Rap

DeletedUser

Guest
Odp: Rap

O widzę, że znów mój ulubiony temat. ;) Słuchajcie Raha bo Wam dobrze mówi. ;)

@Atylla

Ty to się tak znasz na rapie jak ja na discopolo.:rolleyes:

Ludzie, którzy mówią, że słuchają hh bo Ich ulubieni wykonawcy to mezo, grupa operacyjna i doniu, zwyczajnie wypisują głupoty. Ich wypowiedź zawiera błąd logiczny. Ci wymienieni artyści to nie hip-hop.

W zeszłym roku wyszło pare dobrych płytek min. Absurd i Nonsens Łony, Homoxymoronomatura Raha i LUC'a, Dynamol producencka płytka Raha, Hollyłódź OSTR, Kodex3 Magiery i LA i zapewne jeszcze kilka o których nie pamiętam teraz.

Według mnie najlepszym raprem w Polsce obecnie jest Fokus, chociaż po singlowych esemesach zacząłem się obawiać o warstwę muzyczną płyty, która już niebawem ujrzy światło dzienne.:D Mimo wszystko wokalnie no to czołówka światowa.;)
Pezet jak już pisałem wcześniej nagrał tragiczną płytę słuchać się tego nie da, Oral zresztą też, ale to było do przewidzenia.

Co do TPWC Sokoła i Pono, o całej płycie wypowiedzieć się nie mogę, ale Uderz w puchara bez Tedego to huam jakich mało. Tede zrobił rmx i kawałek buja, wcześniej to tragedia. :rolleyes:

W beefie między Tede, a Onarem zwycięzca jest tylko jeden TDF. Onal strzelił sobie samobója na płycie i już więcej się nie powinien odzywać.

Teraz czekam na płytkę Piha i OSTR'ego mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Co do artystów wartych polecenia to oczywiście klasycznie K44, PFK, Pijani Powietrzem, Pokahontaz, HST, Moral, OSTR, Gural, Pih, mimo wszystko P81, Fokus, eGO, SiwyDym, Skazani na Sukcezz pewnie jeszcze kilku, ale to może innym razem. ;)

Natomiast jeśli miałbym się wypowiadać o Moleście, Hempgru, a także i ZIP'ach no to według mnie gorszego badziewia to już chyba nie ma. Rap dla peseudouliczników. W kółko o tym samym. Flo Sokoła to jest przecież tragedia. Wilku z HG to się powinien wybrać raczej do szkoły, a nie rymować.
Jak dla mnie taki rap to bez sens, ile można w kółko o tym, że klepiemy biede tak jak Peja, nagrają kilka kawałków CHWDP i od razu głupie małolaty się jarają, bo jest fajnie bo wyzywamy policje :rolleyes:.

Zagranicą oczywiście króluje Eminem, flo, charyzma, styl nikt nie rapuje tak jak Eminem i nie ważne co Mu się zarzuca jest po prostu najlepszy.

50 gorszy ( dla mniej kumatych 50 centa) to powinni w ogóle nie dopuszczać do mikrofonu, co z tego, że ma dobre bity, jak jest drętwy i jedyne do czego się nadaje to do pchania karuzeli. ;)

I tym o to stwierdzeniem kończę mą przydługą wypowiedź. Chętnie poprowadzę polemikę ze wszystkimi mającymi inne zdanie. :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser7378

Guest
Odp: Rap

No co do Sokoła i Molesty to się z Tobą nie zgodzę. Sokół staje się legendą, jeździ po świecie i nagrywa single. I nawet dobrze mu to wychodzi. Ma swój styl, taki prosty chłopak. A Molesta...chłopaki wychowały się naprawdę na takim osiedlu o jakim śpiewają. I pierwsze płytki takie były. Ale ta nowa (wydana po 10 latach) już się różni. Wszyscy są starsi, trochę się dorobili i już nie narzekają jak niektórzy jak nadal jest im źle.

