawda. Wiem, że słyszałem mało, bo jest tego od cholery i jeszcze trochę, ale widzę, to co jest na TOPIE i nie widzę w tym nic nadzwyczajnego np. nowa płyta O.S.T.R do mnie nie przemawia, a już tym bardziej 52 Dębiec.
Nie jestem fanem ani rahima, a tym bardziej fokusa, ale wiem, że robią co potrafią i nie są słabi, nie będę powtarzał tego co mówi się wszędzie, że Bez Magika to już nie to, bo kaliber bez maga sobie nawet nieźle poradził może nie aż tak dobrze jak wcześniej, ale i tak moim zdaniem to jedna z 5 najlepszych płyt jakie kiedykolwiek powstały. Paktofonika owszem, bardzo dobra niektóre utwory genialne("Jestem Bogiem", "Nowiny" i jeszcze kilka innych) ale moim zdaniem, niektóre kawałki bardzo na siłę i zdarzają się wręcz przeciętne. a Pokahontaz dla mnie po prostu nic ponad przeciętność, ale to jest tylko moje zdanie i wiem, że będziecie je kwestionować.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15111

Guest
Odp: Rap

Grammatik wydał moim zdaniem jedną z najlepszych płyt w polskim hh, a dokładnie chodzi o "Światła miasta", Eldo(solowe płyty również klasyki). Pfk- klasyk, promotor.
Dalej Wwo.. Sokół również miażdży wersami:)
Fenomen- kawała dobrego rapu z przekazem, chłopaki wiedzą o chodzi.

Czytam te wasze posty i na myśl nasuwają mi sie wersy Eldoki:" Mówię hip-hop ty myślisz o 50 cencie ..bo jesteś psychofanem i w portfelu nosisz zdjęcie.." ,
" Gamonie chciałyby The Game'a po polsku dziewczyny chciałyby Pharela po polsku.. może w końcu zrobią jakiś casting po prostu, a potem popcorn szmata co leży w każdym kiosku.."
Mnóstwo jeszcze tego typu linijek mógłbym przytoczyć.
A jesli chodzi o Tedego.. wylansowana gwiazda, którego twórczością jarają się wilekie ziomy z bogatych domów. I nie ma co porównywać twórczości Eldoki do Tedeusza.. to zupełnie dwa inne fronty. Eldoka, tworzy bogaty lirycznie rap z przekazem, a ja właśnie na to czekam! Tede natomiast ..jakieś tam baunsy, to co robi teraz.. żenada, szacunek za warszafski deszcz, ale niech juz odłoży ten mikrofon.. nie ma już nic do powiedzenia.
Ktos pytał o nowe tytuły.. ukazała się płyta Pezeta "Muzyka Rozrywkowa" nie przypadła mi jednak do gustu, ale może komuś w ucho wpadnie.
Także zachęcam i polecam do przesłuchania kawałków Grammatika i Eldoki w szczególności;p, Wwo, Pfk i wtedy wypowiedzeniu się na temat rapu..bo to szeroko pojęte zjawisko. A i zapomniałbym ..chyba największym doceniem artysty jest kupno jego płyty.. więc "Kupujcie polskie rap płyty"

"Na koniec powiem znajdziesz hip-hop jeśli che Ci się go szukać" - Eldo
 

DeletedUser10424

Guest
Odp: Rap

czasem cos wspolnego z ekipa "szybki szmal"-bo slyszalem kogos takiego u nich na plycie chyba...

Na ostatniej płycie kolesi z ekpiy SzSz (Emazeta i Procenta) nie było na żadnych feacie Jimsona, może na wcześniejszych płytach kogo innego się pojawił, ale nie kojarzę.

Nie dzierżę Tede i też bym się mógł zastanawiać czy to co robi to hip-hop, bo jest, a w jakim wykonaniu tego nawet nie komentuję, jedni robią to dobrze drudzy nie.

Tede teraz nie robi rapu na tym samym poziomie co 8-10 lat temu, ale to nadal Tede. Dużo osób mówi, że robi gówno, ale tez wiele go słucha. Pewnie wiesz jaka była akcja z 4 voluminem Buhha, jak Tede zrobił wszystkich w .. z niby hasłem, którego tak na prawdę nie było. Tyle osób rozkminiało co i jak, kilka dni to robili, na ślizgu na forum przed puszczeniem płytki w neta w temacie to tejże płycie było już ok. 20 stron. Jest to koleś, którego można albo lubić albo hejtować. Mało kto przechodzi obok niego obojętnie.