Hmmm a co do bitew. Mało ich słucham bo rzadko zdarzają się naprawdę dobre. Ale WBW co roku obowiązkowe. W tym roku to powinien być taki finał:
http://pl.youtube.com/watch?v=L-wa5Rcugts&feature=related

I wg mnie wygrał WSZ a nie Muflon :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Rap

@Atylla

Ty to się tak znasz na rapie jak ja na discopolo.:rolleyes:


Na jakiej podstawie tak mówisz? Dużo słyszałem i dużo widziałem, nie mówiłem przecież, że Moimi ulubionymi raperami jest doniu, grupa operacyjna czy mezo. Mezo to ostatnich kilka lat i przyznam, że mało słyszałem do tego czasu. Trudno wywnioskować, że pfk to także Fokus? Pisałem już nie raz, że najlepsze jest Pfk i Kaliber 44 więc nie rozumiem twojej mowy. pokahontaz to nawet nie 50% paktofoniki, bo po odejściu z tego świata Magika moim zdaniem wyczerpały im sie pomysły... Pih? Dla mnie jest bardzo słaby, a nie wiem dokładnie jak wygląda diss Onara i Tede słyszałem tylko utwory "Teraz ty jesteś pragnienie" i bardzo oryginalny tytuł"Mordo ty moja". Nie lubię Tede, fanem Onara też nie jestem dlatego nie interesuje mnie ich diss. zakładam, że słyszałeś więcej, ale ja słyszałem bardzo dużo jeżeli chodzi o polski Hip-Hop. Albo mnie z kimś pomyliłeś, albo nie czytałeś dokładnie moich postów, pisałem, tylko, że słuchałem Grupy Operacyjnej, ale to przede wszystkim, aby wybadać czy mają coś dobrego, wiadomo, że do czołówki ich zaliczyć nie można
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Rap

Wnioskuje Attylo po tym, że mało słyszałeś polskiego hh co z tego, że mówisz, że k44 i PFK są najlepsze ? Moim zdaniem też, ale według mnie płyta kalibra 3:44 to jest badziew. Wujek z CNE w ogóle tam nie pasują. ;) Wszędzie piszesz, że tego słyszałeś kilka kawałków, a tamtego jeszcze mniej. Twierdzisz, że Grupa operacyjna nie jest taka zła jak ją się maluje. Po tym właśnie twierdzę, że mało się znasz. Poza tym mówisz, że Pih jest słaby, a słyszałeś SNS albo Jego kawałek na Kodeksie ? I twierdzenie, że po śmierci Maga chłopaki nie mieli pomysłów i są o 50% słabsi to już w ogóle jest jakiś nonsens. Rap ewoluował i to już dawno nie jest to co na początku i końcu lat 90. Śmiem twierdzić, że Fokus już na Kinematografii był lepszy od Magika.
Poza tym nie można w kółko nagrywać tego samego i PKHZ bardzo dobrze to założenie spełnia. (R+ na drum'n'bass była po prostu miodna.)

Poza tym Twoje stwierdzenia " Peji oczywiście nie lubię i chociaż wydaje mi się, że ma niektóre niezłe kawałki to nie będę go słuchał." według mnie obrazują, że mało się znasz i to zdanie będę podtrzymywał.


@Rah

I tak najlepszy na free jest Eskobar. :D A tak w ogóle jak byłem na Wojnie o Śląsk to najlepszy free miał taki koleś o nicku Puoć. ;) I jeszcze jeden, którego ksywki nie pamiętam,a był bodajże z Warszawy. :D Rah WSZ ma takie free jak moja siostra nie oszukujmy się. Jest słabiutki. :) Sokół to już dawno powinien przejść do Lamusa. :) Razem ze wszystkimi Zipami.
Ile można nagrywać o tej samej ławce pod tym samym blokiem ?


Z jednym sie z Tobą zgodzę płyta Molesty ta nowa jest trochę inna niż te poprzednie, ale też jakaś rewelacyjna to nie jest. :D

Edit:

@Down Atylla ;)

Człowieku nigdzie nie napisałem, że bronię Peję. :D Kłania się czytanie ze zrozumieniem, a jeżeli nie ze zrozumieniem to przynajmniej dokładnie wypadało by czytać posty innych. :p

Po drugie gustu też nie masz. Jeżeli twierdzisz, że Grupa Operacyjna jest lepsza niż TDF. :confused: Mówisz, że nie słuchasz płyty nagranej po odejściu Maga, a gdzieś wcześniej twierdziłeś, że Konfrontacje są super i jeszcze kilka kawałków. To w końcu co Ty mówisz ?
I ciekawe co ma wiek ponad 20 lat żeby wszystko słyszeć ? Poza tym jeżeli po usłyszeniu kilku utworów gościa stwierdzasz, że jest słaby to gratuluje. W dobie internetu i łatwości z jaką można ściągać płyty to faktycznie trudno jest się zaznajomić z twórczością danego artysty w całości. ;/ A tak poza tym to już z Toba nie rozmawiam bo ta dyskusja nie ma większego sensu. Ja mam swoje racje Ty "swoje" i na tym poprzestańmy, dla mnie Twoje wypowiedzi nigdy nie będą miały większego znaczenia jeżeli będziesz oceniał kogokolwiek w hip hopie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser10424

Guest
Odp: Rap

Nie, nie, nie. Jak można Piha nazwać słabym raperem. Jedyne co może nie pasować dla ludzi to jego głos, mi też trochę przeszkadza, ale poza tym niszczy prawie całą scenę tekstami, a w duecie z Pyskatym to już w ogóle miazga, ale drugiego SNS-a możemy się nie doczekać.

Do do Zipów i innych im podobnyach - najgorsza grupa wydająca w Prosto to Firma, nagrywają takie gówno, że nie wiem, czy śmiać się czy płakać. Popek paker robi nową płytę, "ona będzie bardziej w tą stronę niż w tamtą, będzie dużo ludzi z Manchesteru, ba połowa płyty będzie z Manchesteru" i jeszcze idiota chce dostać w mordę walcząć któregoś tam lutego.
 

DeletedUser7378

Guest
Odp: Rap

Free odpuśćmy bo to naprawdę jest za szeroki temat jak na to forum. Ale na tej bitwie WSZ wg mnie pokazał klasę. Ale Muflon też ładnie się trzymał

Nie wiem co Cię tak do Sokoła zraziło. No ale rozumiem, też mam tak do niektórych. Ale słyszałeś np. Los Sicarios - A Veces (feat. Koras & Sokół). Bardzo dobry utworek, żywy, zwrotka Korasa mistrzowska, Sokoła też bardzo dobra. Tylko ten refren spartolili :)

Jeszcze jestem ciekawy co myślicie o kobietach w hiphopie. Ja zawsze byłem bardzo bardzo przeciw. Strasznie mnie te wszystkie wstawiki albo próby "rapowania" przez kobiety denerwowała. Ale Lilu bardzo dobre wrażenie na mnie zrobiła, i chyba zmienię zdanie. Chyba już to pisałem, ale tak samo "Hemoglobina" bez Marii Peszek nie miałaby takiego klimatu :)
 

DeletedUser10424

Guest
Odp: Rap

Ale chodzi o kobierty dające wokal w refrenie, czy takie, które piszą swoje kawałki?

Tych drugich jest mało, najsławniejsze to Wdowa, Lilu. Słuszałem jeszcze Anie Sool i natalke (tą z Kodexu I)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Rap

Wnioskuje Attylo po tym, że mało słyszałeś polskiego hh co z tego, że mówisz, że k44 i PFK są najlepsze ? Moim zdaniem też, ale według mnie płyta kalibra 3:44 to jest badziew. Wujek z CNE w ogóle tam nie pasują. ;) Wszędzie piszesz, że tego słyszałeś kilka kawałków, a tamtego jeszcze mniej. Twierdzisz, że Grupa operacyjna nie jest taka zła jak ją się maluje. Po tym właśnie twierdzę, że mało się znasz. Poza tym mówisz, że Pih jest słaby, a słyszałeś SNS albo Jego kawałek na Kodeksie ? I twierdzenie, że po śmierci Maga chłopaki nie mieli pomysłów i są o 50% słabsi to już w ogóle jest jakiś nonsens. Rap ewoluował i to już dawno nie jest to co na początku i końcu lat 90. Śmiem twierdzić, że Fokus już na Kinematografii był lepszy od Magika.
Poza tym nie można w kółko nagrywać tego samego i PKHZ bardzo dobrze to założenie spełnia. (R+ na drum'n'bass była po prostu miodna.)