, że Bez Magika to już nie to, bo kaliber bez maga sobie nawet nieźle poradził może nie aż tak dobrze jak wcześniej

Jedyna rzecz jakiej nie rozumiem do końca. Jest to fenomen Magika, nie był jakimś tam wielkim tekściarzem, jego flow nie mogło równać się z flow Fokusa. Może to dlatego, że się zabił? Nie wiem, może tak. Ja tam się nim nigdy nie jarałem, ale tez nie mówię, że był słaby. Coś na wzór 2Paca, tylko, że 2Pac został zastrzelony i do dziś sprawa nie została do końca rozwikłana. Ale ile osób tyle różnych zdań. Nie chcę się z nikim kłócić.

Tak się zastanawiam. Sprawdził ktoś Epkę Jimsa?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Rap

Jedyna rzecz jakiej nie rozumiem do końca. Jest to fenomen Magika, nie był jakimś tam wielkim tekściarzem, jego flow nie mogło równać się z flow Fokusa. Może to dlatego, że się zabił? Nie wiem, może tak. Ja tam się nim nigdy nie jarałem, ale tez nie mówię, że był słaby. Coś na wzór 2Paca, tylko, że 2Pac został zastrzelony i do dziś sprawa nie została do końca rozwikłana. Ale ile osób tyle różnych zdań. Nie chcę się z nikim kłócić.

Doskonały głos, nadawał on charakter kalibrowi, mówisz, że nie był świetnym tekściarzem, a ja uważam, że właśnie magik napisał najlepsze teksty jakie kiedykolwiek słyszałem, przesłanie jakie dawał w tekstach rozbijają, bardzo głęboki teksty. Ale i tak najlepszym tekstem jaki widziałem był tekst Joki w "moja obawa". Magik nie wyróżniał się bardzo w kalibrze ale był najbarwniejszą postacią Kaliber istniał bez Maga i był niezły, ale czegoś brakowało. Magik był motorem napędowym i oba zespoły padły. Paktofonika nie była dla mnie niczym rewelacyjnym, jak już mówiłem, dla mnie Zwrotka maga w Jestem Bogiem to prawdziwa magia zresztą to samo powiem o Ulotne Chwile a Nowiny całe rewelacyjne.


-->Tu-<- jest wszystko co potrzeba. I jak tu nie wierzyć w geniusz Kalibra?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Rap

przykro mi skoro nie legalne więc zabronione

OMG. Chyba muszę wyjaśnić coś jakiemuśś modowi. Bo tak to jest jak się ktoś wtrąca, a nie ma pojęcia o co chodzi.

NIELEGAL to jest płyta, która zostaje wydana własnym sumptem przez artyste i na ogół umieszczana w internecie za darmo. Nie ma to nic wspólnego z czymkolwiek nielegalnym. :rolleyes:
 

DeletedUser10544

Guest
Odp: Rap

OMG. Chyba muszę wyjaśnić coś jakiemuśś modowi. Bo tak to jest jak się ktoś wtrąca, a nie ma pojęcia o co chodzi.

NIELEGAL to jest płyta, która zostaje wydana własnym sumptem przez artyste i na ogół umieszczana w internecie za darmo. Nie ma to nic wspólnego z czymkolwiek nielegalnym. :rolleyes:

Zostało mi to wyjaśnione już .
Autora tematu przepraszam za swa niewiedzę.Przepraszam także tych których oburzyło moje zachowanie.Ze swojej strony obiecuję poprawę.Jak to przysłowie poszczuł mówi "nie myli się ten co nic nie robi"
 

DeletedUser39799

Guest
Odp: Rap

Magik posiadał dość niezwykłą umiejętność przelewania tego co myślał na papier,udawało mu się to bardzo dobrze,choć rzadko coś mówił bezpośrednio wprost.Wiele jego tekstów zawierało aluzje,czy ukryte przesłania.
 

DeletedUser10424

Guest
Odp: Rap

Najlepszy raper RP :)

Lech Roch 'Skorpion' Pawlak :)

http://youtube.com/watch?v=mkj56S70hD4&feature=related

http://youtube.com/watch?v=ZEb3ddC-Jrg&feature=related

Zapraszam do oglÄ…dania i komentowania :)

Ten koleś to w ogóle parodia jakiegokolwiek rapera. Przy nim Popek i Boski Roman są bogami rapu. Niby coś tam po francusku nawija, a co do czego to wymyśla byle co, słowa, które w ogóle nie istnieją. Co najwyżej to się pośmiać z niego można.
 
Do góry