Poza tym Twoje stwierdzenia " Peji oczywiście nie lubię i chociaż wydaje mi się, że ma niektóre niezłe kawałki to nie będę go słuchał." według mnie obrazują, że mało się znasz i to zdanie będę podtrzymywał.

Możesz mi zarzucić, że nie mam gustu, ale nie, że się nie znam. heh... Płyta 3:44 była nagrana po odejściu Magika i jej nie słucham... Proszę cię rozumiem, że masz teorię, ale dla mnie peja jest bardzo słaby, nie słucham jego kawałków i napisałem, że ma niezłe, ponieważ nie chciałem obrażać jego fanów. Mówisz, że mam posłuchać kawałka Piha powiem tyle słysząc 10 utworów mogę ocenić, czy artysta mi jest dobry czy nie więc nie mam zamiaru słuchać tego jednego czy dwóch... Wszyscy mają OSTR za jakieś bóstwo, więc i temu się przyjrzałem i się bardzo zawiodłem. Każdy ma inny gust, też jedni lubią techno inni discopolo a jeszcze inni rap czy Rock. Fokus może twoim zdaniem był najlepszy w pfk, ale gdyby nie magik, to bym tego nie słuchał, a mówiąc, że wyczerpały się im pomysły chyba dużo się nie pomyliłem pfk(pokahontaz) i k-44 jest przeciętne od czasu gry odszedł Magik, nie mam ponad 20 lat żeby wszystko słyszeć, ale mam swoje poglądy i nie uważam się za laika w tej dziedzinie, nie wiem tyle co ty owszem, ale swoje wiem. Może ty lubisz,Pokahontaz nie mam nic przeciwko, ale nie czepiaj się mnie, że nie gardzę Grupą operacyjną nie wiem czemu się tak tego przyczepiłeś co najmniej jakbym był ich fanem po prostu stwierdziłem, że są gorsi np. Tede(Nie cierpię) Możesz sobie gardzić mezem i uważać, mnie za lamusa, że go słuchałem przez 3-4 lata, ale jednak pomimo, że zmieniłem znacznie upodobania to jednak czasami mi przyjdzie i jego posłuchać i przepraszam, że tak mało się znam...
 

DeletedUser7485

Guest
Odp: Rap

Co do Peji to moim zdaniem jest żałosny i moim zdaniem ( z całym szacunkiem do fanów ) robi ten swój rap w większości dla ludzi, którzy jarają się wulgaryzmami i hasałami ( jak to ktoś wcześniej wspomniał ) HWDP.
Diss na Liroya razem z NAS to było po porstu przekroczenie wszystkich granic.
Zaczeli mu wchodzić na rodzinę, a wszystko to było 90% bluzgów.
Wogóle innym zarzuca komerchę, a sam jest taki.

Moim zdaniem najlepszy jest OSTRY.
 

DeletedUser16139

Guest
Odp: Rap

Kolejny temat z rapem(tamten chyba zmakneli) no to i ja dozuce coś od siebie...
Od jakiegoś czasu przestałem słuchać plskiego HH...
Obecnie od dłuższego czasu słucham Eminema.
Tak naprawde jeszcze z 1 rok temu eminem był tylko dla mnie jakąś tam osobą za oceanem...
Co mnie skusiło, do tego, aby choć przesłuchac jedną jego piosenke?
Fragmenty Rap Battle z filmu 8 mila. Nie kazdemu się to może podobać, lecz warto posłuchać, może nóż się komuś spodoba:

Pojedynek pierwsz Emniem nawet nie ruszył....:
http://pl.youtube.com/watch?v=SV_Hpp-xL4U&feature=related

Następny dzień....zobaczcie sami...:
http://pl.youtube.com/watch?v=WKe4eyIFPCk&feature=related

Walka nr2 - Eminem vs Lotto :
http://pl.youtube.com/watch?v=iICTtMJwwLw&feature=related

Finał - Eminem vs Papa Doc:
http://pl.youtube.com/watch?v=CCU8kaOM4o0&feature=related



Pozdrawiam:
D.
 

DeletedUser10424

Guest
Odp: Rap

Z EPki Eljota dla mnie najlepszy kawałek to "Szum". Bit bardzo dobry, tekst podobnie.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Rap

Ja tylko co jakiś czas sobie coś posłucham Kaliber 44, plomien81 itd

Nie jestem jakimś znawcą, ale wydaje mi się, że rap=USA, hip-hop=Polska czy jakoś tak.

Co do tego, że polska scena jest daleko w tyle za amerykanami, to Ty chyba też angielskiego za dobrze nie rozumiesz, chyba, że słuchamy innych wykonawców ^^



Nieeeee Rap to muzyka, Hip-hop to kultura...
 

DeletedUser7378

Guest
Odp: Rap

No Elijot mi jakoś ostatnio przypasił. "Strach się bać" z Dynamola wymiata. Koleś ma głos.
A z jego płytki to "Szkolny kolega" :)

"Ty płaczesz stary?
Niech to licho trzaśnie
kapelusz popraw, proszę nie płacz już,
zresztą sam już nie wiem może popłacz właśnie,
i jakby co to zawsze wracaj tu, zawsze wracaj tu"

Za zwrota mnie rozwaliła :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Rap

E tam ja tam rapu tak samo jak hi-hopu nie rozumiem :/ jak przy tym można się bawić?:rolleyes:
 

DeletedUser10424

Guest
Odp: Rap

E tam ja tam rapu tak samo jak hi-hopu nie rozumiem :/ jak przy tym można się bawić?:rolleyes:

To przede wszystkim nie jest muzyka do zabawy. A, że nie rozumiesz, to kwesta nie skumania o co chodzi raperowi pisząc tekst. Bawić to się można przy takim gównianym disco-polo czy techno (dla tego się nigdy nie bawię).
 

DeletedUser

Guest
Odp: Rap

To przede wszystkim nie jest muzyka do zabawy. A, że nie rozumiesz, to kwesta nie skumania o co chodzi raperowi pisząc tekst. Bawić to się można przy takim gównianym disco-polo czy techno (dla tego się nigdy nie bawię).

Ale rap jest po prostu nudny :/ jakieś kolesie w kapturach zaczynają napieprzać(to nawet nie można nazwać śpiewem czy muzyką!). Mówisz "gówniane disco-polo.." ale wole już bawić się na dyskotece z dziewczyną niż siedzieć w domu/mieszkaniu przy radyjku i słuchać jak koleś mi tu bezsensowne teksty puszcza(one są tylko dlatego by się rymowały). To ja już wole się bawić przy "gównianej" muzyce
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser7378

Guest
Odp: Rap

Shadown man jeżeli nie słuchasz rapu to się tutaj nie wypowiadaj! Idź spamować gdzie indziej. Jest nudny, nie rozumiesz go...no to bardzo mi przykro. Właśnie Twoja wypowiedź jest typowa dla ludzi, którzy nie znają sięna rapie a widzieli go tylko w TV. Co do zabawy: fakt przy rapie się niezbyt da bawić ale jeżeli ktoś słucha rapu to nie znaczy że nie może się bawić przy dance, techno czy nawet disco...
 

DeletedUser20879

Guest
Odp: Rap

Ja słucham:
WWO, Hemp Gru, Tede, Molesta, czasem peja, grupa operacyjna (rzadko) no i tyle xd...
 
Do góry